A vizes világbajnokságon megszületett az első magyar érem, Milák Kristóf zseniális világcsúccsal nyert, kérdés, hogy átragad-e ez a flow a többi versenyzőre is, hiszen szerdán három döntősünk is lesz!

Férfi 200 vegyes: Az arany egyértelmű, de jöhet-e magyar érem?

Léon Marchand pazar formában, simán nyerte a 400 vegyest, majd Milák Kristóf mögött második helyen ért célba 200 pillangón. Alig ért véget az éremátadó, már rohant is a 200 vegyes futamaira, ahol legjobb idővel került a döntőbe, nagyon meggyőző és összeszedett volt az úszása. Az aranyérem nem kérdés, pihenni is tudott, irodák is érzik, hogy nem lesz ellenfele a franciának (1.05).

Mire számíthatunk a döntőbe 5. hellyel bekerülő Kós Huberttől? Az Újpest 19 éves úszója kiváló formát mutatott, nagyon megfontolt, elmondása szerint tudatos és visszafogott versenyzéssel jutott a fináléba. Szándékosan nem nyomta meg az első 50 métert, hogy maradjon ereje az utolsó 50-es gyorsra. Az első két úszása során két különböző taktikát mutatott, elvileg a döntőre egy harmadik opcióval készül.

A TippmixPro felületén lehet fogadni a helyezésére, 1.60-ért adják a 4-6. hely közötti lehetőséget, ami reális az eddigi futamokat tekintve. A kérdés mindössze az, hogy mennyi maradt a két amerikaiban és a japánban? A francia első helye evidens, de van-e esély a dobogóra? Elvileg van, mivel ők kiúszták magukat 400 vegyesen, de tényleg csak a bátraknak ajánlott a 6.50-es szorzó.

Női 200 pillangó: Kapás Bogi meglepheti a mezőnyt?

Kapás Boglárka felkészülése közel sem volt ideális, ezt ő maga is elmondta, hogy fájdalmakkal küzdött, de így is végül 8. helyen bekerült a fináléba. Egy biztos, hogy Bogi lassabb kezdő, de az egyik, ha nem a legjobb hajrával rendelkezik még ilyen felkészülés után is. Ami bizonytalanságra ad okot, hogy elmondása szerint is kiúszta magát, beletett mindent a középdöntőbe, így tudott 2:07:89-et, ami 1 másodperccel lassabb a tokiói eredményeinél.

Tavaly az olimpián viszont a középdöntős eredményeinél már nem tudott jobbat, ami végül ott a 4. helyre volt elég. Erősen kérdéses, hogy képes pontszerzős helyen végezni, afelől kétségünk se legyen, hogy megpróbálja, nagy hajrát vág majd ki, de tényleg coinflip fogadás ez (4-6. hely: 2.10 és 7-8. hely: 2.15). Jelenleg nem realitás az érem Bogi esetében, de már így is óriási teljesítmény, hogy döntőbe tudott kerülni.

Akad viszont egy érdekes párosítás 200 pillangón, a bosnyák Lana Pudar mindössze 16 éves, de nagyon éretten versenyzett, kiváló hajrára van, amivel sorra hagyja le az utolsó 50 méteren a riválisokat. Az ausztrál Elizabeth Dekkers szánták ellenfelének, Pudar esetében 1.70-es a szorzó, látva a folyamatosan javuló teljesítményét, lehet benne érték.

Féfri 100 gyors: Román arany és magyar pontszerzés?

Németh Nándor szétuszásban jutott döntőbe, de milyen szétuszás volt ez? Óriási országos csúcsot repesztett Nándi, esélyt sem hagyva az olasz riválisának. Caeleb Dressel visszalépett, de valószínű, hogy az amerikai klasszis nélkül is a 17 éves román csodagyerek, David Popovici nyerne (1.04). Érdemes kiindulni abból, amit tavaly az olimpián láttunk, ahol hasonlóan gyors középdöntők voltak.

Akkor sok versenyző eredménye visszaesett a döntőbe, gyengébb időket hoztak, páran tudtak csak javítani, köztük volt Nándi is. Most mi is ebben reménykedünk, illetve abban, hogy viszi előre őt a szurkolók hangorkánja. Nem irreális, hogy pontszerzős helyen végezzen a nyolcas pályáról, de még egy szorosabb (és lassabb) fináléban a dobogó sem elképzelhetetlen (10.00).