Választások 2014 (Magyarország)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


Házi közvéleménykutatás: Kire szavazol holnap?

Fidesz
9 (17%)
Jobbik
15 (28.3%)
Összefogás/Mszp,Dk,Liberális stb./
10 (18.9%)
Lmp
4 (7.5%)
Egyéb
2 (3.8%)
El se megyek. Minek?
13 (24.5%)

Összes szavazó: 52

Hoppá! Már évek óta megy a kampány úgyhogy indítok témát is.  :D
Tud valaki oddsokat már?


Írtam ki szavazást. Ha laposodik a téma majd kiírjuk az aktuális közvélemény kutatások állásait. Bár a focihoz meg a politikához mindenki ért szóval remélem aktív topik lesz. :great:

A közvélemény kutatások a biztos pártválasztókkal számolnak, s mivel pár nappal ezelőttig azt sem lehetett tudni, hogy milyen ellenzéki formációra lehet majd szavazni 2014-ben (most sem végleges a helyzet), így még az is a bizonytalanok táborát gyarapítja, aki kormányt váltana.

Mondjuk a mostani választási rendszerben úgy is hatalomban maradhat a Fidesz, hogy kevesebb szavazatot kap, mint a baloldali ellenzék, mivel elég "ötletesen" húzták meg a választókerületek határait!  :)
Pl. a kis ügyesek összevonták a két korábbi csepeli választókerületet Soroksárral, így a korábbi rendszerben 3 mandátumot érő, baloldali beállítottságú körzetekben most csak egy mandátumot osztanak majd ki...
Átlagosan 75000 fő kerül egy választókerületbe, ide meg "bepréseltek" 81000-t, hogy ne "hasznosuljon" a szavazatuk.

Szóval nagyon meg kell őket verni egy kormányváltáshoz, viszont ha ez sikerül - vagy a Fidesz nyer magabiztosan - akkor már a kétharmad sincs messze, mert az új rendszer sokkal jobban húz a győztes felé, mint a 2010-ig érvényben lévő.
(eddig ugye a 386 helyből 176 dőlt el egyéniben, most pedig 106 lesz az egyéni mandátum a 199-ből és ugye egy egyéni választókerület megnyeréséhez akár 30%-os támogatottság is elég, ha 3-nál több képviselőjelölt indul a körzetben...  Jövőre már csak egy forduló lesz, így taktikus összeállások sem képzelhetőek el a két forduló közti szünetben.)

Ha most adnának szorzót rá, akkor arra tennék, hogy legalább 14 egyéni mandátumot nyer az ellenzék Budapesten a lehetséges 18-ból! (kb. 11-re mernék külön-külön is pénzt tenni, azokat lényegében az összevonásokkal be is áldozta a Fidesz)

Ez a 14 megnyert budapesti körzet akkor is jöhet, ha országosan nem nyer meg 30 körzetet sem az ellenzék!




Idézetet írta: csacsi1899 Dátum szeptember 24, 2013, 23:23:18
http://hvg.hu/itthon/20130924_Bajai_idokozi_valasztas_csalas


http://hvg.hu/velemeny.nyuzsog/20130924_Csaltak_Bajan_Fuu_de_meg_vagyunk_lepve

98-ban úgy nyert választást a Fidesz, hogy a két forduló között Hajdú-Bihar megyében és Szabolcsban "talált" 78000 (!!) új szimpatizánst magának, amivel kb. 71%-kal megnövelte a támogatottságát.  :)
Azóta beszélnek folyamatosan arról, hogy a baloldal szavazatokat vásárol.
...Ami feltehetőleg igaz is, csak furcsa, hogy 2010-ben is azokban a budapesti szavazóköröknél állt a sor, ahol az átjelentett szavazók voksolhattak és végül ezekben a szavazókörökben még a XIII. kerületben is a Fidesz nyert.

Azt hiszem, itt több pénzről szól a választás, mint amennyit mi el tudunk képzelni.  :)

Érdekes dolog ez a politka. Úgy értem, hogy jól el lehet róla vitatkozni.(persze normális keretek között)

De amit gyűlölök és ezért agyon lőném az összes politikust meg szóvivőt, az az, hogy tesz az aktuális kormány valami jót a kiskeresetűeknek (pl emelik a minimálbért, csökkentik a rezsit stb) akkor az éppen aktuális ellenzék erről kiad egy közleményt, hogy már pedig ez nem jó, és megpróbálják elhitetni, hogy az egész dolog rossz mindenkinek..Na most kérdem én mint naiv ember, egy ellenzékkel szimpatizáló fórumtagtól, árulja el, mi a rossz a pl a rezsicsökkentésben. Mi az a dolog ebben, amiért újfent lehet szidni a kormányt. Csak mert mást nem hallani mindig, hogy valaki tesz valamit, és a másik lefikázza.

Másik példa: Csökkent a munkanélküliség valamennyivel, de az ellenzék nem ám azt mondaná, hogy így van, valóban kevesebb a munkanélküli most, mint amikor mi kormányoztunk, vagy legalább maradnának kussban, ha egy ilyen statisztika nyilvánosságra kerül. Nem!! Ehelyett ők megint reagálnak valami gyomorforgatóan undorító dolgot, és felhozzák, hogy nincs 1millió új munkahely..Oké nincs. Tény. De miért kell mindig a másikat támadni?? Szanyi Tibor meg a többi mszps köcsög kókler. Nem vagyok fideszes, inkább antimszps.

Csak hogy ne offoljak teljesen: én tuti Jobbikot teszem másodiknak, leszarom a közvélemény kutatásokat. Szerintem az embereknek elegük van ebből kókler mszpből..

Egyetértek ezzel a teljes megújulással.

De előbb lesz a tippmixpro vezető sportfogadós oldal a világon, mint hogy ez a sok pénzéhes, léhűtő, semmirekellő, beképzelt, vén fasz politikus eltűnjön a pokolba.


Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 25, 2013, 00:19:01
Ezzel azt akarod mondani, hogy a választások nem tiszták, és nem is a nép érdekeit képviselik, és hogy igazából nincs is demokrácia, és mindent egy nagybefektető réteg irányít, és hogy a Deákok és Széchenyik ideje lejárt? Neeeeeeeeee........ ;D

Inkább azt, hogy van egy olyan réteg, aki rájött, hogy sokkal könnyebb a politikából megélnie, mint a piacon versenyeznie.
Szerintem gáz, mikor már az oktatásból (vagy éppen az helyett) egy fiatal egyből egy politikai párt ifjúsági szervezetében találja magát, majd nulla élettapasztalattal kezdi osztani az észt.


Idézetet írta: ncis88 Dátum szeptember 25, 2013, 00:53:08
Érdekes dolog ez a politka. Úgy értem, hogy jól el lehet róla vitatkozni.(persze normális keretek között)

Van a szomszédban Politika téma, inkább ott folytatom, hogy itt a 14-es választással kapcsolatosan inkább a számok, tények, odds-ok szerepelhessenek.  :)

Idézetet írta: ncis88 Dátum szeptember 25, 2013, 00:53:08
Érdekes dolog ez a politka. Úgy értem, hogy jól el lehet róla vitatkozni.(persze normális keretek között)

De amit gyűlölök és ezért agyon lőném az összes politikust meg szóvivőt, az az, hogy tesz az aktuális kormány valami jót a kiskeresetűeknek (pl emelik a minimálbért, csökkentik a rezsit stb) akkor az éppen aktuális ellenzék erről kiad egy közleményt, hogy már pedig ez nem jó, és megpróbálják elhitetni, hogy az egész dolog rossz mindenkinek..Na most kérdem én mint naiv ember, egy ellenzékkel szimpatizáló fórumtagtól, árulja el, mi a rossz a pl a rezsicsökkentésben. Mi az a dolog ebben, amiért újfent lehet szidni a kormányt. Csak mert mást nem hallani mindig, hogy valaki tesz valamit, és a másik lefikázza.

Másik példa: Csökkent a munkanélküliség valamennyivel, de az ellenzék nem ám azt mondaná, hogy így van, valóban kevesebb a munkanélküli most, mint amikor mi kormányoztunk, vagy legalább maradnának kussban, ha egy ilyen statisztika nyilvánosságra kerül. Nem!! Ehelyett ők megint reagálnak valami gyomorforgatóan undorító dolgot, és felhozzák, hogy nincs 1millió új munkahely..Oké nincs. Tény. De miért kell mindig a másikat támadni?? Szanyi Tibor meg a többi mszps köcsög kókler. Nem vagyok fideszes, inkább antimszps.

Csak hogy ne offoljak teljesen: én tuti Jobbikot teszem másodiknak, leszarom a közvélemény kutatásokat. Szerintem az embereknek elegük van ebből kókler mszpből..

Érdekes dolog ez a "jótétemény" a kormány részéről... nézzük csak, nem tudom, hogy milyen szektorban dolgozol, de felhozok egy nagyon egyszerű, lebutított példát. Tegyük fel pék vagy, az összes fix és változó költséged legyen mondjuk 200 Ft egy kiló kenyér esetén. Tehát ha ennyiért tudsz eladni egy kiló kenyeret, akkor kifizeted az alkalmazottaidat, céges hiteleidet, rezsidet, adókat stb. de nem kerestél még rajta semmit. De mivel azért lettél vállalkozó, hogy keressél is valamit + szeretnél is felhalmozni a jövendő beruházásaidra, ezért ráteszel mondjuk 50 Ft-ot a termékedre, tehát 250 Ft-ért adod. Megy is a bolt szépen. De akkor aztán egy politikai párt populista szándékokkal, de úgy, hogy ne kerüljön neki (azaz az ország költségvetésének) pénzbe, ezért kitalálja, hogy a köcsög pékek az ország ellenségei, hülyére keresik magukat, ezért holnaptól csak 150 Ft-ért adhatnak egy kiló kenyeret. Mit csinálsz? Kirúgsz egy embert, a többi, aki marad, ugyanannyiért több munkára alkalmazod, gyengébb minőségű alapanyagot használsz fel stb. azaz próbálod csökkenteni a költségeidet. Le is mész mondjuk 150 Ft önköltségre (amin még mindig nem keresel), majd jön a következő rezsicsökkentési demagógia, amivel aztán szépen le is húzhatod a rolót. Na röviden ez megy az ún. rezsicsökkentésnél is.
Röviden: a jelenlegi kormánypárt feltalálta a spanyolviaszt, más faszával veri a csalánt, ő meg learatja a babérokat azok között, akik nem hajlandók az orruknál tovább látni (sajnos az ország nagy része).
Hozzáteszem, hogy a cégeknél a lakossági rezsicsökkentés az rezsiemelkedést jelent. Mi például lekötöttük az elektromos energiát 2014-re egy fix áron, még a rezsicsökkentéses blöff előtt (és nyilván ezekkel az árakkal állapítottuk meg az önköltségünket, és adtuk meg az átadási árakat a vevők felé). Januárban megjelent a szolgáltató embere, hogy át kellene tárgyalni ezt a szerződést. Kérdeztük, hogy hallott-e a nagy népnemzeti rezsicsökkentésől. Mondta, hogy igen, pont ezért kellene némi áremelést eszközölni a nagyfogyasztók felé... tehát nekünk is fel kellett emelni az árakat a vevőink felé. Tehát ki is fizeti ezt a rezsicsökkentést (bizony-bizony mi 10 millióan, akik itt lakunk ebben az országban).
Valószínűsítem arra megy ki a játék, hogy majd szépen államosítják a kivéreztetett cégeket, ahová aztán lehet ültetni a csókosokat meg plakátragasztókat, akik eddig kimaradtak a föld- ill. trafikmutyiból. Biztosra veszem, hogy akik odakerülnek a menedzsmentbe, mind hatalmas tapasztalattal rendelkeznek az energiaszektorban...

Tudnák a munkanélküliség csökkenéséhez is pár szót szólni, de inkább csak megkérdezem: szerinted a 4 órás közmunka az valódi munka aprópénzért? Mert a munkanélküliségi statisztikát csökkenti, de valódi megélhetést nem ad az embernek. Aztán döntsd el te, hogy ez tényleg jótétemény-e a kormány részéről.

Hozzáteszem, az összes jelenlegi pártot utálom, kit jobban, kit kevésbé, és valószínű arra fogok szavazni, aki végre valódi gazdaságélénkítést fog csinálni.

Most néztem hogy a bíróság nem jegyezte be a Kétfarkú Kutya Párt nevét. De azt mondták nekik hogy egyfarkúként bejegyezhetik. Erre a pártelnök kijelentette hogy akkor ők sem jegyzik be a bíróságot.  :great:
A szavazásnál egyenlőre így hagyom a jogi adok-kapok végéig a nevet.

Ha buki lennék most kb. igy lőnék be O/U határokat:

Fidesz 53.5
Jobbik 20.5
Mszp-Együtt 26.5
Lmp 6.5
D.K. 4.5

Idézetet írta: Alibi Dátum szeptember 26, 2013, 11:13:30
Ha buki lennék most kb. igy lőnék be O/U határokat:

Fidesz 53.5
Jobbik 20.5
Mszp-Együtt 26.5
Lmp 6.5
D.K. 4.5

És buknál is vele rendesen!  :)
Egyrészt a Fidesznek 2010-ben sem volt ilyen magas támogatottsága, 52,73%-kal kaptak kétharmadot, ezt csak nagyon-nagyon kicsi választási részvételnél tudnák megismételni.

Másrészt ha összeadom a határaidat, akkor 111%-nál is több jön ki, tehát ha mindent underre játszom, akkor biztos nyerő leszek.  :)

Egyébként az sem tiszta, hogy a listás eredményre írtad ezeket a százalékokat vagy az országgyűlés összetételére!
Ha az előbbire, akkor már úgy kell számolni, hogy az MSZP és az E14 külön listán indul!

Szerintem kicsi annak az esélye, hogy az LMP vagy éppen a DK parlamenti párt lesz, azaz eléri az 5%-ot, mert ugye mindkét párt inkább a nagyvárosokban erős, ahol tudatosabb a szavazás és aki kormányváltást akar, az nem szívesen pazarolja el a szavazatát egy olyan pártra, amely nagy valószínűséggel be sem jut.

A Jobbik szerepe még érdekes, mert egyrészt vannak belső feszültségeik, a tagok egy része ismét az utcán politizálna, mások viszont "bemelegedtek" a parlamenti székekbe.
Ugyanakkor a közel 50 fős frakció helyett lesz 15-20 biztosan bejutó helyük 2014-ben, nem mindegy, azokon kiket szerepeltetnek. 2010-ben pl. a szavazatot Budapesten alig kapó Pörzse Sándor (7% alatt...) került az országos lista 3. helyére, míg értelemszerűen a vidéken eredményeket hozó jobbikosok hátrébb.

Aztán az is kérdés, hogy a Fidesz mennyire száll szembe a Jobbikkal, mennyire próbálja meg elszipkázni a szélsőségesebb szavazókat.
Jó esélyt látok egy fideszes, jobbikellenes lejárató kampányra.  :)
Persze Kelet-Magyarországon ez vissza is üthet, mert ott nagyon sokan mszp-s szavazókból lettek jobbikosok, azaz Vonáék ottani esetleges meggyengüléséből nem feltétlenül a Fidesz profitálna.

Ezért nem vagyok buki  ;D
És tényleg nem számoltam az mszp-s külön listát. Ogy. összetételére csak nem számoltam át mandátumra.

Két szeptemberi közvélemény kutatás. Első oszlop Medián második Századvég.

Fidesz: 46% és 51%
Mszp: 23% minkettőnél
Jobbik: 15% és 14%
Együtt-PM: 8% és 6%
Dk: 5% és 3%
LMP: 2% mindkettőnél