Megállíthatatlanul közeledik az idei Premier League szezon nagydöntője! Csütörtökhöz két hétre kiderül melyik játékos emelheti magasba a PDC naptári évének egyik legkomolyabb presztízzsel és pénzdíjazással járó trófeáját! Annyi bizonyos, hogy Michael van Gerwen és Peter Wright már bebiztosította helyét Londonban, így már csupán a harmadik és a negyedik helyezett kiléte a legfontosabb kérdés. A két helyre gyakorlatilag mindenkinek van még matematikai esélye, bár Wade, Chisnall, Lewis sorsa nagyban függ a többi mérkőzés eredményeitől is! Az biztos, hogy sokan akár ebben a fordulóban véglegesen kiszállhatnak a buliból! Fontos tényező, hogy mostantól véget ér a duplázásos időszak, így már csak négy mérkőzés vár ránk Sheffieldben!

Peter Wright - Adrian Lewis

Az első mérkőzésen a már tét nélkül játszó Wright találkozik az életben maradásért küzdő Adrian Lewis-zal. Amennyiben az angol nem nyer, bizonyosan búcsút mondhat idén is a nagydöntőnek. Tehát a teher egyértelműen Jackpoton van. Wright karrierje során először érte el a PL végső állomását Londonban, s annyiban tényleg tét nélkülinek tűnik számára a meccs, hogy a második, vagy a harmadik helyen végez, mivel a négyes fináléban az egyik elődöntőt a második játssza a harmadik ellen. Ha a múlt heti produkciókat vesszük górcső alá, Lewis elég gyenge napot fogott ki, s a sereghajtó Wade simán legyőzte egy számára kulcsfontosságú meccsen (4:7). Hullámvölgyét hűen tükrözi, hogy a legutóbbi három fordulóban egyaránt vesztesen hagyta el a játékteret. Úgy véljük, hogy most talán megrázza magát, s megpróbál belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba a nagydöntőt illetően. Igazán vérmesek bepróbálhatják az angol győzelmét alacsony téten (3.75), míg mi inkább a szintén rizikós DNB opciót részesítenénk előnyben (3.00). Akik szeretnek óvatosabb opciókra tenni a Lewis hendikepekben kereshetik a lehetőséget. Meglátjuk Wright mennyire lazáskodja el ezt a fordulót!

Raymond van Barneveld - Dave Chisnall

Az ötödik helyen álló Barneveld az utóbbi öt forduló alapján egyik legjobb formában lévő játékossal, Dave Chisnallal találkozik a második mérkőzésen. Chizzy gyakorlatilag reménytelen helyzetből hozta fel magát, s amennyiben a hátralévő két fordulóban egyaránt nyer, valamint Fortuna is az oldalára áll a többi mérkőzés tekintetében, akár még megcsíphetné a továbbjutást érő negyedik pozíciót! Ehhez azonban Barneynak is lehet egy-két szava, hiszen a holland legenda csupán egyetlen ponttal van elmaradva a még továbbjutó helyen álló Phil Taylor mögött! Gyakorlatilag aki itt veszít, az bizonyosan búcsúzik. Amikor ilyen nagy a tét, általában komoly nyomás nehezedik a játékosokra. A csörte kapcsán tehát egy végletekig kiélezett meccset várunk, ahol viszonylag sok leggel számolhatunk! Barney hatalmas küzdő, Chizzy pedig jó formában tolja az ipart. Rizikós tipp lehet a 11.5 leg-over (2.00), óvatosabb a 10.5 (1.40). Csalódás lenne, ha egy ilyen fontos párharcon sima győzelem születne valamelyik fél javára.

James Wade - Gary Anderson

Mint írtuk, Wade gyakorlatilag már elszállt. A sereghajtó angol ugyan a múlt héten verte Adrian Lewist (7:4), viszont Jackpot gyenge periódusban van! Machine ellenfele ezúttal az a Gary Anderson lesz, aki kedvező eredmények esetén, helyét már ebben a fordulóban bebiztosíthatja a nagydöntőben. Sorsa a saját kezében van, s hatalmas lépést tehet előre, ha most nyerni tudna! Ám meg kell jegyezni, hogy felemás eredményeket produkál a skót az utóbbi időben. Bravúrgyőzelmet aratott Peter Wright ellen (7:2), majd kikapott Taylortól 3:0-ás előnyről (7:4), illetve nyert helyzetből döntetlent tolt Chisnallal (6:6). Van itt esetében mindenféle kimenetel, mint a búcsúban! Azonban amikor vérmesen komoly meccsekről van szó, Anderson általában előveszi klasszis oldalát. Wadenek igazából már mindegy, s véleményünk szerint nincs is topformában az angol. Nagy meglepetés lenne, ha ebben a fordulóban Gary nem győzne, így saját helyzetét nehezítené meg egy esetleges potvesztéssel. Szerintünk a skót behúzza ezt a csörtét (1.53)!

Michael van Gerwen - Phil Taylor

Magabiztosan vezeti a PL tabelláját MVG. A holland minden valószínűség szerint bizonyosan az élen fejezi be a szezon második szakaszát, így számára egyedül az a kérdés - ha egyáltalán foglalkozik vele -, hogy ki lesz az ellenfele a londoni elődöntőben, magyarul ki ér be a negyedik helyre? Szóval a holland Wrighthoz hasonlóan felszabadultan tud dobálni Sheffieldben. Ennek pont ellenkezője Taylor, aki jelenleg ugyan még továbbjutóhelyen tanyázik, viszont ott lohol a nyakán Barneveld, Chisnall, és Lewis is! Itt az angol, ha nem nyer, a többi mérkőzés eredményétől függően komoly bajba is kerülhet! Élete utolsó PL szezonjában erősen kérdéses, hogy eléri-e végül a nagydöntőt, melybe már tavaly sem sikerült beverekednie magát! Igazából fogalmunk sincs mit várjunk a legendától. Az biztos, hogy Gerwen kimeneteles szorzójában (1.14) nincs érték, viszont a Taylor győzelmet is merész húzásnak tartjuk. Nincs jó formában az öreg, a legutóbbi két fordulóban lesimázta őt mind Chisnall (3:7), mind pedig Wright (2:7). Óriási feltámadás kellene részéről, ha MVG-t be akarná fogni. Viszont bízunk benne, hogy némiképp azért összekapja magát az öreg, s küzdeni fog rendesen. Hendikepes győzelmében látunk fantáziát. Mi itt keresnénk a lehetőségeket +2.5-től +4.5-ös határig bezárólag.