Szombat délután már kis túlzással, de bajnokot is lehet avatni, ha a Dortmund nem tud nyerni a Stuttgart otthonában. Edin Terzicéknek emiatt kettőzött erővel kell küzdeniük, hiszen a 28. forduló több szempontból is sorsdöntő lehet.

2023 ápr 15. 15:30 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: 2,5 gól felett + mindkét csapat gólt szerez
1.92

Kiesés elől menekül a Stuttgart

Az idei szezon furcsa lehet, hiszen még az is megtörténhet, hogy három nagyobb múlttal rendelkező klub is kiesik a bajnokságból: Schalke, Hertha és a Stuttgart. Ha minden így marad, ebből a három csapatból egyik osztályozót játszik, kettő biztosan kiesik. A Schalke pocsék szezont fut, de a Herthának is bőven akadnak gondjai. A sorsolást elfigyelve, gelsenkircheni klub helyzete kilátástalan (Bayern München, Leipzig, Frankfurt és a Freiburg az ellenfelek között), Herthának egy fokkal könnyebb a sorsolása. A Stuttgart és az előttük lévő Bochum mérkőzései hasonlóan nehezek, viszont pont az ilyen fordulók dönthetnek majd a kiesésről.

A Stuttgart ugyanis idén már több bravúrt ért el nagyobb csapatokkal szemben, jól használják ki, ha az ellenfél nincsen csúcsformában, ráadásul még le is becsüli őket. Azért is érdemes figyelni a Stuttgartra, mert április elején edzőváltás volt náluk, érkezett Sebastian Hoeness. Korábban a Hoffenheim edzője volt (ne felejtsük el, hasonló körülmények között debütált, akkor is a harmadik meccse egy nagycsapat volt, 4-1-re verte végül a Hoffenheim a Bayern Münchent), Stuttgartban első két meccsét megnyerte, egyik a Német Kupa negyeddöntője volt, ha szerencséjük van, idén még döntősök is lehetnek a sorozatban! A másik a Bochum elleni idegenbeli ki-ki mérkőzés.

A Bochum elleni találkozó Ito hatalmas góljával kezdődött, a Stuttgart játékosa óriási lövése a felső kapufáról vágódott be. Az első félidő további részében puhatolództak a klubok, igazán komoly helyzetek nem alakult ki, de a második félidőben elszabadult a pokol. Ez annak köszönhető, hogy mindkét oldalon óriási védelmi hibák voltak, Stuttgart hátsó alakzata összehozott egy büntetőt, míg a Bochum hátsó alakzata három perc alatt adott két gólt a Stuttgart, szó szerint.

A Dortmundnak muszáj nyernie

Ha hibázik Edin Terzic csapata, az minden bizonnyal a bajnoki címbe kerülhet. A Bayern München valószínűleg kiesik a Bajnokok Ligájából a Manchester City ellenében, marad Thomas Tuchel számára a bajnokság, utolsó hat fordulóban pedig majd csak egyetlen nehezebb meccsük lesz (Leipzig). A Dortmudnak szintén, így, ha most esetleg öt pontra növekedne a hátrányuk, akkor nem valószínű, hogy azt le tudnák dolgozni, nehezen elképzelhető, hogy a bajorok kétszer is veszítenek a hátralévő meccseken.

A másik véglet, hogy a BL-visszavágóra koncentrál a Bayern München, emiatt kikapnak a Hoffenheim ellen, Stuttgartban nyer a Dortmund, visszaveszik a vezetést a bajnokságban, újból helyzeti előnyük lesz. Pontosan ezért kulcsfontosságú ez a hétvégi forduló, ha már elbukta a Der Klassikert a Dortmund, akkor legalább tegyenek meg mindent, hogy megnehezítsék a bajorok dolgát.

A gond viszont az, hogy a Dortmund két fontos idegenbeli rangadót sem tudott megnyerni. A Ruhr-vidéki derbi szintén kudarccal ért véget számukra, nem hibázhatnak újból. Egy lelkes, új edző irányítása alatt lévő csapat viszont veszélyes lehet rájuk, ráadásul Hoeness még a Hoffenheim edzőjeként meglepte Terzic csapatát, akkor 2-2 lett a mérkőzés vége, mi pedig most is a gólokban bízunk. A Dortmund bizonyította, hogy a védelme képes komoly kihagyásokra, mi pedig megelégednénk azzal, ha mindkét csapat gólt szerezne és minimum három találat lenne a mérkőzés, erre a fogadásépítő segítségével egész pofás szorzót adnak.