Zuhanó oddsok stratégiája (Irtis naplója)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Jó, én sem off-olok itt tovább, de sztem ezeknek is van, lehet valami hasznuk.

Sztem elég a számokra hagyatkozni.

Hagyom a tulajdonost zavarás nélkül érvényesülni...  :ok:

Örülök neki, hogy kialakult itt egy diskurzus. Nyugodtan beírhatja ide bárki a véleményét. Én annak a híve vagyok, hogy a hagyományos fogadás (elemzések, statisztikák alapján) és az én stratégiám kombinálása vezet eredményre, tehát mind a kettő szempontot érdemes figyelembe venni fogadás előtt.

Idézetet írta: Irtis Dátum december 04, 2013, 21:10:39
Örülök neki, hogy kialakult itt egy diskurzus. Nyugodtan beírhatja ide bárki a véleményét. Én annak a híve vagyok, hogy a hagyományos fogadás (elemzések, statisztikák alapján) és az én stratégiám kombinálása vezet eredményre, tehát mind a kettő szempontot érdemes figyelembe venni fogadás előtt.

Na szóval ha már zöldutat adtál akkor én is írok, pedig nem akartam belerondítani ebbe a tényleg szép naplóba.

Amit csinálsz az figyelemre méltó, nem gondoltam volna, hogy ennyire jól fog menni. Gratulálok, csak így tovább. Viszont ez a siker javarészt annak tudható be, hogy kiválóan szelektálsz, mivel az odds esés magában még nem jelent sikert, de te ezeket nagyon ügyesen kiválasztod, hogy mi az ami jön és mi az ami nem.

De nem is ezt akartam írni elsősorban, hanem Bakternak megköszönni a szép és elismerő szavakat. Pár évre visszanyúló statisztikákra alapuló elemzés? Ki ír ilyet? Ennek valóban semmi értelme, de én még olyannal nem találkoztam aki azt írta volna, hogy ma bizony a Leeds megveri a Wigant mert két éve is megverte... Sérültek, eltiltások valóban a múlt , de egy elég komoly szempont is egyben amit igen is követni kell. Ez mellé hozzájön a motiváció, amit részben ki kell találnod, de sokszor adja is magát (példa: Kolejliler-Paok, hazaiaknak kötelező, vendégeknek nem jelent semmit a meccs) illetve az edzői nyilatkozatok (Varese: Kulcsjátékosok pihentetése, Ebi Ere aki átlagban 30+ percet játszik, ma alig volt pályán, Rush hétvégén pár percet kapott ma végig játszotta a meccset gyakorlatilag) 1,28ról ment fel az odds 1,32-re, százalékban kifejezve már mérvadó emelkedés, mégis jött az odds. Mit akarok ezzel mondani? Azt hogy nincs igazad Bakter, igenis utánna kell járni a dolgoknak, mert komoly pénzt hozhatnak.

221. fogadás
Sant Andreu - Atl. Madrid
http://www.oddsportal.com/soccer/spain/copa-del-rey-2013-2014/sant-andreu-atl-madrid-rFtRiQoJ/#over-under;2;4.50;0
tipp: Under 3,5
odds: 1,8
iroda: mybet

0-4  :noway:


LSP_225: 21,83

Idézetet írta: Kagawa Dátum december 04, 2013, 21:43:26
Na szóval ha már zöldutat adtál akkor én is írok, pedig nem akartam belerondítani ebbe a tényleg szép naplóba.

Amit csinálsz az figyelemre méltó, nem gondoltam volna, hogy ennyire jól fog menni. Gratulálok, csak így tovább. Viszont ez a siker javarészt annak tudható be, hogy kiválóan szelektálsz, mivel az odds esés magában még nem jelent sikert, de te ezeket nagyon ügyesen kiválasztod, hogy mi az ami jön és mi az ami nem.

De nem is ezt akartam írni elsősorban, hanem Bakternak megköszönni a szép és elismerő szavakat. Pár évre visszanyúló statisztikákra alapuló elemzés? Ki ír ilyet? Ennek valóban semmi értelme, de én még olyannal nem találkoztam aki azt írta volna, hogy ma bizony a Leeds megveri a Wigant mert két éve is megverte... Sérültek, eltiltások valóban a múlt , de egy elég komoly szempont is egyben amit igen is követni kell. Ez mellé hozzájön a motiváció, amit részben ki kell találnod, de sokszor adja is magát (példa: Kolejliler-Paok, hazaiaknak kötelező, vendégeknek nem jelent semmit a meccs) illetve az edzői nyilatkozatok (Varese: Kulcsjátékosok pihentetése, Ebi Ere aki átlagban 30+ percet játszik, ma alig volt pályán, Rush hétvégén pár percet kapott ma végig játszotta a meccset gyakorlatilag) 1,28ról ment fel az odds 1,32-re, százalékban kifejezve már mérvadó emelkedés, mégis jött az odds. Mit akarok ezzel mondani? Azt hogy nincs igazad Bakter, igenis utánna kell járni a dolgoknak, mert komoly pénzt hozhatnak.

Hoznak, vagy hozhatnak???   Azaz most hoznak, vagy később fognak??? 

222. fogadás
Northern Illinois - Bowling Green
http://www.oddsportal.com/american-football/usa/ncaa-i-a-2013-2014/northern-illinois-bowling-green-AwUVWqE4/#home-away;1
tipp: Northern Illinois
odds: 1,63
iroda: Coral

27-47  :noway:


Megfordult az oddsmozgás, ezért vissza kellett volna fogadnom. Gyakorlatilag minden meccs kezdete előtt ellenőrizni kell az oddsokat az esetleges visszafogadás miatt!

LSP_220: 22,86

Idézetet írta: Bakter Dátum december 04, 2013, 22:03:30
Hoznak, vagy hozhatnak???   Azaz most hoznak, vagy később fognak???

Hoznak, most hoznak, de eddig is hoztak és ez után is hozniuk kell.

Az oddscsökkenés mit tartalmaz általában? az összes fogadó véleményét...most, hogy ezt befolyásolja ezen a fórumon alkotott 1-2 vélemény, szerintem butaság. persze, azokat játszol meg amit akarsz, de szerintem ha elindul az ember 1 vonalon meg elméleten azt kövesse

Idézetet írta: Kagawa Dátum december 04, 2013, 22:07:38
Hoznak, most hoznak, de eddig is hoztak és ez után is hozniuk kell.

Akkor elnézést kérek, követni fogom a naplódat ha nálad ez működik!   

Te vagy az első akit megismerhetek aki elemzésekkel profitálni tud! Minden elismerésem!!  :ok:

A szorzók zuhanásában a mérvadó elemzők véleménye is benne lehet, ha nekik hisznek többen, illetve nagyobb pénzzel.  :)

Én annyit látok, hogy a zuhanó szorzó egy fontos információt mindenképpen hordoz: megmozdult a pénz a csökkenő szorzójú kimenetel irányába.
Ennek számtalan oka lehet: a fogadók plusz információkhoz jutottak az esélyeket illetően (pl. sérültek, kezdőcsapat), kisebb forgalmú piacokon előfordulhat, hogy bunda van a dologban, de az arbosok tevékenysége is korrigálhatja a szorzókat, ha erre esélyt adnak az irodák.
Persze az is sokszor előfordul, hogy a sportfogadók örök vesztes tömege akar kis kockázattal egy kis pénzt keresni a "Nagycsapat - Kiscsapat" mérkőzésen és ezzel tovább nyomja le az esélyes szorzóját, ezért az nekem mindig gyanús, ha az ismertebb, esélyesebb csapat szorzója esik.  :)

Idézetet írta: Kagawa Dátum december 04, 2013, 21:43:26
Na szóval ha már zöldutat adtál akkor én is írok, pedig nem akartam belerondítani ebbe a tényleg szép naplóba.

Amit csinálsz az figyelemre méltó, nem gondoltam volna, hogy ennyire jól fog menni. Gratulálok, csak így tovább. Viszont ez a siker javarészt annak tudható be, hogy kiválóan szelektálsz, mivel az odds esés magában még nem jelent sikert, de te ezeket nagyon ügyesen kiválasztod, hogy mi az ami jön és mi az ami nem.

De nem is ezt akartam írni elsősorban, hanem Bakternak megköszönni a szép és elismerő szavakat. Pár évre visszanyúló statisztikákra alapuló elemzés? Ki ír ilyet? Ennek valóban semmi értelme, de én még olyannal nem találkoztam aki azt írta volna, hogy ma bizony a Leeds megveri a Wigant mert két éve is megverte... Sérültek, eltiltások valóban a múlt , de egy elég komoly szempont is egyben amit igen is követni kell. Ez mellé hozzájön a motiváció, amit részben ki kell találnod, de sokszor adja is magát (példa: Kolejliler-Paok, hazaiaknak kötelező, vendégeknek nem jelent semmit a meccs) illetve az edzői nyilatkozatok (Varese: Kulcsjátékosok pihentetése, Ebi Ere aki átlagban 30+ percet játszik, ma alig volt pályán, Rush hétvégén pár percet kapott ma végig játszotta a meccset gyakorlatilag) 1,28ról ment fel az odds 1,32-re, százalékban kifejezve már mérvadó emelkedés, mégis jött az odds. Mit akarok ezzel mondani? Azt hogy nincs igazad Bakter, igenis utánna kell járni a dolgoknak, mert komoly pénzt hozhatnak.

Bocsi , hogy még egyszer idézlek.

Amit itt leírtál az már tényleg benne van az odds-okban is mint ahogy ab_evo kifejtette.
Van egy kis elmélet erről a fejemben hirtelen.
A múlt évek statisztikái a kezdő odds-ok (nevezzük ezeket korai odds-oknak) ezekből már csipegetnek az emberek, majd jönnek az elemzések amit te is csinálsz miközben jönnek az edzői nyilatkozatok, kiadott sérült lista, motivációs feltételezések, amik megjelennek a fórumokon. Több 10 millió ember olvassa. Itt már jobban vásárolgatnak az emberek= Ezt látva a bukik is mozgatják mesterségesen az odds-okat ( ezek adják a közép odds-okat). Majd elkövetkezik a mérkőzés eleje amikorra létre jön a vég odds. Az odds- itt vagy vissza tér az eredeti elképzelés felé, vagy az eddigi tendenciát követi. Ha visszatér, a bukik mesterkedtek többet illetve a piachoz alkalmazkodtak, ha követi a kialakult tendenciát, akkor valósak voltak a korai oddshoz képest kialakult hitek, elemzések, nyilatkozatok.
A végső szakasznak biztosan léteznek különböző verziói amiket azért nem ismerek, mert pár napja figyeltem erre a naplóra. Később biztosan többet fogok tudni erről is.
Ha ez a feltételezésem igaznak bizonyulna, bizony megközelítőleg le lehetne az odds mozgás fajtákat írni. Mert ha van benne, már pedig van benne mesterséges mozgatás akkor azt szisztéma szerint teszik.

Vissza térve Kagawa kollégához, köszönjük a nagyszerű elemzéseidet és mindenkinek aki ezt csinálja, akarva akaratlanul az elemzések is befolyásolják a közép oddsokat, az igazán jó elemzések pedig benne vannak a végső odds-ban is.

Remélem nem voltam zagyva ilyen késő este... fáradt az vagyok........          :ok:

Én értem amit mondasz Bakter, de azt még mindig nem, hogy egy olyan ember mint én aki elemzésekkel foglalkozik és nem odds esésekkel miért ne lehetne plusszban? Erre még mindig nem kaptam magyarázatot, csak azt a gúnyos beszólást, hogy én vagyok az első ember akit megismertél, hogy plusszban van...., meg hogy minden elismerésed...

Na mindegy, én kiszálltam ebből a beszélgetésből, bocs Irtis mégegyszer és csak így tovább, ne hagyd abba  :ok:

Jó éjt mindenkinek

Veszélyes dolog ez, amit Bakter kolléga ír, lassan eljutunk arra a szintre, hogy figyeljük a dealer kézmozdulatát, mert az majd elárulja, melyik szektorba pattog a golyó. És számtalan szánalmas emberi produkció van még ebben a bizniszben.

Az odds azért mozog, mert keresi a helyét, amikor megtalálta, megáll. Ha több információd van, mint a bukmékereknek, pontosabban tudod megmondani az adott kimenetel valószínűségét. Persze rengeteg álinformáció is kering és nagyon sokszor vonnak le elemzők hibás következtetéseket (lásd én ma a Newcastle-meccsel). Ha egy hibás gondolatmenetet sokan felkapnak az rossz irányba mozgatja a szorzót, ezért nem árt leellenőrizni, amit találsz és mellé még használni a józan eszedet, tapasztalatodat is.

Nekem ez az ars poeticám, persze lehet azt is lesni, hogy lesz-e még gól a maláj harmadosztályban, lehet, hogy ott is van érték, nem tudom, nekem nem a stílusom.

Az információ ezen a területen megfizethetetlen kincs, a haszon alapja. És ha van aki ezt megosztja veled (Kagawa pl), azt meg kell köszönni.

Idézetet írta: Kagawa Dátum december 04, 2013, 23:09:42
Én értem amit mondasz Bakter, de azt még mindig nem, hogy egy olyan ember mint én aki elemzésekkel foglalkozik és nem odds esésekkel miért ne lehetne plusszban? Erre még mindig nem kaptam magyarázatot, csak azt a gúnyos beszólást, hogy én vagyok az első ember akit megismertél, hogy plusszban van...., meg hogy minden elismerésed...

Na mindegy, én kiszálltam ebből a beszélgetésből, bocs Irtis mégegyszer és csak így tovább, ne hagyd abba  :ok:

Jó éjt mindenkinek

Bocsi, tényleg nem ismerek olyat és tényleg minden elismerésem , de én ezt nem tudom bizonyítani hogy neked jó.... 

Jól is értheted ezeket az eszmecseréket, nem vagyok ellenséges...  :ok:

Bakter nézz körül jobban itt a fórumon, mert bizony van pár ember, aki nagyon színvonalas elemzéseket szokott írni, és szerintem pluszban vannak.