Online Fogadóirodák Blokkolása

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: trianonstorno Dátum július 23, 2015, 18:06:46

Ezt nem lehet előre megmondani: volt olyan iroda, amelyik tiltás nélkül is azonnal kihajintotta a magyarokat (Betdaq), más meg kifejezetten élvezetét leli recskáné sz*patásában (Sportingbet).
A Betdaq azért dobott ki, mert az angol licensz-szabályok szerint lehetnek ugyan fogadóik sportfogadást korlátozó országokból, max. 4-5%, ha jól emlékszem. Egyszerűbbnek tűnt megszabadulni tőlünk, mint számolgatni az arányokat. Namármost, megnézni ugyan nem tudom, de attól tartok az angol licenszt a Betfair is megszerezte...
Ez a 4-5% nagyon íreális szám.
Bet365-nél legútobbi t&c-vel nem hogy máltához kerültünk.
Tehát van kis kapu, ezek a befktetési csoportok számítanak bizonyos dolgokra.
Kérdés hogy megéri-e nekik.

Na elérkezett a pillanat amikor fel kell készülnöm a blokkolás kikerülésére.A Betfair és a Pinnaclesports okán.Természetesen átolvastam az összes hozzászólást a topikban de maradt egy csomó kérdés amire nem tudok biztos választ.
Szóval ha valamelyik iroda kitiltja a magyarokat azzal nem tudok mit kezdeni.Ha adnak valami alternatív elérést (eddig mindig így "úsztam meg" VPN,stb.használatát)vagy idővel lekerülnek a listáról és megint be lehet lépni akkor nyilván az lesz a legjobb,ez esetben megint nincs teendőm.De pl. a Betfairt szinte naponta használom és használnám a hétvégén is úgyhogy valamit tennem kell.Átmenetileg megpróbálom  a Zenmate-ot (német oldalról lépjek be ahogy többen is írták?)de mivel tartok tőle hogy nemigen fog tetszeni nekik vagy esetleg a Pinnaclenak ha eljön az ideje ezért valószínűleg egyedi IP-címes VPN-re fogok befizetni.10-15 dollár havidíjat meg kell hogy érjen.De vannak gondjaim kérdéseim.Felsorolom:
1.Ha lesz egy egyedi IP-címes VPN-em akkor az iroda attól még tudni fogja hogy VPN-en keresztül lépek be?Azért kérdezem mert nem értek hozzá.A folyton változó IP-címből ugye rájönnek a VPN-használatra.De ha mindig ugyanazt a fix címet mutatja feléjük akkor is rájöhetnek másból?(Tudomásom szerint az Everestpoker bezárt néhány magyar számlát mert a blokkolás alatt VPn-el próbálkoztak.)
2.Nem tudom mennyire okos dolog a környező országok IP-címéről belépni egy fogadóirodába vagy egy pókerterembe?Gondolom meg tudom magyarázni hogy odajárok dolgozni és mivel Magyarországon blokkolnak ezért fogadni is onnan szoktam.(Ez szerintem azért hihető duma.)Itt még az is közrejátszik hogy nem tudom hogy ezekben az országokban milyen tiltások vannak érvényben.Én nyugat-mo.-on élek nekem gyorsan elérhető szükség esetén Ausztria,Szlovákia és Szlovénia;esetleg Horvátország.Mit tudtok az ottani szabályozásokról?Meg ugye hogy egyes online irodák onnan fogadnak-e játékosokat?Pinnacle nem fogad játékosokat UK,betfair Németországból stb,lassan már egy táblázatot kellene összeállítani hogy melyik fontosabb iroda melyik országból érhető el legálisan.
Egyszerűen csak azt akarom hogy ezek a fogadóirodák/pókertermek minél később vágjanak ki annak okán hogy a blokkolás megkerülésével játszom náluk.

Azt azért nem kötném az orrukra, hogy recskáné és bandája dolgozik. Ha tudnak a blokkolásról, tudnak, ha nem, akkor nem.

Szerintem akár meg is kérdezheted őket, hogy a munka miatt ide-oda utazgatsz, nem gond-e, hogy Európából innen-onnan -mondjuk internetkávézókból:)) - bejelentkezel?

Az IP cím jó kérdés, nem tudom, hogy a VPN használatakor mi a helyzet, ugyanakkor az tény, hogy nekem pl. adsl előfizetésem van, ami dinamikus IP címet jelent, vagyis minden egyes netre jelentkezéskor teljesen újat kapok. Eddig még senki nem problémázott, pedig vagy 10 oldalon is megfordultam már...

Üdv mindenkinek,
régebben fogadtam a betfairen skrillen keresztül, de abbahagytam. Most folytatni akarom, de nem tudok feltölteni pénzt a skrillel, mert azt írja "Your balance cannot be used for this transaction because you have funded your account with a payment method not supported for online gambling.". (A skrillre OTP-s bankkártyáról utaltam és bejelöltem hogy nem fogadásra akarom használni a pénzt...)
Tud vki segíteni, hogy hol a hiba?
Vagy nektek megy valahogy máshogy? esetleg netellerrel?

Idézetet írta: hungabor01 Dátum július 25, 2015, 12:15:32
(A skrillre OTP-s bankkártyáról utaltam és bejelöltem hogy nem fogadásra akarom használni a pénzt...)
Tud vki segíteni, hogy hol a hiba?
Vajon hol lehet a hiba?

Idézetet írta: hungabor01 Dátum július 25, 2015, 12:15:32
Üdv mindenkinek,
régebben fogadtam a betfairen skrillen keresztül, de abbahagytam. Most folytatni akarom, de nem tudok feltölteni pénzt a skrillel, mert azt írja "Your balance cannot be used for this transaction because you have funded your account with a payment method not supported for online gambling.". (A skrillre OTP-s bankkártyáról utaltam és bejelöltem hogy nem fogadásra akarom használni a pénzt...)
Tud vki segíteni, hogy hol a hiba?
Vagy nektek megy valahogy máshogy? esetleg netellerrel?

Átküldöd valakinek őmeg vissza utána már betudod fizetni játékra.

Idézetet írta: junglefever Dátum július 25, 2015, 12:58:36
Vajon hol lehet a hiba?
először természetesen azt választottam, hogy fogadásra akarom használni, de ugyanezt írta ki, gondoltam biztos a tiltás miatt, ezért próbáltam ki így is...

Idézetet írta: sade63 Dátum július 25, 2015, 13:10:47
Átküldöd valakinek őmeg vissza utána már betudod fizetni játékra.
csak nem ismerek senkit, akinek lenne skrillje

Idézetet írta: sade63 Dátum július 25, 2015, 13:10:47
Átküldöd valakinek őmeg vissza utána már betudod fizetni játékra.
próbáld meg elküldeni sajátmagadnak régen engedte vagy mekérsz egy havert, hogy reggelljen.

Idézetet írta: sade63 Dátum július 25, 2015, 14:57:31
próbáld meg elküldeni sajátmagadnak régen engedte vagy mekérsz egy havert, hogy reggelljen.

én ezért kaptam a bucimra, szóval ezzel ne próbálkozz. Az ha valakinek elküldöd, és az visszaküldi müködik. Az a néhány 10 forint utalási költség meg bekalkulálandó...

Tudtok olyan ügyről, amelyben valamelyik online fogadóiroda az Európai Bírósághoz fordult a verseny korlátozása miatt, miután tagállam blokkolta az elérhetőségét?

Idézetet írta: rosco Dátum július 26, 2015, 12:41:01
Tudtok olyan ügyről, amelyben valamelyik online fogadóiroda az Európai Bírósághoz fordult a verseny korlátozása miatt, miután tagállam blokkolta az elérhetőségét?

igen, és eléggé össze-vissza ítélnek
az elsőt a bwin elbukta
http://www.jogiforum.hu/hirek/21580

aztán az újabb körben már változott a helyzet
http://www.jogiforum.hu/hirek/23761

viszont nem találom azt az ítéletet, amire az alábbi cikkben hivatkoznak
http://www.tmkronika.hu/hirek/ismet-szabad-az-online-fogadas-joghezag-miatt

Idézetet írta: Milan Dátum május 18, 2015, 11:07:32
Igazad van, s ezt a dolgot hozzák fel érvként a külföldi online fogadóirodák is, mármint a "szabad piacot", a "szolgáltatások szabad áramlását", de ezt egy monopolista államnak nehéz feldolgoznia úgy, hogy nem is akarja.

Jelen állás (törvények) szerint nincs lehetőség külföldi online irodáknak engedélyt vásárolniuk. Az egész szerencsejáték ipar a Szerencsejáték Zrt., illetve Andy Vajna és Szima Gábor kezében van.

Az államnak fogalma sincs, hogy te egy külföldi pénztárca segítségével milyen tranzakciókat bonyolítasz le: online fogadsz, vagy pont bugyit vásárolsz Kazahsztánból.

Üdv,

egy kis segítséget kérnék, a kérdésem az lenne ha jól értelmeztem az alábbiakat,ezek szerint nyugodtan lehet skrill-re gambling opcióval befizetni,mert a NAV nem fogja tudni,hogy ez gamblingre megy? A másik kérdés pedig az lenne ha Geek Toys -al ugyanugy elérem az oldalt mint eddig ,annak lehet e valamilyen következménye?

Előre is köszi

Egyébként h anem netes pénztárcára veszel le mondjuk betről pár 10-ezer ft-ot lehet annak valamiféle következménye, gondolom sokan fizetnek be ugyanugy kártyárol és sokan veszik le továbbra is bankszámlára, vagy ezt figyelik mostmár?

Nem illegális játszani, csak reklámozni. Játékosokat nem érintette semmilyen változás.

Magyarországon bukméker legális ?