Magyar idő szerint hétfő hajnalban következik az 55. Super Bowl, ami azt is jelenti, hogy 55. alkalommal dobják fel az érmét a találkozó elején.

Matekórán azt tanították, hogy a pénzfeldobás hosszútávon 50-50%-os eredményt hoz, tehát az esetek felében fej, a másik felében pedig írás lesz. Az NFL nagydöntője kapcsán már 44-szer repült az érme a magasba, és az összesített eredmény így fest: 25 fej (47%) - 29 írás (53%). Kicsi mintán is látszik, hogy a matektanárok nem viccelnek, egész jól számolgatnak. Összességében nem mutatkozik egyértelmű összefüggés a megnyert pénzfeldobás és a Super Bowl győzelem között, de az utóbbi években mintha mégis lecsapott volna az érme átka!

Heads (fej) - Tails (írás) - Toss winner (Pénzfeldobást nyerte)

Ahogy a képen látható, a pénzfeldobás nyertese az elmúlt 5 évben mindig vereséget szenvedett. Van hatása egyébként ennek az egésznek, hiszen a kezdést kialakítja. A feldobás nyertese szerzi meg a jogot, hogy a labdabirtoklás vagy térfél felett gyakorol döntést. Tavaly például a San Francisco 49ers nyerte el a választás jogát a Super Bowl kezdetén, és a kick-off mellett tette le a voksát, így a Kansas City Chiefs vezethette az első drive-ot. Még 10 yardot sem tudtak teljesíteni, szóval nagyon ritkán történik olyan, hogy jön egy Devin Hester, és kickoff returt TD-vel indítja a meccset.

Tavaly miután a 49ers átadta az összecsapás kezdetén a támadás lehetőségét a Chiefsnek, a második félidőben, a harmadik negyedben ők hordhatták vissza a labdát. Kis butaságnak tűnik ez az egész pénzfeldobás, de emiatt a szabály miatt, lényegében a félidő elejéről is döntenek, hogy akkor milyen helyzetből indulnak. Több dologra is fogadhatunk az érme kapcsán, alább láthatóak is az opciók. Te mi választanál fejet vagy írást? Ha pedig megnyernéd a választás jogát, mi mellett tennéd le voksod a meccs elején?