A női világkupa sorozat - a bormiói kitérő után - visszatér Ausztriába. A technikás számok után most jön egy lesiklás, majd vasárnap egy Super G, aminek a helyszíne Altenmarkt-Zauchensee lesz. Nem népszerű a helyszín, 2011 után térnek vissza ismét a lányok.

Dominique Gisin

Ismét gondot jelent az időjárás

A körülmények itt is rosszak, csakúgy mint a legutóbbi hétvégén volt Bormióban, ahol az eső nehezítette a lányok dolgát. Most a második edzést kellett törölni a nagy havazás miatt, de holnapra +5 fok körüli hőmérsékletet jósolnak, ami abszolút nem ideális. Amúgy érdekes ez a tél. Decemberben a nagy hideg (-35 fok) fogadta őket Lake Louisban, most pedig gyakorlatilag mindenhol a meleg a legnagyobb gond, illetve az eső (a többi téli sportban úgyszintén). A pálya egyébként határozottan nehéz. Sokkal inkább egy Super G-re hasonlít, mint egy sima lesiklásra, bár a pálya elején van egy elképesztő downhill, ahol 5 másodperc alatt érik el a 100 km/óra sebességet a lányok.

Nehéz megmondani, ki nyerhet

Az esélyeket nehéz meghatározni pontosan. Rengeteg esélyeses a mai verseny. Kezdjük Riesch-sel 4.25: Edzését volt szerencsém látni és jól ment a német, de hibázott egy nagyot, ezért lett csak 4. Jelenleg vezeti az összetett VK-t, igaz, csak 2 ponttal. Egyébként amióta átjöttek Európába, stabil, de nem kiemelkedő. A Top 10-ben általában ott van, de dobogóra csak legutóbb szlalomban tudott felállni. Anna Fenninger 4.50 megnyerte az edzést egy remek síeléssel. Neki sokkal jobb ez így, hogy inkább egy Super G-hez hasonló a pálya. Megnyerte a legutóbbi óriás versenyt. Egyébként rá még jellemzőbb a stabilitás. Egy verseny kivételével Top 8-ban volt mindig, ráadásul ötször állt dobogón. Tina Maze 6.00 új edzővel, Mauro Pinivel készül innentől. Százhatvankét pontos hátrányba van az összetettben, de idén még nem tudott versenyt nyerni, ami a tavalyi szezon után óriási csalódás. Kíváncsi vagyok, mire fog jutni egy hónap alatt az olimpiáig. Pénzt egyelőre nem mernék rá tenni.

Gut, besser, Lara

Lara Gut 6.00 négy győzelemnél jár idén, ezzel pedig ő a legtöbb győzelemmel rendelkező versenyző. Eléggé hullámzó a teljesítménye, benne van egy kiesés bármikor, de a győzelem is. Viszont a repülőrajt után most kicsit visszább csúszott, bár legutóbb Lienzben a 2. helyet szerezte meg. Az összetett VK 2. helyezettje a liechtensteini Tina Weiraither 7.50. Nagyon jó szezonja van, messze ez a legjobb eddig karrierje során. Legutóbbi versenyét elrontotta, de ezen kívül 5-ször állt dobogón és ha befejezte a versenyt - a legutóbbi kivételével - mindig Top 10-es volt. Ellene nem mernék fogadni, de az a baj, hogy H2H-ba nem raktak ki senkit, aki ellen bátran tennék a sikerére. Még illik megemlíteni Gisint 11.00. Ő az egyetlen, aki már nyert itt, de nem 2011-ben hanem még 2009-ben. Látszik, hogy fekszik neki ez a lejtő, hiszen most is az 5. helyet csípte meg az edzésen. Elég stabil, Top 5-15 közötti helyezések tömkelegét szerzi az idei szezonban. Azért ő már nem tartozik a szűk élmezőnybe, de számára ez a helyszín nagyon fekszik, ami miatt érdemes lesz rá figyelni most.

Gisin - Huetter

Huetter egy fiatal osztrák tehetség, aki idén kezdett el világkupázni. Val d'Isere-ben a 3. helyet szerezte meg és Lake Louisból is van egy 7. helye. Ő csak a gyors számokban versenyez. A stabilitás viszont nem az erőssége, ami azért teljesen érthető ennyi rutinnal. Sokszor van a Top 20-on kívül. Gisinről már írtam, neki abszolút fekszik ez a lejtő és most is jó eredményt várok tőle. Igazából nála a Top 10 alapból sem lenne nagy eredmény, de ezen a lejtőn a Top 5 is abszolút reális elvárás lehet tőle. A rutin és a lejtő Gisin oldalán áll, ami miatt abszolút előrébb várom, mint a fiatal osztrák lányt.