OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: vmlinuz Dátum április 15, 2019, 22:46:03
Soros gyújtotta fel. Holnap legalábbis biztos ez lesz a főhír.
soros egy cég orsóssal (orbán), egyik játsza a jó zsarut, másik a rossz zsarut

A vén fasz (Gyuri) flekkent sütött a Notre Dame mellett, s arra repült egy szikra.

Idézetet írta: robmiller Dátum április 15, 2019, 20:38:58
https://index.hu/kulfold/2019/04/15/kigyulladt_a_parizsi_notre-dame_katedralis/

Régészként szabályosan meghasad a szívem...lesokkolt. Nem tudunk vigyázni semmire a mai világban...a központi torony már beomlott...csak 850 éves volt... :'( :'( :'( Ez tragédia.
Csak a pontosítás miatt, na meg mert töritanár vagyok.  :)

A világhíres párizsi katedrális építési munkálatai még 1163-ban kezdődtek, az azóta eltelt több mint 800 év során több pontján is megsérült, majd javításra szorult, de az épület legtöbb része sértetlen tudott maradni. Ez változott meg tegnap. Azonban az épülethez korábban is hozzáépítettek – például a XIX. században a hétfőn leomlott huszártornyot –, sokszor kellett cserélni, javítani a az épület különböző elemeit, tehát túlzás azt állítani, hogy végleg elvesztek több százéves emlékek, és már nem lesz ugyanaz a Notre-Dame, mint volt. Hiszen valóban nem lesz pontosan ugyanaz, de az épületet már korábban is többször szorult újjáépítésre, még ha nem si ekkora volumenűre.

Idézetet írta: LosGabos Dátum április 16, 2019, 22:01:57
Csak a pontosítás miatt, na meg mert töritanár vagyok.  :)

A világhíres párizsi katedrális építési munkálatai még 1163-ban kezdődtek, az azóta eltelt több mint 800 év során több pontján is megsérült, majd javításra szorult, de az épület legtöbb része sértetlen tudott maradni. Ez változott meg tegnap. Azonban az épülethez korábban is hozzáépítettek – például a XIX. században a hétfőn leomlott huszártornyot –, sokszor kellett cserélni, javítani a az épület különböző elemeit, tehát túlzás azt állítani, hogy végleg elvesztek több százéves emlékek, és már nem lesz ugyanaz a Notre-Dame, mint volt. Hiszen valóban nem lesz pontosan ugyanaz, de az épületet már korábban is többször szorult újjáépítésre, még ha nem si ekkora volumenűre.

Igen, utána én is olvastam, hogy a tetőszerkezet 19. századi eredetű. A kiiírásom pillanatában én már azt vizionáltam, ami részben be is következett, hogy a leégett tető be fogja szakítani a dongaboltozatokat, ami viszont tényleg középkori eredetű jelentős részben. Ez be is következett egy ponton, de szerencsére nem az egész. Még jó, hogy a ácsszerkezetek megfogták a huszártornyot dőlés közben. Ha azok nincsenek, szerintem a dongaboltozat jelentős része is kampó. Ha pedig a tűz átterjedt volna még a nyugati ikertornyokra, na akkor is. Visszatérve a dongaboltozatra, azt olvastam az Örökségfigyelőn, hogy még a tűz eloltása ellenére is gond lehet, mert a köveknek nem tesz jót ha magas hőfokon átmelegednek, majd hirtelen vízzel locsolják őket....kíváncsi leszek, hogy mi lesz a statikusok, építészek véleménye. Mennyit kell esetleg visszabontani stb...de szerencsére nem következett be a legrosszabb, és nem károsodott menthetetlenül.

Ez a tavaszi eső teljesen kiszámíthatatlan. Nálatok kikelt a retek? Nálam csak az újhagyma, a reteknek annyi. :(


Vittem fatert a kórházba nővérlátogatásra, meg volt valami vizsgálat is, és a kórház előtt Fideszes standnál öreg bácsi beszélgetését félig elcsíptük.

- Mit is írtam alá?
- Támogatja Orbán Viktor programját.
- Az kicsoda?
- Megvéd minket a bevándorlóktól.
- Ja akkor jó hogy aláírtam.

Hát sírtunk a faterral ;D Most ezt nem a Fidesz ellen írom, meg politika mentesnek szánom igazából, pusztán vicces volt.

Idézetet írta: TiB Dátum április 25, 2019, 15:04:17
Vittem fatert a kórházba nővérlátogatásra, meg volt valami vizsgálat is, és a kórház előtt Fideszes standnál öreg bácsi beszélgetését félig elcsíptük.

- Mit is írtam alá?
- Támogatja Orbán Viktor programját.
- Az kicsoda?
- Megvéd minket a bevándorlóktól.
- Ja akkor jó hogy aláírtam.

Hát sírtunk a faterral ;D Most ezt nem a Fidesz ellen írom, meg politika mentesnek szánom igazából, pusztán vicces volt.


Felnek az oregek a valtozastol, ugyan az mint a Brexit szavazas idejen , felnek mindentol vagy ujtol...regen minden szebb volt ... ahogy Belga is megmondta  :D

Idézetet írta: sunik29 Dátum április 25, 2019, 17:40:03

Felnek az oregek a valtozastol, ugyan az mint a Brexit szavazas idejen , felnek mindentol vagy ujtol...regen minden szebb volt ... ahogy Belga is megmondta  :D

Félnek mindentől, amiről azt hallják, hogy félniük kell tőle.
Amikor a migránsok helyett még a romák ellen ment az uszítás - ezen a fórumon is - akkor tőlük féltünk, ma meg elhisszük, hogy a migránsokkal elárasztott, szörnyű közbiztonságú nyugatról majd ide menekülnek a zemberek.

Azért a románok nem jó fejek, nyilván nem mind csak nagy része, de javítson ki egy magyar aki ott lakik, ha tévednék. Félni nem félek tőlük mondjuk, csak a halálos betegségtől, de az ellen még nem uszított senki.

Amúgy amikor kifele jöttünk a faterral, hogy teljes legyen sztori, a nő bevágott egy fullra hihetetlen történetet. Nekünk nyomta, hogy megállt egy német rendszámú BMW, amiben az anyós ülésen ült egy nő burkában, és a férfi fel akarta dönteni a bódéját. Kérdeztem hogy Merkel nem ült a hátsó ülésen, aztán mondtam vannak térfigyelők, mutattam is neki kettőt, tessék hívni rendőrt és akkor a rendőrbácsik kikérik a felvételt. Ááá nem kell, meg tudja védeni magát, meg nem is emlékszik rá mikor volt. Mondom én kb sosem felejteném el ha egy luxuskocsiból kiszállna egy férfi és meg akarna verni miközben a burkában ülő felesége nem mer ránk nézni. Erre ő, hogy én biztos LMP-s vagyok ;D Válaszom neki, én nem LMP-s vagyok, hanem mentálhigiénés sportfogadó, még nincs pártunk. :D

Idézetet írta: TiB Dátum április 25, 2019, 22:05:23
Azért a románok nem jó fejek, nyilván nem mind csak nagy része, de javítson ki egy magyar aki ott lakik, ha tévednék. Félni nem félek tőlük mondjuk, csak a halálos betegségtől, de az ellen még nem uszított senki.

Amúgy amikor kifele jöttünk a faterral, hogy teljes legyen sztori, a nő bevágott egy fullra hihetetlen történetet. Nekünk nyomta, hogy megállt egy német rendszámú BMW, amiben az anyós ülésen ült egy nő burkában, és a férfi fel akarta dönteni a bódéját. Kérdeztem hogy Merkel nem ült a hátsó ülésen, aztán mondtam vannak térfigyelők, mutattam is neki kettőt, tessék hívni rendőrt és akkor a rendőrbácsik kikérik a felvételt. Ááá nem kell, meg tudja védeni magát, meg nem is emlékszik rá mikor volt. Mondom én kb sosem felejteném el ha egy luxuskocsiból kiszállna egy férfi és meg akarna verni miközben a burkában ülő felesége nem mer ránk nézni. Erre ő, hogy én biztos LMP-s vagyok ;D Válaszom neki, én nem LMP-s vagyok, hanem mentálhigiénés sportfogadó, még nincs pártunk. :D

Knapp nem románokról írt, hanem a cigányokról.

Jajj nem szabad ilyet írni.


cig... látod én ki sem merem írni  :)   (réti néger)

Wikipédia is cigányozik: https://hu.wikipedia.org/wiki/Cig%C3%A1nyok

Beleolvastam, nagyon durva ;D A montenegrói cigányok annyira hisznek az egyiptomi származásukban, hogy népszámláláskor egyiptominak vallják magukat. Rákerestem és 2054 egyiptomi él így papíron Montenegróban :D

Idézetet írta: bitang Dátum április 26, 2019, 16:32:46
cig... látod én ki sem merem írni  :)   (réti néger)

Azért mert valamelyik balfasz kitalálta, hogy őket "romáknak" kell nevezni, az az ő privát ügye. Nekem a cigány az cigány, a zsidó az zsidó, a magyar az magyar, s kész.  ;)