Számbá

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Foci VB 2014: melyik csapat lesz a végső győztes?

Németország
33 (71.7%)
Argentína
13 (28.3%)

Összes szavazó: 44

Szavazás lezárva: július 14, 2014, 00:13:36

május 30, 2014, 10:16:43, Milan
Ez a 2014-es brazil foci-világbajnokság fő témája. Itt lehet tárgyalni a mérkőzésekről/eseményekről, híreket, érdekességeket lehet közölni, szóval mindenről lehet írni ami az idei tornával kapcsolatos.

Ne felejtsétek a 2014-es foci-vb-s oldalunk se: vb2014.com!

Bemelegítésnek:


Melyek az első gondolatok? Ti mit vártok az idei foci-vb-től?

Belgium a legjobb 8 között  :)

Nekem ötletem egyelőre nincs, kérdésem az viszont lenne, mégpedig a következő: a tornán résztvevő csapatoknak legkésőbb mikorra kell kihirdetni a végleges keretüket?

Idézetet írta: Jenci84 Dátum május 30, 2014, 14:20:42
Nekem ötletem egyelőre nincs, kérdésem az viszont lenne, mégpedig a következő: a tornán résztvevő csapatoknak legkésőbb mikorra kell kihirdetni a végleges keretüket?
A végleges, 23 tagúra (20 mezőnyjátékos és 3 kapus) szűkített vb-keretek leadási határideje június 2., a FIFA ezeket június 5-én publikálja.
:beerchug:

Idézetet írta: csabax Dátum május 30, 2014, 14:24:59
A végleges, 23 tagúra (20 mezőnyjátékos és 3 kapus) szűkített vb-keretek leadási határideje június 2., a FIFA ezeket június 5-én publikálja.
:beerchug:
Köszönöm! :beerchug:

Tipp szempontjából én azt várom, hogy megégnek a Hollandok, de az Angolok a várnál jobbak lesznek szerintem. Brazília minimum 4-ben lesz, de valószínűleg döntős, és nagy esélyese a tornának. Nálam is Belgium a meglepetés csapat, de szerintem Kolumbia is jó lesz, még Falcao nélkül is. Portugália nem jut el szerintem a legjobb 8-ig, Spanyolország pedig a negyed-döntőben fog elvérezni. A legjobb nyolc mezőnye szerintem a következő lesz: Brazília, Spanyolország, Kolumbia, Anglia, Argentína, Nigéria, Németország, Belgium.

Idézetet írta: Sound Dátum május 30, 2014, 16:38:49
Tipp szempontjából én azt várom, hogy megégnek a Hollandok, de az Angolok a várnál jobbak lesznek szerintem. Brazília minimum 4-ben lesz, de valószínűleg döntős, és nagy esélyese a tornának. Nálam is Belgium a meglepetés csapat, de szerintem Kolumbia is jó lesz, még Falcao nélkül is. Portugália nem jut el szerintem a legjobb 8-ig, Spanyolország pedig a negyed-döntőben fog elvérezni. A legjobb nyolc mezőnye szerintem a következő lesz: Brazília, Spanyolország, Kolumbia, Anglia, Argentína, Nigéria, Németország, Belgium.
Szerintem Nigéria is alkotni fog valamit. Én nekik drukkolok ezen a tornán meg természetesen a németeknek!

A dél-amerikai csapatok már 4 évvel ezelőtt is jók voltak, mind az 5 együttesük a 16-ba jutott, sőt, közülük négy csapat a legjobb 8-ba.
Most sem lesznek sokkal gyengébbek "hazai pályán".
(ráadásul most 6 csapattal vannak jelen)

A meglepetést Chilétől várom, azaz inkább remélem.
Bár a végső győzelmükben én sem hiszek, ám ha továbbmennek a csoportból (és utána kiverik a brazilokat, hehe), már lehet is őket layelni.   ;D

Általában abban szokott lenni nagy pénz (vagy nagy szorzó), ha a túlértékelt európai csapatokat veretjük a "kicsik" ellen, ez lesz most is az egyik csapásirány nálam, majd' minden csoportban.  :)

Idézetet írta: TiB Dátum május 30, 2014, 17:13:42
Tippelni nyilván én is tudnék, azzal nem untatok senkit. Viszont én minden világesemény előtt várok valamit, és ezt most, horvát szurkolók tolmácsolják.

Deutschland auf Wiedersehen!
Épp Olaszországban voltam az 1998-as foci vb idején, így egy pizzériában néztem meg a Horvátország-Németország meccset. A pincér (még most is emlékszem a nevére, Alberto) első kérdése az volt, hogy "Tedesco" vagyok-e, avagy nem, s amikor megtudta, hogy nem vagyok Tedesco, ráadásul teljes mértékben Horvátországnak szurkolok, azonnal jelezte, hogy a cég vendége vagyok, majd gyorsan hozott egy üveg bort.
Kitűnő hangulat volt a pizzériában. Kivétel nélkül mindenki Horvátországnak szurkolt. Ha fociról van szó, megbolondulnak az olaszok. Ott is zengett rendesen a "Deutschland, Deutschland, auf wiedersehen".
:beerchug:

Hollandok, portugálok és az olaszok fognak égni sztem, az afrikai csapatok közül senkitől se várok semmit se. Az ázsiaiak közül Japán és Dél-Koreára érdemes lesz figyelni, nagyon kombinatív focit játszanak, erős már a hazai bajnokságuk is :)
Angoloktól én is várok megy meglepetés jobb eredményt, most már oda eljutottunk, hogy Belgiumtól nem lenne meglepetés a top8 vagy akár az elődöntő. A brazilok komoly esélyesek, Argentína a védelme miatt max jó kis overes csapat lesz, de a többi dél-amerikai is jó sansszal indul az ottani közeg miatt.

Belga lesz a meglepetés csapat ;)

Idézetet írta: kreatos Dátum május 30, 2014, 21:55:41
Belga lesz a meglepetés csapat ;)
Keretük alapján egy rossz szereplés tőlük meglepőbb lenne, mint mondjuk egy legjobb 8 közé jutás.

Leírom az én VB-met:

CSOPORTKÖR
"A" csoport: 1. Brazília, 2. Mexikó
"B" csoport: 1. Spanyolország, 2. Hollandia
"C" csoport: 1. Japán, 2. Kolumbia
"D" csoport: 1. Anglia, 2. Uruguay
"E" csoport: 1. Franciaország, 2. Svájc
"F" csoport: 1. Argentína, 2. Nigéria
"G" csoport: 1. Németország, 2. Portugália
"H" csoport: 1. Belgium, 2. Oroszország

NYOLCADDÖNTŐ
"A1" vs "B2" : Brazília - Hollandia Továbbjut: Brazília
"B1" vs "A2" : Spanyolország - Mexikó Továbbjut: Spanyolország
"C1" vs "D2" : Japán - Uruguay Továbbjut: Uruguay
"D1" vs "C2" : Anglia - Kolumbia Továbbjut: Anglia
"E1" vs "F2" : Franciaország - Nigéria Továbbjut: Franciaország
"F1" vs "E2" : Argentína - Svájc Továbbjut: Argentína
"G1" vs "H2" : Németország - Oroszország Továbbjut: Németország
"H1" vs "G2" : Belgium - Portugália Továbbjut: Belgium

NEGYEDDÖNTŐ
A/1–B/2 győztese vs C/1–D/2 győztese : Brazília - Uruguay Továbbjut: Brazília
B/1–A/2 győztese vs D/1–C/2 győztese : Spanyolország - Anglia Továbbjut: Spanyolország
E/1–F/2 győztese vs G/1–H/2 győztese : Franciaország - Németország Továbbjut: Németország
F/1–E/2 győztese vs H/1–G/2 győztese : Argentína - Belgium Továbbjut: Argentína

ELŐDÖNTŐ
Brazília - Németország Továbbjut: Brazília
Spanyolország - Argentína Továbbjut: Spanyolország

DÖNTŐ
Brazília - Spanyolország Világbajnok: Brazília

(Ez a verzió tartalmazza a személyes elképzeléseimet, a megérzéseimet és van benne némi elfogultság is egyes csapatokkal szemben.)

szerintem is kiesnek a hollandok, chile elkeni őket, olaszok is esnek sztem, dél-amerikaiak nagyon jók lesznek megint, és a németek meg megnyerik :D