Eurovíziós Dalverseny 2013 - Malmö

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Szerintem
Németország a TOP 10-ben 1,95-ért.
Olaszország vs Németország Németek 2,25
Hollandia vs Görögország Görög 1,50
Ukrajna vs Azerbajdzsán Ukrajna 2,10  (Istennőt nem verheti le ez a szemöldök man)
Legjobb 5 nagy ország Németország 2,80
Első 4-ben végez Ukarjna 2,10 (Istennő)

Szóval hajrá ukrán Istennő és német szöszi

Zlata Ognevich - Gravity (Ukraine) - LIVE - 2013 Semi-Final (1)

A pontszámok kihirdetése közben már nem lehet, majd fogadni, ugye?

Csak mert ez igen érdekesen hangzik:
"Az előző évekkel ellentétben a szavazás sorrendjét nem sorsolással döntötték el, hanem a főpróba alapján szavazó szakmai zsűrik pontjai alapján mesterségesen állították össze, hogy lehetőség szerint minél izgalmasabb legyen."

Ez ugye azt jelenti, hogy ha jól mérték fel az erőviszonyokat, akkor az élmezőny kiegyensúlyozottan kapja majd a pontokat, és ez a leendő győztest a mezőnyben tarthatja a hajráig, ami viszont magasabb szorzót jelentene a pontozás alatt.


Idézetet írta: oakland23 Dátum május 18, 2013, 09:30:22

Viszont nem értem, a spanyol top10 hogy érhet 17.00-es szorzót??? Mondjuk nem hallottam a dalt, de a miénknél gagyibb csak nem lehet...

Amúgy ma hogy alakul ki a végső sorrend? Ugyanúgy zsűri és nézői szavazatok, vagy valami más???

A spanyolok - mint általában az alapból döntős 4 másik ország -rendre kínos nótákat küldenek. Volt olyan év, mikor 4 "nagy" végzett a 4 utolsó helyen a döntőben!
Most a spanyolokat az is gyengíti, hogy a portugálok idén nem indultak, így "fix" 12 pontjuknak lőttek.  :)

Szerintem a döntőben is ugyanaz a pontozás: zsűri és közönségszavazás pontszámai adják ki a szavazó ország pontszámait.

Az a durva, hogy a bennfentesek már ismerhetik a szakmai zsűrik pontszámait (legalábbis amit a főpróba alapján adtak) illetve az elődöntők pontos eredményeit is.
Ezen ők elég könnyen meggazdagodhatnak...


Idézetet írta: pukk Dátum május 17, 2013, 13:24:36
ez a "vmi" Friderika sziven ütött  :)Hát igen öregszem.Egyébként az volt a legjobb dalunk is eddig,furcsa mód,hiába a nacionális szavazás.
Rosco:kapisgálom,kösz
Ui:Friderika ezután már inkább csak  vidám vasárnapokon "remekelt".


Lusta voltam googlezni.. :)

Friderika még mindig tud énekelni és bizony ezeken a vidám vasárnapokon elég erős mezőny szokott lenni a színpadon...

(mondom ezt úgy, hogy ha engem az Úr megérintene, feljelenteném zaklatásért! Engem ne moleszteráljon...)

Ez a dal pl. hétfőn vagy akár szombaton is hallgatható:
https://www.youtube.com/watch?v=mGwx1T3lva0

94-ben egyébként még jóval kisebb mezőny volt ezen a dalfesztiválon!
25-ös döntő volt egyből.
Az első 6 ország pontszámai alapján vezetett is Friderika, 3 db  12 pontossal nyitott!
A skandináv, északi országoktól egész szépen kapott, ahogyan később Rúzsa Magdi is.



1,33, hogy 22. vagy jobb lesz ez a  hülyegyerek. Ez szerintem meglesz. 4-es odds, hogy kap 12 pontot, valamelyik ország tuti be fogja kajálni.
Mondjuk rakjon rá a fa***m. :D :D :D :D

Fehérorosz hölgy!!! :smitten: Nálam ő a nyerő! :D

Idézetet írta: inter08 Dátum május 18, 2013, 21:45:41
Fehérorosz hölgy!!! :smitten: Nálam ő a nyerő! :D

Nálam is  ;D De csak az alakja miatt  ;D Meg az ukrán kislány

Idézetet írta: inter08 Dátum május 18, 2013, 21:45:41
Fehérorosz hölgy!!! :smitten: Nálam ő a nyerő! :D

Tényleg dekoratívabb, mint a mi Alexünk  ;D :-*
Ennek ellenére én a ruszki menyecskére tettem egy kis aprót, a végső győzelemre + 1-4 helyezésre. Ha első négyben benne van, már nem veszítek! Elég sok poszt szovjet induló (jelentős ruszki kisebbséggel) van ahhoz, hogy mindenhonnan beméhecskézzen jó pár pontot!
Viszont a fehérorosz fehérnép virgácsai tényleg mindent vernek!!!

Érdekes, hogy a legtöbb produkción kifejezetten javít, ha leveszem a hangot közben...

Vagy mondjuk inkább azt, hogy nem vesz el belőle semmit!  :)

Anouk száma olyan, mint az elfojtott fing: kicsit feszültté tesz.
Kár, hogy nem egy slágeresebb dalt írtak neki.

Ettől a román énekestől kiráz a hideg. Remélem 17. vagy hátrébb végez  :)

Idézetet írta: hege1010 Dátum május 18, 2013, 22:15:07
Ettől a román énekestől kiráz a hideg. Remélem 17. vagy hátrébb végez  :)

Szóljál, ha fogadtál rá, mert akkor nem küldünk rá szavazatot!   ;D


A győztes előnye 40-75 pont között, 3.5-ért...
Ezzel szemezek.

A fehérorosz ugyan levett a lábamról formás lábaival, de nálam az ukrán előrébb áll. Azonban ha a produkciót mint zenei dolgot nézem, akkor a dán kiscsaj nagyon jó( minden tekintetben  ;D), és a máltai mosolygós pali. Nálam ők ketten a favoritok-persze Alex mellett.

Idézetet írta: Knapp Dátum május 18, 2013, 22:20:51
Szóljál, ha fogadtál rá, mert akkor nem küldünk rá szavazatot!   ;D

Nyugodtan küldjed, legalább lesz egy kis izgalom benne  ;D