Laura Pigossi 001 Laura Pigossi (Fotó: Celso Pupo/Shutterstock.com)

WTA Florianópolis: Laura Pigossit győzné le a Kolozsváron első WTA250-es meccsét nyerő Miriam Bulgaru

Szabi 2023 nov 21. 08:13 Szólj hozzá!

Tenisz Laura Pigossi Miriam Bulgaru WTA Florianópolis

Bárhogyan is fog végződni a 2023-as év, Miriam Bulgaru számára emlékezetes marad, mivel október közepén sikerült pályafutásának első WTA250-es mérkőzését megnyernie a kolozsvári rendezésű Transylvania Open fedett kemény borításán. Néhány hét szünetelés után, Dél-Amerikába utazott, ahol legeredményesebb borításán, salakon próbálja szépíteni ranglistás helyezését.

Míg a kemény pályákon csak 5 meccset nyert idén, a huszonöt éves gyulafehérvári játékos (WTA 200.) a szemcsés felületeken 31 győzelmet gyűjtött össze. Az alacsonyabb szintű ITF-tornákon szokott főleg szerepelni, de a Roland Garros-selejtezőiben nyert egy meccset, a 250-es kategóriájú Hamburg-i eseményen pedig főtáblára küzdötte fel magát. A US Openen is próbálkozott, de első selejtezős meccsét elveszítette.

Bulgaru szeptemberi salakos sorozata

A szeptemberi hónap roppant eredményes volt Miriam számára, Bécsben ITF-döntőt játszott, Ljubljanában WTA125-ös elődöntőt, majd Olaszországban egy ITF-torna legjobb négy játékosa közé jutott. Mindezt salakon hajtotta végre. Októberben szabadkártyát kapott a kolozsvári esemény rendezőitől és látványos támadó játékával legyőzte két játszmában Ipek Öz-t, majd szettelőnyről bukta a negyeddöntőbe való jutási esélyét a torna utólagos elődöntőse Rebeka Masarova ellen.

Részletek a spanyol játékos elleni mérkőzéséből

Közel egy hónapra rá, Chilében visszaváltott salakra, de Colinában kikapott attól a rutinos Polona Hercogtól, akit idén kétszer is vert. Az e heti brazil tornát a hazai Laura Pigossi (WTA 138.) ellen kezdi, aki júliusban Jászvásáron szetthátrányról fordította eddigi egyetlen egymás elleni összecsapásukat ugyancsak salakon. Bulgaru a csak egy gémet nyert összesen az utolsó két felvonásban. A huszonkilenc éves brazil játékos 15 meccset nyert idén a lassú borításon és augusztusban 60 ezres ITF bajnoki címet szerzett kemény borításon. Laura egy alkalmazkodó játékos, aki a gyors és lassú felületeken is bizonyított már ITF-szinten.

Pigossi augusztusi sorozata

Az év elején feljutott az Australian Open főtáblájára, majd a WTA250-es bogotai tornán negyeddöntőt ért el áprilisban. Az augusztusi hónapban elkapta a fonalat kemény borításon és ITF-döntőt, valamint elődöntőt játszott, majd egy WTA125-ös negyeddöntőt. Szeptemberben Aliaksandra Sasnovich-ot tudta legyőzni Pekingben, azonban azóta két meccset nyert és négyet veszített. Salakon már július óta nem nyert két egymás utáni meccset, így nem lesz könnyű érvényesíteni a rutinfölényét Bulgaru ellen.

18+ Részvételi feltételek érvényesek! Játssz felelősen! BeGambleAware.org. A cikkben közölt oddsok a(z) Unibet fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 november 21. 7:12 UTC.