Nincs semmi különbség a négy top bajnokság között? Teljesen más stílusú játék megy mindegyikben, és mégis ugyannyi gól születik? Ezt a témakört járjuk kicsit körül következő írásunkban, a statisztika segítségével.

Előítéletek mindenhol

Távolról kell indítanunk, hogy a teljes képet láthassuk. Az életünket előítéletek irányítják, mely szót ugyan a kisebbségi témakör már kisajátított magának, de minden téren jelen van, csak talán más szóval leírva. Agyunk így könnyít meg mindent számunkra. Ha látunk valamit, elővesz egy jól megszokott panelt, és betölti nekünk, hogy ne kelljen nulláról véleményt alkotnunk, ismeretet szereznünk az adott dologról. Előzetesen alkotunk véleményt, mert nagyon melós lenne agyunk számára a korábbi emlékek nélküli munka. Meglátod a Tescót, mi jut eszedbe? Olcsó termékek, nem feltétlenül csúcsminőség. Meglátsz egy szép, modern házat, egyből gazdag emberek jutnak eszedbe, pedig lehet az egész hitelből épült. Hasonló előítéletek vannak a labdarúgásban is. Az olasz bajnokságról régóta gondoljuk azt, hogy ott több a döntetlen. A spanyol focit overesebbnek érezzük, mert latinos, és inkább technikásabb játék zajlik, mint például az esős Angliában. Sokan nem szeretik a statisztikát, pedig az szépen helyretesz mindent, így ezeket az előítéleket is.

Névtelen

Amikor megnézzük a hazai, döntetlen és vendég arányt a négy legnagyobb bajnokságban, akkor láthatjuk, hogy az olaszoknál van a legkevesebb döntetlen, de leginkább arra a következtetésre juthatunk, hogy nincs igazán nagy differencia a három végkimenetel eloszlásában a négy országban. Az angol szurkolók hiába irigylésre méltóan fanatikusak, buzdításuk nem okoz több hazai győzelmet, mint a spanyolok színházaiasnak tartott szurkolása. Ha overre akarsz fogadni, akkor azt is elfelejtheted, hogy az olaszok védekezőbb játékot mutatnak, mint például a nyílt támadófocit preferáló spanyolok, ugyanis a meccsenkénti gólátlag a két pontvadászatban mindössze 2 tizedes eltérést mutat. Ha overezni akarsz, teljesen mindegy melyik bajnokságban teszed ezt, mert látható, hogy 54-58% között mozog azon meccsek száma, melyeken 2.5 gólnál több születik. A Chelsea ugyanannyi pontot szerez átlagosan, mint a többi élmenő, tehát Real Madrid, Bayern, és Juventus. Bár az igaz, hogy az angol bajnokságban a lőtt gólok jobban eloszlanak a csapatok között, de mindegyik bajnokságban valahol a 7-10. hely környékén kezdődnek el a negatív gólarányok, és az utolsó harmadokban esik vissza a meccsenként szerzett pontok átlaga egyre, illetve egy alá.

Az ördög a részletekben?

Az eddigi számok a legalapvetőbb mutatókra vonatkoznak. Nézzük meg, hogy a specifikusabb számok mit mutatnak. Egy spanyol csapat egy bajnokin átlagosan 11.78-szor veszi célba a kaput, és 4.82-szer találja el. Ennél többször tüzelnek ugyan az angol (12.87), olasz (13.2) és német (12.4) meccseken az egyes csapatok, de igazán jelentős eltérést ebben sem tapasztalhatunk. A legpontosabbak egyébként a Serie A játékosai, hiszen 5.13-szer találnak célt meccsenként, de a többi bajnokság esetében is hasonlóan kicsi számokkal találkozhatunk: Premier League 5.13, Bundesliga 4.87, LaLiga 4.82. Összességében tehát ha leülsz focit nézni, és esetleg még fogadni is akarsz rá, akkor a négy top bajnokságból szinte mindegy, hogy melyiket választod, mert közel ugyanannyi támadást, lövést és gólt fogsz látni, és ugyanannyi esélyed lesz döntetlent vadászni az olasz bajnokságban, mint a másik háromban. A stílus ugyan eltér a bajnokságokban, hiszen a preferált felállások egészen máshogy néznek ki, de a labdarúgás és fogadás lényegi része, a kapura lövések, gólok és a végeredmény, szinte teljesen ugyanaz.

20.000 Ft sportfogadás üdvözlő bónusz + 60 ingyen pörgetés + 10.000 Ft ingyenes fogadás

Az új Unibet játékosok akár egy 20.000 Ft értékű befizetési bónuszban, valamint 60 ingyen pörgetésben részesülhetnek, sőt ha általunk regisztrálnak és befizetnek akkor 10.000 Ft ingyenes fogadást is kapnak!

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés