Egy héttel ezelőtt a Roma-Napoli meccs kapcsán arról elmélkedtem, hogy a Napoli veresége esetén bukja a szezonját. Mertensék meglepetésre győztek (1:2), és most a Roma együttesével kapcsolatosan merül fel ugyanez a kérdés. Kétgólos hátrány a Coppa Itáliában (Lazio-Roma 2:0), kellemetlen vereség Lyonban (4:2). A bajnoki cím elérhetetlen távolságra került, sőt Nápoly büszkeségei lőtávolon belülre értek. Izgalmas vasárnap vár ránk, érdemes lesz követni az eseményeket.

Internazionale – Atalanta

Kiváló mérkőzésre van kilátás Milánóban. Az idény meglepetéscsapata egyértelműen az Atalanta, akkor is, ha legutóbb nem bírt a Violával (0:0). Pioliék számára elég volt néhány vereség: Juventus és Roma, és máris messzire került a Bajnokok Ligája indulás. Fontos kulcsmeccsek voltak ezek, és nem tudott pontot szerezni a legerősebbek ellen az Inter. Úgy tűnik, hogy számukra inkább az Európa Liga lesz megcsíphető idén, de az se lesz könnyű feladat. Gasperini gárdája és a római Sasok, még előttük nyomulnak a táblázaton. Itt a lehetőség az előzésre, az önbizalom megszerzésére Cagliariban már megtörtént:

Persze az újonc nincs az Atalanta szintjén. Gomezék nápolyi győzelme után újra meglepetést okozhat a Bergamasca, így háromesélyes fogadásba semmiképpen se bonyolódnék. Csábító lehet az erős támadóegységek miatt az over (1.85), de hasonló volt a helyzet azon a bizonyos Napoli-Atalanta (0:2) meccsen is, ezért a gólokat is hagynám. A tét viszont nagy, ezért nagy tempójú meccsen becsúszhat egy-egy szabálytalanság, ami indulatokat generálhat, de jól lőtték be a bukik az overhatárt (5,5).

Napoli – Crotone

Kiesett a Real Madriddal szemben, de küzdőszelleme miatt megdicsőült a Napoli. Hatalmas tempót diktáltak Sarriék a mérkőzés elején, amit aztán nem bírtak tartani. A találkozó szünetében pont azon gondolkodtam, hogy mennyire hasonlít a játék képe a Dárdai bemutatkozó meccséhez. Akkor a Bukarestben (román-magyar 1:1), nekünk estek a sárgák, de a második félidőre kifulladtak. Elképesztő tempót ment kedden a Partenopei, Mertens és Insigne cikázását a televízión keresztül is nehéz volt követni. Óriásit dolgozott a középpálya nem csoda, hogy Hamsikot és Allent le kellet hozni a folytatásban. Szóval töprengtem a keddi meccs szünetében az ember feletti teljesítményen, és arra jutottam, hogy ez nehezen fokozható, azaz a Real visszajön majd a meccsbe, gólt fog szerezni. Ha viszont egyenlít, akkor még jobban jönni fog a Napoli, mert két gólt kell szereznie, tehát adott a harmadik találat is: vagy lerendezik a spanyolok a továbbjutást, vagy megszerzik az olaszok a második góljukat. Így aztán jó szorzón (1.57) fogtam a 2,5 overt a szünetben. Hogy miért írom mindezt ide? Mert kifacsart, kissé csalódott nápolyi focisták lesznek a pályán, egy a kiesés elkerüléséért küzdő agilis újonccal szemben. Roppant nehéz mérkőzés vár a hazaiakra (lsd.: Napoli – Palermo 1:1), és így Sarriék győzelmében (1.14) nincs érték. Szerintem a jelenlegi helyzetben ne várjunk gólesőt, a bátrak rámehetnek a félidei x-re (3.10).

Pescara – Udinese

Három csapat viszi ki a tollam folyamatosan. A Milan és a Fiorentina számomra kiismerhetetlen stílust játszik. Előbbi bármikor bárkit megfricskázhat, míg a Viola képes a sereghajtók ellen is pontokat veszíteni. Benne van a bögyömben az Udinese. A Zebrák az esetek többségében mélyen tudásuk alatt teljesítenek (kiszámíthatatlan, hogy mikor), aztán egy-egy meccsen odapakolják magukat, mint legutóbb ( Udinese – Juventus 1:1). Természetesen semmi előzménye nem volt Delneriék feltámadásának (Fiorentina 3:0, Sassuolo 1:2, Lazio 1:0), mert három vereségből érkezett a csapat a meccsbe, és a játékukban nem volt benne az, hogy partiban lesznek a bajnokkal. Hullámzó teljesítményük miatt rásütöm az udineiekre a „bundás” jelzőt, amelyet most egy váratlan vereséggel alátámaszthatnak. Zeman együttesének győzelmek kellenek a bennmaradáshoz. A cseh edző akkor is támad, ha nincs kivel. Menni fog előre a Pescara és ha a vendégek úgy akarják, akkor otthon tartják a pontokat (2.90).

Palermo – Roma

Fontos mérkőzéseket veszített el a Roma. Kicsit tartalékolt az olasz kupa első elődöntőjében Spalletti a Lazio büntetett (2:0). A Napoli elleni vereségnek még súlyos következményei lehetnek a bajnokságban, újra kicsúszhat a fővárosiak kezéből a második hely és akkor megint BL-selejtezőt kellene játszaniuk. Az pedig rosszul megy az olasz csapatoknak! Sűrű a Farkasok programja, mert a szicíliai kaland után az Európa Liga-mérkőzés következik. Csütörtökön az első félidőben még vezetett a Roma, a vége 4:2-es vereség lett Lyonban, így:

Elaprózza energiaforrásait Luciano Spalletti és Palermóban sem vár rájuk könnyű feladat. Diego Lopez csapata mindenki ellen győzni akar. Legutóbb Torinóban is vezettek a rózsaszínek és csak a mérkőzés utolsó harmadában fordított a Granata, Belotti mesterhármasával. Balogh Norbit kiállították, így ő a Farkasok ellen nem léphet pályára. Sallai folyamatosan kezdő, Storck behívta a válogatott keretbe. Vesszőfutása ellenére a Roma a meccs favoritja (1.40), de nem szívesen fogadnék jelenlegi helyzetükben rájuk.

Lazio – Torino

Kiváló mérkőzést kapunk hétfőn este. Mihajlovic és Inzaghi a támadófoci elkötelezettje. Őszi mérkőzésük is élvezetes találkozót hozott (2:2). Mindkét együttesben van egy igazi gólvágó. Hazai oldalon a korábban a Toro színeiben jeleskedő Immobile már 16 találatnál jár a szezonban, míg Belotti már huszonkettőt jegyez! Nem csoda, hogy Ventura rájuk épít az olasz nemzeti csapatban. Most komolyabb célokért küzd a Lazio, hiszen fél lábbal már a Coppa Italia döntőjében érezheti magát, és a tabellán elfoglalt negyedik hely is fokozható. Véleményem szerint a hazaiak támadólag lépnek fel a mérkőzésen, ami viszont kedvez majd a vendég kontráknak. Hart ritkán hoz le kapott gól nélkül kilencven percet, a Bikák támadógépezete pedig utóbbi hét meccsén mindig eredményes volt.

• Olasz , Serie A tipp

Lazio - Torino, Mindkét csapat szerez gólt!

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.