Lassan elérkezünk a rali-vb végéhez és még mindig kiélezett a verseny, ami az elmúlt évekhez képest eléggé furcsa. Ahogyan kiszállt a WV, úgy egy kicsit Ogier is gyengült, megszűnt az egyeduralom, így még csapaton belül is képesek sokszor megszorongatni a francia sztárt. Ha ez nem lenne elég, akkor a Hyundai és Thierry Neuville nagyon jól teljesít, szóval izgalmas hétvége vár Finnországban a mezőnyre.

Kiélezett a harc

Ha megnézzük az idei eredmények és a bajnokság állását, azt vesszük észre, hogy öt versennyel a vége előtt még gyakorlatilag ketten, de inkább 3-4-en küzdenek a vb-címért. Ogier vezet, de egy kis hiba és máris Neuville találhatja magát az első helyen, egy kicsivel lemaradva pedig ott van mögöttük Latvala és Tanak. Ha utóbbi három versenyző stabilabban szerepel a szezon során, akkor ez még szorosabb lenne, ugyanis Ogier idén bőven verhető volt. Két futamot nyert csak meg, és itt nem elsősorban a Forddal volt probléma, ugyanis két csapattársa Tanak és Evans is jól mentek, hanem voltak a franciánál gyorsabbak. Ez azért nem túl gyakori. Most következik az a finn verseny, ahol mindössze egyszer nyert és az elmúlt években nem tudott dominálni. Miért is lesz még érdekes a hétvége? Ez a leggyorsabb pálya a versenynaptárban, amit az új WRC-k nagyon jól ki tudnak majd használni, illetve indul egy magyar páros is! Szabó Zoltán és Szabó Krisztián egy Skoda Fabia R5-tel vesznek részt a finn ralin. Visszatérve a WRC mezőnyre, azért is lesz érdekesebb az idei verseny, mert az autók sokat gyorsultak az elmúlt évekhez képest, ez a pálya pedig ezt hatványozottan felerősítheti.

Jari-Matti Latvala 015

Jari-Matti Latvala. Fotó: GeorgeVieiraSilva41/Shutterstock.com

Hatalmas ugratók, hosszú szakaszok és nagy tempó, így biztosra veszem, hogy itt lesznek bőven kiesők. Mint említettem, nagyon gyors szakaszok várnak a versenyzőkre, annak ellenére, hogy murván kell menniük. Kemény hétvégéjük lesz, ugyanis akadnak olyan napok, ahol majd 17 órát kell a versenyzőknek az utakon tölteniük. A nagy ugratókkal teletűzdelt szakaszok látványosak a nézők számára, ezek közül is a legismertebb a Ouninpohja, ahol a legmagasabb az átlagsebesség szezon összes szakasza közül. Lássuk a csapatok esélyeit a hétvége előtt!

M-Sport

Nem alakult túl jól az elmúlt pár hete az M-Sport versenyzőinek. Sebastien Ogier a finn teszen összetörte a Fordot, így az utána következő két csapattársa (Evans és Suninen), már nem tudtak érdemben készülni a finn ralira. Az észt Ott Tanak a legutóbbi lengyel versenyen az utolsó szakaszon esett ki, így most nehéz helyzetben van az M-Sport. Ennek ellenére például Ogier és Tanak bizakodva tekintett a hétvége elé, azt mondták, hogy a Fiesta jól ment a teszteken (amíg Ogier össze nem törte). Tanak imádja ezt a versenyt, a nagy tempó miatt, szóval a csapatból tőle várom a legjobb eredményt. Elfyn Evans teszt nélkül vág neki a hétvégének, ami nem túl kedvező számára.

Toyota

Számukra ez a verseny egy óriási esély a győzelemre. Annak ellenére, hogy egy japán csapatról van szó, a fejlesztéseket és a teszteléseket végig Finnországban végzik. Úgy ismerik a környéket, mint a tenyerüket, Makinenék pedig biztosan nagyon jól felkészítették az autóikat. Latvala személyében van egy rutinos pilótájuk, aki már háromszor nyerte meg ezt a versenyt. A csapatvezető nyilatkozta is, hogy erre a versenyre készültek fel a legjobban, nagyon magabiztosak. Latvala ezeken az utakon nőtt fel, nagyon fekszik neki a verseny, szóval én most győzelmet várok tőle. Lappi lehet a sötét ló, ő akár még az első ötbe is odaérhet.

Hyundai

Ez a verseny a Hyundai gyengepontja. Csak itt nem tudtak még dobogóra állni, valahogy nem fekszik nekik ez a hétvége, pedig gyors pilótiáik és autóik vannak. Lengyelországban domináltak, hiszen kettős győzelmet arattak és még a negyedik hely is az övék lett. Itt viszont Neuville is óvatosságra int, nekem inkább tűnt olyannak, mint aki tart a hétvégétől. Ez azért ritka, mert a többiek szinte egytől-egyig várják a legendás versenyt. Szerintem most megszakad a Hyundai jó szériája és nem fognak előkelő helyen végezni.

Citroen

Visszatér a mezőnybe a tavalyi győztes Kris Meeke. Ő most a kényszerpihenőjét töltötte, miután többször is összetörte a Citroent. Nem túl fegyelmezett versenyző Meeke, rettentő sok hibával vezet, viszont nem hiába nyert itt tavaly. Óriási tempóra képes, talán az egyik legnagyobbra a mezőnyből, szóval ha nem hibázik, akkor jó eséllyel dobogós lesz (3.50). Craig Breen is szereti a finn versenyt, jól szokott szerepelni, innen van például pályafutása egyetlen dobogós eredménye. A Citroen már feladta ezt a szezont, de azért még szeretnének pár szép eredményt elérni, erre a hétvégi finn rali alkalmas is lehet.

20.000 Ft sportfogadás üdvözlő bónusz + 60 ingyen pörgetés + 10.000 Ft ingyenes fogadás

Az új Unibet játékosok akár egy 20.000 Ft értékű befizetési bónuszban, valamint 60 ingyen pörgetésben részesülhetnek, sőt ha általunk regisztrálnak és befizetnek akkor 10.000 Ft ingyenes fogadást is kapnak!

Borítókép: Jari-Matti Latvala. Fotó: GeorgeVieiraSilva41/Shutterstock.com