Sebastian Driussi - Zenit Szentpétervár 002 Sebastian Driussi (Fotó: Bukharev Oleg / Shutterstock.com)

Premier League (orosz kiadás): Eldönthetik a bajnoki címet (Elhalasztva!)

SPF Team 1 tipp 2020 márc 17. 14:01 Szólj hozzá!

Foci tippek Premier League CSZKA Moszkva Zenit Szentpétervár

Az oroszoknál elvétve akad zártkapus mérkőzés, elvileg a CSZKA - Zenit meccsére is sok szurkolót várnak a moszkvaiak!

CSZKA Moszkva - Zenit

A szentpétervári klub sorsolása nem tűnik megoldhatatlannak a hátralévő fordulókra, egyik fontos meccs épp a hétvégi fordulóban következik számukra, amikor is a CSZKA otthonából kéne elhozni a három pontot. Sergey Semak együttese egy 7-1-es győzelemmel hangolt a moszkvai meccsre. Az Ural teljes csődöt mondott ellenük, rögtön az első 15 percben három gólt értek el, Azmoun elemében volt, de mondhatnánk azt is, hogy szemfüles megoldásokkal villant. Jól használta ki, hogy az Ural védői dekoncentráltak voltak, okosan csapott le a lecsorgó labdákra.

Akár mesterhármast is lőhetett volna Azmoun 25 perc alatt, de a harmadik gólját "csak" a második félidőben rúgta meg. Addig Malcom villant, szépen futott be az üres területbe, majd okosan gurított el a kapus mellett. A Zenit lefocizta az ellenfelét, esélyük sem volt, pörgősen játszott Semak csapata. Ez a 7-1-es eredmény nem tükrözi a valós különbséget a két csapat között, hiszen bőven lőhetett volna 10 gól felett is a Zenit, kihagytak minimum 6-7 nagyobb ziccert. Malcom egymaga 2-3 helyzetet szórakozott el.

Sardar Azmoun (Fotó: Bukharev Oleg / Shutterstock.com)

Mi történt eközben a CSZA-val? Viktor Goncharenko csapata a bajnokságban legutoljára novemberben nyert, igaz, volt egy hosszabb szünet is, de ez 5 bajnoki mérkőzést jelent győzelem nélkül. A Ferencváros Európa Liga csoportkör ellenfele elfáradt, hiába alkotják kiváló játékosok a keretet, ez elsősorban egyénileg észrevehető, csapatként nem funkcionálnak jól. A legutóbbi fordulóban az Ufával játszottak, hiába a 65 százalékos labdabirtoklás, közel 20 helyzet, mindössze 0-0-ra futotta.

A hóesésben próbálkozott távoli lövésekkel is a CSZKA, Dzagoev volt elemében, illetve kontrákból is igyekeztek helyzeteket kreálni, de nem jött össze a gól. Sigurdsson hatalmas kapufát rúgott, bár abból a helyzetből művészet volt kihagyni. Erőlkődött a moszkvai csapat, most itt lenne a lehetőség a javításra, de a Zenit sokkal jobb formában van. Ami talán kedvező lehet Goncharenko mesterre nézve, hogy Semak az eddigi hat egymás elleni mérkőzésükből, mindössze egyet tudott megnyerni. Mi viszont mindezek ellenére a vendég csapatot erőltetjük egy DNB-vel, mert jelen pillanatban sokkal jobb formában vannak, mint Dzagoevék.