A keddi napon ismét négy meccset rendeznek az EB-n. Az orosz-spanyol meccsen akár tövig is rághatjuk majd a körmünket, jó esély van rá, hogy a végjátékban dől majd el a meccs. A Románia-Dánia és főleg az Ukrajna-Norvégia találkozó viszont nagyon egyoldalúnak tűnik.

Barbosa-Alexandrina-handball-002

Alexandrina Cabral Barbosa (Spanyolország, piros mezben). Fotó: Wikipedia

Oroszország - Spanyolország

A bukik szerint nagyjából hasonló erőt képvisel a két együttes. Ez olvasható ki a szorzókból, pedig sokunknak van olyan sejtése, hogy a spanyol együttes picikét jobb. Martinezék a lengyelek ellen elég jó tempót mentek Mangue és Barbosa sokat pályán volt, a többiek azért forogtak vadul. Navarro kapus 37%-al védett ami bőven elég volt a sikerhez. Támadásban kreatívak voltak a spanyolok, használták a szélsőket, főleg Martin volt elemében, aki a heteseken kívül mezőnyből is ötöt dobott. Sültek az átlövések, balkezes átlövő hiányában Mangue és Barbosa cserélgette egymást figuráktól függően. Nerea Pena 25 percet játszott, de minden másodpercben hasznot hajtott csapatának. Egy közel öt perces időszaka volt a spanyol együttesnek a 2. félidőben, amikor nem dobott gólt, de addigra volt közte öt.

Az oroszok ellenünk elég agresszíven játszottak Dmitrieva, Kuznetsova és Sen is magas hőfokon égett. Sidorova a kapuban a lövések 25%-át védte, ezért is volt fájó az a döntetlen. Volt az orosz válogatottnak 17 eladott labdája is, ami elég soknak számít. Az márpedig tény, hogy a spanyolok sem fogják lassítani a játékot. Minél gyorsabb lesz a meccs tempója, annál többet hibázik majd az orosz csapat (is). Mi nem igazán tudtuk kihasználni azt, hogy Sidorova sem fogott ki jó napot, és azt sem, hogy 17 lasztit adtak el az oroszok. A spanyol együttes tagjai vélhetően megnézték már a magyar-orosz mérkőzést. Nem egy világverő együttes Trefilové, meg kell mozgatni a falat, aztán olyan lyukak lesznek rajta, hogy azon egy kamion is befér, nemhogy Barbosa. Senre és Dmitrievára ki kell képni, aztán meg is van a siker. Tipp: 25-27, szűken, de nyer Spanyolország

Románia - Dánia

A románok 26-23-ra és 27-23-ra verték a felkészülés végső fázisában a németeket. Ez bizakodásra adott okot, ugyanakkor a két meccs merőben eltért egymástól. A 27-23-as mérkőzésen Neagu 14 gólig jutott, igazi one man show ment azon a találkozón. A másikon azért a többiek is termeltek, így nem igazán volt annak előjele, ami a norvégok elleni nyitómeccsen történt. Románia alaposan beragadt a rajtnál Mörkék ellen, a románok első nem Neagu által lőtt góljára a 17. percig kellett várni, ekkor Ardean-Elisei mattolta a norvég hálóőrt. Azzal a góllal szépített Románia 8-3-ra, félidőre viszont 9 volt közte. A norvégok ráadásul 3-0-ás futással kezdték meg a második játékrészt, így egyértelműnek tűnt, hogy a maradék 25 perc alatt 12 gólt ledolgozni lehetetlen. Nechita, Neagu, Ardean-Elisei és Bradeanu szinte végig a pályán volt a mezőnyjátékosok közül. Keleti szomszédainknál Neagunak, Bradeanunak és a két szélsőnek nincs helyettese.

Dánia sem kezdett nagy tempóban az első játékrészben Ukrajna ellen, ugyanakkor egy másodpercig nem volt kérdés, melyik csapat nyeri a meccset. Az ukránok 4-3-nál vezettek utoljára, aztán jött gyorsan 4 dán-gól, Ukrajna pedig futott az eredmény után, de mindhiába. Borschenko és Nikolayenko még hagyján, de a többiek ne igazán képviselnek magas színvonalat. Pitlyck csapatának pont jó volt bemelegítésként az ukránok elleni meccs. Romániát elnézve most sem fog megizzadni a Pytlick-csapat. Az első meccsen mindenki szerzett gólt, akinek volt lövési kísérlete, egyedül Lotte Grigel nem aki egyszer kísérletezett, de sikertelenül. Pytlick mester vadul rotálta lányait, senki sem játszott 40 percnél többet a kulcsjátékosok közül. Félgőzzel verte meg Dánia Ukrajnát, Románia ellen talán 60-70% is kell majd, hogy a biztos 5-6 gólt közé tegyék Noorgardék! Tipp: 24-30

handball-vb-noi-Dania-014

Dánia. (Forrás: serbia2013.com)

Ukrajna - Norvégia

Ukrajnának nem sok esélye volt a dánok ellen, és nem lesz a norvégok ellen sem. Mörk és társai igen komolyan megtörték a románok talán nem is létező önbizalmát. A norvég-henger palacsintává lapította Romániát, és hasonló sors vár az ukránokra is. Stabil a norvég védelem, az pedig mindennek az alapja. De tényleg kár itt komolyabban kivesézni a dolgokat, ég és föld a különbség a két együttes között.

3000 forintos tippjáték a magyar-lengyelre! Ne hagyd ki!

Az ukrán kapitány jobban teszi, ha Borschenko és Nikolayenko játékperceit redukálja, és csak annyit játszanak, amennyi ahhoz szükséges, hogy lendületben maradjanak. Tartalékolni kell az ukránoknak, méghozzá egy egyetlen nyerhető meccsre. Ukranja lányai talán azért is imádkozhatnak, hogy a dánok ne lépjenek el korán a másik meccsen a románoktól, hogy Bradeanuék ismét a fülükön vegyék a levegőt a meccs végén. A norvég ászok nem fognak sokat játszani, Hergeirsson mesternek lesz lehetősége játszatni azokat a spílereket is, akik a fontos meccsek végjátékában nem lesznek majd a pályán. Sajnos ilyen szempontból elég necces dolog player special-re fogadni, mert borul a normális rotáció. Itt mindenki tudja, hogy mi lesz a meccs vége, és ahogy a norvégok, úgy az ukránok sem fognak erőlködni. Közte 8, vagy közte 10, nem igazán számít. Tipp: 20-30