Nemrég játszott egymással a két csapat, akkor egy hatgólos találkozón a Manchester City tudott nyerni. Visszavágásra nincs sok esélye a Tottenhamnek, de jöhet egy over megint!

2023 febr 5. 17:30

Tottenham és Manchester City egymás ellen

Január végén játszottak már a felek, szóval kiindulási alapnak jó lehet a legutóbbi egymás elleni mérkőzésük, melyet a Manchester City nyert meg. Egyik oldalon sem voltak tökéletesek a védelmek, nem szűrték meg jól a támadásokat és azok így egész simán jutottak a kapuk elé, olykor beívelésekkel, illetve rövid, ügyes passzok által. A támadók eleinte hibáztak, kihagyták a helyzeteket, aztán elkezdődött a gólgyártás az első félidő végén.

Kezdetnek a Manchester City hálóőre, Ederson adott egy kifejezetten rossz passzt az előtte álló védőnek, amit könyörtelenül kihasználta a letámadó Tottenham. Aztán nem sokkal később egy kósza kontrát használt ki a Spurs, újfent zavarodott volt Ederson és az előtte álló védősor. Jókor jött nekik a szünet, ahol valószínűleg Guardiola elég rendesen kioszthatta őket. A fogadási típusok között igazán jól fizet a félidő - vége fordítás, ez is következett.

A szünetet követően az 51. percben a Tottenham védelme hasonlóan zavarodott volt, mint korábban a City hátsó alakzata. Jött a szépítés, majd rövid időn belül az egyenlítés. Haaland közeledett a gólkirályi cím felé egy fejes találattal, amit még két City gól követett. Mahrez nagyon élt, minden húzása bevált nagyjából. Ennyi jó támadó mellett, egyszerűen esélye sem volt a védelmeknek. Fontos tanulság az is, hogy Guardiola csapata ugyan szóban feladta a bajnoki címet, de ilyen erős kerettel, hátrányból felállva egy rangadón, biztosan nem lefutott még az idény.

Josep Guardiola - Manchester City 006
Josep Guardiola csak szóban mondott le a bajnoki címről (Fotó: Christian Bertrand/Shutterstock.com)

Gólokkal teli rangadó, overes fogadással

Ha az utóbbi heteket nézzük, akkor a Manchester City többnyire overes eredményekkel zárja a rangadókat. Rögtön kivételt képez a legutóbbi, FA-kupameccs az Arsenal ellen, de többségében igaz az állítás. Legalább három gól született a Manchester United elleni városi derbin, a Chelsea ellen is van egy 4:0-s győzelmük. Ha elkapják a fonalat, simán rámolnak 3-4 gólt bárkinek. Ha esetleg élőben fogadnánk, ahhoz egy érdekes meglátás, mindig rövid időn belül szerez több gólt a City, tehát 10-20 perces idősávban egymás után.

Eközben a Tottenham esetében az figyelhető meg az utóbbi időszakban, hogy elbukja a kiemeltebb találkozóit. Vereséget szenvedtek ugye a korábbi City elleni meccsen, alulmaradtak az Arsenallal szemben, és tavaly ősszel, illetve év végén nem bírtak a Manchester Uniteddel és Liverpoollal sem. Ezért aztán ha végeredményre fogadnék, inkább tenném a pénzem a Manchester City sikerére!

Viszont ennél is jobb lehetőség a gólok területe a fogadásoknál. Nyilván erre készülnek az irodák is, ezért az overek nem fizetnek túlságosan jól, de mégis erre tippelek. Legalább 3 gól lesz ezen a rangadón, köszönhetően a támadók minőségének, és a padon ülő mesterek felkészültségének köszönhetően. Egy-egy cserével vagy épp félidei eligazítással, nagyot tudnak dobni a mérkőzés alakulásán, és a kapusok is bemutatták legutóbb, hogy azért megzavarhatóak nyomás alatt.