Jelen pillanatban a két klub közül az Union Berlin az, amelyik hatékonyabb futballt játszik, akik képesek fontos meccseket eldönteni, így az Ajaxtól fejlődés kéne, hogy a visszavágón ne essenek ki. A két edző között zongorázni lehet a különbséget, egyik egy rutinos róka, aki kiscsapatból csinált egy Bundesliga éllovast, míg a másik csak pár hete kezdte az első osztályban a karrierjét.

2023 febr 23. 21:00
Tipp: Továbbjutó csapat: Union Berlin
Unibet
1.77

Semmi sem dőlt el az odavágón

Amszterdamban pezsgő hangulat várta a csapatokat, a szurkolók kitettek magukért, volt görögtűz és tombolás, csak foci nem. Az első félidőben talán, ha egyetlen értékelhető akciót lehetett feljegyezni, azt is a vendégek vezették. Az Amszterdam majd 70%-ban birtokolta a labdát, de ez csak meddő mezőnyfölény volt, ugyanis egyetlen alkalommal sem jutottak el lövésig! Az Union Berlin a második félidőre is agilisabban jött ki.

Ennek eredménye volt egy veszélyes szabadrúgás, majd egy gyors kontra és egy üres fejes tíz méterre a holland kaputól, amit Rullinak kellett bravúrral hárítania. Ha Thorsby jobban helyezi, akkor előnybe kerülhettek volna a németek. Pár perccel később Thorsby vette át a labdát a tizenhatoson belül, majd lőtt az amszterdami kapuba, de a VAR kezezés miatt elvette a gólt, véleményes döntés. A visszavágóra maradt tehát a továbbjutás kérdése.

Union Berlin jobban akarja a sikert

Az már az odavágón is látszott, hogy a németek hatékonyabb játékra képesek, veszélyes kontrákat vezetnek. A Bundesligában is működik ez a mentalitás, hiszen holtversenyben elsők, mindezt 43%-os labdabirtoklással teszik (16. hely). Urs Fischer elképesztő taktikai érzékkel van megáldva, húzásaira rendre bejönnek, Leipzig ellen hátrányból fordítottak, egyszer sem jöttek zavarba ebben a szezonban.

Union Berlin Ajax
Paul Jaeckel (Fotó: Vitalii Vitleo/Shutterstock.com)

A berlini városi derbit is simán hozták, tényleg olyan, mintha nem tudnának hibázni. Hihetetlen a helyzetkihasználásuk, szinte majd minden második kaput eltaláló lövésükből gól lesz (42%), szépen megoszlanak a gólok a játékosok között, minimum 5-6 berlini jelent potenciális veszélyt az ellenfél kapujára. További jó hír Fischer számára, hogy Diogo Leite a hétvégi Schalke elleni kihagyott bajnoki után visszatérhet a védelembe, így ott lesz a visszavágón is a védelem oszlopa.

Több kell az Ajaxtól

Ha őszinték akarunk lenni, akkor ez nagyon gyenge volt az amszterdami csapattól, hazai pályán egyetlen értékelhető helyzetük sem volt 90 perc alatt. A második félidőig kellett várni az első kapura lövéssel, ráadásul egyszer sem találták el az ellenfél kapuját. Nem tudtak mit kezdeni a szervezett német védekezéssel, ami nem túl jó előjel a visszavágóra. Idén nem ez volt az első eset, hogy fontos meccsen leblokkolt a gárda.

Január végén történt egy edzőváltás. A vezetőedzőként teljesen tapasztalatlan egykori védő, Johnny Heitinga érkezett az utánpótlástól. Összességében 4 meccsen 16 gólt szereztek, de egyik sem volt az Union Berlinhez fogható ellenfél. A legutóbbi rangadót a Feyenoord ellen végül döntetlenre mentették, de akkor is az eredmény után futottak. Ha valami gyökeres változás nem történik a visszavágón, akkor a hollandok ki fognak esni.