Eurovíziós Dalverseny 2013 - Malmö

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Idézetet írta: Pozzato Dátum május 18, 2013, 23:50:44
Szeretnek minket a szomszédaink....rohadt országok, de nem is várok tőlük mást.

Te hány szomszédunkra küldtél szavazatot?   ;)

Végül a dánok győzelmére tettem és a 40-75 pont közötti különbségre.
5500 ft nyereség kárpótol ezért az "élményért".  hehe

Idézetet írta: Knapp Dátum május 19, 2013, 00:31:25
Te hány szomszédunkra küldtél szavazatot?   ;)

Végül a dánok győzelmére tettem és a 40-75 pont közötti különbségre.
5500 ft nyereség kárpótol ezért az "élményért".  hehe
Csak egyre. :ok:
Tudom megint jön tőled  a mélyenszántó gondolatok stb de be kell lássuk a szomszédainknál sikerült kivívni a "szeretet".Jó szomszédi iszony kialakult köztünk és azoktól az országoktól kaptunk pontokat többségében akik csak távolról "ismernek" minket. Az a baj hogy én minden évben lelkesen várom a szavazatokat de valahogy mindig csalódnom kell.Mi magyarok is nem értem miért nem szavazunk például a román versenyzőre miért kell mondjuk azeriekre stb...de hát ez az összetartás.
Ami még érdekes, hogy az északi vagy déli országoknál megy az egymásra szavazás nálunk nem...Nálunk csak azért se.

ByeAlexnek azért mekkora mákja van, hogy olyan országból indult ahonnan mindenki menekül!  ;D Amúgy ez a román valami, hogy a francba végzett ilyen elöl, lehet alulkulturált vagyok, de el nem tudom képzelni, hogy ez valakinek komolyan tetszik!

Egyik haverom Norvégiában lakik kint egy ideje és ott a kocsit úgy hagyják az utcán, hogy a kulcs is benne van, a ház ajtaját nem zárják, mert minek. Itt meg.... Ezért szavaznak ott egymásra, itt meg ha beledöglik akkor se "segítene" a másiknak, sőt inkább belerúg ha teheti!

Idézetet írta: hege1010 Dátum május 19, 2013, 01:48:33
Egyik haverom Norvégiában lakik kint egy ideje és ott a kocsit úgy hagyják az utcán, hogy a kulcs is benne van
Megvan még a kocsi?  Óvatosan az ilyen információkkal  ;D

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 19, 2013, 00:56:11
Csak egyre. :ok:
Tudom megint jön tőled  a mélyenszántó gondolatok stb de be kell lássuk a szomszédainknál sikerült kivívni a "szeretet".Jó szomszédi iszony kialakult köztünk és azoktól az országoktól kaptunk pontokat többségében akik csak távolról "ismernek" minket. Az a baj hogy én minden évben lelkesen várom a szavazatokat de valahogy mindig csalódnom kell.Mi magyarok is nem értem miért nem szavazunk például a román versenyzőre miért kell mondjuk azeriekre stb...de hát ez az összetartás.
Ami még érdekes, hogy az északi vagy déli országoknál megy az egymásra szavazás nálunk nem...Nálunk csak azért se.

Talán az az élet rendje, hogy arra szavazol, ami tetszik neked, ahelyett, hogy mutyizol a szomszédoddal...  ;) 
Miért kéne a román indulóra (vagy bármelyik szomszédra) szavaznunk, ha nem tetszik?
Nem azt kérdezték, hogy mely országokkal vagyunk határosak, ez nem földrajz vetélkedő!  :)

Ki vagyunk akadva, mert a szovjet utódállamok egymásra szavaznak, miközben mi is ezt várnánk.
Ezt komolyan nem értem... Pont ez teszi (tenné) teljesen értelmetlenné a versenyt!

Kulturálisan, zeneileg (!!) és érzelmileg közelebb állnak egymáshoz a rendszeresen egymásra szavazó országok, nem csak a földrajzi elhelyezkedés számít. (szerencsére)

De szerintem az is benne van, hogy az északiak pl. nem szokták valami nagyon gagyival beégetni magukat, így azért könnyebb a szomszédok helyzete szavazásnál. Vagy 20 évvel ezelőttig még a szovjet utódállamokban ugyanazt az "ízlésformáló" tévéműsort nézték illetve ugyanazt a nyelvet beszélték.

Ennek ellenére az az igazán kínos, mikor valaki a szomszédjától kap 12 pontot, mástól meg semennyit.
Dánia most 37 országtól kapott pontokat, pedig nincs ennyi szomszédja, úgy számoltam... :)
A finnek meg két éve Wolf Katinak benyomták a 12 pontot, idén Alex 10-et kapott tőlük, de tavaly a Compact Disconak nem volt kedvük egyet sem adni.
Ezek szerint lehet jelentősége a számnak is... 

Engem sem a zene, sem a zenész származása nem érdekel, egy zenei fesztivál nem is erről kéne, hogy szóljon.
Nem tudom, mi miért erőltetjük, hogy "ez országok versenye és a világ nem érti meg a mi zseninket, mert irigyek és utálnak minket".
(mondjuk aki utál minket, az nem ront a pontszámunkon, csak akkor, ha bosszúból az összes riválisunkra szavaz... hehe)

Ráadásul erre a kirekesztettség fóbiára most rá is cáfolt ByeAlex 10. helye, bár ha Orbán odaállt volna őt is támogatni, mint Wolf Katit, akkor lehet, hogy a németektől nem kapunk 12 pontot idén.  :D

Idézetet írta: Knapp Dátum május 19, 2013, 15:17:01
Ennek ellenére az az igazán kínos, mikor valaki a szomszédjától kap 12 pontot, mástól meg semennyit.
Tudod mi a kínos még?
Ha szomszédai pontot se adnak annyira nem bírják az adott országot ;)  Nem azt mondtam, hogy maximális pontszám kellett volna mindtől de gondolom az osztrák,ukrán,szlovén,román négyesből azért valaki adhatott volna még pontot(legalább egyet..) a horvátokon és a szerbeken kívül.Érdekes a többi szomszédos országnál(nagy többségében) ha nem is maxot de legalább 1-2pontot tudtak adni egymásnak.Mi meg ennyi szomszédból mindössze kettőtől  kaptunk(és tőlük is mindössze hatot..).Ez azért mindent elmond.A zene úgy néz ki jó volt (még ha nekem nem is nyerte el a tetszésem..) mert a  többi ország adott rá pontokat szép számmal. Környezetünkbe kezd ez ilyen hagyománnyá válni, hogy nem pontozzuk egymást még akkor sem ha netalán jó zenét csinál( mert bárki bármit mond például Cezar zenéje nem volt rossz és nem a 10. hely fölött kellett volna végezni..). :ok:
Knapp most őszintén de ez a "fesztivál" már évek óta nem a dalokról szól.Ha azokról szólna nem tudnánk hetekkel előtte ki fog nyerni(tavalyi meg idei döntő is felesleges volt mert kb egy héttel előtte már lehetett tudni ki fog nyerni.).Itt arról szól az egész kinek van több támogatója melyik ország támogatja a másikat és a szomszédok, hogy tudnak összetartani.Állítom ha itt egy független zsűri szavaz nem ilyen sorrend alakult volna ki, mint ahogy tavaly sem vagy azelőtt sem.
Idézetet írta: Knapp Dátum május 19, 2013, 15:17:01
Nem azt kérdezték, hogy mely országokkal vagyunk határosak, ez nem földrajz vetélkedő!  :)
Ezen jót nevettem :ok: Látszik te még azt hiszed, hogy ez tényleg egy énekverseny.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 19, 2013, 16:02:44
Tudod mi a kínos még?
Ha szomszédai pontot se adnak annyira nem bírják az adott országot ;)  Nem azt mondtam, hogy maximális pontszám kellett volna mindtől de gondolom az osztrák,ukrán,szlovén,román négyesből azért valaki adhatott volna még pontot(legalább egyet..) a horvátokon és a szerbeken kívül.Érdekes a többi szomszédos országnál(nagy többségében) ha nem is maxot de legalább 1-2pontot tudtak adni egymásnak.Mi meg ennyi szomszédból mindössze kettőtől  kaptunk(és tőlük is mindössze hatot..).Ez azért mindent elmond.A zene úgy néz ki jó volt (még ha nekem nem is nyerte el a tetszésem..) mert a  többi ország adott rá pontokat szép számmal. Környezetünkbe kezd ez ilyen hagyománnyá válni, hogy nem pontozzuk egymást még akkor sem ha netalán jó zenét csinál( mert bárki bármit mond például Cezar zenéje nem volt rossz és nem a 10. hely fölött kellett volna végezni..). :ok:
Knapp most őszintén de ez a "fesztivál" már évek óta nem a dalokról szól.Ha azokról szólna nem tudnánk hetekkel előtte ki fog nyerni(tavalyi meg idei döntő is felesleges volt mert kb egy héttel előtte már lehetett tudni ki fog nyerni.).Itt arról szól az egész kinek van több támogatója melyik ország támogatja a másikat és a szomszédok, hogy tudnak összetartani.Állítom ha itt egy független zsűri szavaz nem ilyen sorrend alakult volna ki, mint ahogy tavaly sem vagy azelőtt sem.Ezen jót nevettem :ok: Látszik te még azt hiszed, hogy ez tényleg egy énekverseny.

Egy kicsit sem hiszem, hogy ez énekverseny!
(Ezért sem énekest küldtünk ki... hehe)

Mindenki mást magyaráz bele, ez csak egy tévés produkció, amelyet egyszerre lehet látni Európa nagyobb részén.
A szomszéd országok versenyzői nem hikomatok, hogy alamizsna pontokkal kéne őket támogatni, és a látszat ellenére ByeAlex sem az...
Ráadásul ha minden szomszédunknak kéne pontot adni, meg ugye a finneknek is, akkor 8 hely elkelne a 10-ből.  :)  (ha már az elődöntőben is nyomnánk őket, akkor kisebb eséllyel esnének ki)
Ráadásul nem is tudnánk 1-2 ponttal kiszúrni a szemüket, mert valamelyiknek muszáj lenne legalább 8-at adni.
Amit mondasz, maximum úgy lenne elérhető, ha csak a szomszédainkra szavazhatnánk, annak meg nem sok értelme lenne...

A független zsűrin nem tudom, mit értesz!
Esetleg Európán kívüliek jöhetnének szóba, de nehéz lenne olyan országot találni a földön, amelyiknél nem jártak európai gyarmatosítók és valóban érzelmektől mentesen tudnának dönteni!  :)

"Itt arról szól az egész kinek van több támogatója melyik ország támogatja a másikat és a szomszédok, hogy tudnak összetartani."

Ez kell az összeesküvés elméletek kedvelőinek, igaz, erre írtam, miként szavaznak a finnek, vagy éppen miért kaphat Azerbajdzsán vagy Dánia 30-38 országtól pontot...
Málta is végzett már többször dobogón, biztos a befolyásának és a szomszédai számának köszönhetően...

Talán ott a titok, hogy a "normális országok" nem a szomszédjuktól várnak alamizsnát, hanem próbálnak egy hallgatható dalt küldeni a versenyre.  :)