TippmixPro

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában


Szeretném most frissíteni az adatokat viszont 4 napja kaptam készhez az új személyimet és annak az adatait írom be és azt írja nem található a rendszerben. Ilyenkor mi a teendő?

Idézetet írta: saviola8321 Dátum október 31, 2017, 21:41:16
Szeretném most frissíteni az adatokat viszont 4 napja kaptam készhez az új személyimet és annak az adatait írom be és azt írja nem található a rendszerben. Ilyenkor mi a teendő?

Volt olyan akinek már "rongyos" volt a személyije és ugyanúgy járt. Nem vagy se első, se utolsó.

Idézetet írta: csatarid Dátum október 31, 2017, 18:44:15
Kedves xxx!

   
Tájékoztatunk, hogy Tippmixpro oldalunk megújult, a játékélmény fokozása érdekében új funkciókat vezettünk be, és egy törvényi változás miatt 2017.10.24-ét követően adatfrissítés, adatbővítés szükséges a Tippmixpro oldalon történő fogadáshoz!

A fejlesztések miatt előfordulhatott, hogy az elmúlt napokban lassulást tapasztalhattál a fogadási oldalunkon, igyekeztünk ezt mihamarabb javítani.

Az esetleges kellemetlenség miatt engedd meg, hogy megajándékozzunk 1000 Ft ajándék bónusszal!

Az ajándék bónusz már az egyenlegeden van, azt nem szükséges külön igényelned.
Dettó ugyanez. Még soha nem adtak semmit ingyé, valahol el kell kezdeniük.

Idézetet írta: saviola8321 Dátum október 31, 2017, 21:41:16
Szeretném most frissíteni az adatokat viszont 4 napja kaptam készhez az új személyimet és annak az adatait írom be és azt írja nem található a rendszerben. Ilyenkor mi a teendő?

Születési helynél oda kell írni zárójelben,hogy Magyarország. Ha budapesti vagy akkor a kerületet is.

pl.: Budapest 5 (Magyarország)
      Győr (Magyarország)

Ezt onnan tudom,h a mobilos azonosításnál mondta a csaj,hogy az új személyiknél már így van a központi rendszerbe felvéve az adat. Mert ugye ott sem működött simán a város,és be kellett mennem személyes azonosításra.  ;D

De mi ez hogy nem találja a rendszerben? milyen rendszert használ ez? honnan veszik az adatokat? milyen adatbázist vettek meg? Nem tiszta nekem ez az oldal, komolyan mondom.

Központi adat és lakcímnyilvántartó (régen: Központi adatnyilvántartó)

Idézetet írta: MarkoPolo Dátum november 01, 2017, 01:12:48
De mi ez hogy nem találja a rendszerben? milyen rendszert használ ez? honnan veszik az adatokat? milyen adatbázist vettek meg? Nem tiszta nekem ez az oldal, komolyan mondom.

Valószínű h te írod rosszul. Ha csak egy nagy betű helyett kisbetűt írsz már nem talalja

Idézetet írta: bayerngsk Dátum november 01, 2017, 08:23:58
Valószínű h te írod rosszul. Ha csak egy nagy betű helyett kisbetűt írsz már nem talalja

Én nem is tudtam, hogy egy sportfogadó oldal egy ilyen nyilvántartáshoz hozzáférhet. Meglepődtem mikor írtátok, hogy nem találja a címet, és előtte nem is gondoltam hogy ilyen lehetséges - nem technikailag, hanem hogy ennek szükségét érzi az állami szerencsejáték zrt. azért ez elég komoly így, és még mindig nem értem mire föl ez a nagy azonosítgatásdi.

Idézetet írta: MarkoPolo Dátum november 01, 2017, 08:31:46
Én nem is tudtam, hogy egy sportfogadó oldal egy ilyen nyilvántartáshoz hozzáférhet. Meglepődtem mikor írtátok, hogy nem találja a címet, és előtte nem is gondoltam hogy ilyen lehetséges - nem technikailag, hanem hogy ennek szükségét érzi az állami szerencsejáték zrt. azért ez elég komoly így, és még mindig nem értem mire föl ez a nagy azonosítgatásdi.

Nem csak a szerencsejáték miatt van. Ahogy írtam,pl. nyáron a mobilszám-azonosításnál is ezt használták. Mindenhez ezt használják,máskülömben mi értelme lenne,hogy kiépítették a rendszert?!

Akinek nincs takargatnivalója,azt ez egyáltalán nem zavarja. Sőt! Pl. megkönnyít mindennemű ügyintézést.

Ez egy adatbázis,ami gyakorlatilag eddig is létezett,csak a 21.században,már nem raktárakat megtöltő papírhalmazokban,hanem néhány szerveren Gigabyte-okban.  :D

Hát én falakba ütköztem, sehogy nem sikerült azonosítani magam. személyivel sem, jogsival sem, sehogy. Hiba, hiba, hiba...

Elmennek ezek a jó kurva anyjukba. Csak az a baj, hogy mégis szükség van ezekre a mocskokra, mert mondjuk úszó vb vagy olimpia ideje alatt egész korrektül elbaszott szorzókat képesek kitenni  :D

mondom magamban, ok, beírom a személyi ig számot, lakcímkártya számot, aztán kész is... hát persze, hogy nem fogadta el... De fura is lett volna, ha pöcre megy minden.

Azt nem értem, hogy ha hozzáférnek a központi nyilvántartásokhoz, akkor miért nem elegendőek nekik az okmányszámok.
Ez most ilyen vizsgáztatás jellegű, ahol még egy rosszul megadott karakteren is elbukhatsz.





Idézetet írta: oakland23 Dátum november 01, 2017, 09:24:59
Hát én falakba ütköztem, sehogy nem sikerült azonosítani magam. személyivel sem, jogsival sem, sehogy. Hiba, hiba, hiba...

Elmennek ezek a jó kurva anyjukba. Csak az a baj, hogy mégis szükség van ezekre a mocskokra, mert mondjuk úszó vb vagy olimpia ideje alatt egész korrektül elbaszott szorzókat képesek kitenni  :D

mondom magamban, ok, beírom a személyi ig számot, lakcímkártya számot, aztán kész is... hát persze, hogy nem fogadta el... De fura is lett volna, ha pöcre megy minden.
Pontosan úgy add meg az adataidat ahogyan az igazolványon szerepel, játszik a zárójel is.
Pl: szül.hely Győr (Magyarország)



Köszi rem, ez is probléma lehetett, amikor nem sikerült, plusz mutternek van 2. keresztneve is, az sem volt beírva, illetve elsőre a település jellegét sem választottam ki a legördülő menüből.

Idézetet írta: Knapp Dátum november 01, 2017, 10:22:46
Azt nem értem, hogy ha hozzáférnek a központi nyilvántartásokhoz, akkor miért nem elegendőek nekik az okmányszámok.
Ez most ilyen vizsgáztatás jellegű, ahol még egy rosszul megadott karakteren is elbukhatsz.
Szerintem nem férnek hozzá. Csak lekérdezni tudnak egy-egy adatot, amire jön egy válasz, hogy OK vagy NEM. Tehát az okmányszám alapján pl. csak annyit kapnak, hogy az létezik vagy sem. Arról meg minden adatra ugyanigy megy egy-egy lekérdezés. Persze különböző karakterkódolások, láthatatlan karakterek miatt full szopások léphetnek fel, mint azt látjuk is.

Idézetet írta: vmlinuz Dátum november 01, 2017, 11:39:45
Szerintem nem férnek hozzá. Csak lekérdezni tudnak egy-egy adatot, amire jön egy válasz, hogy OK vagy NEM. Tehát az okmányszám alapján pl. csak annyit kapnak, hogy az létezik vagy sem. Arról meg minden adatra ugyanigy megy egy-egy lekérdezés. Persze különböző karakterkódolások, láthatatlan karakterek miatt full szopások léphetnek fel, mint azt látjuk is.

Akkor a mostani hibák csak a rossz formátumból erednek?
Ezt meg lehetne azzal előzni, hogy a kitöltésnél jelzik, hogyan várják el az adatokat.

Egyébként adathiba, elírás a központi adatbázisban is lehet, de láttam már személyit is hibás adatokkal.

A magyar bürokráciáról és színvonalról meg két viszonylag friss élményem jutott eszembe, az egyik, mikor 3 évvel ezelőtt egy lakcím-bejelentésnél tulajdoni lapot kért tőlünk az okmányiroda (jó volt nekik egy 15 évvel régebbi is!), hogy aztán ők az alapján kérjék le ugyanannak az ingatlannak az adatait. Mert ugye ha csak elmondom nekik a helyrajzi számot, az olyan hihetetlen, neki látnia kell egy már semmit nem igazoló sok-sok éves "Hivatalos dokumentumot".
De szívatásnak jó volt, mert legalább menni kellett még egyszer. (aztán meg nekem sírt a nő, mennyi munkája van, pedig az ő balfaszsága is vastagon benne volt ebben)

Az idei kedvencem meg az, hogy a lányom iskolájában a bizonyítványokról lehagyták mindenkinek a 2. keresztnevét (már akinek van, ugye), mert az iskola rendszerében elfelejtették ezeket rögzíteni...
Őket is lehetne osztályozni másolásból.