Elérkezett a női döntő ideje, ahol Garbine Muguruza és Venus Williams fog egymással találkozni. Az elődöntők és a teljes torna során kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, így meglátásom szerint egy magas szintű döntőt láthatnak a nézők szombat délután.

Venus Williams

Venus képviseli a Williams családot Serena távollétében. Nem indult jól neki a torna, mivel akadtak magánéleti nehézségei az elmúlt egy hónapban, azonban Wimbledonra összeszedte magát. Egyedül a kínai Wang ellen bukott szettet. Búcsúztatta a ’97-es korosztályt (Osaka, Konjuh, Ostapenko), majd az elődöntőben nem sok lehetőséget adott, a sok három szettes ütközetben lefáradt Kontának. Ebben a kiegyensúlyozott mezőnyben ez több mint figyelemreméltó teljesítmény, és az amerikait tartják esélytelenebbnek (2.00), azonban az oddsán is látszik, hogy egy szoros összecsapásra van kilátás.

 

Williams korábban öt alkalommal nyerte meg a tornát, legutóbb 2008-ban. A rutint mindenképpen az ő előnyei közé írhatjuk, és attól sem kell megijednünk, hogy utoljára 2009-ben döntőzött itt. Az elmúlt másfél évben másodvirágzását éli és rendre jól teljesít a nem salakos GS tornákon. Az Australian Openen csak Serena állította meg a döntőben idén, 2016-ban a US Openen Karolina Pliskova a negyeddöntőben, Wimbledonban elődöntőzött Kerber ellen, míg Ausztráliában Konta verte őt. Nem rossz névsor és látnunk kell, hogy rendre olyanok győzték le, akik a tornán nagyot tudtak robbantani. Ebbe természetesen Muguruza is beletartozik, aki most játszik a legjobban ezen a Grand Slam tornán és nem lenne túl nagy meglepetése az ő győzelme sem.

Garbine Muguruza

A spanyol játékos nagyon hektikus az elmúlt évek Grand Slam tornáin és a kezdetek előtt elég zsákbamacska, hogy mit várhatunk tőle. Második döntőjére készül (az elsőt Serena ellen bukta el két szettben) 2015 után, azonban a többi indulásakor (négy alkalommal) még a harmadik kört se érte el. Ez a kiegyensúlyozatlanság jellemezte őt 2016-ban is: a Roland Garrost megnyerte, azonban a másik három GS tornán a harmadik kört is csak egyszer érte el. Ha egy nagy tornán jó, akkor viszont nagyon megy neki a szekér, mint most is. Venushoz hasonlóan csak egy szettet tudtak ellopni tőle, méghozzá Kerber a nyolcaddöntők során. Az első három kör (Alexandrova, Wickmayer, Cirstea) a vártnak megfelelően simán ment, majd jött a német elleni összecsapás, ami a női torna egyik fénypontja volt. Kerber nagyon összeszedte magát és közel járt a spanyol elleni győzelemhez is. Átrágta rajta magát azonban Garbine, majd Kuznetsova és a fáradt Rybarikova már nem jelentett túl nagy kihívást számára.

 

Egymás elleni mérlegüket figyelve, Venus lehet bizakodóbb. Négyszer találkoztak egymással és Muguruza csak egyszer nyert salakon (idén Rómában), míg kemény pályán Venus dominált (3-0). Értelemszerűen a füves borítás az utóbbihoz esik közelebb, így jó kiindulópont. Azonban a dátumok megtéveszthetnek minket, mivel a három találkozót 2013 és 2015 között rendezték meg. A spanyol tavaly lett igazán top játékos, miután megnyerte első Grand Slam tornáját Párizsban. Érdekes, hogy a korkülönbség elég nagy a két játékos között (14) és ennél nagyobb csak háromszor volt a GS tornák történetében. Mindhárom döntőt a fiatalabb játékos nyerte, így ebbe kapaszkodhatnak a Muguzurát támogatni akarók. Mindenesetre tegyük hozzá, egyikük se töltött annyi időt a pályán eddig, hogy a korkülönbség mérvadó lenne. A hat meccs alatt lejátszott egy-egy három szettes nagyon kevés, és valljuk be, hogy viszonylag gyorsan és könnyedén jutottak el a finaléba a játékosaink.

Oddsok bűvöletében

Elsőre feltűnő, hogy nem nagyon kápráztattak el minket a bukik. Vártam az ász és kettős hiba fogadási típusra, de nem leltem fel őket eddig. A végeredményt illetően szerintem nagyon nehéz jó tippet adni. Muguruza az esélyes (1.83) egy hajszálnyival, de a női teniszben ez a 2-3 tized különbség nem túl nagy. Ha nem vagyunk biztosak az alacsonyabb oddson lévő játékos sikerében és midenképpen fogadni akarunk, akkor inkább érdemesebb az esélytelent megtenni, aki jelen esetben Venus. Hosszú távon ez jövedelmezőbb lehet. A hasonló esélyek magával húzták a magas alatt/fölött határt is. 23 game-nél húzták meg a választót, ennél a játékszámnál lehet ugyanolyan oddsokat találni. Egy döntő esetén mindig jól jöhet az over. Magas a stressz, a hullámvölgyek még gyorsabban jöhetnek és ha egy teniszmeccset nehéz befejezni, akkor egy GS döntőt pláne. Azonban a 23 game elég magas határ és nagy valószínűséggel ez csak három szettben jöhet össze. Erre kicsit jobb oddsot is kapunk, mivel 2.25-ön is megtehetjük ezt a kombinációt.

Az említett fogadásokon kívül megkaptuk a szokásos pontos végeredmény és ázsiai hendikeppes győztes opciót és ennyi. Én továbbra is bízok benne, hogy holnapra még bővítik a kínálatot és találhatunk érdekesebb lehetőségeket is pénzünk eljátszására. Nekem egyelőre az alatt/fölött a legszimpatikusabb, viszont én behúznék egy magas oddsot rajta. Az Unibetnél ha lejátszanak legalább 27 game-t, akkor azért már 2.6-szorosa jön vissza a tétünknek, ami már kecsegtető. Nem lehet nagy különbséget tenni a két versenyző között, ezért adja magát ez az opció. Ami biztos, hogy kiváló esélyünk van, hogy egy jó döntőt láthassunk, ami elől csak az riaszthat el minket, hogy szombaton Budapesten is ITF döntőt rendeznek, méghozzá Danka Kovinic és Jana Cepelova között.  

Ki nyeri a 2017-es wimbledoni női döntőt?
Venus Williams
Garbine Muguruza
Poll Maker
 

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.

Betano regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Fotó: Leonard Zhukovsky/Shutterstock.com