Számbá

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Foci VB 2014: melyik csapat lesz a végső győztes?

Németország
33 (71.7%)
Argentína
13 (28.3%)

Összes szavazó: 44

Szavazás lezárva: július 14, 2014, 00:13:36

Idézetet írta: kreatos Dátum július 13, 2014, 22:54:15
-az egy másik vb meccs volt amiről te beszélsz
Elsőre persze csak poénkodtam, de most komolyan kérdezem: azokról az argentinokról beszélsz akiknél nincs ott a labda? Akiknél a támadás eddig néhány kontrából állt?

Igeeeeen.... Dél-Amerika behódolt NÉMETORSZÁG-nak!!!!
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!!!!! :beerchug:
Király VB! :great:

Tényleg fantasztikus VB volt, megérdemelt helyre került a kupa. DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!   :beerchug: :great:

Örülök neki hogy a németek nyerték a VB-t de azért ettől a meccstől többet vártam, igaz nem olyan mint az argentin-holland, de itt is néha alvás-határon voltam. Az a bajom a mai focival hogy a igazi játék helyett sokkal inkább "jajj csak gólt ne kapjunk" stílus megy legtöbb csapatnál.  :-\

Ha valaki érti, hogy miért kapta Lionel Messi a világbajnokság Aranylabdáját - mármint azon kívül, hogy mindig kapnia kell valamit -, akkor kérem, hogy magyarázza meg nekem. Köszi!

#905 július 14, 2014, 00:38:39, Pozzato
Ez volt az ötödik vb-m, és a 9. nagy focitornám, de mindközül a leggyengébb. Nem láttam régebbi tornák minden meccsét, így azokról nem nyilatkoznék, de ez a mostani foci-vb egy rakás fossal volt egyenlő. Mióta bejött a divatba, ez a MOU féle stílus, hogy inkább megyünk a tutira, és csak eggyel nyerjünk vagy ne kapjunk gólt, és majd büntetőkkel bejutunk, azóta nézhetetlen a foci. Az egyeneses kieséses szakaszba 4x aludtam el a meccseken, négyszer hagytam ott az adott helyszínt (kocsmát  ;D), mert már nem bírtam nézni az eseményeket. A döntőt valahogy végigszenvedtem de kellett hozzá egy bizonyos alkoholmennyiség, hogy egyáltalán nézhető legyen (mondjuk ez a többi meccsre is igaz).
Ha a foci ebbe a "beszarós" (hogy egy Puhl paródiát idézzek) stílusba megy át, akkor az eléggé elszomorító lesz. Azt hittem a németek majd a döntőben virítanak valamit, de hát mind említettem egy meccsig tartott nekik a lendület, igaz az pont a legjobbkor jött. A végét szépen bemákolták, grat nekik. Remélem 4 év múlva  olyan nemzetek jutnak be a legjobb 4-be akik élvezetes focit játszanak (kolumbia...de akár még Costa Ricát is szivesebben néztem volna), nem ilyen csapatok...

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 14, 2014, 00:34:14
Ez volt az ötödik vb-m, és a 9. nagy focitornám, de mindközül a leggyengébb. Nem láttam régebbi tornák minden meccsét, így azokról nem nyilatkoznék, de ez a mostani foci-vb egy rakás fossal volt egyenlő. Mióta bejött a divatba, ez a MOU féle stílus, hogy inkább megyünk a tutira, és csak eggyel nyerjünk vagy ne kapjunk gólt, és majd büntetőkkel bejutunk, azóta nézhetetlen a foci. Az egyeneses kieséses szakaszba 4x aludtam el a meccseken, négyszer hagytam ott az adott helyszínt (kocsmát  ;D), mert már nem bírtam nézni az eseményeket. A döntőt valahogy végigszenvedtem de kellett hozzá egy bizonyos alkoholmennyiség, hogy egyáltalán nézhető legyen (mondjuk ez a többi meccsre is igaz).
Ha a foci ebbe a "beszarós" (hogy egy Puhl paródiát idézzek) stílusba megy át, akkor az eléggé elszomorító lesz. Azt hittem a németek majd a döntőben virítanak valamit, de hát mind említettem egy meccsig tartott nekik a lendület, igaz az pont a legjobbkor jött. A végét szépen bemákolták, grat nekik. Remélem 4 év múlva  olyan nemzetek jutnak be a legjobb 4-be akik élvezetes focit játszanak (kolumbia...de akár még Costa Ricát is szivesebben néztem volna), nem ilyen csapatok...

Nehéz úgy nagy arányú győzelmet aratni, ha az egyik csapat (ARG) kontránál (amikor ők támadnak) is 6-7 emberrel védekeznek. A jobb csapat nyert, ez nem vitás. A nagyobb helyzetek az argentinoknál voltak, de nagy német hibák miatt. Én kb csak a második felét láttam a vb-nek, de 2-3 meccset leszámítva valóban gyenge volt. Én Chelsea szurker vagyok már egy évtizede, de nekem sem tetszik az 1-0-ra való játszás, azonban a Chelsea sem mindig buszozik. Pontosabban inkább csak nagy ritkán.
Idén Mounak kegyetlen jó kerete lesz, így ha még mindig a nézhetetlen védekező nyomatja majd, akkor elmehet nagyon messzire...

Nekem ez a 8. vébém életkor szerint, de csak a hatodik olyan, amire emlékszem is hogy érdekel, meg követtem végig stb.
És az első két csoportkör gólátlagai alapján sajnos nagyon megtévesztő kép alakult ki itt sokakban - köztük bennem is - hogy ez a torna tényleg bővelkedni fog emlékezetes és látványos jelenetekben, de a kieséses szakasz számomra maga volt a rémálom.
Még jó hogy nem szurkoltam senkinek sem - a magyar csapat egyrészt igazolt hiányzás címén maradt távol az eseményektől, másrészt az a remekbe szabott kis/közepes csapat amelyiknek élmény nézni a játékát ('94 - svédek, '98 - horvátok, '02 - törökök, '06 + '10 - németek) az valahogy szintén távol maradt erről a tornáról...

Nem mintha egyenlőségjelet szeretnék húzni a gólok és a színvonal között, de kurvajó 0-0-ából is csak egy volt a vb-n idén (USA - Belgium).
Szóval nem tudom igazából minek köszönhettük hogy így alakult a vége, de remélem még az én életem során lesz olyan vébé ami után nemcsak nyafogni lesz az embernek kedve, mert focit csak elvétve játszottak rajta csapatok.
Illetve tudomásul kell vennem, hogy ilyen a mai válogatott foci és hát igazam van, amikor az erre szánt időmben is inkább NFL-t néznék.

Tisztelet a győztesnek, helyenként remek játékkal és klasszis csapatként lett első - mondjuk avval az elődöntővel nagyon nagy mákba nyúltak - és a magam részéről jobban esett volna ha ez még 2006-ben Klinsmann alatt jön össze nekik, az ideit meg behúzzák Robbenék.

Csoportkörök nagyon jók voltak, rengeteg góllal, sajnos ugyanakkor a kieséses szakaszban túlnyomórészt gyengék voltak a meccsek, mivel túlságosan is a védekezés dominált. Fantasztikusan indult ez a VB, de végül nem lett túl színvonalas. Hála az égnek a németek emelték a magasba a trófeát, úgyhogy végülis én elégedett vagyok. 

 98 óta követem a világversenyeket, de nem volt ez olyan rossz mint amilyennek sokan beállítják. Persze nem ártott volna szólni a holland, brazil, argentín triónak, hogy a hagyományok szerint mindig is szép focit játszottak, illett volna követni most is. A kieséses szakaszban ezúttal beérték a Costa Rica-Görögország szintű focival. Az előző vbtől sokkal jobb, de nem sokkal marad el az ázsiai és a német tornától sem, sőt a csoportkör nagyon faja lett. Azért emlékezetes momentumok, meccsek megmaradnak majd a kieséses szakaszból is. Navas parádéi, az USA-belga meccs, Hamesz ( :)) Rodriguez zsenije és óriási gólja az uruk ellen, David Luiz csodagólja, a Krul mágia, a mai modern focit tökéletesen felismerő, és szinte tökéletesen játszó németek, és persze a történelmi meccsük a brazilok ellen.
Sajnos a sporik is ugyanakkora birkák voltak mint 12 éve, csak most látványosan senkinek sem fújtak. A csúcs a bronzmeccsen volt, elmaradt egy piros és egy büntető, de megadtak egy tizit és egy lesgólt. Na meg ma este sem csodálkozhatott volna senki ha kiszórja valamelyik hentest, pl Bigliát, vagy az ütő Aguerót.
  A mai meccs sem volt rossz szerintem. Ahhoz képest hogy döntő, szerintem kifejezetten jó iramú meccs volt, voltak helyzetek bőven. Pedig az argentínok próbálták ezt megakadályozni, volt hogy csak a Messiás volt elől, a másik két csatár keményen zavart a 16os előtt, és a két szélsőhátvédnek 5en segítettek középen. Nem mondom hogy többet vártam tőlük, de maguk az argentínok biztosan. Ez van, manapság aki igazán látványos meccset akar nézni, az nézzen 54-es felvételeket (és röhögjön a bakikon), vagy nézzen teremfocit. Manapság már a Barca vagy a Bayern is képes unalmas tologatással, szinte helyzet nélkül meccset lehozni, szóval what to do...
A németek viszont nagyon érzik a mai modern focit. 14-15km-ereket futnak és meg se látszik. A hasonló poszton játszó Müllert és Messit simán összevetném futómennyiségben, ez is mutatja a német mentalitást. Szinte gépek, de mégis olykor olyan akciók futottak ma is, amit az ember a braziloktól várna, pláne otthon.  Emellett próbálják felvállalni a támadófocit, és minden meccsükön domináltak, jobbak voltak. Pár évvel ezelőtt nem gondoltam volna, de egyenesen megszerettem ezeket a németeket. Ki is járt már nekik egy győzelem. Nem csak azért mert ezen a vb-n magasan jobbak voltak mindenkinél, és végig ugyanazt a saját játékukat hozták, hanem azért is mert az utóbbi években zsinórban jöttek az elődöntők, döntők. Megérdemelte végre Klose is, főleg mert a rekordját hamarosan megdönti Müller. De ott van Schweini(már úgy nézett ki mint valami rossz Bruce Willis hasonmás, sajnáltam is amikor a könnycseppek a véres sebbe mentek  :)) és Lahm is, mindent megnyertek már, de ez még nagyon hiányzott. Ugyanakkor félelmesetes belegondolni, hogy Reus nem volt itt, pedig a vb talán legnagyobb sztárja lett volna. És a mag most együtt marad még pár évig, sőt Götze, Draxler, Durm, még fejlődni is fog, és biztosan új tehetségek is fognak beérni. Ezt kéne az olaszoknál is, a nagy égések után energiát és pénzt nem kímélve ráhajtani a tehetségek kinevelésére, ahogy azt a németek tették. Ja, és ez a fajta felkészülés, hogy a statisztikákat és a tudományt is bevetik, elképesztő. És azt a statos fájlt ha lehet kérvényezném sportfogadásra bitte  ;)

Viszont azt mondja már meg valaki hogy a Messi meg a Blatter azok járnak?
Már az is gyanús volt hogy Messilabda lett az Aranylabda, és ott ki is bukott hogy mi miért van, amikor Blatter mint Fifa elnök lenyilatkozta hogy miért kedvesebb figura a Messi. Emiatt kellett CRnek kapni legutóbb az aranylasztit. De hogy most is neki kellett nyernie. Ha a csoportmeccsek után, okés. De most, azok után hogy a fontos meccseken nulla volt?  Csak az argentínoktól ott van Mascherano aki jobb volt. De Robben, Müller, Schweinsteiger, Kroos is simán kaphatta volna. Ahogy a bírói hibákon kéne javítani, úgy szerintem arra is égető szükség van hogy Blattert küldjék a francba, hát egyre pofátlanabb, pedig egyre másra derülnek ki az okosságok (arab vb-rendezés).
   
Már alig várom az EBt, otthon játszó franciákkal, egy remélhetően beérő belgákkal, összeszokottabb hollandokkal, megújult olasz, angol, spanyol csapattal.

Szerencsére én már csak néhány olyan meccsre szoktam oda is figyelni amelyiken esetleg jó,támadó foci is látható+döntők.Összesen ha 5 meccset néztem végig figyelemmel.A többi olyan hogy háttérzajként megy a tévé és esetleg odafigyel az ember ha valami érdekes van.
Amíg a szabályok olyanok hogy lehet ezt a védekező,dögunalmas focit játszani és eredményeket elérni vele addig szerintem ennél több figyelmet nem érdemel a foci.Rengeteg pénz van benne és a haszonélvezőinek nem érdekük a változás.Pedig rengeteg mindennel lehetne frissíteni a játékot ami a támadójátéknak kedvezhetne, pl.kevesebb játékos a pályán,lesszabály eltörlése,lapok helyett 5-10 perces büntetések osztogatása,korlátlanul ki-be cserélni stb.
De még a tiszta játékidő mérésére és a bíráskodást segítő technikák bevezetésére sem képesek(a mai technika mellett!).Felvétel mutatja hogy gólt volt-e vagy sem de a bírói ítéletet nem befolyásolja,csodálatos.
Örülök hogy a németek nyertek mert ők legalább játszották a focit amikor lehetett.Az nem az ő hibájuk hogy kitűnő játékosokkal erős védelemre (+lesszabály)és kontrákra játszó ellenfelet nehéz megverni.Még az Algéria-féle közepes tudású csapatokat is nehéz legyűrni.

Jó vb volt, nekem tetszett (főleg két EB között tudom értékelni...), a tétmeccsek meg már csak olyanok, hogy a játékosok is tisztában vannak a téttel és ahhoz még ők sem vannak hozzászokva, hogy éppen sporttörténelmet írnak egy ilyen meccsen.

A "kicsik" már jó ideje nem kicsik, ráadásul futni és helyezkedni már ők is tudnak, így gólzáporos meccsek már csak akkor vannak, ha mindkét csapat kicsit "hülye", vagy legalább az egyik nagyon.   ;D

Én sem tudom, Messi miért nyert, talán egyrészt megszokásból, vagy éppen az ezüstérmesnek akartak valami vigaszdíjat. (aztán az is lehet, hogy az újságírók már a vb előtt megszavazták őt, hehe )
Mondjuk ez a vb inkább a csapatokról szólt, mint az egyéniségekről, nem volt olyan játékos, aki minden meccsén villogott volna. (talán a támadók közül Robben érdemelte volna meg leginkább a címet, védőket vagy kapusokat viszont nem jó üzenet díjazni.)

Az is pozitívum, hogy nem voltak nagy számban csapatok sorsát befolyásoló rossz bírói ítéletek, zsinórban kamu 11-esek (a brazilok bronzmeccse a "tök mindegy" kategória volt már, Mexikó túlélte a két elvett szabályos gólját a nyitómeccsén, az olaszoknak meg Suarez kiállítása valóban jól jött volna, de az ő kiesésük is inkább a Costa Rica elleni meccsen múlt)

Összességében reális a végeredmény. Főleg, hogy hasonlít arra, amit a vb előtt tippeltem.  :D
(német / argentin / brazil érmeseket "jósoltam" ebben a sorrendben, a 4. helyre meg Chilét vagy Mexikót vártam)

Ráadásul a németek megérdemelt győzelmét nem is nagyon vitathatja senki a portugálok, franciák, brazilok, argentinok legyőzése után.

Nekem a vb nem volt egyáltalán unalmas, a gyengébb meccseken szurkoltam az "undereimnek".  :D

Az igaz, hogy nem lesz olyan utóélete, mint mikor azon kell rágódni évtizedekig, hogy Hurst lövése bent volt-e, agy éppen hogyan golyózták ki Algériát a németek és az osztrákok, vagy mondjuk Dél-Koreát hogyan csalták be az elődöntőbe hazai pályán.
És nem voltak öngólt szerző Escobarok, kiállított Beckhamek, 11-est elcsesző Baggiok.

Kevesebb volt a dráma és a bulvár .
Még jó, hogy Suarez legalább csinált "valamit", különben kénytelenek lennénk csak a német-brazilt emlegetni a következő évtizedekben...




A FIFA meghirdette álomcsapatát a Castrol Index játékoselemző szoftver mutatói alapján:

Neuer - Hummels, De Vrij, Thiago Silva, David Luiz - James Rodriguez, Kroos, Oscar, Sneijder - Benzema, Robben.

Szóval a Fifa álomcsapatában nincs benne a Vb aranylabdása?  ??? Imádom nézni, ahogy a Fifa felköp a levegőbe, majd alááll.  ;D

David Luiz meg benne van, mikor az általa vezetett védelem 2 meccsen 10 gólt kapott.