Könyvek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Dúró Dóra likes this.



#93 december 29, 2020, 22:21:59, Alk
Bácskai Tamás, Huszti Ernő, Simon Péterné - A pénz: Teljes pénztörténet a kialakulásáról, elterjedésének nehézségeiről, infláció, spanyol világkerekedelmi monopólium megszűnése, Rothschield és más magánbankházak felemelkedése, háborúk finanszírozása, kötvény kibocsátás, hiperinflációk, államcsődök, Pengő és forint pénzrendszer, itt már masszív pénz- és hitelpolitikával, alkalmazott közgazdaságtannal. Mindez 400 Ft-ért.


Soros György - A 2008-as hitelválság és következményei: A könyv első fele a saját filozófiáját, a reflexivitást részletezi. Kicsit hosszúnak találtam, de a könyv másik fele kárpótolt valamelyest. Összességében azonban nem győzött meg, hogy most minden könyvét elolvassam, noha szeretek így haladni.


Jordan Belfort - The wolf of Wall Street: Eredeti nyelven olvasom, írtóra élvezhető. Lassan haladok vele, mert valami mindig bejön elé, de óriási sztori jól megírva.


Adamovszki István, Molnár Péter - Magyar Érme Katalógus 1790-2020: A cím igazából elmond mindent, új kiadvány.

Idézetet írta: Alk Dátum december 29, 2020, 20:26:41
Bácskai Tamás, Huszti Ernő, Simon Péterné - A pénz: Teljes pénztörténet a kialakulásáról, elterjedésének nehézségeiről, infláció, spanyol világkerekedelmi monopólium megszűnése, Rothschield és más magánbankházak felemelkedése, háborók finanszírozása, kötvény kibocsátás, hiperinflációk, államcsődök, Pengő és forint pénzrendszer, itt már masszív pénz- és hitelpolitikával, alkalmazott közgazdaságtannal. Mindez 400 Ft-ért.


Soros György - A 2008-as hitelválság és következményei: A könyv első fele a saját filozófiáját, a reflexivitást részletezi. Kicsit hosszúnak találtam, de a könyv másik fele kárpótolt valamelyest. Összességében azonban nem győzött meg, hogy most minden könyvét elolvassam, noha szeretek így haladni.


Jordan Belfort - The wolf of Wall Street: Eredeti nyelven olvasom, írtóra élvezhető. Lassan haladok vele, mert valami mindig bejön elé, de óriási sztori jól megírva.


Adamovszki István, Molnár Péter - Magyar Érme Katalógus 1790-2020: A cím igazából elmond mindent, új kiadvány.


Mennyiben tér el a Wall Street farkasa a filmhez képest?

A film hosszabb időt foglalkozik az első házasságával, a könyv Nadine-re fókuszál (filmben ugye Naomi). A helikopteres rész ugyanúgy benne van a könyvben, és vizespoharas veszekedés is így zajlott. Nadine bemutatása nagyon jóra sikerült, valóban olyan gyönyörű volt, mint ahogy a filmben ábrázolták. Az apja személyiségét is jól visszaadta a film a telefonhívásos jelenettel, valamint amikor kérdőre vonja Jordant a számlákért. Szerintem a film és a könyv is nagyszerű lett. Bár az 520 oldalból azért még van bőven.

Felkeltetted az érdeklődésem. Köszi a választ.

Lehet meglepem magam vele, sosem árt ha olvasással töltöm az időt a gambling helyett. :D

José Mourinho Közelkép 3990 Ft ------>999 Ft (-75%)

Rendesen leárazták Josét ;D ;D

https://europakiado.hu/konyv/sport-180/labdajatekok/jose-mourinho-kozelkep/

Megvettem + mellé egy klasszikust, amit még nem olvastam: Bulgakov: A Mester és Margaréta
4299 Ft ---> 1999 Ft (-54%)

A Mester és Margaréta elképesztően jó könyv, szinte végtelen értelmezési lehetőséggel, mindenkinek ajánlani tudom.

Ami meg Jose-t illeti...hát, talán érdemes várni míg lemegy 100-ra :)

Idézetet írta: monet Dátum február 17, 2021, 20:34:38
A Mester és Margaréta elképesztően jó könyv, szinte végtelen értelmezési lehetőséggel, mindenkinek ajánlani tudom.

Ez nálam is tervben van, mert még szégyenszemre nem olvastam. Félek tőle, hogy nehéz olvasmány, amit rohanósabb hétköznapok során nem érdemes választani. Viszont annyi helyen láttam már véleményként, hogy alapmű...előbb-utóbb muszáj lesz nekiveselkedni!  :-\

Tudnátok ajánlani pszichológiával foglalkozó könyveket? Elsősorban szociál-, viselkedés-, személyiség és kognitív pszichológia érdekelne.

Idézetet írta: Alk Dátum február 23, 2021, 18:56:45
Tudnátok ajánlani pszichológiával foglalkozó könyveket? Elsősorban szociál-, viselkedés-, személyiség és kognitív pszichológia érdekelne.
Bőven fog érkezni szerintem ajánlás, az is lehet, hogy ezek közül olvastál már párat (vagy az összeset), kérdés csak az, hogy konkrétan szakkönyvek kellenek, vagy jöhet könnyebb formátumban is? Mert Irvin D. Yalom vagy Yuval Noah Harari könyvei jók, de ugyanúgy mondanám Aziz Ansaritól a Modern románc c. könyvet is, amely lazán és viccesen fogalmazza meg, mi a baj a jelenlegi "virtuális társadalmunkkal". Miért gond az, hogy mindenki a tökéleteset keresi, óriási a választék stb., hogyan fejlődik így a személyiségünk, hogy változik a viselkedésünk és milyen hatással vagyunk a környezetünkre. Simán lehetne ajánlani Popper vagy Csernus könyveit is, eléggé széles a paletta.

Valahol a túl könnyed és az egyetemi tankönyvek között keresnék. :D Évekkel ezelőtt már olvastam a Pillecukorteszt c. könyvet, mely egy talán évtizedekig(?) tartó kísérlet sorozatot mutatott be. Hasonló kísérletekről, kutatásokról szívesen olvasnék. Köszi a választ!

Ui: A Sziklaszilárd önbecsülés és a Tanulom magam c. könyv is hasznosnak tűnt, bár már alig emlékszem rájuk sajnos.

Idézetet írta: Alk Dátum február 23, 2021, 20:04:32
Valahol a túl könnyed és az egyetemi tankönyvek között keresnék. :D Évekkel ezelőtt már olvastam a Pillecukorteszt c. könyvet, mely egy talán évtizedekig(?) tartó kísérlet sorozatot mutatott be. Hasonló kísérletekről, kutatásokról szívesen olvasnék. Köszi a választ!

Ui: A Sziklaszilárd önbecsülés és a Tanulom magam c. könyv is hasznosnak tűnt, bár már alig emlékszem rájuk sajnos.
A kísérletek kapcsán lehet olvastad, de ha nem, akkor érdekes lehet Zimbardótól A Lucifer-hatás.  :ok:
https://moly.hu/konyvek/philip-zimbardo-a-lucifer-hatas

#104 február 27, 2021, 20:26:53, Alk
Idei évtől tematikusan haladva havi 3 könyv lett a célkitűzés, bár nem könnyű tartani, főleg, ha egyik-másik könyv terjedelme felér másik hárommal. Témák jelenleg: Pénztörténet, közgazdaságtan/gazdaságpolitika, illetve Michael Lewis szerzeményei.

Michael Lewis - A nagy dobás: Ezt már olvastam korábban eredeti nyelven, most magyarul, illetve a filmet is láttam már vagy 6-8 alkalommal. Egyik kedvenc történetem. A könyvből mint mindig, most is sokkal több részlet kiderül, valamint egyes fontos történések csak kétmondatnyi helyet kaptak a filmben.

Michael Lewis - Villámfiúk: Magasfrekvenciás kereskedésről szól, arról, miként jelentenek a milliszekundumok dollár százmiliókat évente, és egy tőzsde létrehozásáról, mely eltűnteti a gyorsaság okozta előnyöket. Lewis nem tud rontani, legalábbis eddig nem. Most álltam neki a Az ötödik kockázat c. könyvnek, melynek középpontjában eddig Trump, a választások, illetve győzelme áll, vagy ahogy az alcím írja: Mi minden történhet egy országgal szakértő vezetés hiányában.

Niall Ferguson - A pénz felemelkedése: Bankevolúció, első tőzsde megalakulása, John Law és Franciaország esete, Nathan Rothschild, Kelet-Indiai Társaság és sok-sok más. Tipikusan az a könyv, amit nem elolvasni, hanem megtanulni érdemes.

Alan Greenspan - A zűrzavar kora: Közel 20 évig a FED elnöke volt, így a 600 oldal igencsak indokolt. Nagyon erősen nyit a könyv (éppen repült haza Svájcból, amikor a pilóta hívatta, és tájékoztatta őt a World Trade Centert ért támadásokról). A könyv egyik nagy erénye a különböző elnökök alatti gazdaságpolitikák, az elnökök személyiségének bemutatása, és úgy a top politikai körök felépítésének megismertetése. A HVG kiadásában jelent meg 6990 Ft-ért, amihez antikváriumban sikerült 1800 Ft-ért hozzájutni.

Robert J. Shiller - Tőzsdemámor: Angolul Irrational exuberance a címe, mely kifejezés pont Alan Greenspantől hangzott el 1996-ban, amikor óvatosan bár, de igyekezett figyelmeztetni, illetve így lehűteni a piacokat. A könyv a 90-es évek tőzsdei szárnyalásának vége felé látta meg a napvilágot, még a dotcom lufi kipukkanása előtt. Az ezen időszak alatt végbemenő árfolyamemelkedések arra sarkallták az írót, hogy visszatekintsen az elmúlt bő 100 év tőzsdei felfutásaira, ezeket állítva párhuzamba a jelenkorral (2000.).

Botos János - A korona, pengő és forint inflációja: Ugyancsak antikváriumi könyv, kemény 800 Ft-ot kértek érte, olvasatlan példány. Rengeteg statisztikai adattal, a velejáró történelmi háttérrel és gyönyörű fotókkal.