OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#3810 január 10, 2020, 17:09:30, Bucak77
Idézetet írta: TiB Dátum január 10, 2020, 12:58:22
Nekem főiskola után nem lett egyből munkám, és nem mondta senki, hogy fizetnem kell ezt, aztán jött a levél, hogy naponta számoltak fel késedelmi kamatot, fasza kis összeg lett belőle. Dolgoztam könyvelő mellett, mi volt hogy nem csak részletfizetést kértünk, hanem halasztást vagy épp elengedést. Mondjuk ezekhez nagyon alacsonynak kell lennie a háztartásban élők egy főre jutó keresetének. Ami biztos, hogy minél előbb be kell nyújtani a kérelmeket.

https://nav.gov.hu/nav/letoltesek_egyeb/adatlap/adatlapok_fizkonny_20130101.html

Azért ez mi parasztság, most komolyan ha valaki egészéges akkor minek kell majdnem évi 100k-val megtömni az állam zsebét  :) oké hogy néha van fogászat vagy valami de az nem 100k hogy évi egyszer elmegyek... Az meg a másik hogy nem is értesít a drága NAV, hogy hahó fizesd be mert halmozódik az összeg, semmi levél vagy valami. Nagyon jó kis ország ez... Ha már valami kötelező akkor szóljanak és ne utólag követeljenek pénzt... :o

UI: Jó eltúloztam :) természetesen fontos ha bármi van ellátnak. De az hogy nem értesítenek érdekes dolog :)

Idézetet írta: Bucak77 Dátum január 10, 2020, 16:26:39

UI: Jó eltúloztam :) természetesen fontos ha bármi van ellátnak. De az hogy nem értesítenek érdekes dolog :)

Meg nem csak téged látnak el, hanem az inaktívakat is, a kisgyerekektől a nyugdíjas nagyszülőkig.
Az ő ellátásukat is az aktívaknak kell valamilyen formában összedobniuk.
Vagy más megközelítésben: munkaképes korodban a saját gyermekkori ellátásod illetve a leendő nyugdíjas éveidet is finanszírozod.

Ezzel nekem nem is lenne gondom, ha cserébe kapnál egy korrekt életbenmaradási esélyt a magyar egészségügytől a várólistás sorszám helyett, mikor beüt a baj.

Az érdekes, hogy a tesi meg a hittan fontos tantárgy lett, de mondjuk állampolgári ismereteket, tudnivalókat az állam működéséről, vagy gyalkorlatban használható dolgokat egy sárga csekk kitöltésétől egy banki apróbetű értelmezéséig nem akarnak sehol tanítani.
Veszélyes lenne, ha túl sokat tudnánk.  :)

Idézetet írta: Knapp Dátum január 10, 2020, 17:27:45
Meg nem csak téged látnak el, hanem az inaktívakat is, a kisgyerekektől a nyugdíjas nagyszülőkig.
Az ő ellátásukat is az aktívaknak kell valamilyen formában összedobniuk.
Vagy más megközelítésben: munkaképes korodban a saját gyermekkori ellátásod illetve a leendő nyugdíjas éveidet is finanszírozod.

Ezzel nekem nem is lenne gondom, ha cserébe kapnál egy korrekt életbenmaradási esélyt a magyar egészségügytől a várólistás sorszám helyett, mikor beüt a baj.

Az érdekes, hogy a tesi meg a hittan fontos tantárgy lett, de mondjuk állampolgári ismereteket, tudnivalókat az állam működéséről, vagy gyalkorlatban használható dolgokat egy sárga csekk kitöltésétől egy banki apróbetű értelmezéséig nem akarnak sehol tanítani.
Veszélyes lenne, ha túl sokat tudnánk.  :)
az uralkodó a jól szervezett közoktatás útján gondoskodik az állam jólétéről (a "közboldogságról") és az alattvalók személyes boldogulásáról. Mindenkinek a saját társadalmi helyzetének megfelelő tudásanyagot kell nyújtani ahhoz, hogy engedelmes, "jó alattvaló" váljék belőle

Idézetet írta: Szabcsi151 Dátum január 10, 2020, 15:51:07
Hali!

Kapott már valaki ilyen e-mailt?

Szia!

Hackerek vagyok, aki feltörte a készülék operációs rendszerét.
Hozzáférhetek az Ön e-mail fiókjához!

Több hónapig figyelek téged.
Tény, hogy egy webhelyen keresztül fertőzött meg egy kártevővel.

Ha nem ismeri ezt, elmagyarázom.
A trójai vírus teljes hozzáférést biztosít a készülék operációs rendszeréhez.
Ez azt jelenti, hogy mindent láthatok a képernyőn, kapcsolja be a fényképezőgépet és a mikrofont. De nem tudod róla.

Hozzáférhetem az összes kapcsolatodhoz és minden levelezéshez.

Miért nem fedezte fel a víruskereső a rosszindulatú programokat?
Válasz: A rosszindulatú program az illesztőprogramot használja, 4 óránként frissítem aláírásait, hogy a víruskereső csendben legyen.

Készítettem egy videót, amely megmutatja, hogyan maszturbáltál a képernyő bal oldalán.
A képernyő jobb oldalán látható a megtekintett videó.
Egy egérkattintással elküldhetem ezt a videót az összes e-mail címemre és kapcsolatodra a szociális hálózatokon.
Elérhetem az összes e-mail levelezést és üzenetküldőt is.

Ha ezt meg akarja akadályozni,
helyezze át a 550€ összeget a bitcoin címemre (ha nem tudod, hogyan kell ezt csinálni, írj a Google-nak: "Buy Bitcoin").

A bitcoin címem (BTC Wallet): 1EfG76Xyi2X32Dpi5em5eGdXdcDL4A8j1v

Amint elküldi nekem a bitcoinokat, törlöm a videót. Soha többé nem hallasz engem.
50 órát (több mint 2 nap) adok neked.
Van egy értesítésem, amely elolvassa ezt a levelet, és az időzítő akkor fog működni, amikor meglátja ezt a levelet.

A panasz benyújtása valahol nincs értelme, mert ezt az e-mailt nem lehet követni, mint a bitcoin címem.
Nem hibázok.

Ha úgy találom, hogy megosztotta ezt az üzenetet valakivel, a videó azonnal el lesz osztva.

Üdvözlettel!

Ész megáll  ;D ;D ;D

Ma kaptam
kaptam pár hónapja, betettema spamba

Idézetet írta: Knapp Dátum január 10, 2020, 17:27:45
Meg nem csak téged látnak el, hanem az inaktívakat is, a kisgyerekektől a nyugdíjas nagyszülőkig.
Az ő ellátásukat is az aktívaknak kell valamilyen formában összedobniuk.
Vagy más megközelítésben: munkaképes korodban a saját gyermekkori ellátásod illetve a leendő nyugdíjas éveidet is finanszírozod.

Ezzel nekem nem is lenne gondom, ha cserébe kapnál egy korrekt életbenmaradási esélyt a magyar egészségügytől a várólistás sorszám helyett, mikor beüt a baj.

Az érdekes, hogy a tesi meg a hittan fontos tantárgy lett, de mondjuk állampolgári ismereteket, tudnivalókat az állam működéséről, vagy gyalkorlatban használható dolgokat egy sárga csekk kitöltésétől egy banki apróbetű értelmezéséig nem akarnak sehol tanítani.
Veszélyes lenne, ha túl sokat tudnánk.  :)

A moslékot tanítják, az élet fontosabb dolgairól nem beszélnek. Sajnos ez a tanügy, de ez nem mától van így.

Idézetet írta: Knapp Dátum január 10, 2020, 17:27:45
Meg nem csak téged látnak el, hanem az inaktívakat is, a kisgyerekektől a nyugdíjas nagyszülőkig.
Az ő ellátásukat is az aktívaknak kell valamilyen formában összedobniuk.
Vagy más megközelítésben: munkaképes korodban a saját gyermekkori ellátásod illetve a leendő nyugdíjas éveidet is finanszírozod.

Ezzel nekem nem is lenne gondom, ha cserébe kapnál egy korrekt életbenmaradási esélyt a magyar egészségügytől a várólistás sorszám helyett, mikor beüt a baj.

Az érdekes, hogy a tesi meg a hittan fontos tantárgy lett, de mondjuk állampolgári ismereteket, tudnivalókat az állam működéséről, vagy gyalkorlatban használható dolgokat egy sárga csekk kitöltésétől egy banki apróbetű értelmezéséig nem akarnak sehol tanítani.
Veszélyes lenne, ha túl sokat tudnánk.  :)

Nem azt mondom havi 7700ft rohadt nagy összeg, de ahogy írtad kb. 2x rosszabbak az esélyeid ha beüt a baj mint németeknél vagy osztrákoknál. Ha ezen nem változtatnak akkor minek... 10 év múlva sem lessz elfogadható az ellátás. Addig meg 1 millió megy a semmire

Idézetet írta: SPF Admin Dátum január 10, 2020, 17:51:28
A moslékot tanítják, az élet fontosabb dolgairól nem beszélnek. Sajnos ez a tanügy, de ez nem mától van így.
megtanítják pl hogy a betegséget a doktor gyógyítja....
ezért nem hiszi aztán egy felnott el, hogy ugyanazon betegségre a gyógyszer mellett lehet pl gyógytea, vagy akupunktúra kezelés is...
nem,nem ezt tanulta, azt tanulta minél drágább a gy´gyszer annál jobban gyógyul meg
pedig a letobb orvos monitorbámuló  diszpécser
le se szarja mi bajod....
megtanulja hogy a telefon, ruha, elektronikában van márka-minoség-ár  kulombség, de az ostermeloi ugyanazon pl. csirkét a brazillal hasonlítja...
amit megtanultunk az csak ugy lehet és jo, gondolkodni nem szabad semmin,

Jó estét!

Most azért eléggé kisarkítjátok a dolgot. Leírom, amit gondolok, bár lehet csak a számat jártatom, de ha már páran változtatnak jó lehet.
Tudom sokkal könnyebb egy meleg lakásban pofázni, és azt mondani edzeni kell, az egészségedre odafigyelni, amihez társul egy IT-s bérem, mint mondjuk minimálbéren élni és mindenből kijönni. Fejemhez lehet vágni, hogy persze megteheti van miből. De ez nem így van, heti két edző termi látogatásom 2e forint. Napi belépő 1e.
Nem kell fizetni a belvárosi bérleteket, meg a személyi edzőt óránként 5e, hanem eljárni egy kicsit szolidabb helyre, ahol még nem láttam persze egyik celebet sem edzeni.
Hogy miért is mondom ezt?
Azért, mert a magyar társadalom nagy része esténként otthon ül és nézi az exatlont, meg a sok sz.rt a tv-ben. Mellette meg sír, hogy nő a segge és 60 éves korára pedig betegségekkel küzd.
Lehet szidni az orvosokat, de saját környezetemből mondva, ha valaki 40 évig dohányzik, nem sportol, stresszel is. Ne várjon csodát, hogy majd az orvosi bogyók újra fiatallá teszik.
Skacok, tenni kell ellene. Ne essen senkinek nehezére basszus heti 1-2x eljárni edzeni. Én is rühellem az edzőtermet, mert nem szeretem. Nem is azért csinálom.
Persze sokan látom, hogy le sem tojják a cardiot, pedig az sokkal fontosabb lenne - szerintem - , minthogy éppen 70 vagy 90 kg-om nyom ki valaki és erőlködik fél percig, hanem az, hogy igen is terhelés alatt legyen.

Rohadt sokat lehetne ezzel önmagában tenni az embereknek magukért. És az sem baj annyira, ha dohányzik, vagy rendszeresebben fogyaszt alkoholt, de egy rendszeres testmozgás elhagyása évek alatt komoly leépüléshez vezet.

Teljes mértékben igazatok van, hogy havi 7700 Ft-ért mit kaptok, no de egyszer legyen egy autó baleseted, amiben kicsit komolyabb sérülésed lesz. Ott repkednek a rád költött százezrek és milliók. Akkor pedig jogosan mondod, hogy fizeted az Tb-t lássanak el.
Nem véletlen az, hogy ha külföldre megy az ember biztosítást köt, mivel nem olcsók a külföldi kezelések se. És lehet soknak tűnik, hogy hűű van 40 millió a baleset biztosításod. De elég egy helikopteres mentés, esetleg több spetCT és speciális gyógyszeres kezelés, a kórházi alap ellátás napi költsége és még a 40 millióba se fogsz beleférni. Utána meg fizetned az ellátásodat. (Zárójelben jegyzem meg, hogy én mindig olyan biztosítást kötök magamra, hogy a biztosító a teljes összeget átvállalja. Nagyjából 5-6e forinttal drágább, mint egy 40 milliós mondjuk.)
Én is nagy többségében magán ellátást választok, mivel pár nap alatt bekerülök. Viszont megéri kifizetni a 7,7e is, hiszen tényleg baleset ér elfognak látni. Még, ha nem lenne akkor az állam durván befogja rajtad hajtani.
Talán lehet azt a szemléletet kellene látni, hogy ezt a sürgősségi ellátásodra fizeted, nem arra, hogy majd egy kis pocifájást részletesen kivizsgáljanak.
Tudom, a magán ellátás marha drága, a fizetések meg nem ehhez vannak igazítva, ha csak azt mondom, hogy vegyük úgy, hogy sürgősségi esetben ellátnak, a többit old meg magad.
Vannak már pár ezer forintos magán orvosi biztosítások, amiknek persze van korlátja, de talán 30-35 év felett érdemes egy ilyen fizetni. Havi 4-5e forintért, amiért jó pár szakrendelésre, ha szükséged van napokon belül bejutsz.

Komoly szemléletváltásokra lenne szükség. Önmagában ott, hogy az emberek járjanak sportolni vagy legalább mozogni. Nem véletlen pofázzák a rendszeres szűrő vizsgálatokat sem.
Emellett persze az eü rendszer sem a legjobb, de sokszor arra nem jut ember, akinek szüksége lenne rá. Hiszen a brazilok is megtanulták, hogy egy mellkasi szorításra azonnal mentőt küldenek, amikor éppen semmi baja nincs.
Az emberek felfogásában is fontos lenne a szemléletváltás, hogy mire szolgál az orvosi ellátás. És ekkor egy ideális állapot lenne és a beteg mellett sok orvos se szent, minél több bogyót ír fel, annál többet kap.


@Tomka Kuldtem egy koszit az uzentedere, de a koszonetek szama mutatja a valosagot... :)

Idézetet írta: peshark Dátum január 10, 2020, 22:58:25
@Tomka Kuldtem egy koszit az uzentedere, de a koszonetek szama mutatja a valosagot... :)

;D

Én is nyomtam köszönetet, mert fontos a mozgás, de azért van benne egy tipikusan magyar rész.

Idézetet írta: Tomka Dátum január 10, 2020, 20:46:09
És az sem baj annyira, ha dohányzik, vagy rendszeresebben fogyaszt alkoholt, de egy rendszeres testmozgás elhagyása évek alatt komoly leépüléshez vezet.

Az alkohol meg cigi belefér, ha futsz eleget naponta? Nem vagyok orvos, de ez a kettő okozza a betegségek többségét, ha megelőzésről beszélünk, ezek nagyon nem férnek bele rendszeresen fogyasztva. Nem csak a cél szerveket roncsolják, hanem ameddig oda eljutnak, az úton is károsítanak. Szájüreg, torok, nyelőcső stb, aztán a májban, tüdőben elvégzik az igazi kemény munkát, amit nem tudsz kioltani semmilyen rendszeres kardióval.

Amúgy a futás ingyenes, de ha az adózott jövedelmedből veszel egy adóval terhelt pálinkát, hozzácsapsz egy kis adóval terhelt cigit, és végül magánorvosnál kezelteted az ezek okozta bajokat, pl rossz fogak, akkor tökéletes polgár voltál az állam szemszögéből. Magyarországon sosem lesz betegségmegelőzés, és nem az Exatlon nézése miatt.


Ezzel most nem a köszönet gyújtást volt a cél, hanem egy görbetükör, amikor az egészségügyről van szó, meg a saját egészségünkről.

@TiB Én is sarkítottam. Nem napi 2 dobozra és a 2 üveg borra gondoltam. Hanem aki esetleg napi munkája mellett 10-15 szálat elszív és hétvégente iszogat. Ott azért még talán nem beszélhetünk krónikus egészség károsításról, ha mellette esetleg szinten van tartva a sport is.
Ahogy Zacher Gábort idézzem, Magyarországon az alkohol fogyasztás népbetegség. Az is alkoholistának tekinthető, aki nem csont részeg, csak minden este iszik.

Ami egyébként persze különösen megint szemlélet probléma. Hogy valaki azt mondja, hogy mert mennyi pénzt elszív. Nem mindent pénzben kellene mérni...

Egyébként valamikor 10+ éve olvastam egy orvosi cikket valamelyik kiadványban - még, amikor édesapám mentőzött és be voltam nála -, ahol kifejtették, hogy egy krónikus 30 éve dohányzó szervezet annyira hozzá van szokva a részleges oxigén hiányhoz, hogy egy esetleges vízbefulladás vagy bármelyik oxigén hiányos állapotot tovább tud fenntartani.
Amíg, ha egy "átlag" ember összeesik és leáll a keringése az agya kevesebb ideig bírja az oxigén hiányt, mint egy dohányzóé. Jó, most ne fél órákat gondoljunk, de akár perceket is. Ez egy újraélesztés során marha sok idő.

Idézetet írta: Tomka Dátum január 11, 2020, 16:06:40
Nem napi 2 dobozra és a 2 üveg borra gondoltam. Hanem aki esetleg napi munkája mellett 10-15 szálat elszív és hétvégente iszogat. Ott azért még talán nem beszélhetünk krónikus egészség károsításról, ha mellette esetleg szinten van tartva a sport is.

Ebben most Tibnek igaza volt, a napi 10-15 szal is rengeteg karosodast okoz. Persze vannak kisebb peldak, mondjuk a dohanyosok valamennyire vedettek a colitis ulcerosaval szemben is, de ez rendkivul elenyeszo ahhoz kepest amit az infarktus, stroke, daganatok stb. kialakulasaval okoz. :)