Tour de France 2014

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#30 július 12, 2014, 19:33:43, Pozzato
Ez a 163-as szám bőven jó lehet. Sőt, hajlok afelé, hogy 140 környékén fejezik be.
Ha megnézzük ma egy kevésbé nehéz hegyi etap volt, mégis volt aki 20 perc környékén kapott. Szám szerint 50-en. Ez egy komolyabb etapon, mint ahogy lesz az a 10,14,17,18 lesz az 1-1,5 óra is, aminek következtében jönnek a kizárások.
Komoly kiesők lesznek szerintem a sprintereknél: Demaré, Greipel, Petacchi, esetleg Kittel.
Három kiesővel már most számolok: Purito, Talansky és Gerrans.
Továbbá pár segítő is meg fog rogyni ezeken az emelkedőkön, meg azok közül is feladják majd páran akik a Giron ott voltak: Scarponi, Paolini, Majka, Roche, Rogers, Eisel, Viviani, Montaguti stb.

Oké, oké - látom már hogy meglesz ez.
Ugyan nem szép dolog szurkolni neki, de mondjuk inkább legyen meg kizárásból mint bukásokból.
Igazából ti győztetek meg a topik meg az előzetes alapján, hogy tenni kell ezt ezerrel, mert az előző évek statjait nézve én nem láttam benne hatalmas valuet (utóbbi négy tourból háromban nem jött össze ez a mostani 163  - vagy alatti - célszám), de toltam rá €100-t és nagyon úgy tűnik megérte...

Idézetet írta: junglefever Dátum július 12, 2014, 19:56:32
Oké, oké - látom már hogy meglesz ez.
Ugyan nem szép dolog szurkolni neki, de mondjuk inkább legyen meg kizárásból mint bukásokból.
Igazából ti győztetek meg a topik meg az előzetes alapján, hogy tenni kell ezt ezerrel, mert az előző évek statjait nézve én nem láttam benne hatalmas valuet (utóbbi négy tourból háromban nem jött össze ez a mostani 163  - vagy alatti - célszám), de toltam rá €100-t és nagyon úgy tűnik megérte...
Nem is a 163 -as szám, hanem a kiesők száma amit érdemes volt nézni, mert idén pl csak 198 -an indultak, a 40+ kieső pedig azért várható.

#33 július 13, 2014, 15:00:52, stdavid
A kínai feladja vajon, vagy kizárják időhiány miatt? ;D Hatalmas forma, folyton utolsó, azt olvastam róla vhol, hogy csak marketing miatt bevásárolták, tudás alapján a csapaton belül azért többen lennének előtte..
Még a sima sík szakaszon is mindig az utolsók között volt és már most, az első emelkedő után Kittelékkel tolja :D

Vele próbálják meg felépíteni a kínai bringázást. Kell egy előfutár. Ji amolyan mindenes a csapatban. Jó segítő, és mindig lelkesen viszi az üdítőket, ha kell akkor odaadja a bringáját a csapaton belül annak aki bukásban volt, míg ő inkább hátramarad addig, amíg a segítőkocsi meg nem érkezik. Nagy a szponzori ráhatás nála, ráadásul egy egész ország tolja őt.
Nem lesz soha kiemelkedő eredménye, mert nem alkalmas rá. Azt mondanám, hogy ha kicsit dolgoznának az állóképességén, akkor egy jó szökevény lehetne belőle.
Kínában most döbbentek rá, hogy van pénz a bicajban, ezért próbálnak fiatalokat kinevelni. Erre tökéletesen alkalmas a Giant csapata, akinek ráadásul van is kínai érdekeltsége. Plusz ugye ott az ificsapatuk ahol 3 kínai szerepel. Közülük talán aki a legnagyobb tehetség az Ying Chuan Gu. Ő még csak 20 éves, és talán egyszer eljuthat arra a szintre, hogy egy kontinentális csapat meghatározó embere legyen. Amiben viszonylag jó az a kisebb emelkedős versenyek, illetve a szökések.

Idézetet írta: stdavid Dátum július 13, 2014, 11:30:18
Nem is a 163 -as szám, hanem a kiesők száma amit érdemes volt nézni, mert idén pl csak 198 -an indultak, a 40+ kieső pedig azért várható.

2010: 170/198
2011: 167/198
2012: 153/198
2013: 169/198

Az ideivel együtt az elmúlt öt évben mindig 22 csapat vágott neki a tournak, ezért ezt a 'csak 198'-at nem tudom hova tenni és ahogy írtam a statisztikák a kiesők számát nézve sem azt mutatták, hogy ez a 163 alatti befejező sima lesz az ezelőtti pár év alapján.
Örülök, hogy várhatóan le fog jönni és hogy hallgattam rátok meg minden, de pusztán a statokat nézve megtehettem volna akár az ellenkezőjét is.

Hm ezt most benéztem, vhogy az volt meg nekem, hogy 1 v 2 csapattal kevesebben vagyunk :D

Ez a holnapi már nagyon baba lesz.



KWIATKOWSKI top 10-re már 4-es szorzót ad bet365. Vajon érdemes tolni? A tegnapi etapon elég gyengén ment. Az időfutamon még jó lehet, de a hegyekben ha úgy megy mint tegnap akkor nem sok jóra számíthat. Ti mit szóltok? A fehér trikóra már 6 szorzó van.

Idézetet írta: deciusrex Dátum július 13, 2014, 20:39:44
KWIATKOWSKI top 10-re már 4-es szorzót ad bet365. Vajon érdemes tolni? A tegnapi etapon elég gyengén ment. Az időfutamon még jó lehet, de a hegyekben ha úgy megy mint tegnap akkor nem sok jóra számíthat. Ti mit szóltok? A fehér trikóra már 6 szorzó van.

Saját maga nyilatkozta, hogy nincsenek illúziói a hegyekben a legjobb hegyi menőkhöz viszonyítva...
Én jelenleg már elengedném látva, hogy az első emelkedőkön egyből gondjai voltak. Fehér trikó esetében meg Pinot és Bardet is elég jól mozgott eddig.

Idézetet írta: lavolpe Dátum július 14, 2014, 11:20:53
Saját maga nyilatkozta, hogy nincsenek illúziói a hegyekben a legjobb hegyi menőkhöz viszonyítva...
Én jelenleg már elengedném látva, hogy az első emelkedőkön egyből gondjai voltak. Fehér trikó esetében meg Pinot és Bardet is elég jól mozgott eddig.
Igen most nekik áll inkább, de én tőlük se számítok nagyon kiegyensúlyozott tourra, egy hegyen minimum ők is nagyon le fognak szakadni. Az időfutam pedig nagyon a lengyelnek kedvez.

Ezt a fehér trikót kicsit pihentetném fogadás szempontjából. Várnék pár hegyi szakaszt (1-2 minimum).
Amiatt várnék csak, mert még van 6 hegyi etap, és ahogy mondta stdavid is, bármelyik francia megrogyhat egy ilyen etapon, ráadásul ott a 20. szakasz az 54 kilométeres időfutam, ahol olyan 5-6 percet fog minimum adni a francia duónak a lengyel. Szóval, ha az időfutam előtt 3-4 perc hátránya lesz csak velük szemben, akkor simán be fogja húzni a fehér trikót.

#43 július 14, 2014, 15:33:59, Pozzato
Kwiatkowski és az Omega egy érdekes megoldást választott, hiszen előremenekültek Nibaliék előtt. Jó szökés lehet ez, mert Martin sokáig tudja vinni a tempót, főleg lejtmenetben(ebben lehet még segítségére Sagan) a lengyelnek, míg hegyen Riblon és Taarame lehet a társa(+ ugye Puritóék). Ha ezt az emelkedőt kibírják és a következőre is 3-4 perc előnnyel érkeznek, akkor akár haza is érhet ez a szökés.



Közben Alberto bukott, és eléggé csúnyán vérzik a lába..esélyesnek tartom, hogy feladja..(akkor pedig el is dől a Tour)



Machado az összetett harmadik bukott, és fel is adta a versenyt. Komoly szakasz lehet ez a mai nap.