Szombat délután a Chelsea újabb lépést tehet a bajnoki cím felé – anélkül, hogy pályára lépnének. 18:30-tól ugyanis a Liverpool fogadja az Arsenalt, így az egyik üldözőjük már biztosan pontokat fog veszíteni. Előtte viszont a szokásos 16:00 idősávban lesz még három olyan mérkőzésünk is, ahol legalább az egyik fél érintett valamilyen szinten a kiesés elleni harcban.

Stoke – Middlesbrough

Úgy látszik a Stoke játékosai is elég jók matekból és rájöttek, hogy számukra igazából a szezon érdemi része véget ért. Kiesni már csak maximum akkor tudnak, ha a legegyszerűbb meccseiket sem nyerik meg, az Európa Ligát érő helyekre pedig túl sokan ácsingóznak előttük. Ennek tudható be talán, hogy múlt héten szinte semmi ellenállást nem fejtettek ki a Spurs ellen, akik egy félidőnyi űrfocival is begyalulták őket 4-0-ra. Szerencséjükre végre ismét otthon játszhatnak, méghozzá egy verhető ellenféllel szemben. Vállalhatatlan vereségük ebben a szezonban még nem volt hazai pályán, döntetlenek viszont akadtak bőséggel alsóházi klubok ellen, szóval érdemes óvatosan bánni velük.

Főleg, hogy Aítor Karanka látogat hozzájuk, akinek a népszerűsége folyamatosan csökken. A csapat játéka részben az ő felfogása miatt is valahol a semmilyen és a nézhetetlen között szokott mozogni. Alapból is viszonylag kevés kreatív játékosuk van elöl, de idén ők sem tudják azt hozni, amit várnának tőlük a szurkolók. Traoré magányos harcos a szélen, Gastón Ramirez nagy csalódás, Negredo meg annyira kevés használható labdát kap, hogy lassan azt is elfelejti hol a kapu. Minden esetre engem meglepne ha ennyire kevéssel a vége előtt elküldenék Karankát. Így a kérdés csupán az, hogy vajon ki tudnak-e izzadni annyi 1-0-ás győzelmet a hátralévő fordulókban ami még pont a vonal fölött tartja őket?

Szerintem igen, és azon sem lepődnék meg különösebben, ha pont a Stoke-ot tréfálnák meg. Mark Hughes gárdájában ugyanis kevés a sebesség és a kreativitás, ami azt jelenti, hogy a 'Boro passzív játéka valószínűleg nem fog ízleni nekik. Döntetlen közeli eredményt várok kevés góllal.

Watford – Southampton

A Watford játékfelfogása sokban hasonlít a 'Boronál látottakhoz, csak a végeredménye egy kicsit más. A mélyre behúzódó védekezésük után egész gyakran tudnak a széleken megindulni, középre pedig jutott pár megbízható befejező csatáruk, akik ezekből kihozzák a maximumot. Féltávnál azt mondtam, benne van a pakliban, hogy végül kiesőhelyen végeznek, de valahogy mindig összejön nekik egy-egy győzelem olyan mérkőzéseken is amikhez nem sok közük van. A gólarányuk egyébként ugyanúgy mínusz 13, mint a 18. Crystal Palace-é, ami sokat elárul. Legutóbb a West Ham ellen már rögtön az elején vezetéshez jutottak, utána pedig annyira ráültek az eredményre és úgy belealudtak a meccsbe, hogy ha nincs az a piros lap, akkor valószínűleg kikapnak. Mazzari opciói a támadó harmadban egyébként tovább fogyatkoztak a Kalapácsosok ellen, hordágyon vitték le ugyanis Záratét.

Claude Puel rögtön az első évében Ligakupa döntőig vezette a nyáron ismét átalakuló Southamptont. A fináléban múlt héten végül egy hajrában kapott Ibrahimovic góllal alulmaradtak ugyan, de büszkék lehetnek a pályán mutatott teljesítményükre. A mérkőzés nagy részében ők uralták a játékot, szépen járatták a labdát és a két Gabbiadini gólon kívül is akadt helyzetük bőven. Óriási szerencséjük van amúgy vele, mert a január végi last minute leigazolásakor legjobb indulattal is csak lutrinak lehetett nevezni azt a bizniszt. A srácnak volt eddig kb. egy kiemelkedő szezonja aztán utána valahogy mindig rosszkor volt rossz helyen. Itt viszont ő lehet a messiás, aki egészen a felsőházig repíti a klubot és talán Claude Puel állását is megmenti.

Ha választanom kéne, hogy ruletten rakok a piros-feketére vagy a Southamptonra fogadok 2,1-ért akkor valószínűleg utóbbit választanám. Ezzel együtt is azt mondom, hogy túl sokat ne kockáztassunk ezzel, kombiba meg főleg ne tegyük.

West Brom – Crystal Palace

Az idei szezon legnagyobb „túlteljesítője” egyértelműen a West Brom. A már ősszel is jól működő védelmükre alapozva elkezdett Pulis valami formát adni a támadójátékuknak is, amit már régóta követeltek tőle a szurkolók. Ezzel párhuzamosan egyre mebízhatóbban szállították a három pontokat a fontos mérkőzéseken, manapság pedig már ott tartunk, hogy közelebb vannak a top4-hez, mint a kiesőzónához. 2017-ben eddig négyből négyet nyertek otthon, ami még akkor is szép teljesítmény, ha csupa kisebb klub skalpját gyűjtötték be. Jó hangulatban készülhetnek a szombati csörtére is, múlt héten ugyanis hátrányból fordítva tudtak győzni a 90 percet szinte végig irányító Bournemouth ellen. A kulcsjátékosok közül csak Matt Phillips fog hiányozni amúgy sérülés miatt, így majdnem a legjobb kezdőjüket küldhetik pályára.

Sam Allardyce-nak múlt héten egy súlytalan 'Boro dobott mentőövet három pont formájában. A Crystal Palace az első félidőben egészen pofás kis támadójátékkal örvendeztette meg a stadionba kilátogatókat, a vezető góljuk után a többi már csak rutinmunka volt. Nagyon sűrű a mezőny egyébként a tabella hátsó harmadában, a Palace-nak az utolsó három fordulóra maradt a két manchesteri gigász elleni idegenbeli fellépés, szóval az ilyen mérkőzéseken szerintem csak a három pont elfogadható. A kezdőjüket elnézve egyébként én továbbra sem értem, hogy jutottak idáig, annyira sok potenciál van a támadó harmadukban Benteke, Zaha vagy éppen Cabaye személyében...

Akkor lesz igazán izgalmas ez a mérkőzés, ha a Palace rámegy a győzelemre, de nem kizárt, hogy Big Sam már egy döntetlennel is elégedett lenne. Teljesen három esélyes, semmire sem mernék fogadni.

Liverpool – Arsenal

A szombati játéknap egy igazi csemegével zárul. Ha ugyanis ez a két csapat éppen jó napot fog ki, akkor parádés meccs is lehet ebből. A Liverpool viszont 2017-ben lényegében „elszállt” - egészen az 5. helyig csúsztak le a táblázaton és a mögöttük álló United már feni a fogát a jó zsíros Európa Ligás helyükre... A viccet félretéve egy hullámvasutazás folyik itt tavasszal, a probléma csak az, hogy a kezdő sípszóig sosem tudhatjuk, hogy aznap a srácok éppen szárnyalnak vagy zuhanó üzemmódban vannak. Múlt héten szinte törvényszerű volt, hogy pont a mélyponton lévő Leicester fogja őket orcán vágni – és egyben emlékeztetett minket az a 90 perc arra is, hogy mennyire ócska ez a liverpooli védelem az egyének szintjén.

Az Arsenal meg csak Arsenal. A BL-ben megint jött egy méretes pofon a legjobb 16 között, megvolt a „reality check” ha úgy tetszik. Arról pedig már külön cikket lehetne írni, hogy mennyire jól jelezte az az 1-5, hogy mekkora szakadék van az elit csapatok és a „többiek” között az európai porondon. Olyanok ők számomra mint egy „rossz Liverpool” - ugyanúgy képesek ők is fantasztikus futballra, tele vannak tehetséges támadókkal, a különbség csak az, hogy róluk már mindenki tudja, hogy nem győztes típusok, Klopp projektje viszont még nem tudni hová vezet. Hogy valami objektívet is mondjak – idén már nem számíthatnak Cazorlára, aki pótolhatatlan, Sánchez mostanság egyre frusztráltabb, Özil tavasszal pedig már a kelleténél többször adta elő az „eltűnős” trükkjét.

Szerintem ennél szórakoztatóbb mérkőzést egy ideig nem fogunk látni, szóval aki teheti kapcsoljon a Spíler TV-re szombaton fél héttől. Nyilván gólokat várok, de sajnos a bukik is, így a szorzók elég hitványak. Amiben látok egy kis értéket az a „Félidő over 1.00 gól” 1.75-ért. Kezdő sípszó előtt egyébként csak az fogadjon győztesre aki izgulni akar, a többiek inkább majd élőben, ha már egy kis képet kaptunk az aznapi formákról.