Választások 2014 (Magyarország)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Házi közvéleménykutatás: Kire szavazol holnap?

Fidesz
9 (17%)
Jobbik
15 (28.3%)
Összefogás/Mszp,Dk,Liberális stb./
10 (18.9%)
Lmp
4 (7.5%)
Egyéb
2 (3.8%)
El se megyek. Minek?
13 (24.5%)

Összes szavazó: 52

2010-re gondoltam természetesen, ebbe belekötni nem volt fair :)
Ebben a formában nem nagyon lesz 1 milliónál több szavazójuk, az nem azt jelenti, hogy soha.
Egy kérdés: ilyen 4 éves kormányzás után, miért nem volt képes érdemben növelni támogatottságát az összekapaszkodás? Tényleg senkinek nem esik le, hogy ezekkel az arcokkal hiába állnak oda?
Úgy látszik, ezek csak számomra ekkora evidenciák, de szerencsére mindjárt itt az április, aztán mindenki derül.
A fiatalokat meg nemcsak a radikális hangnemmel lehet megszólítani. LMP-nek is sikerült, csupán annyival, hogy elhatárolták magukat a két rablóbandától.

Idézetet írta: psychocska Dátum március 09, 2014, 22:03:04
2010-re gondoltam természetesen, ebbe belekötni nem volt fair :)
Ebben a formában nem nagyon lesz 1 milliónál több szavazójuk, az nem azt jelenti, hogy soha.
Egy kérdés: ilyen 4 éves kormányzás után, miért nem volt képes érdemben növelni támogatottságát az összekapaszkodás? Tényleg senkinek nem esik le, hogy ezekkel az arcokkal hiába állnak oda?
Úgy látszik, ezek csak számomra ekkora evidenciák, de szerencsére mindjárt itt az április, aztán mindenki derül.
A fiatalokat meg nemcsak a radikális hangnemmel lehet megszólítani. LMP-nek is sikerült, csupán annyival, hogy elhatárolták magukat a két rablóbandától.


Az MSZP-nek 2010-ben volt 990,000 szavazója, most a teljes népességen belül 18-23%-ra mérik az összefogás támogatottságát, ami így nehezen elképzelhető, hogy 1,5 milliónál kevesebb szavazót jelent...
Én az over/under határt 1,8 millióhoz tenném, mert aki Orbán-ellenes és kormányváltást akar, annak ez a lista az egyetlen esélye az álmai megvalósításához.  :)

Persze ez is még bőven kevés, de "teljes megsemmisülésről" dőreség beszélni, ha picit is hiszel a közvélemény kutatóknak.
Az is majd kiderül, hogy az LMP hány embert tudott megszólítani, de ők azért picivel közelebb vannak a parlamentből kieséshez - és ezzel bizony a "megsemmisüléshez" is - mint az említett pártszövetség.

Az LMP nagy esélyt szalasztott el 2010 óta, tényleg lehetett volna belőlük egy értelmes baloldali váltópárt, de annyira középen akartak állni, hogy felváltva vágtak egyet jobbra és balra is.
Na igen, de szavazók csak jobbról vagy balról érkezhettek volna hozzájuk és bizony bárhonnan is jöttek volna, biztosan nem tetszett nekik, hogy a két oldalt egy kalap alá veszik...

Ezt egyébként Kuncze fogalmazta meg jól, valahogy így: középen próbáltunk állni, de kiderült, hogy középen csak a nulla van.  hehe

IdézetA rezsicsökkentés meg lényegében azt jelenti, hogy a fogyasztást közösen fizetjük ki, azaz mindenki beszáll a rezsin legnagyobbat spórolók (jellemzően villa tulajdonosok) rezsijébe

Te állandóan ezt emlegeted a rezsicsökkentéssel kapcsolatban. Meg hogy szerinted ez igazából nem is csökkentés..
Pont a minap mondta egyik panzió/bár üzemeltetője(aki a futballcsapatom nagy szponzorának tulajdonosa), hogy 90k villany helyett 30at fizet.. Mi is kevesebbet fizetünk mindenben és még sokan mások. Akármit is magyarázol bele, igen is ez segítség. És minden szegény ember megérezte, akárhogyan vezeted vissza ezt új adókra, bármi másra..Ez jó döntés volt. Igen is ha kell a milliomosok vagy a multik fizessék meg.. Tudom hogy végülis a mi pénzünkből kompenzálják őket, de akkor is lenne új vagy nagyobb adó ha nem ltt volna rezsicsökkentés.. Az adók évek óta emelkednek(értsd: újak jönnek) szóval ezt megszoktuk. Szumma szummárum. Több pénz marad a pénztárcánkban és csak ez számít.

És ezt magyarázhatod akárhogy, tudom hogy te képes vagy rá, mert intelligens és tájékozott vagy, de engem ennek a jónak az ellenkezőjéről senki nem tud meggyőzni, mert én csak a száraz tényeket nézem. (pénztárca)

Idézetet írta: ncis88 Dátum március 10, 2014, 00:05:48
Te állandóan ezt emlegeted a rezsicsökkentéssel kapcsolatban. Meg hogy szerinted ez igazából nem is csökkentés..
Pont a minap mondta egyik panzió/bár üzemeltetője(aki a futballcsapatom nagy szponzorának tulajdonosa), hogy 90k villany helyett 30at fizet.. Mi is kevesebbet fizetünk mindenben és még sokan mások. Akármit is magyarázol bele, igen is ez segítség. És minden szegény ember megérezte, akárhogyan vezeted vissza ezt új adókra, bármi másra..Ez jó döntés volt. Igen is ha kell a milliomosok vagy a multik fizessék meg.. Tudom hogy végülis a mi pénzünkből kompenzálják őket, de akkor is lenne új vagy nagyobb adó ha nem ltt volna rezsicsökkentés.. Az adók évek óta emelkednek(értsd: újak jönnek) szóval ezt megszoktuk. Szumma szummárum. Több pénz marad a pénztárcánkban és csak ez számít.

És ezt magyarázhatod akárhogy, tudom hogy te képes vagy rá, mert intelligens és tájékozott vagy, de engem ennek a jónak az ellenkezőjéről senki nem tud meggyőzni, mert én csak a száraz tényeket nézem. (pénztárca)

Ha elfogadod, hogy a te pénzedből kompenzálják őket, akkor ez csak rövid távon lehet csökkentés.
Viszont az emberek többsége nem is lát az orránál tovább, ezt használják ki ezzel.

Hja és nem a milliomosoktól szedik be ennek az árát, hanem te fizeted a milliomosok rezsicsökkentését is.  :)
Jó hír, hogy hamarosan a veszteséges lakossági szolgáltatókat állami tulajdonba veszik (az EoN már menekül), így már a szolgáltatóknak sem kell hozzájárulni a rezsicsökkentés költségeihez, az teljes egészében az adófizetők feladata lesz.  :)

Egyébként keresd elő a 2009-2010-es számlákat és azzal hasonlítsd össze, hogy most mennyit fizettek.

90e villany helyett meg nem fizethet 30-at az ismerősöd, mert csak 20%-os volt a rezsicsökkentés.  ;)
Ráadásul szerintem ha a panziója cégként üzemel, akkor nem is járt neki.
Az persze lehet, hogy most a panziója üresen állt, vagy az enyhe tél miatt nem kellett annyit bekapcsolnia a villanyradiátort, de nem a rezsicsökkentés miatt fizetett ennyivel kevesebbet, ebben biztos lehetsz.
Ezért kéne legalább a fellelhető információk alapján elgondolkodni és nem beszopni mindent, amit mások mondanak.
Szóval én is azt javaslom, hogy nézd a száraz tényeket!  ;)

#50 március 10, 2014, 00:54:30, ncis88
Igen én is csodálkoztam a 90-30k-n de ő mondta, és én csak azt írtam amit ő mondott. Nem fideszes, sőt. nem hinném hogy lenne oka hazudni.

Megmondom miért nem érdemes a 2009hez viszonyítani a számlákat.. Mert ha visszamegyünk bármeddig, minden évben növekedtek a számlákon lévő összegek. 2000-ben kevesebbet fizettünk mint 2002ben. 2005ben meg többet mint 2002ben. stb.. Ergo a tendencia az hogy a számlák növekednek. Ezt mindenki tudja és észreveszi. Idén viszont mi jó pár ezer forintot spórolunk tavaly ekkorhoz képest vagy 2évvel ezelőtthöz képest.. Nyilván nincs értelme 2009hez viszonyítani meg 2005höz mert akkor pl a fizetések is kevesebbek voltak. 

A lényeg a lényeg, ezzel a rezsicsökkentéssel a növekvő tendencia szűnt meg. És nekünk több elkölthető pénzünk marad a tárcában. Az meg hogy a kormány meg  valamilyen adót emel majd azért hogy a kompenzációt ki tudja fizetni a cégeknek és hogy ezt ergo mégis mi fizetjük.. Ez sem téma. Mert ez is tendencia volt, és ezt akkor is megtörténne, ha nem lenne rezsicsökkentés. Minden kormány új adókat hoz be és emel. Mindig így volt és így is lesz..

És ha majd ha az ellenzék elveszi ezt és megint egyik hónapról a másikra majd mondjuk minden számlán 2-3000fttal többet fizetünk, az jobb lesz? akkor lesz csak felháborodás.. Csak azért szeretném ezt megérni, hogy láthasd, hogy ebben kurvára nincs igazad.

Pl. Tavaly kerestem 100k-t és idén is. Ugyanannyit dolgoztam. Tavaly fizettem 50k rezsit idén csak 45-t(ugyanannyi fogyasztás,csak kevesebb a díj a rezsicsökkentés miatt).. 5000rel több pénzem marad. És ez ilyen egyszerű. Nem kell ezt bonyolítani.
Amellett, hogy tényleg tisztellek, elismerem a tájékozottságod és intelligenciád, megjegyezném, hogy az a te egyik bajod, hogy kurvára bonyolítasz mindent. Az élet ilyen egyszerű(legalábbis ez a része). SZERINTEM.
De lehet hogy én vagyok naív. Ha van aki így gondolja, csak nyugodtan. Nem para.

Idézetet írta: ncis88 Dátum március 10, 2014, 00:46:27
Igen én is csodálkoztam a 90-30k-n de ő mondta, és én csak azt írtam amit ő mondott. Nem fideszes, sőt. nem hinném hogy lenne oka hazudni.

Megmondom miért nem érdemes a 2009hez viszonyítani a számlákat.. Mert ha visszamegyünk bármeddig, minden évben növekedtek a számlákon lévő összegek. 2000-ben kevesebbet fizettünk mint 2002ben. 2005ben meg többet mint 2002ben. stb.. Ergo a tendencia az hogy a számlák növekednek. Ezt mindenki tudja és észreveszi. Idén viszont mi jó pár ezer forintot spórolunk tavaly ekkorhoz képest vagy 2évvel ezelőtthöz képest.. Nyilván nincs értelme 2009hez viszonyítani meg 2005höz mert akkor pl a fizetések is kevesebbek voltak. 

A lényeg a lényeg, ezzel a rezsicsökkentéssel a növekvő tendencia szűnt meg. És nekünk több elkölthető pénzünk marad a tárcában. Az meg hogy a kormány meg  valamilyen adót emel majd azért hogy a kompenzációt ki tudja fizetni a cégeknek és hogy ezt ergo mégis mi fizetjük.. Ez sem téma. Mert ez is tendencia volt, és ezt akkor is megtörténne, ha nem lenne rezsicsökkentés. Minden kormány új adókat hoz be és emel. Mindig így volt és így is lesz..

És ha majd ha az ellenzék elveszi ezt és megint egyik hónapról a másikra majd mondjuk minden számlán 2-3000fttal többet fizetünk, az jobb lesz? akkor lesz csak felháborodás.. Csak azért szeretném ezt megérni, hogy láthasd, hogy ebben kurvára nincs igazad.

Pl. Tavaly kerestem 100k-t és idén is. Ugyanannyit dolgoztam. Tavaly fizettem 50k rezsit idén csak 45-t(ugyanannyi fogyasztás,csak kevesebb a díj a rezsicsökkentés miatt).. 5000rel több pénzem marad. És ez ilyen egyszerű. Nem kell ezt bonyolítani.
Amellett, hogy tényleg tisztellek, elismerem a tájékozottságod és intelligenciád, megjegyezném, hogy az a te egyik bajod, hogy kurvára bonyolítasz mindent. Az élet ilyen egyszerű(legalábbis ez a része). SZERINTEM.
De lehet hogy én vagyok naív. Ha van aki így gondolja, csak nyugodtan. Nem para.

Már bocs, de minél több dologba belepofázik az állam, annál drágább a buli nekünk és annál több adó beszedésére van szükség. Másrészt ha a kormányzat segíteni akart volna, akkor differenciáltan vezette volna be és nem annak adná a legnagyobb kedvezményt, aki a legtöbbet fogyasztja.
Persze így a döntéshozók vagy a kedvezményezett "felső 20%" nem profitált volna belőle és ezt nem akarták "megkockáztatni".   ;)

Egyébként nem is a költségvetési vonzata a legrosszabb, hanem erősíti azt a mentalitást az emberekben, hogy az államnak kell ilyen kérdéseket is megoldania, miközben egyre távolabb kerülünk attól, hogy annyit fizessünk valamiért, mint amennyibe kerül. (jelzem ez miatt omlott össze a szocializmus is...)
Na most biztos, hogy minden rezsicsökkentéssel érintett lakásban energiatakarékos égő van már évek óta? (oké, most már muszáj azt használni, de előtte hányan gondolkoztak "hosszú távon" és hányan nézték kizárólag az égők árát vásárláskor?)

Ugyanakkor most Magyarországon a szolgáltatók államosítása a cél (amit fogadok, hogy pár év múlva majd újabb privatizáció követ, ha a Fidesz marad kormányon, akkor is!), amitől kicsit tartok, hogy a gáz- és villany ellátás majd hasonlóan költséghatékony és magas színvonalú szolgáltatást nyújtó állami cégek kezébe kerül, mint amilyen mondjuk most a MÁV vagy a BKV. hehe
A nem dakoták ezt úgy mondják, hogy "olcsó húsnak híg a leve".    ;D

Egyébként jól írod: azért van szükség a rezsicsökkentésre, mert a fizetésed nem nő.
Viszont másoké igen és ők többnyire nagyobb rezsicsökkentést is élvezhetnek.  :)
Így kerülsz egyre távolabb az ő életszínvonaluktól, miközben örülsz, hogy 5000 ft-tal több maradt a zsebedben.
Mint már írtam, Orbánék legnagyobb bűne a jövedelemkülönbségek drasztikus növelése. Igazából ettől lesz élhetetlen egy ország, de ez a téma még messzebbre vinne...

Szerintem egyébként nem bonyolítom a dolgokat, csak több oldalról is megvizsgálom, és ha úgy érzem, hogy átlátom, akkor azt igyekszem érthetőn megfogalmazni.   ;)

Ez a topic az Idiótaságok nevű topic versenytársaként jött létre? :D :D :D

Néhány hónappal ezelőtt történt:
Vásároltam a boltban, majd beálltam a kassza előtti sorba. Már csak egy vásárló volt előttem, s épp kotorásztam a pénztárcám után, amikor a következő párbeszédre lettem figyelmes (résztvevők: az előttem lévő idős néni és a pénztáros csajszi):

- Miért lett drágább a kenyér? - kérdezte a néni.
- Sajnálom, a rezsicsökkentés miatt van - válaszolt a kasszás csaj.
- Akkor miért nem lett olcsóbb? Miért drágult meg? - értetlenkedett a néni.
- Ez azért van, mert a maga rezsije lecsökkent, a bolt rezsije pedig felcsökkent.
- És ezért drágult meg a kenyér?
- Igen. Ezért. Ezután mi fizetjük a maga rezsijét, maga pedig a mi rezsinket fizeti.

:)

Tényleg csak kizárólag a rezsicsökkentéshez.
Azért ezt nem olyan egyszerű átlátni és úgy gondolom vannak még bőven említésre méltó körülmények pro és kontra is. Szerintem -szokás szerint- középen van az igazság.
Igaz ugyan, hogy a rezsicsökkentés "árát" máshol fizetjük meg, de közel sem annyit, mint ha egyáltalán nem csökkenne. Legfeljebb maga a csökkentés mértéke hazugság, ha nem csak relatívan nézzük a számlán szereplő számot. Mert ugye azt senki nem gondolja komolyan, hogy az általam vásárolt termékek, szolgáltatások áremelkedésének különbözetét összeadva, eljutok a rezsicsökkentés összegéig?  :D

Egyébként maga a tény, hogy közvetve mások rezsijét szponzoráltatják velünk, nem mostani találmány. Jelenleg is ez történik, csak a szokásos "útvonaltól" eltérő módon és mindig is történt. A számlán, ha bárki megnézi azt a rengeteg értelmezhetetlen jogcímet, ami nem fogyasztásfüggő, az mind takar valami olyasmit, amit ha értelmezni tudna az átlagember, igen meglepődne. Az egyik a nem fizető felhasználók, a veszteség elosztása a fizető ügyfelek között. De szerepel még itt a rendszerkarbantartás különböző formában való megfizetése is. Ez nem fogyasztásfüggő! Persze ne legyünk naivak. A szolgáltatás minősége igenis összefügg a bevétellel. S sajnos, ha kiveszi az állam a közműszolgáltatást a versenyszférából, annak az esetek többségében nincs jó vége. Mert az állam nem jó gazda. Ettől függetlenül, de őszintén! Szerintetek normális dolog az, hogy irreális közműdíjakat megfizetve, nem átlagprofitot generálva, amit el is visznek tőlünk azzal a lendülettel, "etetjük" ezeket a cégeket?
Egyébként áramszolgáltatás szempontjából DÉMÁSZ körzetben lakom. Ez a cég az utóbbi 10 évben harmadára csökkentette a létszámát. Értsd: nem kevés munkahely szűnt meg. Nem vagyok benne, annyira nagyon biztos, hogy a szolgáltatás színvonala és a versenyszféra között egyértelmű a párhuzam... Most mondhatjuk azt, hogy gazdaságosabb a működése, de nem tudom, hogy ez eddig hol köszönt vissza a számlán?  ::) Sehol. Ez a pénz nem minket illetett. Részben sem. Ráadásul olyan szabályrendszert alkalmaznak sok esetben, ami semmiképp nem a mi érdekeinket szolgálja!
Mondok egy példát: valahol kikötik az áramot. Mindegy miért (nem fizetik, lakatlan a ház, stb.). Ezt vissza akarja valaki köttetni idővel. Ilyenkor sok esetben (75%-ban ca.) már nem engedélyezik a légkábeles visszakötést, néha teljesen indokolatlanul látszólag, s kötelezik az embert a földkábeles megoldásra. Természetesen ennek az ára többszöröse a légkábeles megoldásnak. És ki vagy nekik szolgáltatva. Vagy nincs áramod. Rengeteg ilyet láttam.
De vehetjük a gázszolgáltatót is. Nem tudom hol melyik cég van, meg hány van összesen. Nálunk GDF-SUEZ. Egzotikus dolog nekem ez a cég. Ugyanis sokan nem tudják, mert nem érdekli őket, vagy csak van jobb dolguk is, de azért SUEZ a cég neve, mert ez tényleg az a cég! Ez a cég és elődje építette a Szuezi csatornát az 1800 évek közepe táján. Ők üzemeltették még az egyiptomiak megunva a "kizsákmányolásukat" fogták és elzavarták őket. Államosítottak. Persze nekik is könnyebb volt egy ilyen mérnöki munkát megcsináltatni mással, majd lenyúlni simán... Azóta ez a cég kisebb-nagyobb kitérőkkel (bankszektor) a közműszektorból gyarapszik (főleg a hatvanas évek óta). Jelenleg pedig a mi pénzünkből is. Miért is kellene ennek örülnöm? Hol is köszönt vissza nekünk az ő 150 éves tapasztalatuk a szolgáltatás terén? Az árak csak emelkedtek nem?
No mindegy. Nem vagyok minden szolgáltatásban versenyszféra párti. Mert azt a pénzt amit spórolnak a szakszerű szolgáltatással, a herdálás minimalizálásával, mindig megfizettették velünk. Mi abból nem profitáltunk túl sokat. Ha a rezsicsökkentés nullára jönne ki és semmit nem jelentene, nekem már akkor is megérné, csak hogy ne ezen cégek profitját növeljük tovább. S lehetőleg maradjon a határon belül ezen pénzek jelentős része. Lehet látens kommunista vagyok, csak még nem tudok róla.

Egyébként az energia és egyéb alap szolgáltatások árát érdemes lenne összehasonlítani más országokkal. Azt ugyan nem tudom mennyire fizetjük meg valaminek a valós árát, de drágaságban bőven az élmezőnyben vagyunk a fontosabb szegmensekben. Úgyhogy fizetünk mi rendesen, mint a katonatiszt. Azon nem kell aggódni, hogy alul fizetjük valaminek az árát...

Nekem igazán mással van problémám. Mégpedig megint ezzel a "rejtett" államosítással. Ezt nagy szemétségnek tartom, mert nem válogat. Ugye kivetették a közműadót. Ha jól emlékszem 100 forint / méter. Ez giga-mega pénzmennyiség. Emellett nyitva hagytak egy olyan nem túl vonzó kiskaput, hogy ha Önkormányzati kezelésbe adod a hálózatod és visszabérled, akkor mentesülsz a megfizetése alól. Magyarán elveszik a hálózatod és talán dolgozhatsz rajta tovább bérlőként. Ugye erre azért van szükség, mert az állam nem tudja visszavásárolni, de kellene neki, hogy a befolyását maximalizálhassa. Ez vetekszik a kommunizmus legsötétebb ideivel. Ugyanis van egy rakás új "dolog". Olyan közművek amiket cégek saját pénzen építettek, vagy uniós támogatással, minimális állami szerepvállalással. És most fogják és "einstand". Ilyenek az internet és kábeltv szolgáltatók optikai hálózatai. A szennyvízberuházások, gőzerővel mennek a vízrekonstrukciós munkák jelenleg, de ilyen az általam ferde szemmel nézett klasszikus közműcégek új fejlesztései is. Ez az igazi nagy gebasz és erősen véleményes dolog. Nem az, hogy rákényszerítik a szolgáltatókat, hogy ha nem is a látszólagos mértékben, de csökkentsék a meggyőződésem szerint jelentősen túlárazott szolgáltatásaikat...

Na, mindegy. Nem egyszerű dolgok ezek és teli van mögöttes tartalommal és csak nézőpont kérdése melyiket akarod meglátni, alátámasztani. Én örülök a rezsicsökkentésnek és úgy érzem valamivel több marad.

Amúgy meg TiB-el maximálisan egyet értek. Hosszútávú megoldás lenne az oktatás fejlődése olyan problémákra is, amit jelenleg nem feltétlenül kapcsolunk össze vele. De sajnos TiB úgy néz ki nem mostanában fogsz menni szavazni. A kapitalizmus, vagy versenygazdaság, vagy ki minek hívja, egyik alap végkövetkeztetése, hogy az informált, okos, jó rendszerszemlélettel rendelkező és felelős társadalom nem szolgálja az érdekeit egy bizonyos szint felett. Így mesterségesen fognak tartani egy bizonyos szinten változó eszközökkel.  :noway:

Tényleg az utolsó hozzászólásom a témában, de ez mondjuk gazdaság és nem politika.

@ncis88: nem tudom, hogy mit dolgozol, de tegyük fel, hogy a 100 ezer forintosodat mondjuk pékként keresed meg. Egyszer csak jön az állam és azt mondja, hogy mostantól max. 100 forintért adhatja mindenki a kenyér kilóját (de az előállítási ára mondjuk 150 Ft). Na akkor most gondold végig ezt a rezsicsökkentést! Fogsz még 100.000-t keresni ezután a rendelet után? Biztos, hogy nem, örülhetsz, ha egyáltalán megmarad az állásod.
Egyébként, ha már az állam ennyire akarja csökkenteni az a bizonyos rezsit, miért nem az ÁFÁ-ját csökkenti? Vagy más faszával könnyebb verni a csalánt, aztán a politikai hasznot meg learatni?
Azt azért tudomásul kellene venni, hogy a földgázt a világpiacról vesszük meg, megvan a piaci ára. Természetes, hogy emelkedik a fűtésszámlád, ha emelkedik a piacon a gáz ára. A ruszkik ugyan bizonyos utódállamoknak olcsóbban adják a gázt, de ezt politikai fegyverként használják. Nem hinném, hogy Mo. számára perspektíva lenne ezen országok körébe tartozni.

@szumos: az villamos áram ipari áráról tudok nyilatkozni. Nálunk ez kb. 10 eurócent (mióta a forintuk hála Matolcsynak jobban teljesít azóta már csak 9 cent  ;D), Olaszországban kb. 17 cent, Franciaországban pedig 6-7 cent körül mozog. A lakossági ára nálunk alacsonyabb, IT és FR esetében drágábbak, egyrészt mivel az ipar nagyobb fogyasztó és jobban tudja az érdekeit képviselni, másrészt az állam engedi ezt, ugyanis ha az ipari szektor olcsóbban tud termeli, akkor piacokat tud szerezni az áruinak, ergo munkahelyet tud teremteni (nem pedig közmunkások hadát).
Másik felvetés: nem hinném, hogy a kapitalizmusnak érdeke lenne mesterségesen hülyén tartani a népet, az a populisták érdeke. Nézd meg például az észak-európai államokat vagy Hollandiát, Svájcot: szinte mindenki 2-3 nyelvet beszél, megvalósították a tudásalapú társadalmat, működik a piacgazdaság, beruházások szintje igen magas. Ha odamegy az ember beruházni, tudja, hogy kvalifikált munkaerőt, kiszámítható állami szabályozást talál, ami drága (már a munkaerő és a szolgáltatások) ugyan, de képes nyereséget termelni. Nálunk is egy ilyen társadalmat kellene megteremteni, de akkor a demagógiának nem lenne helye a közbeszédben, mert nem lenne rá vevő.

Idézetet írta: szumos Dátum március 10, 2014, 07:13:44
Mert ugye azt senki nem gondolja komolyan, hogy az általam vásárolt termékek, szolgáltatások áremelkedésének különbözetét összeadva, eljutok a rezsicsökkentés összegéig?  :D


Pedig összességében eljutunk odáig, legfeljebb nem lesz ráírva a számlára.  :)
A pénzügyi rezsicsökkentés például a családomnak kb. 20,000 ft mínuszt jelent idén, mert eddig is tudatosan vettünk fel pénzt és használtuk a kártyáinkat, de most 3 bankszámlán is olyan extra számlavezetési és kártyadíjak jelentek meg, amelyeket eddig nem kellett megfizetni.
Most mi fizetjük mások készpénzfelvételének a díját is...

Persze előfordulhat, hogy valaki többet spórol a rezsicsökkentésen, mint amennyit vissza tud szedni a szolgáltató vagy az állam tőle más jogcímeken, de másoknak meg pont ezért fog sokkal többe fájni, mint amennyit nyernek rajta. A veszteségek egy részét elvileg benyelhetné a szolgáltató, de ugye részben a cégekkel fizetteti meg (akik majd a lakosságra hárítják), részben az állam kompenzálja őket. (mint pl. az önkormányzati tulajdonban lévő szolgáltatóknál)
Egyébként az állam és a vállalkozásaink is mi vagyunk.   :)

Eleve nem ugyanakkora lakásokat fűtünk, ráadásul van, aki fával és van, aki gázzal, de a kenyér árában mindenki egységesen fizeti meg a rezsicsökkentés hatásait.
Aki 2000 ft-ot, aki 20,000 ft-ot és aki 200,000 ft-ot spórol évente a rezsicsökkentésen, az nem ezzel arányosan fog "kompenzációt" fizetni, hanem pont fordítottan arányosan.  :)
Pl. a 30%-kal drágább tej vagy hús a 2000 ft hasznot teljes egészében elviszi, a 200,000-nek meg csak a töredékét.

Felmerült egyébként a tűzifa árának hatósági csökkentése is, ami szintén érdekes hatásokkal járhat:
http://hvg.hu/gazdasag/20131017_Rezsicsokkentes_eltunhet_a_jobb_minosegu

Hja, nem fával fűtök, de laktam olyan házban, ahol vegyes tüzelésű kazánt használtunk, illetve van olyan családtag, aki most is azt használ.
Ő nem kap havonta részletes számlát arról, hogy mennyit spórolt a fűtésen, pedig talán jobban rászorulna, mint Lázár János.   ::)


Idézetet írta: TiB Dátum március 10, 2014, 02:04:04
Kár volt ebbe a témába keverednem ;D Azért ezt még leírom. Szóval én akkor fogok elmenni majd szavazni először, ha lesz olyan párt, aki azzal fog kampányolni, hogy megreformálja az oktatást. Nem az anyagi finanszírozására gondolok, hanem hogy másmilyen átlagmagyart nevelnek!

Egyrészt a leírt elvárásaiddal egyetértek, másrészt a szavazás az nem Dévényi Tibi bácsi Három kívánság című műsora!   :)
Ha nem választasz, az is egy választás.
A kínálatból a legjobbat, vagy más megközelítésben a legkevésbé rosszat választjuk. Én már rég lemondtam róla, hogy az elvárásaimnak megfelelő pártot találjak, így azt választom, amelyik a legközelebb van a világképemhez. Ha nem szavazok, akkor még távolabb kerülünk attól, hogy valaha felszínre kerüljön mondjuk az, hogy mit várok az oktatástól.
Ha a központosított egyen tanterv szerint képzik a gyerekeket, akik választhatnak a hittan és az erkölcstan között, miközben azt hazudják nekik, hogy "munka alapú" társadalmat építünk, akkor a nem szavazással ezt választod.
Egyébként nekem a "felnőttképzéssel" is problémáim vannak, évtizedekre vetik vissza az emberek gondolkodásmódját az állam szerepének felnagyításával. Aki elhiszi, hogy lesz állam által garantált normális nyugdíja 20-30 év múlva, az nem az alapján teszi, hogy utánagondolt vagy utánaszámolt.
De sokan már csak kényelemből is villámgyorsan levetik magukról az egyéni felelősség kérdését, amikor csak lehet.  (lásd pl. a devizahiteles hisztéria: egyetlen szereplő nem hibázott semmiben, pont a hitelfelvevő...)

Szóval én arra szavazok, aki legalább a felnőtteket képes időnként felnőttként kezelni.

Az Indexen ma jelent meg egy mandátum becslés. E szerint könnyen meglehet a jelenlegi kormányzó pártoknak újra a kétharmados többség. Szerintetek?  http://m.index.hu/belfold/2014/03/10/manbecs/

Idézetet írta: Alibi Dátum március 10, 2014, 17:47:57
Az Indexen ma jelent meg egy mandátum becslés. E szerint könnyen meglehet a jelenlegi kormányzó pártoknak újra a kétharmados többség. Szerintetek?  http://m.index.hu/belfold/2014/03/10/manbecs/
Korrekt cikk. Lehet vele egyetérteni vagy tiltakozni, de a megváltozott választási rendszer miatt ez várható.

Lesz a héten Zuschlag Jancsi Olgánál. Must watch ;D