Folytatódik a biatlon Világkupa: a szezon harmadik versenyhétvégéje és ennek a naptári évnek az utolsó versenyeire új helyszínen, Annencyben kerül sor. Franciaországról beszélünk, és úgy volt, hogy két évvel ezelőtt már be fog mutatkozni ez a helyszín, de végül akkor nem jött össze, most viszont semmi akadálya. Női váltóval kezdődik a hétvége.

biathlon-Olga-Zaitseva-001

Olga Zaitseva nagyot rontott az elmúlt hétvégén. (Fotó: Wikipedia)

Norvégia és Ukrajna között dőlhet el

Hochfilzenben rendeztek egy női váltóversenyt az elmúlt héten, és azt az ukránok meg tudták nyerni. Azóta az erőviszonyok nem nagyon változtak. Akkor a fogadóirodák lebecsülték az ukránokat, de most a legnagyobb favoritként emlegetik őket 2.50. A csapat pont ugyanúgy áll ki és most is abszolút az esélyesek között kell emlegetni, de szorzójuk a dobogóra már közel sem olyan jó, mint a múlt héten. Utánuk a norvégok 3.50 jönnek a sorban, akik a múlt hétvégén abszolút favoritként csak az 5.-ek lettek. Igaz, nem volt szerencséjük, hiszen Flatland fegyvere az első körnél elromlott, s így jelentős időhátrányba kerültek. Náluk egy csere lesz, Flatland helyére Horn került be. Flatland kivétele abszolút nem meglepő, hiába nyert már idén VK-futamot, azon kívül érdemleges eredményt nem tudott felmutatni.

Akik meglepetést okozhatnak

Németország 4.50 stabil csapat, de ez a csapat egyszerűen nem fog nyerni. Arra jók lehetnek a németek, hogy ismét a dobogóra felférjenek, de több nincs bennük. Dahlmaier befutóként nem képes a közepes futókkal tartani a lépést. Az orosz 5.50 csapat is hasonló, mint a német, talán kicsivel erősebb náluk, ha a csapat egészét nézzük. A gyenge orosz váltó nagyon ritka. A múlt héten végig versenyben volt, de végül a legnagyobb sztárjuk, Zaitseva lőtte el magát és vette ki az oroszokat a dobogóról. Starykra leszek nagyon kíváncsi, lehetséges, hogy érdemes megjegyezni a nevét. Eddig - az első egyéni versenyt leszámítva - nagyon jól teljesít és az összetett VK-ban is ott van az élbolyban.

Dorin nélkül szerepelnek a franciák

Az utolsó csapat, amelyik beleszólhat a dobogóért való harcba, az a házigazda francia 7.00 csapat. Dorin továbbra sem áll a rendelkezésükre, ami óriási érvágás. Vele nálam biztos dobogósok lennének, így viszont nagy harcba lesznek. A múlt héthez képest a csapat összeállítása nem változott, csak a sorrend. A múlt héten első futót és a csapat legjobbját, Brunet, berakták befutónak, míg Bescondot a helyére. Ezzel a végén valamivel erősebbek lesznek, de ezzel is vélhetően csak Dahlmeiert tudják majd futásban megverni. Nagyon fogadkoznak a franciák: 20 éve nem volt Franciaországon biatlon Világkupa-futam, szeretnének jól szerepelni hazai közönség előtt. Egyébként itt a gyenge láncszem vélhetően Chalvier lehet, akin elmehet a váltó. Nagyon lassú futó, de tőle abszolút kell a hibátlan lövészet, mert 2-3 póttölténnyel összeszedhet akár fél percet is.

Az ajándék: Franciaország - Olaszország

A franciák hazai pályán alapból motiváltabbak lesznek, mintha bármelyk más helyszínen lennének. A két csapatot pedig egyszerűen nem lehet összehasonlítani. Az olaszoknál az az Oberhofer a befutóember, akinek volt egy-egy szebb eredménye az előző években, de az idei teljesítménye erősen visszafogott. Az első versenyen 9. lett, s azóta semmi, mind futásban, mind lövészetben. A lassú futónak számító Brunet 30 mp hátrányból - szerintem - meg tudná verni az olasz csapatot. És ki szedne össze annyi előnyt? Wierer, aki kb. Besconddal azonos szintű, és ezzel az olasz csapat legjobb embere? Vagy az a Ponza - Gontier duó, akik 0, illetve 6 VK-pontot szereztek eddig? Nincs egy kategóriában a két csapat. A kilencedik helyet szerezték meg legutóbb az olaszok. Ezt vélhetően most is elérik, de Top 6-ban aligha lesznek, az eléggé valószínű.

• Biatlon Női Váltó tipp

Franciaország - Olaszország: Franciaország

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.