Kerülni kéne a Sevillát, de nem lehet, mert könnyedén komoly bajba kerülhetnek. Túl jól ment számukra minden?

Tipp: Elche +1 góllal (AH)
Bet365
1.81

Nem ezt vártuk

Julen Lopetegui irányítása alatt jó csapat formálódott Sevillában, nemzetközi sikerek, bajnokságban is harcban voltak a dobogós helyért, aztán minden megváltozott. A Dortmund ellen kikaptak hazai pályán 1-0-s előnyről, továbbjutásra nem sok esélyük maradt. Hatalmasat kéne küzdeniük, ráadásul rögtön az Elche meccs után. Ha ez nem lenne elég, még a kupadöntő sem jött nekik össze.

Hiába nyerték 2-0-ra az első meccset a Barcelona ellen, visszavágón egygólos hátrányban büntetőhöz jutottak, de kihagyta Ocampos, végén kiegyenlítette a hátrányt a Barcelona, hosszabbításban pedig az erejével teljesen elkészülő Sevillának rúgtak még egyet. El tudják képzelni, mennyire fáradt lehet az a kezdő, akik egyik héten a BL-ben küzdenek, másik héten a bajnoki top4-ért mennek, majd mindezek után 120 perces öldöklős csatára kényszerülnek.

Ivan Rakitic (Fotó: Vladimir Koshkarov / Shutterstock.com)

Az Elche hazai pályán az egyik legrosszabb csapatok közé tartozik, kiesés ellen küzdenek, valószínűleg óriási harc vár rájuk. Hazai taktikájuk annyiban merül ki, hogy valamilyen módon, de egy pontot szerezzenek minimum. Három mérkőzésen kaptak ki egy gólnál többel: Barcelona, Getafe és Sociedad. A katalánoktól bármennyire is rosszak idén, nem szégyen, vállalható vereség volt. A Getafe ellen vezettek, majd jött a kiállítás, emberhátrányban összeomlottak.

A Sociedad elleni első hazai bajnokin is meccsben voltak, több hatalmas helyzetük volt, de végül 0-1-nél jött egy büntető, ami megpecsételte sorsukat. Nem gondolom, hogy a Sevilla annyira fel tud pörögni egy ilyen kupakudarc után a bajnokira (egy BL-meccs előtt), hogy 2-3 góllal verje a kiesés elől menekülő hazaiakat. Ennek fényében az ázsiai hendikep ülhet a hazaiakra, komolyabb sérültjük nincsen.