Snooker Világbajnokság 2013

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Snooker - VB
Helyszín: Sheffield, Anglia
Időpont: Április 20 - Május 6
Közvetítés: Eurosport 1, 2  Livescore
Tavalyi nyertes: Ronnie O'Sullivan

Főtábla

Pénzdíjazás:
Winner: £250,000
Runner-up: £125,000
Semi-finals: £52,000
Quarter-finals: £24,050
Last 16: £16,000
Last 32: £12,000
Last 48: £8,200
Last 64: £4,600
High break (TV): £10,000
High break (non-TV): £1,000

Total: £1,111,000

2013.04.21

11:00
1.53 Graeme Dott v Peter Ebdon 2.50 (Eurosport 2)
Ricky Walden 8-1 Michael Holt (Eurosport)

15:30
Mark J. Williams 4-5 Michael White
1.28 John Higgins v Mark Davis 3.75

20:00
Shaun Murphy 5-4 Martin Gould
Barry Hawkins 6-3 Jack Lisowski

Tippek:
Ebdon +3,5 @ 1.40 (erősség: 6/10)
Higgins nyer @ 1.28 (erősség: 10/10)

Ami még tetszik az egy sima Ebdon győzelem...

Hétfő:

11:00
Graeme Dott 6-2 Peter Ebdon
1.20 Mark Allen v Mark King 4.50

15:30
John Higgins 3-6 Mark Davis
1.12 Stephen Maguire v Dechawat Poomjaeng 6.00

20:00
Mark Allen v Mark King
1.28 Allister Carter v Ben Woollaston 3.75

Allen győzelme szerintem garantált. Davis tegnap a szebbik arcát mutatta, ha áttudja menteni a mai napra a formáját akkor könnyen lehet, hogy Higgins búcsúzni fog. Poomjaengnek szerintem lehet keresnivalója, szépen fejlődött az elmúlt években, idén pedig ez már a harmadik tornája ahol főtáblás. Arra viszont kicsi az esély, hogy ő löki majd a mérkőzés legmagasabb brékjét. 50 környékiekre képes, persze 100 felettire is, de azért az kihívás már neki. Maggitől viszont várható legalább egy 100 feletti vagy a körüli ami elegendő lehet ahhoz, hogy a tipp lejöjjön. Az odds mondjuk csak 1.33. Carter meccsébe nem nyúlnék bele...

Allen nagyon keni  :D  Ráadásul Kingnek mi mákja volt a 2. frame végén, Allen tiszta pipa  ;D

Hát kíváncsi vagyok, magához tér-e ez a szerencsétlen lúzer, vagy a kopasz makker viszi a meccset

Idézetet írta: oakland23 Dátum április 22, 2013, 12:05:48
Allen nagyon keni  :D  Ráadásul Kingnek mi mákja volt a 2. frame végén, Allen tiszta pipa  ;D

Hát kíváncsi vagyok, magához tér-e ez a szerencsétlen lúzer, vagy a kopasz makker viszi a meccset

Írtam főoldali cikkben, hogy Allen szokott így kezdeni és az elején lehet esélye Kingnek. Még óriási mákra is szüksége volt, hogy nyerjen 2 frémet, de már 2-2. Nem lesz itt gond, Allen szépen továbbmasírozik!

Allen - King 4-5 érdemes pakolni Allent?? beten 1,5 a szorzó??

#6 április 22, 2013, 15:00:46, oakland23
Hát aki rakja, az erős nyugtatót vegyen be estére. Allen kurva nagyokat hibázik, pedig King is olyan szar, hogy azt elmondani nem lehet. Allen olyan ziccereket adományoz Kingnek, hogy legszívesebben odamennék, és szájbarúgnám.

King behúzhatja szerintem, bár az az igazság, hogy egy színvonaltalan szar az egész.

Idézetet írta: oakland23 Dátum április 22, 2013, 14:38:49
Hát aki rakja, az erős nyugtatót vegyen be estére. Allen kurva nagyokat hibázik, pedig King is olyan szar, hogy az elmondani nem lehet. Allen olyan ziccerek adományoz Kingnek, hogy legszívesebben odamennék, és szájbarúgnám.

King behúzhatja szerintem, bár az az igazság, hogy egy színvonaltalan szar az egész.

Köszi Oak, akkor Allenre rászánok egy kicsit, aztán este 2 xanax, és mehet a pörgés!!!!  :beerchug:

Selby-ék meccsére szerintetek mehet a min 2 százas brék? Én igazából elég tutinak érzem, de Ronnie-nál is így éreztem... :D

Eddig szépen mellémentek a tippek >:( 8-6-os Allen vezetésnél már megnyugodtam és nem is néztem tovább, hogy a faszomba kapott ki innen 10-8-ra...

Kedd

11:00:
1.80 Matthew Stevens v Marco Fu 2.00
1.14 Ding Junhui v Alan McManus 5.50

15:30:
Stephen Maguire 3-5 Dechawat Poomjaeng
1.16 Judd Trump v Dominic Dale 5.00

20:00:
Allister Carter 5-4 Ben Woollaston
1.11 Mark Selby v Matthew Selt 7.00

Tény, hogy Stewensnek a VB-n általában jól megy, de most valamiért úgy érzem, hogy Fu ellen elfog vérezni. De amiben igazán nagy értéket látok az egy Fu 100-as 1.61-ért. Idén veszettül termeli a 100-as brékeket, harmadik legtöbbet lökte, szám szerint 45 darabot. Rá eddig ez nagyon nem volt jellemző, ez messze a legjobb szezonja ilyen tekintetben. Dingnek rengeteg pontot kell védenie, elvileg nem szabadna, hogy gondot okozzon számára McManus. A skót anno ügyes játékos volt, most az is csoda, hogy feltudta verekedni magát a főtáblára (2006 óta most először).

Maggi is vállalható szerintem 1.53-ért. Jól játszott Poomjaeng, de most eltelt 1 nap és belegondolt, hogy továbbjuthat, vezet és ez lesz a veszte. Magginek ajándék, hogy két újoncot kell legyőznie a negyeddöntőig, illene élnie ezzel.

Selby szerintem szarrá fogja verni Seltet, 10-3 nagy jó indulattal 10-5.

Allen egyszerűen flegma volt tegnap. 8-6-nál talán ő is azt hitte, amit te is Cesc, hogy zsebben a meccs... Aztán ziccereket hibázgatott, Kingnek meg mákja is volt, bevert egy-két szép hosszút, és hiába hibázott ő is, Allen nemcsak hibázott, olyan állásokat hagyott Kingnek, hogy onnan tényleg nehéz lett volna nem behúzni a frame-eket.

Allen flegmán játszott és nagyképűen, megérdemelte, hogy kiszopott. A VB-t azért illett volna komolyabban venni, és tisztelni az ellenfelet, meg a játékot, amiből él.  :noway:


#11 április 23, 2013, 19:21:04, RedMunchen2010
Hol tudom megnézni, hogy egyes mérkőzéseken mennyi 100-as bréket löktek, illetőleg mennyinél tartanak?

* Megtaláltam.  :-\

Szerda

11:00
Judd Trump 6-3 Dominic Dale
Ding Junhui 7-2 Alan McManus

15:30
Matthew Stevens 3-6 Marco Fu
1.14 Neil Robertson v Robert Milkins 5.50

20:00
Mark Selby 6-3 Matthew Selt
1.20 Stuart Bingham v Sam Baird 4.50

Baird ha nem lesz nagyon betojva akkor egy 100-as összehozhat, ami közel 3-szoros pénzt jelent.

Ma délelőtt nem lesz snooker, mert újraposztózzák az asztalokat. Délután Robertson, míg este Bingham fejezi be az első körös meccsét, de két nyolcaddöntő is kezdetét veszi.

Shaun Murphy - Graeme Dott 

Kezdés: 14:00
Nyolcaddöntő
Beharangozó
H2H: 5-2
  • 2013 German Masters 5-4
  • 2012 UK Championship 6-2
  • 2011 Brazil Masters 5-0
  • 2011 Championship League 2-3
  • 2007 Malta Cup 5-2
  • 2006 Malta Cup 4-5
  • 2005 Northern Ireland Trophy 4-2

Nyilatkozatok az első körös meccsek után:

Murphy: "It was pleasing to see that the hard work that has been put in for this tournament came out just when I needed it," said 30-year-old Murphy, who hasn't won a title since the 2011 Brazil Masters. "I knew that if I got my chances I would be able to score and thankfully I showed that at the end.

"You walk through the streets here and people stop you and ask you if you are happy coming back here. I experienced the best moment of my career in this very building. Even just driving past the place, the build up and the buzz on twitter really gets the juices flowing.

"There have been something like a dozen winners this season and that shows the depth of class on tour. Anybody left in the tournament can win it. I came here as a qualifier and won the tournament so if I can do it anybody can." 

Dott: "I'm just delighted to win," admitted Dott. "It's always very tough against Peter. When he came from 6-2 down to 6-6 I was getting worried because the match was slipping away, then I won a massive frame to go 7-6.

"I'm looking forward to playing Shaun, he plays the game the right way and we'll both have a go at everything."

Tipp:
Murphy nyer @ 1.50 (erősség: 6/10)


Michael White - Dechawat Poomjaeng 

Kezdés: 20:00
Nyolcaddöntő
Beharangozó
H2H: 1-0

  • 2011 PTC 5 4-1

Nyilatkozatok az első körös meccsek után:

White: "It is hard to take it all in at the moment," said White, who won two matches to qualify. "It is an unbelievable place to come and I was really pleased with the way I coped with it all out there. To play that well and get a win against Mark is an unbelievable feeling.

"It is just something that you can dream of. So for me to actually do it, I cannot put it into words. I will be back on the practice table tomorrow and hopefully if I can put in another performance like that who knows what can happen.

"It means everything to me. I always looked up to Mark and it was a privilege to play him and to play as well as I did. I have always believed in myself and I knew that my game was good enough when I was 16 or 17 years old.

"I will just concentrate on the second round now. I am over the moon to have won that match but now I need to start getting ready for the next match."

Tippek:
21.5 frame felett @ 1.61 (erősség: 6/10)
White 100-as brékjei 0.5 felett @ 1.83 (erősség: 9/10)
50+ brékek száma 11.5 felett @ 1.72 (erősség: 6/10)

Idézetet írta: Cesc18 Dátum április 25, 2013, 10:54:26
Ma délelőtt nem lesz snooker, mert újraposztózzák az asztalokat.

Hogy ezt miért nem tudják éjszaka megcsinálni...?