TippmixPro

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: Knapp Dátum május 30, 2013, 13:26:20


Alapból csak akkor kap a NAV információt a banktól, ha kikéri. (kivéve, ha 2 milliót meghaladó utalás kerül képbe. Legutóbbi információim szerint ez a határa az automatikus jelentési kötelezettségnek, de ez bármikor változhat. (eshet) )
...
Na meg amit már említettem: kb. 2 nap alatt lehet módosítani egy törvényt, így bármikor megadóztathatják a tippmixpro nyereményeket is egy jelképes kulccsal, ami már egyből indokolttá tenné a játékosok számláinak vizsgálatát. (illetve a tippmixpro játékos adatbázisa remek kiindulási pont lehet ahhoz, hogy megtalálják az egyéb irodák nem adózó ügyfélkörét...)


Ez azért hülyeség szerintem, mert a chipsadót sem személyesen tartják nyilván rólad, hanem a közért fizeti, itt is az SzZrt. fizetné, illetve fizeti meg most is. Mert még tippmixen és tippmixpron is van nyereményadó és SZJA is, elvileg januártól nem lesz, az EUnak megküldött tervezet szerint.
Azért nettóak a nyeremények mert már előre levonják.

Lehet hogy most hülyeséget fogok írni de ezt vállalom  :laugh:

A Tippmixpronál  sokan félnek megadni az adataikat ( Személyi ,lakcím )  ezt a két adatott sok irodánál kérik .
Az Apeh ha valakiről megakar valamit tudni akkor azt le ellenőrzi. Viszont csak azokat tudja le ellenőrizni akiről már van infója , a tippmixpronál is elképzelhetőnek tartom ,hogy bizonyos összeg felett utánanéznek az illetőnek ,hogy menyit vall be évente és ,hogy a bevallásából futja e erre a nagyobb tétekre a pénze. Ha igen semmi gond !!!  Ha nem akkor ba'eg van mert adót csal fekete pénzel játszik és lecsaphatnak rá... 
Na most gondolom én a többség aki nagy pénzzel  játszik az legálisan kereste rá a pénzt így szarik rá az adóhivatal ,hogy mire veri el a pénzét ... 
Aki meg adót csal az ráfarag   és éppenséggel ez irányba mozdul el számos ország ,hogy ki fehérítse ezen bevételeket is és a magyar állam is ezt akarja  amit nem is titkolnak .

Viszont akinek van pénze  jól is fogad sikeres is  és jól keres vele annak biztos lesznek kellemetlenségei ezzel az irodával korlátozás stb  ,na de nagyon sok irodánál ugyan ez történne de aki ennyire profi annak tényleg nem érné meg a felesleges kockázatot ,hogy felfedje a kilétét. 

Az 500 ft befizetés meg igen is jó főleg azoknak akik csak bontogatják a szárnyaikat ( igaz ekkora összeggel én sem szórakoznék de lehet ,hogy más igen). A többi meg majd kiderül az irodáról mert rémhírek eddig is keringtek aztán azóta is csak annyi történt ,hogy elindult az iroda de még minden az elején van .....adjunk egy fél évet nekik aztán majd kiderül. ;) 

#227 június 01, 2013, 16:40:53, Latzka
Nektek megy? (Úgy tűnik sok egyszerre a 4 live :))

* Mozillával működik *


#229 június 03, 2013, 17:37:51, Wonder68
Idézetet írta: Dezmop Dátum május 31, 2013, 22:03:38
Lehet hogy most hülyeséget fogok írni de ezt vállalom  :laugh:

A Tippmixpronál  sokan félnek megadni az adataikat ( Személyi ,lakcím )  ezt a két adatott sok irodánál kérik .
Az Apeh ha valakiről megakar valamit tudni akkor azt le ellenőrzi. Viszont csak azokat tudja le ellenőrizni akiről már van infója , a tippmixpronál is elképzelhetőnek tartom ,hogy bizonyos összeg felett utánanéznek az illetőnek ,hogy menyit vall be évente és ,hogy a bevallásából futja e erre a nagyobb tétekre a pénze. Ha igen semmi gond !!!  Ha nem akkor ba'eg van mert adót csal fekete pénzel játszik és lecsaphatnak rá... 
Na most gondolom én a többség aki nagy pénzzel  játszik az legálisan kereste rá a pénzt így szarik rá az adóhivatal ,hogy mire veri el a pénzét ... 
Aki meg adót csal az ráfarag 
Pont forditva , a tipmixpro legalizálja a pénzünket, mivel a nyereményből már levonja az adót, az után már nem kell külön adóznod :)
Befizetek 10Eft és nyerek hozzá x100Eft-ot aztán már lehet nagy tétteel játszani ,ott az igazolás hogy legálisan nyerted... :ok:
A lottó ötösök sem adóznak pluszban...

Idézetet írta: Wonder68 Dátum június 03, 2013, 17:30:57
Pont forditva , a tipmixpro legalizálja a pénzünket, mivel a nyereményből már levonja az adót, az után már nem kell külön adóznod :)
Befizetek 10Eft és nyerek hozzá x100Eft-ot aztán már lehet nagy tétteel játszani ,ott az igazolás hogy legálisan nyerted... :ok:
A lottó ötösök sem adóznak pluszban...
Ez működik a sima tippmixszelvényre is. Sok totózós el szokta adni  a nyertes szelvényeket, 3-5% a tarifa. Vagyonosodási vizsgálathoz kiváló. Ennyit ellopnak az oddsokkal ezek a cigányok, tehát ha ilyen gondod lenne, jobban jársz, ha veszel szelvényt, minthogy ezen a szaron told.

Mennyi a max tét amit fel lehet tenni?
Illetve mennyi lehet a maximum nyereség, amit egy szelvényen lehet nyerni?

Idézetet írta: mgabesz07 Dátum május 31, 2013, 17:32:26
Ez azért hülyeség szerintem, mert a chipsadót sem személyesen tartják nyilván rólad, hanem a közért fizeti, itt is az SzZrt. fizetné, illetve fizeti meg most is. Mert még tippmixen és tippmixpron is van nyereményadó és SZJA is, elvileg januártól nem lesz, az EUnak megküldött tervezet szerint.
Azért nettóak a nyeremények mert már előre levonják.

Ha az állam vagy az adóhivatal helyében meg akarnád találni, hogy kiknek származik adózatlan jövedelme szerencsejátékból, te hogyan indulnál el?
Szúrópróbaszerűen, vagy abból az adatbázisból, akik biztosan fogadnak online és akiknek a számlaszámát is ismered?

Nem is a már leadózott tételek miatt aggódom, hanem egy kicsit sem bízom a jelenlegi adatkezelési szabályokban.
Az természetesen igaz, hogy az online és az offline tippmix is szolgálhatja a nyeremények legalizálását.

Na kezd elegem lenni ebből a tippmixpro nevű valamiből, amit elvileg profi sportfogadó oldalnak hívnak. Én úgy voltam vele, hogy a többség véleménye ellenére adok neki egy esélyt, mégiscsak saját magunknak kell megtapasztalni a dolgokat, és csak úgy tudunk igaziból véleményt mondani róla. Hát ez megtörtént, és mostmár én is azt mondom: SENKINEK SEM AJÁNLOM EZT A SZART.

Történt tegnap 5 óra körül, hogy 2 ezer forint csak úgy eltűnt a számlámról. Egész pontosan élő fogadásra próbáltam feltenni az összeget, a 2 ezret levonta, de a fogadást nem hagyta jóvá, valami belső hibára hivatkozott, így természetesen nem is lett jóváhagyva, a fogadási történetben sincs ott. Eddig még megőriztem nyugalmamat, mondom nem egy olyan nagy összegről van szó, írok az ügyfélszolgálatra. Írtam is egy e-mailt, vagy 2 órára rá visszahívtak, hogy elnézést kérnek látják ők is a hibát (elismerték, hogy a hiba a saját rendszerükben van), és másnap reggel visszaírják a 2 ezer forintot a számlára. Már akkor sem értettem, hogy ha látják a hibát, akkor miért nem írják vissza azonnal az összeget. De eltelt a "másnap reggel" is, és azóta sem történt semmi, így előbb írtam még egy e-mailt az ügyfélszolgálatnak...

Semelyik irodánál sem tapasztaltam ilyen lassúságot, körülményességet mint itt. Lehet, hogy ez egyedi, de engem az irodák pont az ilyen dolgokkal tudnak úgy kihozni a sodromból, hogy a pénzem kivétele után soha nem térek a közelükbe se.

Az még ezen kívül más kérdés, hogy egyes fogadások elkönyvelése 1 napba tart, a kínálat nem közelíti egyik netes iroda kínálatát sem és még tudnám sorolni a kisebb-nagyobb problémákat...

Még mindig semmi. Szerencse, hogy nem 100-szor ekkora összegről van szó, mert már idegbajt kapnék. Már 4 e-mailt küldtem nekik ma, csakhogy érezzék a törődést. Miért van az az érzésem, hogy ha nem zaklatnám őket hanem elfelejteném az ügyet, akkor sose lenne visszarakva a számlámra a pénz?!

Fog ez még fejlődni( ;D), kérdés az iránya. :o

Az ügyemben még mindig semmi fejlemény, nem adták vissza a lóvét. Csütörtökön és pénteken is több e-mailt küldtem, már-már gondolkoztam, hogy elmegyek az anyázásig is, de azt még hagytam. Csak ígérgetnek, meg hogy rajta vannak a hiba javításán... Nálam csúnyán leszerepeltek minden szempontból. Igazából nem is az összeg miatt vagyok mérges mert 2 ezer forintot tud hiányolni az ember, de ilyet még egyszerűen nem láttam... Ha valamelyik banknál előfordulna, hogy valakinek csak 10 percre eltűnik a számlájáról a pénz, súlyos perek repkednének... Az ügyfélszolgálattól már 3-szor kérdeztem, hogy hova lehet fordulni panasszal, mert látom ha hozzájuk fordulok az semmit nem ér. Válasz vagy nem jön, vagy ha jön akkor egy általános tájékoztatás, hogy rajta vannak az ügyön.

Szerintetek ha a sportfogadásaim mindennemű pénzforgalmát ( be-ki fizetés, ATM-ből kp felvét ) Skrillen bonyolítom ugy hogy van skrill mastercardom akkor a navnak van valami ellenőrzési lehetősége,joga e fölött ?  Adatokat kérhetnek onnan vagy a moneybookers elhajtja az ilyen taknyokat ? :D

Idézetet írta: kunisse Dátum június 17, 2013, 09:08:10
Szerintetek ha a sportfogadásaim mindennemű pénzforgalmát ( be-ki fizetés, ATM-ből kp felvét ) Skrillen bonyolítom ugy hogy van skrill mastercardom akkor a navnak van valami ellenőrzési lehetősége,joga e fölött ?  Adatokat kérhetnek onnan vagy a moneybookers elhajtja az ilyen taknyokat ? :D
http://www.sportfogadas.org/forum/index.php/topic,7451.msg380594.html#msg380594

Idézetet írta: kunisse Dátum június 17, 2013, 09:08:10
Szerintetek ha a sportfogadásaim mindennemű pénzforgalmát ( be-ki fizetés, ATM-ből kp felvét ) Skrillen bonyolítom ugy hogy van skrill mastercardom akkor a navnak van valami ellenőrzési lehetősége,joga e fölött ?  Adatokat kérhetnek onnan vagy a moneybookers elhajtja az ilyen taknyokat ? :D


Szerintem semmi köze hozzá, vagyis igazából lenne köze mivel pénzforgalmat generálsz ami után 1 ft adót nem fizetsz.. De nem tud vele mit csinálni. A NAV csak annyit lát hogy veszed ki a pénzt az ATMből.. De a skrill biztos hogy nem fog a NAV adat lekérésének eleget tenni mivel a NAV nak nincsen semmilyen befolyása rá.. Az ő hatáskörük az országhatárig ér el kb.. Szerintem csak rendőrségi úton hogyha bizonyíthatóan valami büncselekményhez közöd van, akkor fognak rólad információkat adni.