Európai Kosár Fogadások 2014/15

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Európai Kosárligák 2014/15

Ebben a témában Európa rangosabb kosárlabda bajnokságairól lehet beszélgetni.

Hozzatok tippeket, osszatok meg információkat, véleményezzetek!

Hajrá!  :beerchug:

Úgy néz ki, mégiscsak mrad a Bilbao az élvonalban. Nagyon jó hír, örülök neki.  :)

Valaki, aki nagyon benne van az NBA világában, attól kérdezném, hogy Ryan Gomesről mit érdemes tudni? Annyit sikerült róla kiderítenem, hogy korábban rengeteg NBA meccsen volt kezdőcsapattagja, és ponterősen is játszott. A magyar NBA fórumon nem sok jót olvastam róla. Azért érdekel, mert nagy Baskonia (Laboral Kutxa) fan vagyok, és ő a legújabb igazolás, amihez vélhetően Shengelia sérülése is közrejátszott. Nocioni ugye távozott a Real Madridba, Gomes képes lesz-e őt, vagy Shengeliát pótolni?

Roger Grimau többé nem a Bilbao játékosa. Remélem ez nem jelenti azt, hogy visszavonul, valamelyik gyengébb első ligás csapatba még simán beférne.

Idézetet írta: Greipel Dátum szeptember 15, 2014, 15:19:36
Valaki, aki nagyon benne van az NBA világában, attól kérdezném, hogy Ryan Gomesről mit érdemes tudni? Annyit sikerült róla kiderítenem, hogy korábban rengeteg NBA meccsen volt kezdőcsapattagja, és ponterősen is játszott. A magyar NBA fórumon nem sok jót olvastam róla. Azért érdekel, mert nagy Baskonia (Laboral Kutxa) fan vagyok, és ő a legújabb igazolás, amihez vélhetően Shengelia sérülése is közrejátszott. Nocioni ugye távozott a Real Madridba, Gomes képes lesz-e őt, vagy Shengeliát pótolni?
Ryan Gomes: Minnesota fanként volt szerencsém "élvezni" a játékát három évig.... Annyit mondok, hogy a srác nem NBA szint..közel sem. Fogalmam sincs, hogy tudott ennyi évig a ligában ragadni (jó mondjuk ezt még sok játékosnál feltehetném). Viszonylag átlagos szinten dob középtávolról, ha jobb napja van akkor hármast bevágja, ha nem akkor átveszi a Josh Smith figurát, és csak dobálja a téglákat. Büntetőzése átlagos, védekező lepattanóknál nem lehet majd rossz, hasznára lehet a baszkoknak, de sok buta faultot be szokott nyelni. Ha nem a minnybe játszott volna 3 évig, akkor nem ragad meg a ligában ennyi ideig.
Európai szinten fogalmam sincs mi várható tőle. Ha hajlandó az alázatra és képes a jó védekezésre (jó párszor eléggé beforgatták őt..), akkor egészen hasznos tagja lehet a csapatnak. Shengeliához képest nem túl nagy előrelépés szerintem, de nem is gyengült vele a gárda.


A spanyol szuperkupa elődöntőiben egyértelmű lesz a végeredmény szerintetek is?
Mennyire lehet necces egy Real Madrid és Barcelona döntő? :)

angol kosárbajnokság

Surrey United - London Lions

tipp: Surrey
odds:5@ Unibet

tipp:Surrey +4.5
odds:3.15@ Unibet

20:30 cet

A mai kosár underdogok közül ezt néztem ki, gondoltam megér egy próbát. Ma kezdődik az angol férfi kosárliga, nehéz itt okoskodni, mert ez egy "félamatőr" bajnokság, úgyhogy könnyen mellécsúszhatnak a tippek. Igen kockázatos a Surrey-t nyeretni, de látok benne lehetőséget és értéket. Az alaptippem egy +4.5-es HC vel próbálom védeni, mivel jó eséllyel nem lesz ott élőben a bet365 nél. A Willhill 5.5 es oddsot ad, de ott korlátozott a tét.

A Surrey friss erővel, jó erősítésekkel, sikeres pre-seasonnal kezdi ma a bajnoki nyitányt. Egy looser seriát kell ma lezárni, ugyanis február 23.-a óta nem nyertek tétmeccset, lost 10 ben vannak. A London Lions ellen az utóbbi 4 év mutatója hazai pályán 6 meccsből 4 győzelem 2 vereség. Az oddsmesterek alulértékelik a Surrey-t, a tavalyi kerethez képest jelentősen erősödtek Kirk Creccoval, Lavione Westel és Erick Forsonnal. A presason meccsek egyik legjobbja Trevor Setty, az amerikai PF volt, aki a Plymouthból nyerő mentalitást hozhat ebbe a kiscsapatba. Az edző Majewski optimistán várja a startot.


Idézetet írta: Szurki Dátum szeptember 25, 2014, 23:25:41
A spanyol szuperkupa elődöntőiben egyértelmű lesz a végeredmény szerintetek is?
Mennyire lehet necces egy Real Madrid és Barcelona döntő? :)

Hát nem venném készpénznek a Real - Barca döntőt, de valóban ez a papírforma. A Pamesa hasonló szerkezetben az utóbbi fél évben kétszer is verte legutóbb a Realt. A Laboral meg egy meccsen bárkit meg tud verni a legjobbak közül is.

Idézetet írta: Greipel Dátum szeptember 15, 2014, 15:19:36
Valaki, aki nagyon benne van az NBA világában, attól kérdezném, hogy Ryan Gomesről mit érdemes tudni? Annyit sikerült róla kiderítenem, hogy korábban rengeteg NBA meccsen volt kezdőcsapattagja, és ponterősen is játszott. A magyar NBA fórumon nem sok jót olvastam róla. Azért érdekel, mert nagy Baskonia (Laboral Kutxa) fan vagyok, és ő a legújabb igazolás, amihez vélhetően Shengelia sérülése is közrejátszott. Nocioni ugye távozott a Real Madridba, Gomes képes lesz-e őt, vagy Shengeliát pótolni?

A régi tankolós Bostonban ő volt az egyik kedvencem, underdogként nyerték a nagyobb meccseiket az ő vezérletével, de ez már elég régen volt.

Eddig a Real kb. tudásának 20%-át nyújtja és így vannak Xnél 43-43 a félidő.
A győzelmük kb. azon múlik hogy mennyire akarnak döntőt játszani.

Nincs Dubljevic, Loncar és Liscsuk 3-3 faultnál, el fognak ők fogyni. Nocioni is bőven takaréklángon eddig.

Idézetet írta: Greipel Dátum szeptember 26, 2014, 20:02:56
Nincs Dubljevic, Loncar és Liscsuk 3-3 faultnál, el fognak ők fogyni. Nocioni is bőven takaréklángon eddig.
Nem úgy áll ehhez a Real ahogy kellene, el fog menni úgy érzem bő 6 perccel a vége előtt.

Idézetet írta: Szurki Dátum szeptember 26, 2014, 20:36:42
Nem úgy áll ehhez a Real ahogy kellene, el fog menni úgy érzem bő 6 perccel a vége előtt.

Végül csak úgy történt, ahogy jósoltam, Dubljeviccsel biztos tovább tartotta volna magát a Valencia. Szerencsére Rudy és Llull oktattak.

Szerencsére nem lett igazam, és a végén megrázták magukat a tripláknak köszönhetően :)
Még a Barca kellene kombimhoz, és ahogy nézem ők azért kicsit másképp állnak hozzá a meccs elejétől fogva :) Remélem kevésbé izgulós lesz :)

Idézetet írta: ZTE88 Dátum szeptember 26, 2014, 18:14:47
angol kosárbajnokság

Surrey United - London Lions

tipp: Surrey
odds:5@ Unibet

tipp:Surrey +4.5
odds:3.15@ Unibet

20:30 cet

A mai kosár underdogok közül ezt néztem ki, gondoltam megér egy próbát. Ma kezdődik az angol férfi kosárliga, nehéz itt okoskodni, mert ez egy "félamatőr" bajnokság, úgyhogy könnyen mellécsúszhatnak a tippek. Igen kockázatos a Surrey-t nyeretni, de látok benne lehetőséget és értéket. Az alaptippem egy +4.5-es HC vel próbálom védeni, mivel jó eséllyel nem lesz ott élőben a bet365 nél. A Willhill 5.5 es oddsot ad, de ott korlátozott a tét.

A Surrey friss erővel, jó erősítésekkel, sikeres pre-seasonnal kezdi ma a bajnoki nyitányt. Egy looser seriát kell ma lezárni, ugyanis február 23.-a óta nem nyertek tétmeccset, lost 10 ben vannak. A London Lions ellen az utóbbi 4 év mutatója hazai pályán 6 meccsből 4 győzelem 2 vereség. Az oddsmesterek alulértékelik a Surrey-t, a tavalyi kerethez képest jelentősen erősödtek Kirk Creccoval, Lavione Westel és Erick Forsonnal. A presason meccsek egyik legjobbja Trevor Setty, az amerikai PF volt, aki a Plymouthból nyerő mentalitást hozhat ebbe a kiscsapatba. Az edző Majewski optimistán várja a startot.

"Ma kezdődik az angol férfi kosárliga, nehéz itt okoskodni, mert ez egy "félamatőr" bajnokság, úgyhogy könnyen mellécsúszhatnak a tippek. "

Hát ez baromira mellécsúszott. Sajnos a meccs előtt nagyon megnyomták a vendégoddsot,  a Surrey oddsa 7.5re felment.

31-27 volt bő 5 perccel a félidő előtt, innen 38-48 lett a félidő, a többit már nem is mondom.