Számbá

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Foci VB 2014: melyik csapat lesz a végső győztes?

Németország
33 (71.7%)
Argentína
13 (28.3%)

Összes szavazó: 44

Szavazás lezárva: július 14, 2014, 00:13:36

Portugália - Görögország 0:0
Olaszország - Írország 0:0

Milyen kár, hogy nem EB-t rendeznek az idén... hehe

Oké, ezek mondjuk a "cserecsapatok" voltak.

Az olaszokon az sem segített, hogy nekik volt hosszabb a kispadjuk:
;D
http://www.flashscore.com/match/hCYzpK3L/#lineups;1

Idézetet írta: Knapp Dátum május 31, 2014, 22:48:12
Portugália - Görögország 0:0
Olaszország - Írország 0:0

Milyen kár, hogy nem EB-t rendeznek az idén... hehe

Oké, ezek mondjuk a "cserecsapatok" voltak.

Az olaszokon az sem segített, hogy nekik volt hosszabb a kispadjuk:
;D
http://www.flashscore.com/match/hCYzpK3L/#lineups;1
Felfértek ennyien a kispadra? ;D

Idézetet írta: alexthebest Dátum május 31, 2014, 18:55:54
Hollandia szerintem is leszerepel, és én Belgiumot sem tartom akkora meglepetéscsapatnak. Szeretném ha alávágnának egy-két nagycsapatnak, de az hogy kijutottak egy viszonylag könnyű csoportból, még nem garantálja hogy olyan jól szerepeljenek mint ahogy sokan - köztük szakértők is - várják. Túl fiatalok, és ezzel hatalmas terhet raktak rájuk. Argentína sajnos jó lehet, és én Angliát érzem többnek mint amit elvárnak tőlük.
A spanyoloknál most nézem VDB nem tart igényt Carvajalra, Llorentére, Navasra, őrület. Ezzel ők sem jutnak sokáig. Costa kérdéses milyen állapotban lesz, az egy vbn nem fér bele hogy tíz perc után lecserlégessék. Villa felett eljárt az idő, Torres meg  :redchug:.  Aztán meglátjuk, én azért a Kölyöknek szurkolok. Carvajal is gyengébb lenne mint Azpi, vagy Juanfran? Főleg egy ekkora szezon után, amikor tele van önbizalommal?
Németek és a brazilok a legesélyesebbek nálam, de van egy olyan érzésem hogy Di Mágia tovább varázsol, Messi meg csak ráphent a vbre. Szóval ez a hármas nyerhet.
Belgák gyenge csoportból jutottak volna ki? :o

Idézetet írta: stdavid Dátum június 01, 2014, 13:39:27
Belgák gyenge csoportból jutottak volna ki? :o

Nem tudom, nálam az egyik leggyengébb csoport volt. A horvátoknál belső harcok voltak, rég voltak ilyen erőtlenek. A szerb, skót, macedón, wales-i négyestől meg talán mi sem kapnánk ki. Megváltoztatom a véleményem, szerintem atomgyenge csoport volt  ;D Belgium max a csoportot éli túl a vb-n, ha egyáltalán.

Idézetet írta: alexthebest Dátum június 01, 2014, 13:49:29
Nem tudom, nálam az egyik leggyengébb csoport volt. A horvátoknál belső harcok voltak, rég voltak ilyen erőtlenek. A szerb, skót, macedón, wales-i négyestől meg talán mi sem kapnánk ki. Megváltoztatom a véleményem, szerintem atomgyenge csoport volt  ;D Belgium max a csoportot éli túl a vb-n, ha egyáltalán.
Hát ha nálad ez számít gyenge csoportnak, okés, te tudod :D

#35 június 01, 2014, 17:51:20, Sierra
Én mint angol szurkoló bízom a csapat minél jobb szereplésében de amit mutattak itt az utolsó 4 felkészülési meccsen ( bár évekre vissza lehetne menni) az borzasztó. Chile lefocizza őket simán a Wembley-ben a németektől is kikapnak ( bár ez még vállalható) . A dánokat éppen ,hogy megverik , de itt volt ez a pénteki meccs Peru ellen , oké rúgtak nekik hármat de legalább 2-őt vághatott volna a dél-amerikai csapat is , ha nem bohócligában játszó emberekből állna a csapat. Szépen játsszák az angolok a Hodgson által megálmodott elképzeléstelen , reménytelen , céltalan játékot.  Az öreg megpróbálna egy stabil védekezésből kiindulni (aztán majd csak találnak egy gólt) de ez se igazán megy még Peru ellen se . Berakja a csapatba G. Johnson-t aki bámulatos helyezkedésével ( Cahill-Jagielka-Baines áll egy vonalban mögöttük 2 méterrel Glen) hozza ziccerhelyzetbe a másodállásban focizó perui halászt . Sajnos a kapitány ezen döntése részben kényszerű , mert Walker sérült más konkurencia meg nincs a poszton. Itt van Welbeck is aki a csodálatos szezont futó United-ben sem tudott alapember lenni de azért ide még befér vagy Chamberlein ( bár ő szerencsére nem kapott szerepet remélhetőleg nem is fog). Ha a háromoroszlánosok továbbjutnak a csoportból akkor már elégedett vagyok mivel onnantól minden egyes meccs megnyerése csoda lenne számomra.
Tippjeim  a csoportmérkőzésekre: Anglia - Olaszország 0-0  Uruguay - Anglia 1-1 (0-1) Anglia - Costa Rica 2-0



Amíg a spanyolok azon gondolkoznak, hogy melyik luxusszállodába költözzönek be a VB idejére, addig a németek építenek maguknak egyet:

http://www.fourfourtwo.hu/hirek/nemetorszag/a-nemetek-sajat-fohadiszallast-epitenek-braziliaba

Idézetet írta: alexthebest Dátum június 01, 2014, 13:49:29
Nem tudom, nálam az egyik leggyengébb csoport volt. A horvátoknál belső harcok voltak, rég voltak ilyen erőtlenek. A szerb, skót, macedón, wales-i négyestől meg talán mi sem kapnánk ki. Megváltoztatom a véleményem, szerintem atomgyenge csoport volt  ;D Belgium max a csoportot éli túl a vb-n, ha egyáltalán.


szerb, skót, macedón, wales-i ...biztos vagy benne,hogy megvernénk őket? :D
-a Belgák jók lesznek,majd meglátjátok

Idézetet írta: kreatos Dátum június 01, 2014, 21:23:16

szerb, skót, macedón, wales-i ...biztos vagy benne,hogy megvernénk őket? :D
-a Belgák jók lesznek,majd meglátjátok

Az hogy még talán mi sem kapnánk ki, nem jelenti azt hogy megvernénk őket. Legalábbis szerintem  :)

Célszerű a szerb, skót, macedón, wales-i válogatottakat nem a magyarhoz, hanem a világ élvonalához viszonyítani vagy éppen a fejlődő fociországokhoz.
A szerbeken kívül kijutni sincs esélye egyiknek sem egy világversenyre és emlékeim szerint a szerbek sem éltek még túl csoportkört sehol. (4 éve az ausztrálok elleni zakó miatt véreztek el a csoportkörben, hiába verték Németországot)

Nekünk persze nehéz ellenfelek lennének, de mondjuk az USA, Japán vagy Dél-Korea ellen sem ezek az európai csapatok lennének az esélyesek.

De most nem értem, mit vártok egy selejtezőcsoport tele legyen top válogatottakkal? :D A belgák sokadik kalapból jutottak ki, egy olyan csoportból, ahonnan a kiscsapatok se a pofozógép kategória, egyik ellenfél ellen se lehetett biztosra menni, ez kifejezetten egy nagyon nehéz selejtezőcsoport volt előzetesen, pláne az ő szempontjukból.

Amúgy a bukik már 5. esélyesnek hozzák a belgákat, szal már nem is igazán lenne a meglepetés kategória a legalább 8 közé jutásuk. Én mindenesetre szurkolok majd nekik, mert nagyon látványos focit játszanak. Mellettük még Japán és Dél-Korea nagyon szimpatikus, de az örök "kedvencek" nálam is az angolok.

Idézetet írta: stdavid Dátum június 01, 2014, 22:07:16
De most nem értem, mit vártok egy selejtezőcsoport tele legyen top válogatottakkal? :D A belgák sokadik kalapból jutottak ki, egy olyan csoportból, ahonnan a kiscsapatok se a pofozógép kategória, egyik ellenfél ellen se lehetett biztosra menni, ez kifejezetten egy nagyon nehéz selejtezőcsoport volt előzetesen, pláne az ő szempontjukból.

Kiegyensúlyozott csoportban voltak, ahol sem lefelé, sem felfelé nem lógott ki igazán csapat, így nézhetjük erősnek is meg gyengének is.
Bár az én megközelítésemben nem a 6. kalapból húzott ellenfél erőssége határozza meg egy csoport erejét, hanem az 1-2. kalapos valódi top csapatoké, mivel azokat kell megverni a továbbjutáshoz.
Spanyol, angol, francia, német, holland, olasz... Mindegyiket elkerülték a belgák. Hja, Andorrát, meg Liechtensteint is.

Idézetet írta: alexthebest Dátum június 01, 2014, 13:49:29
Nem tudom, nálam az egyik leggyengébb csoport volt. A horvátoknál belső harcok voltak, rég voltak ilyen erőtlenek. A szerb, skót, macedón, wales-i négyestől meg talán mi sem kapnánk ki. Megváltoztatom a véleményem, szerintem atomgyenge csoport volt  ;D Belgium max a csoportot éli túl a vb-n, ha egyáltalán.

Simán lehet csoportelső, Algériát megeszi reggelire Oroszország sem lesz nekik túl nagy ellenfél még Dél-Korea is erősebb mint az oroszok. Az igazi kihívás nekik a nyolcaddöntőben Németország vagy Portugália ( valszleg Portugália ) lesz.

Nézegetem ezeket a felkészülési meccseket, és eléggé gázok az európai csapatok egyenlőre.
Láttam: Svájc-Jamaica, Németország-Kamerun, Anglia-Peru, Franciaország-Paraguay, Spanyolország-Bolívia, Svédország-Belgium meccseket.
Alapban kicsi a tempó, lassú és körülményes focit játszott mindegyik európai válogatott, kivétel egyedül Belgium.
Megnéztem a Mexico-Ecuador meccset, és leesett az állam. Akkor tempóban játszott mindkét csapat, mintha vb-döntőznének. És ők nem a top amerikai csapatok!
Nem tudom, hogy rossz a formaidőzítés, és ők túl korán pörögtek fel? Vagy az európaiak direkt ilyen visszafogottak? Az biztos, hogy egy egy hónapos tornát nem lehet csúcsformában végigjátszani!
Kicsit összezavarodott a realítás érzetem...

"Az biztos, hogy egy egy hónapos tornát nem lehet csúcsformában végigjátszani!"

Ez pontosan így van, szerintem ezek a felkészülési mérkőzések csak minimális támpontot adnak (vagy még annyit se).