Lay

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Lay
szeptember 26, 2013, 15:28:03, Gsaghy
Bocs hogy emiatt uj temat inditok,de nem talaltam a meg felelo topicot.
Majd torlom utana.
A layelessel kapcsolatban lenne egy kerdesem.
Teljesen kezdo vagyok meg a sport fodasaban,foleg a betfairen.De ez a layeles dolog foglalkoztat.
A (back) tulajdonkeppen a normalis fogadas,a (lay) meg az ellen fogadas.Na most egy peldaval egyszerubben leirom.Az eset pontosan ma tortent.
Egy elo meccs 6. perceben fogadtam,pusztankivancsisagbol,ismerkedem meg csak a dolgokkal.DE A ket csapat az elmult 5 meccsen boven atlag 2,5 gol felett rugott golokat(ket ket alkalommal 4gol is szuletett a meccseseken) gondoltam igy nagyon eselyes hogy fog szuletni gol a meccses,az oddsok is erre mutattak over 0.5nek 1.1, under 0.5nek 7 volt az oddsa.
Na most itt jon a kerdesem.A (lay) az valami ellen fogadas?! szoval ha en under 0.5 re layelek,akkor arra fogadok,hogy NEM 0.5 alatt lesz a meccs?!
igy is tettem,ennek az oddsa 5.5volt.DE a minimalis 2£ot raktam ra,(igy ha szuletik egy gol akkor 11£ lenne a nyeresegem?)
Csak hogy a fogadas levont 9£ot a szamlamrol!
Olvastam mar itt az oldalon errol,de ez igy a gyakorlattal kiegeszulve ossze kevert.
Hogy akkor most hogy is van ez? Elore is koszi a segitseget.


Lay (Bet Against)   Backer's odds   Backer's stake   Your liability
Under 0.5 Goals
5.5   £2.00   £9.00

Lay-elésnél csak annyit nyerhetsz, amennyit felteszel. Ott kvázi nem számít az odds.
A 9 euró az a liability vagyis a kockázat (a szorzó által elveszthető pénzmennyiség). Ezt a pénzt el fogod veszíteni, ha a lay fogadásod nem jön be, és a betfair is azonnal levonja a számládról amint megkötöd a fogadást (hogy addig se tudd másra feltenni a fogadópartnered esetleges nyereményét :) ). Ha nyersz, akkor visszakapod a liability-t + még a feltett pénzt is, ami a tiszta nyereség lesz.

Idézetet írta: hchefi Dátum szeptember 26, 2013, 15:36:22
Lay-elésnél csak annyit nyerhetsz, amennyit felteszel. Ott kvázi nem számít az odds.
A 9 euró az a liability vagyis a kockázat (a szorzó által elveszthető pénzmennyiség). Ezt a pénzt el fogod veszíteni, ha a lay fogadásod nem jön be, és a betfair is azonnal levonja a számládról amint megkötöd a fogadást (hogy addig se tudd másra feltenni a fogadópartnered esetleges nyereményét :) ). Ha nyersz, akkor visszakapod a liability-t + még a feltett pénzt is, ami a tiszta nyereség lesz.
Aha,most ertem,koszonom szepen a segitseget.(Meg szerencse hogy menet kozben minimalis veszteseggel ki tudtam szallni.)80`perc 0-0  :-\

Nekem lenne egy elméleti kérdésem:
"A" csapatra tennék x összeget (back), ami több, mint amennyi ezen a piacon van; de én biztos vagyok a tippemben, és látom, hogy az ellenfél, a "B" csapat oldalán a lay-piacon (B nem nyer) még 2*x összeget lehetne feltenni.

Namármost, ezeknél a fogadótőzsdéknél meg lehet csinálni azt, hogy "A" csapatra a back-piacon, a "B" csapatra (pontosabban ellene) pedig a lay-piacon fogadok egyszerre? Ezáltal x összeg helyett 3x összeget tudnék tenni az "A" csapatra...

#4 szeptember 15, 2014, 11:26:46, Nezzenekoda
Idézetet írta: trianonstorno Dátum szeptember 15, 2014, 10:49:04
Nekem lenne egy elméleti kérdésem:
"A" csapatra tennék x összeget (back), ami több, mint amennyi ezen a piacon van; de én biztos vagyok a tippemben, és látom, hogy az ellenfél, a "B" csapat oldalán a lay-piacon (B nem nyer) még 2*x összeget lehetne feltenni.

Namármost, ezeknél a fogadótőzsdéknél meg lehet csinálni azt, hogy "A" csapatra a back-piacon, a "B" csapatra (pontosabban ellene) pedig a lay-piacon fogadok egyszerre? Ezáltal x összeg helyett 3x összeget tudnék tenni az "A" csapatra...
a lay-el nem a masik csapat gyozelmere fogadsz hanem arra hogy akit layelsz az nem nyer raadasul a staked duplajat kapod vissza csak nem stake + liability szoval csinalhatod csak igy szamolj! Meg az nem ugy van hogy lay 2.5 on hogy fogadsz 50-nel es nyerhetsz 125-ot hanem vagy nyersz 50-et vagy buksz75-ot

Köszi.
és 50 egységnyi fogadásnál mi van akkor, ha a lay oddsa 2.0 (pl. under/over)?
az 50-re nyerek 50-et, vagy elbukom az 50-et?

Idézetet írta: trianonstorno Dátum szeptember 15, 2014, 11:53:36
Köszi.
és 50 egységnyi fogadásnál mi van akkor, ha a lay oddsa 2.0 (pl. under/over)?
az 50-re nyerek 50-et, vagy elbukom az 50-et?
igen pontosan :)

vagyis magyarra lefordítva, 1.9-2.1-es odds környékén a lay úgy viselkedik, mintha back lenne

Idézetet írta: trianonstorno Dátum szeptember 15, 2014, 12:25:13
vagyis magyarra lefordítva, 1.9-2.1-es odds környékén a lay úgy viselkedik, mintha back lenne
laynel ha nyersz akkor a nyeremenyed 2x stake akarmilyen odds ha buksz akkor a liabilityt bukod tehat stake x odds-1