OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Leckék kezdőknek.

A HÍR:

A katalán Sport beszámolója szerint anyagi problémái akadtak a Real Madridnak, mivel a két legnagyobb szponzor sem tudja biztosítani a megállapodásban szereplő összeget.
A sztárcsapat két legnagyobb szponzora, a Fly Emirates és az Adidas is közölte az egyesülettel, egyelőre nem tudnak eleget tenni az eredeti megállapodásnak. A légitársaság 40, az Adidas pedig 110 millió eurót fizetne évente, azonban a koronavírus-járvány miatt nem bírják el a cégek ezt a terhet, vagyis 150 millió eurós kisés van a madridiak büdzséjében. Emellett ráadásul jegybevétele sincs a Real Madridnak, hiszen a pandémia miatt zárt kapuk mögött játsszák a mérkőzéseket.
A spanyol címvédő így aztán minden követ megmozgat, hogy a magas fizetésű játékosait eladja, sőt a katalánok szerint újra megnyirbálják majd a futballisták fizetését. Ebből adódik az is, hogy igazolásokra sem igen telik jelen állás szerint a klubnak.
   24.hu

A TANULSÁG:

Ha a madridi Marca című újságban jelenik meg mindez, akkor talán elhiszem. De a Spanyol polgárháború óta a Madriddal ellenséges újságban ez a hír már erősen kétséges. Lehet, hogy van valóságalapja, de jegyezze meg mindenki: "Hír az, amit valaki el akar titkolni a világ elől. minden más csak hirdetés."

Ne higgy el mindent, amit leírnak. Tanulj meg olvasni a sorok között.


Államvizsga kérdés pszichiátriából... Csak óvatosan... :)

Idézetet írta: peshark Dátum augusztus 16, 2020, 18:09:56
Államvizsga kérdés pszichiátriából... Csak óvatosan... :)

Adósságai vannak, de titkolja. Akkor honnan tudjuk?
Mert a drogról vagy az alkoholról sem tudunk, azt nem titkolhatja...

Egyébként az nem lehet, hogy elbulizza vagy elkurvázza a pénzt?  :)

Mondjuk aki a szüleivel él, annak, kevésbé kell beosztania a pénzét, mert ott a "védőháló".


Kiszel Tünde és Donatellácska.

Anyuka rátapad a lányra.

Feltörték a gmailemet. Fogalmam sincs hogyan csinálták, de nem tudok belépni és visszaszerezni sem tudom, mert sem a telom sem a gépem nem ismeri fel mint eszközt, így semmilyen módon nem tudom helyreállítani. A helyreállító email megváltozott, és egy teljesen más eszközt kér igazolásként mint az enyém. WTF??

Nem igen találtam neten hogy hova fordulhatnék. Biztosan tudnám igazolni az accot, pl a korábban regisztrált telefonszámmal.

Valaki ötlet hova fordulhatnék?

Próbáld itt. A bal oldali oszlopnál válassz a legördülő menüból.

https://www.google.com/contact/?hl=hu

Idézetet írta: MessiÁs Dátum augusztus 23, 2020, 21:44:39
Feltörték a gmailemet. Fogalmam sincs hogyan csinálták, de nem tudok belépni és visszaszerezni sem tudom, mert sem a telom sem a gépem nem ismeri fel mint eszközt, így semmilyen módon nem tudom helyreállítani. A helyreállító email megváltozott, és egy teljesen más eszközt kér igazolásként mint az enyém. WTF??

Nem igen találtam neten hogy hova fordulhatnék. Biztosan tudnám igazolni az accot, pl a korábban regisztrált telefonszámmal.

Valaki ötlet hova fordulhatnék?

Én ezt nem értem. Hogy hogy nem ismeri fel a géped? Mit kell felismerni rajta? Egyébként 3 lehetőséged van hogy azonosítsd magad, van egy biztonsági email cím, ami nem azonos a google fiókod címével, egy biztonsági kérdés, meg van még egy telefonszám. Mind a 3-at ellőtted már? Mondjuk ha nem volt beállítva csak a telószám, akkor késő bánat.

Sziasztok!

Biztosan valaki tájékozottabb...
http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_ligaja/bl-a-psg-drukkerek-felegettek-parizst-a-vereseg-utan-kepek-2779717?utm_content=buffera2e10&utm_medium=page&utm_source=nsofb&utm_campaign=nsofb&fbclid=IwAR3mVMrlCoyzWhySGQesxTM5EWn1qUdK9F9V-wRI3iiJaAqnpYwNLD-Jzio

Van egy autóm és  előre kitervelten vagy erős felindultságból elkövetett garázdaság esetén ki fizeti ki a kárt? Mondjuk nem csak kiverik a szélvédőt, hanem teljesen leég.
Minden bizonnyal ismeretlen tettes ellen mehet a feljelentés, de akár olcsóbb, akár több tíz milliós autóról van szó ki fizet? És mondjuk tekintsünk el a casco-tól.

Köszi

Idézetet írta: Csenii Dátum augusztus 24, 2020, 00:25:04
Én ezt nem értem. Hogy hogy nem ismeri fel a géped? Mit kell felismerni rajta? Egyébként 3 lehetőséged van hogy azonosítsd magad, van egy biztonsági email cím, ami nem azonos a google fiókod címével, egy biztonsági kérdés, meg van még egy telefonszám. Mind a 3-at ellőtted már? Mondjuk ha nem volt beállítva csak a telószám, akkor késő bánat.

Valahogy kitorolte az eszkozoket amikrol korabban beleptem. Igy sem a telomat sem a gepemet nem ismeri fel. Megvaltoztatta a telefonszamot es a biztonsagi emailt is. Kaptam is róla emailt a biztonsági emailre, hogy megvaltozott. De hiába csinalnek barmit is, nem enged mert egy masik eszkozre küldi a kodot pl. Nekem huawei telom volt es egy Samsung van beallitva.

Idézetet írta: LosGabos Dátum augusztus 23, 2020, 23:24:56
Próbáld itt. A bal oldali oszlopnál válassz a legördülő menüból.

https://www.google.com/contact/?hl=hu


Koszi, de itt sincs semmilyen kapcsolat email ahova irhatnek, csak a sugo menu, ami nem segit.

Mutatom a kepet mit ir ki. Ezert nem tudok tovabbmenni.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum augusztus 24, 2020, 12:56:19
Valahogy kitorolte az eszkozoket amikrol korabban beleptem. Igy sem a telomat sem a gepemet nem ismeri fel. Megvaltoztatta a telefonszamot es a biztonsagi emailt is. Kaptam is róla emailt a biztonsági emailre, hogy megvaltozott. De hiába csinalnek barmit is, nem enged mert egy masik eszkozre küldi a kodot pl. Nekem huawei telom volt es egy Samsung van beallitva.

Ja, így már értem.
Ezt találtam, nem tudom segít-e.

https://support.google.com/accounts/answer/6294825

Kriketthez ert valaki? Volt egy fogadasom az angolok meccsere, s mivel tobb napos esemeny, igy tobbszor is visszaneztem, hogy allok, s mindig jelentos volt az oddsmozgas.

A kerdesem az lenne, hogy dontetlen mikor van? Eloszor arra gondoltam, hogy amikor az idojaras miatt felbeszakad, s nem ernek el eleg jatekot, akkor kihoznak egy ikszet, de mivel az esemeny mar 3-4 napja biztos tart, ezt az opciot elvetettem, de azt is kizartnak tartom, hogy ugyanannyi futasuk, illetve kiesojuk legyen egy tobb napos viadalon.

Tegnap meg 1.28 is volt az angol siker, most pedig mar a remi szorzoja meg ettol is kisebb.


Valószínűleg ez történt.

Döntetlen
Első osztályú krikettben előfordulhat, hogy a kitűzött mérkőzésbefejezési időpontig a csapatok nem tudják döntésre vinni a dolgot: nem jutnak addig a pillanatig, amíg eldől az eredmény valamelyikük javára. Ilyenkor döntetlenről beszélünk, függetlenül attól, hogy az idő lejártakor kinek mennyi pontja volt.

Ez azt jelenti, hogy ha egy csapat rosszul áll, akkor időhúzással megpróbálhatna arra játszani, hogy véget érjen a mérkőzés, és legalább vereség helyett döntetlen legyen. Ez az időhúzás sportszerűtlen, és megfelelő büntetés is jár érte.

A teszt krikettben a mérkőzések nagyjából egyharmada-egynegyede végződik döntetlennel. Régen több volt, ma kevesebb a döntetlen.


A szabályok itt:

https://www.krikett.sport.hu/