OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: peshark Dátum január 11, 2020, 16:41:58
Ebben most Tibnek igaza volt, a napi 10-15 szal is rengeteg karosodast okoz. Persze vannak kisebb peldak, mondjuk a dohanyosok valamennyire vedettek a colitis ulcerosaval szemben is, de ez rendkivul elenyeszo ahhoz kepest amit az infarktus, stroke, daganatok stb. kialakulasaval okoz. :)

Ez szerintem nem olyan téma, ahol igazságot kell tenni, mivel eszmék ütköznek és nem egy elemi matematikai példa.
Olyan, mint egy hosszútávú projekt. Ahol a projektvezetőnek nem az a feladata, hogy a fejlesztői között igazságot tegyen, hanem a célt meghatározva a fejlesztőit abba az irányba vigye, hogy a cél a határidőre teljesüljön. :)

Idézetet írta: Tomka Dátum január 11, 2020, 16:06:40
Ezzel most nem a köszönet gyújtást volt a cél, hanem egy görbetükör, amikor az egészségügyről van szó, meg a saját egészségünkről.

@TiB Én is sarkítottam. Nem napi 2 dobozra és a 2 üveg borra gondoltam. Hanem aki esetleg napi munkája mellett 10-15 szálat elszív és hétvégente iszogat. Ott azért még talán nem beszélhetünk krónikus egészség károsításról, ha mellette esetleg szinten van tartva a sport is.
Ahogy Zacher Gábort idézzem, Magyarországon az alkohol fogyasztás népbetegség. Az is alkoholistának tekinthető, aki nem csont részeg, csak minden este iszik.

Ami egyébként persze különösen megint szemlélet probléma. Hogy valaki azt mondja, hogy mert mennyi pénzt elszív. Nem mindent pénzben kellene mérni...

Egyébként valamikor 10+ éve olvastam egy orvosi cikket valamelyik kiadványban - még, amikor édesapám mentőzött és be voltam nála -, ahol kifejtették, hogy egy krónikus 30 éve dohányzó szervezet annyira hozzá van szokva a részleges oxigén hiányhoz, hogy egy esetleges vízbefulladás vagy bármelyik oxigén hiányos állapotot tovább tud fenntartani.
Amíg, ha egy "átlag" ember összeesik és leáll a keringése az agya kevesebb ideig bírja az oxigén hiányt, mint egy dohányzóé. Jó, most ne fél órákat gondoljunk, de akár perceket is. Ez egy újraélesztés során marha sok idő.

Erről nekem meg eszembe jut egy olyan riport melyett mentősökkel készítettek, s amiből az derült ki, hogy egy helyszínelésnél (autós baleset) sokkal nagyobb eséllyel éli túl egy olyan mely nem dohányzik, mint az aki pipás.
Az okokra már nem emlékszem, de biztos van rá magyarázat és utánna lehet olvasni.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum január 11, 2020, 21:15:07
Erről nekem meg eszembe jut egy olyan riport melyett mentősökkel készítettek, s amiből az derült ki, hogy egy helyszínelésnél (autós baleset) sokkal nagyobb eséllyel éli túl egy olyan mely nem dohányzik, mint az aki pipás.
Az okokra már nem emlékszem, de biztos van rá magyarázat és utánna lehet olvasni.

Meg, aki beköti az övet, de tényleg. Csak akkor és az jár pórul, aki bent ég és nem tud kijutni.

Szerintem ha az egészség megelőzése a téma, akkor a dohányzás vagy alkoholizmus nem eszmei kérdés. Ezért lenne jó, ha ezek hatásairól tanulnánk mondjuk biológia órán, a pingvinek párosodása helyett, mert ezek tények. Gyerekként még a káros szenvedély megkezdése előtt egész okos ötletnek tűnik hallani róla, hogy a dohányfüst károsítja a szájnyálkahártyát, nyelvet, légcsövet és így tovább, de még a vese sem örül neki, pedig azzal nem is találkozik közvetlenül. A szervezetbe be nem jutó füst az arcbőrt terrorizálja, a füst miatti hunyorgásra meg a szarkaláb azt mondja, helló, megjöttem! Ha ezt megfejeljük egy kis piával, akkor felerősítünk minden negatív hatást, és jegyet váltunk a kemóra, asztma és szív gyógyszerekre, de még a viagrára is, mert az impotencia kialakulását is tudja okozni a dohányzás. De hé, a víz alatt tovább bírjuk, szóval mehet a buli! :) Mondjuk erről az oxigénhiányos helyzetről azért megkérdeznék pár érintett embert egy random kiválasztott pulmonológián, miközben épp palackra vannak kötve.

A megelőzés nem gazdasági érdek sajnos, ezért az állam inkább megtaníttatja velünk, mikor született Petőfi. A függőségben az a jó, hogy adóztathatjuk, amennyire csak akarjuk, mert a függő az utolsó fillérjét is hozni fogja. Aztán mikor elkezdi úgy nagyjából látni a távolban a nyugdíjas éveit, meghal a kórházban, szívbetegségben vagy némán gégerákosan valami áttéttel. Nyugdíját nem veszi fel, legjobb éveit végigmelózta, adózott fizetését visszaforgatta előbb jövedéki adóba, aztán gyógyszerekbe, végül időben meghalt, szóval jó állampolgár volt.

Az egész dologban az orvosokat sajnálom a legjobban. Kapnak egy negyedik stádiumban járó tüdőrákost, akit nyilván meg akarnak gyógyítani, de esélyük erre nincs, elvesztették a meccset már a diagnosztizáláskor. A dohányos megkapja a kemót, első dolga hogy rágyújt és megbeszéli egy sorstársával, hogy a kórház szar és az orvosok hentesek, nem is tudnak segíteni. A bizalom elvész az orvosok felé, és feltűnik a terepen a nyerészkedő. Gombát árul, esetleg oxigénnel dúsított vizet, egy kamu véleményekkel és értékelésekkel teli webshopon keresztül, kihasználva a reménytelen helyzetet. Az apróbetűs részre odaírják, hogy csak étrendkiegészítő, meg hogy konzultálj az orvossal, szóval jogi védelem megoldva. Aztán jön a halál, a lepattanót meg elviszi az egyház, visszamenőleg egyházadó, a pap is mond egy random összeget, hogy levezesse életed utolsó showműsorát. RIP

Idézetet írta: TiB Dátum január 12, 2020, 01:24:13
A dohányos megkapja a kemót, első dolga hogy rágyújt és megbeszéli egy sorstársával, hogy a kórház szar és az orvosok hentesek, nem is tudnak segíteni.

Szeretem, mikor teljesen életszerű dolgok kerülnek itt porondra, és ez tényleg az... :D sokszor megyek el a szülészet előtt is, ahol kint cigiznek az anyukák 30+ hetes terhesen, és utána nagy a felháborodás ha valami van a gyerekkel, mert hát miért nem csinál vmit az orvos.. ;D

Idézetet írta: TiB Dátum január 12, 2020, 01:24:13
Aztán jön a halál, a lepattanót meg elviszi az egyház, visszamenőleg egyházadó, a pap is mond egy random összeget, hogy levezesse életed utolsó showműsorát. RIP

meg még a harangozásra is bemondanak hasra ütésre egy komolyabb összeget, plusz még a temetkezési vállalkozó is lehúzza a szerencsétlen rokonokat

Idézetet írta: hubika88 Dátum január 12, 2020, 09:38:10
meg még a harangozásra is bemondanak hasra ütésre egy komolyabb összeget, plusz még a temetkezési vállalkozó is lehúzza a szerencsétlen rokonokat

Nemrég volt egy haláleset a családunkban, nekem is feltűnő volt, hogy a temetkezési vállalkozó milyen full extrás szolgáltatásokat nyújt. Ezt is adunk, azt is adunk, te csak fizess.  :D Hát nyilván, ez a dolga...:)

Sírások startból megmondták: 60.000 Forint + pálinka + egy rúd szalámi.  :2funny:

@TiB tetszett ez az összefoglalás, és ez csak egy szűk dolog, mennyi mindent lehetne így összefoglalni.  :ok:



Spórolj az idővel: 2 órás erekció 2 perc alatt!

Trükkös ez a magyar nyelvtan ;D

Valaki tud megoldast arra, hogy nem ugyanaz lathato a kivetitett kepen, mint a laptopon? :D

Idézetet írta: peshark Dátum január 16, 2020, 13:04:24
Valaki tud megoldast arra, hogy nem ugyanaz lathato a kivetitett kepen, mint a laptopon? :D

Próbáld meg bedugni a hdmi kábelt mindkét eszközbe...  ;D

Viccelek... mit látsz a kivetítőn, ha nem azt, mit a laptopon!? Arra gondolok, hogy nem a képernyő "tükrözése" van beállítva, hanem a képernyő kiterjesztése, ergo, mintha a monitor "meghosszabbítása" lenne a kivetítőn mutatott kép... tehát pl át tudsz oda húzni a kurzorral ablakokat stb... Nem ilyen jellegű a probléma?

Idézetet írta: zsivany20 Dátum január 16, 2020, 13:13:25
Próbáld meg bedugni a hdmi kábelt mindkét eszközbe...  ;D

Viccelek... mit látsz a kivetítőn, ha nem azt, mit a laptopon!? Arra gondolok, hogy nem a képernyő "tükrözése" van beállítva, hanem a képernyő kiterjesztése, ergo, mintha a monitor "meghosszabbítása" lenne a kivetítőn mutatott kép... tehát pl át tudsz oda húzni a kurzorral ablakokat stb... Nem ilyen jellegű a probléma?

Az a lenyeg, hogy pl a laptopon elindul egy video, mig a kivetiton pedig az asztal latszik.. ;D
illetve a laptopon hiaba huzgalod az egeret, lepkedsz a fajlok kozott, a kivetiton meg tovabbra is az asztal van es semmi koze a ket kepnek egymashoz... :redchug:

Idézetet írta: peshark Dátum január 16, 2020, 13:53:51
Az a lenyeg, hogy pl a laptopon elindul egy video, mig a kivetiton pedig az asztal latszik.. ;D
illetve a laptopon hiaba huzgalod az egeret, lepkedsz a fajlok kozott, a kivetiton meg tovabbra is az asztal van es semmi koze a ket kepnek egymashoz... :redchug:

Ez az szerintem, amire gondolok... Nézd meg, hogy pl a kurzort, át tudod-e vinni a kivetítőn mutatott asztalrészletre!? Mintha ki akarnád a laptopos képernyőről húzni jobbra a kurzort, elvileg át kéne mennie és megjelennie a kivetítős képen. (És ugyanígy át lehet elvileg húzni programokat, ablakokat a kivetítő képére... )

Amúgy beállítani meg úgy lehet, ha nem így akarod, hogy az asztalon jobb klikk, ott Képernyő-beállítások, azon belül pedig valahol olyat kell látnod, hogy Több képernyő , Speciális megjelenítési beállítások... Ott pedig be tudod állítani, hogy egy képernyő legyen, vagy több. Ha egy, akkor melyik legyen az az egy (pl csak laptopt, vagy csak a kivetítő).

Alakul valami!?