Pegula vs Azarenka Australian Open (2153714233, 125057684, 1324408586) Fotó: Leonard Zhukovsky/Shutterstock, Neale Cousland/Shutterstock

Pegula - Azarenka: Kieshet az utolsó életben maradt Australian Open győztes is

Tenisz tippek Viktoria Azarenka Australian Open Jessica Pegula

A második hétbe lépve eléggé letisztult a női mezőny képe. A felső ágon van három korábbi Grand Slam győztes is, közülük viszont csak Viktoria Azarenka tudott nyerni korábban az Australian Openen. A fehérorosz kétszeres bajnok viszont elég nehéz mérkőzés elé néz az ág egyetlen nem Grand Slam győztese ellen, miután Jessica Pegula bombaformában érkezik ellene kedden.

2023 jan 24. 09:00 Közvetítés: Unibet

Pegula teljesítménye meggyőző

Jessica Pegula (1.36) talán nem a legismertebb amerikai női teniszjátékos, azonban teljesen megérdemelten maradt hazája egyetlen képviselője a legjobb nyolc között. Az idei évet a United Cupon indította, ahol négy győzelem mellé egy vereség csúszott be neki. Legemlékezetesebb meccse talán a Swiatek elleni volt, ahol a lengyel zokogva vette tudomásul, hogy alig egy héttel az Australian Open előtt bizony négy játékra volt elég Pegula ellen. Itt már sejteni lehetett, hogy ebből valami jó fog kisülni és aki így kalkulált, az nem tévedett.

Jessica Pegula Australian Open 2023
Jessica Pegula (Fotó: Rena Schild/shutterstock.com)

Pegula ott folytatta Melbourne-ben, ahol korábban abbahagyta. Szettet nem tudtak tőle még elvenni és igazából borzasztóan meggyőző győzelmeket is aratott. Tegyük hozzá, hogy a sorsolása sem volt rossz. Az első három körben konkrétan meg sem izzadt a sérülés után visszatérő Cristian, majd a fehérorosz Sasnovich ellen. A harmadik körben jött Marta Kostyuk, aki rendre jól fut Melbourne-ben, de mindössze két játékot tudott nyerni. Ennél szorosabb lett a találkozó Krejcikova ellen, azonban hiába az első szettben a 7-5, nem volt benne a meccs lélektanában egy cseh győzelem. Pegula kevés hibával játszik, fekszik neki ez a borítás és ez a környezet, így jó eséllyel készül Azarenka ellen is.

Go Bills! Sokszor szoktuk kiemelni mikor egy játékos szegény körülmények közül jut el a világ élvonalába, azonban ez most nem az a helyzet. Jessica a kőgazdag Pegula család tagja, akik többek között birtokolják a major sportok csapatai közül a Buffalo Sabrest (NHL) és a Billst (NFL) is. Utóbbi január 22-én játszik/játszott rájátszás meccset, így nem véletlenül küldött Pegula az interjúja végén egy „Go Bills” üzenetet.

Azarenka először lesz underdog a tornán

Viktoria Azarenka (3.20) már jóval nehezebben jutott el a negyeddöntőbe az ellenfelével szemben. A United Cup helyett ő kétszer is szerepelt Adelaideben az AO előtt. Két győzelem és két vereség volt a mérlege, de mutatott bíztató életjeleket azért a 33 éves játékos. A gyors borításon nagyon jól ment neki elsősorban az adogatás és a sok védhetetlen szerva megkönnyítette a dolgát. Korábbi bajnokhoz méltóan viszont Melbourne-ben gyakran játszik este, ami lassabb körülményeket jelent és ha ez a beosztás nem változik keddre, akkor ez a tényező is Pegula malmára hajthatja a vizet.

Victoria Azarenka Australian Open 2023
Victoria Azarenka (Fotó: lev radin / Shutterstock.com)

Mint említettem az amerikai elég meggyőző volt eddig, azonban Azarenkánál többször is rezgett a léc. Kenin és Podoroska elleni győzelem papírforma volt, hiába nyert előbbi már itt Melbourne-ben. A meccsek és a sorsolás innen vált nehezebbé, miután Keys és majd Zhu ellen is játszma hátrányból kellett visszajönnie Vikának. Ezeken a találkozókon azért sokat hibázott és magához képest a ki nem kényszerített hibák száma is magas volt. Kap most egy jóval fittebb ellenfelet, akinek a nagyütők sem jelentettek eddig kihívást és mindenképpen Azarenka eddigi legerősebb ellenfele lesz az amerikai.

Ki jut be innen az Australian Open elődöntőjébe?

Láttam meccseket mindkettejüktől az elmúlt hetekben és ezek alapján egyértelműnek tűnik nekem Pegula továbbjutása. Azarenka nem igazán mozgott jól Zhu ellen és látszott rajta az idegesség is, ami sok hibán jött ki. Ez Zhu vagy Keys ellen belefért, azonban Pegula ellen nem fog. További tényező lehet számára, ha megint utolsó mérkőzésen lép pályára. Az aznapi meccsek között még az Ostapenko - Rybakina csörte szerepel, azonban hiába van ott két korábbi GS győztes, Vika meccse érdekesebbnek tűnik. A lassabb körülmények pedig tovább javítják az amerikai esélyét, így én bevállalnám a játék hendikeppel való győzelmet is.

Az oddsok a bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023-01-22, 19:18

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.

Betano útmutató
Betano regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org

Beszélgetés: Australian Open 2023

gerry hozzászólt
2023 jan 30. 21:32
Engem is érdekelne. Csinálunk ott egy SPF találkozót?  ::)

Ki kezdi el szervezni?  :)
hubika88 hozzászólt
2023 jan 30. 20:06
Aki Nadalt akarja latni meg eloben az elso 3 napra vegye meg a jegyet a Chatrier palyara, es az fix ha indul, annyi h a jegyertekesitesnel noni resen kell lenni mer az olcso jegyeket elkapkodjak

peshark hozzászólt
2023 jan 30. 19:39
Idézetet írta: Pozzato Dátum január 29, 2023, 14:30:19Mi is beszéltük, ha már Federerről lecsúsztunk, azért Nadalt nem kéne elszalasztani, így az RG-t nézegetjük, még talán egy PSG-s zárófordulós hazai meccs is beleférne azon a héten.

Nekunk megvolt a jegy 2020-ban az Atp Finalsre. Mas kerdes, hogy RF nem indult ugye es a haverom miatta jott volna, de azert en megneztem volna Rafaekat...