Bunda volt?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Igazad van Pozz
és itt a de...ezek mind véletlenek/bénázások?

Idézetet írta: Sound Dátum február 26, 2020, 13:09:08
Igazad van Pozz
és itt a de...ezek mind véletlenek/bénázások?
Szerintem az igazság sokrétű, simán benne van, hogy fentről is szólhattak, érdekesebb legyen a liga. Mondjuk számomra már az érdekes, hogy ez a botrány szarul focizó Barca az első, de ha bunda, akkor nálam Atlético.
Őket sújtja a legtöbb ítélet, ellenük van a legtöbb kétes szituáció, ez az, ami számomra fura. Nem csak ebben a szezonban, hanem évek óta.

Megmondom őszintén, fogalmam sincsen, hogy mind véletlen bénázás-e. Vannak olyan kapusok, akik nem tudnak konzisztens teljesítményt nyújtani, óriási a kilengés egy-egy periódus között. Nem mindenki ter Stegen vagy Alisson. Barcás példával élve, emlékszem még a Valdés időkre, amikor azon imádkoztam, hogy legyen inkább egy az egyben valakivel, mert azt megoldja, mintsem valami könnyű szituációt (megfogni egy távoli gyengébb lövést stb.). Nem figyeltem végig Courtois pályafutását, de azokra emlékszem, amikor top formában volt, mindent fogott, ami kapura ment, meg olyat is, amikor sorra kapta be a gólokat és csinálta a hülyeséget. Lehetséges, hogy van mögötte más dolog is, amit én gyanítok, az elsősorban a magánélete. Azért az eléggé komoly hatással van a munkára, csak pár infó a belga kapus életéről:
- tavaly a feleségét és gyerekei anyját lecserélte egy szőke topmodellre
- ami megfejeli a sztorit, pár hete egy angol nő állította, hogy mikor Courtois korábbi felesége terhes volt a második gyerekükkel, ő lefeküdt egy másik nővel, akitől gyereke született
- de volt sztorija 8 évvel ezelőttről is, mikor Kevin de Bruyne nőjével feküdt le, mikor az Madridba utazott

A faszi annyi nővel kavar és annyiszor szerepel a bulvárban, hogy nem csoda, ha néha nem éri el a labdákat.  ;D

Ez tök jó, így sztori szempontjából..már a nő ügyi kavarás. Meg a gyerekek hülyének nézése...
Mennyi hazugság kell ahhoz, hogy ezt meg tudja valaki csinálni a magánéletében.

Idézetet írta: Sound Dátum február 26, 2020, 13:43:26
Ez tök jó, így sztori szempontjából..már a nő ügyi kavarás. Meg a gyerekek hülyének nézése...
Mennyi hazugság kell ahhoz, hogy ezt meg tudja valaki csinálni a magánéletében.

Van az a szint, amikor már a nevét sem tudja.  :D

Idézetet írta: SPF Admin Dátum február 26, 2020, 16:41:20
Van az a szint, amikor már a nevét sem tudja.  :D

Nincs abban semmi rossz.

Üdv,

Laci

Idézetet írta: csacsa44 Dátum február 26, 2020, 17:27:17
Nincs abban semmi rossz.

Üdv,

Laci

A tegnap nem Géza voltál?

Egy Real-kapusról beszélünk, szóval nem zárhatjuk ki, hogy szimplán egy balfasz. ;D

Én nem kockáztam ki, de szerintem nem is érte volna el, és ő is erre gondolt, ezért nem nyúlt érte. De menjünk bele, bunda. Egy ilyen helyzetet dumáltak le előre, hogy szélről jön majd egy középmagas lövés, amit nem kéne megfogni, és a reflex mozdulatokat kellene tizedmásodpercek alatt kikapcsolni, és a bundára gondolni. Néhány játékosnak biztos megy, de ez a Courtois úgy néz ki, mint akinek megalszik a tej a szájában, aztán még tejföl és sajt is lesz a megaludt tejből.


#562 február 26, 2020, 20:20:06, Sound
Tételezzük fel, hogy bunda - ledumálták az 1:0-át, úgy hogy a szünet 0:0.
A real játéka ezt simán adta...
Nem a szitut dumáljuk meg, hanem azt hogy ebben mindenki profi - ha jön a lehetőség megcsináljuk. Találjátok el a kaput egyszer/kétszer stb, Courtois megcsinálja - előadja, hiszen nem ma kezdte az ilyeneket.
Mi majd eljátszuk, hogy fáj az 1:0 - lövünk kurva sokat nem találunk kaput...

Kinek jó ez? Nem bundázták meg a távol-keletiek nem azt mondom, se a maffia...
Bár a belga kapust újabb szexbotrányok visszatartásával simán sakkban lehet tartani, zsarolható. Szerintem csak annyi, hogy kellett a "banknak" fogadóirodáknak a bevétel. Nem úgy képzelem, hogy van egy fogadóiroda és cső ők csinálták. Van egy "bank" hívjuk csak így van érdekeltségében 10-15 fogadóiroda - pl sportinbull-os átállás anno bebzonyította, hogy a bwin és a sportingbet ugyanaz!! és még hány átfedés van - hány érdekterület: tiétek a baseball, miénk az ausztrál foci - tietek a golf, mienk az összes európai tenisztorna stb...

Csak annyi az ügy, hogy nem mindenesetben a csapat - jelesül a Real dönt (megnyeri a meccset), a rendszer fenntarthatósága/finanszírozása miatt kell, hogy időnként akár egy Reál szintű klub is adjon egy-egy meccset...
Cuortois megcsinálja..
de nézzétek a "védőt"...jól látom a Modric az, ő ment a szélsővel vissza, ő támadta meg??? Nyilván a bekkek elől ragadtak, de milyen messze van már... se egy bevetődés semmi, tisztes távolság...csak épp nem mondja: középmagassan lőd lefekszik...

és a lövés - a védhetetlen bomba...nézzétek a labda ívét. Telibe lövi rüszttel, semmi csavarás, behullik a léc alá a labda. Akkor megkora erő lehetett benne? Egy ilyen löket simán lehetne 100 km/óra körüli. De ilyen rövid távon veszít az erejáből, s a gyors labda, ha tartja az irány fölé megy, ez meg beesik...

Idézetet írta: Pozzato Dátum február 26, 2020, 13:25:23
Szerintem az igazság sokrétű, simán benne van, hogy fentről is szólhattak, érdekesebb legyen a liga. Mondjuk számomra már az érdekes, hogy ez a botrány szarul focizó Barca az első, de ha bunda, akkor nálam Atlético.
Őket sújtja a legtöbb ítélet, ellenük van a legtöbb kétes szituáció, ez az, ami számomra fura. Nem csak ebben a szezonban, hanem évek óta.

Megmondom őszintén, fogalmam sincsen, hogy mind véletlen bénázás-e. Vannak olyan kapusok, akik nem tudnak konzisztens teljesítményt nyújtani, óriási a kilengés egy-egy periódus között. Nem mindenki ter Stegen vagy Alisson. Barcás példával élve, emlékszem még a Valdés időkre, amikor azon imádkoztam, hogy legyen inkább egy az egyben valakivel, mert azt megoldja, mintsem valami könnyű szituációt (megfogni egy távoli gyengébb lövést stb.). Nem figyeltem végig Courtois pályafutását, de azokra emlékszem, amikor top formában volt, mindent fogott, ami kapura ment, meg olyat is, amikor sorra kapta be a gólokat és csinálta a hülyeséget. Lehetséges, hogy van mögötte más dolog is, amit én gyanítok, az elsősorban a magánélete. Azért az eléggé komoly hatással van a munkára, csak pár infó a belga kapus életéről:
- tavaly a feleségét és gyerekei anyját lecserélte egy szőke topmodellre
- ami megfejeli a sztorit, pár hete egy angol nő állította, hogy mikor Courtois korábbi felesége terhes volt a második gyerekükkel, ő lefeküdt egy másik nővel, akitől gyereke született
- de volt sztorija 8 évvel ezelőttről is, mikor Kevin de Bruyne nőjével feküdt le, mikor az Madridba utazott

A faszi annyi nővel kavar és annyiszor szerepel a bulvárban, hogy nem csoda, ha néha nem éri el a labdákat.  ;D

De Bruyne most megbosszulta ....

Idézetet írta: Sound Dátum február 26, 2020, 20:12:53

Csak annyi az ügy, hogy nem mindenesetben a csapat - jelesül a Real dönt (megnyeri a meccset), a rendszer fenntarthatósága/finanszírozása miatt kell, hogy időnként akár egy Reál szintű klub is adjon egy-egy meccset...

A fogadóirodák alapból miért lennének rászorulva a bundázásra?
Matematikailag ők a nyerők a valószínűséghez képest megadott kisebb szorzók miatt és az emberi pszichológia is nekik kedvez. (a nyertes a nyereményből tovább játszik, amíg el nem bukja, a vesztes meg vissza akarja nyerni az elbukott pénzét... Na meg kell az adrenalin-löket, bármi is az ára)

A fogadáshoz meg nem kell sportesemény (lásd pl. e-sport és rulett) a sporthoz meg sportfogadás nem kell, mert az irodák szponzorációja ugyan plusz bevételi forrás bizonyos csapatoknak és bizonyos sportágaknak, de bőven működnek ez nélkül is ligàk és klubok.
(a nézők, a tulajdonosok, az állam, az önkormányzatok, az egyéb szponzorok és a tv társaságok "hozzájárulásaiból" is bőven fenntartható fogadóirodák nélkül is a profi sport)

Az meg már afrikailajosi szint, mikor azt hisszük, hogy az egész világ azon fáradozik, hogy megtévesszen és rendszeresen becsapjon minket.

Ha egy kapus nem véd ki egy védhetetlen lövést, az nem feltétlenül bunda. Szerintem itt miután érezte, hogy nem éri el, nem akart nekiesni a kapufának és már a landolásra figyelt.

Asszem Buffon mondta, hogy aki számon kéri, miért nem ér oda egy kapus mindenhova az ötösön belül, az gondoljon bele, hogy ez önmagában egy polgári lakás alapterületének felel meg... (kb. 100 m2)

Van egy kapus haverom, amikor ilyen nagy dugókat benyel, azt szokta mondani: Azért nem védte ki, mert meg akarta nézni, mekkora gól lesz  ;D -szerintem Courtois is így volt vele.

#566 február 27, 2020, 13:02:09, Sound
Idézetet írta: Knapp Dátum február 27, 2020, 11:09:36

A fogadáshoz meg nem kell sportesemény (lásd pl. e-sport és rulett) a sporthoz meg sportfogadás nem kell, mert az irodák szponzorációja ugyan plusz bevételi forrás bizonyos csapatoknak és bizonyos sportágaknak, de bőven működnek ez nélkül is ligàk és klubok.
(a nézők, a tulajdonosok, az állam, az önkormányzatok, az egyéb szponzorok és a tv társaságok "hozzájárulásaiból" is bőven fenntartható fogadóirodák nélkül is a profi sport)

Ezzel nem értek egyet. Szerintem sehol sem rentábilis a profi foci, és nem csak Magyarországra gondolok.
Fizetések - itt nem csak a játékosokat kell számolni egy gigaklubnál...Sztem max 3-4 hónapot fedeznek azok a bevételek amiket írtál. Kap egy bl szereplésért 15 millió eurót egy topcsapat...mi az egy havi bérek se..+járulékok, tv-s pénzek max 2-3 hónapot fedeznek, jegybevételek/bérletek talán 1-2-re elég - mennyit kaszál egy csapat egy telt házas meccsen? 50 eurós átlagjegyárX60.000= 3.000.000 euró, hány ilyen meccs, van egy szezonban 30-az kb 90 millió? Mennyi egy meccs rendezési költsége??? fél millió euró??
Mennyi a havi bérköltség - Dzsudzsák keres évi 3 milliót, legyen havi 280.000 - na ez egy reálnál nem áll meg, akkor mennyi a havi átlag 2 misi járulákokkal? legyen másfél, van 25 játékos az első csapatnál...csak az havi 40 millió...és a különböző fiókcsapatok, edzők, egészségügy, marketing osztály? Mennyi a havi bérköltség, de tényleg 80 millió, 100 millió?
Mennyit költenek egy vendégmeccs alkalmával? Mondjuk elmegy a Real Manchesterbe, mire jön ki? sztem alsó hangon 1 millió minimum, hányszor megy egy évben? 30-szor? Hányszor mennek edző táborozni, alkalmanként mennyiért 10 millió..és nem csak az első csapat...

Eladott mezek/ajándéktárgyak egy topklubnál az mennyi? évi 100 millió kb max.
Mennyiért igazolnak?
Igen szponzoráció - ki szponzorál? Ja a fogadóiroda. Aha...
Létesítményfenntartás?

Ezek a kérdések, felvetések nem találnak válaszra sohasem. Titok? Miért titok? Akárhogy nézem a bevételeket és a kiadási oldalt amelyek mindkét esetben felvetéseken alapulnak, sehogy sincsenek egyensúlyban.
Se egy szlovák DAC-nál, se a Kaposvári Rákóczinál, se egy Manchester Unitednél...

..és igen a fogadóiroda pénzénél van! Mindig! A sportfogadás viszont "A fő kínálat"! Csak rulettezni nem mész fel online, az e-sportok "csak" csatolt termék. Ha a fogadóirodák (mögöttük lévő bankok) a szponzorok, azaz kvázi ők tartják fenn a rendszert, akkor...Akkor is elég az a pénz amit a "fogadóiroda mindig nyer"-ből beszed?? Na ezt sem tudjuk meg sohasem.

Lehet igen/lehet nem...
Lehet véletlen csinálta Courtois lehet nem...
Lehet bunda volt, lehet nem...

Ezeket a dolgokat sosem fogjuk megtudni. Csak kiváncsi voltam a fenti videó kapcsán, ki mit gondol...

#567 február 27, 2020, 13:19:41, Milan
@Sound : azt a bombát nincs olyan kapus amely kivédte volna. A linkelt videón nem látszik annyira, viszont másik kameraállásból ez védhetetlen volt.

Azért én a fogadóirodáknak nem adnék olyan nagy jelentőséget, mint amekkorát te adsz. Része a marketingtevékenységnek, és igen, vannak bundák, de csak erre fektetni az egész sportvilágot, hát nem tudom.

Egy Real Madrid, vagy az Fc Barcelona, mint brand/termék, Coca-Cola szinten van.

@Sound
Legyen akkor egy Barcelona szintű csapat gazdasági helyzete az alap.

A Barcelona főszponzora a Rakuten. Óriási összegeket ölnek a csapatba, ők nem csak egy sima mezszponzor, jóval több annál. Sorozatot készítettek a csapatról, melyet a saját platformjukon lehet megnézni, népszerűsítés minden téren. Olyanok ők, mint az Amazon, csak Ázsiában. Egyre jobban terjeszkednek, mit várnak el cserébe a katalánoktól? Azt, hogy Iniesta ne Gyirmótra menjen el levezetni, hanem az ő egyik Japán csapatukhoz, ahogyan azt is, hogy kapcsolataik révén, olyan játékosok is átvigyenek hozzájuk, mint David Villa. Ezekből a szponzorokból akad bőven egy csapatnál, akinek megéri beletenni évi 50-100 millió eurót ebbe a projektbe, ugyanis sokszorosát kapják viszsa a termékek által. A Nike oldalára lépve mit látunk a kollekciónál: Barcelona, PSG, Chelsea stb.

Ők is hivatalos szponzor, temérdek pénzzel, mezekkel, amiből egy darab 30-40 ezer forint, ázsiai szurkolók úgy veszik, mintha nem lehetne minden bazárban kapni "eredetit" 10 euróért. Volt olyan kínai srác, akit ámulva figyeltem a stadion melletti hivatalos üzletben, 10 darab dedikált Messi mezt tett be a kosarába, az alsóhangon 1,5 millió forint. A meccs végeztével 2 órán át gyakorlatilag be sem lehet jutni az üzletbe, annyian vannak, minimum 20 percet állsz sorba (hatalmas kasszarendszer, ahol egyszerre ilyenkor minimum 8-10 kassza üzemel). Senki sem ússza meg 20-30 euró alatt, de általában 200-300 euró ilyenkor az átlag, ahogyan elfigyeltem, ez egy focimeccs napja. Akkor még ott a kosárlabda, futsal és a sima hétköznap is, ez csak a stadion melletti hivatalos üzlet. Ezeken kívül még van városszerte egy csomó kis hivatalos üzlet, ahol mindig vannak vásárlók, ahogyan láttam. Ezekhez hozzá lehet venni az online rendelést, 100 millió euró a minimum, ami összejön egy ilyen klubnál csak a termékekből, de szerintem jóval nagyobb összeg is. Emlékszem, mikor Ronaldót leigazolta a Juventus, mondták is, hogy pár nap alatt megtérült az egész.

A meccsjegyek kisebb átlagát teszik ki a bevételnek, jobb esetben évi 25 mérkőzés, Camp Nou esetében átlag mondjuk 70 ezer néző, meccsjegyek ára változó, de azért bőven akad drágább (kiemelt) mérkőzés, szóval 40 ezer forinttal érdemes számolni. Ez jelen pillanatban olyan évi 200 millió euró környéki bevétel, de ha végig teltház közeli az arány, nagyobbak a meccsek, több a sztár, akkor ez még nagyobb összeg. És ez utóbbi mire elég? A Barcelona bértömege egy évben 600 millió euró környéke. Magyarán még a felét sem teszik ki a jegyeladásokból származó összegek.

Mennyi az aktuális éves kiadása a Barcának? Az elmúlt két évben 900-1000 millió euró volt, ennek nagyobb hányadát tette ki a bértömeg. A bevétel viszont ennél is több, a hivatalos adatok szerint a katalánok folyamatosan profitba zárnak az elmúlt években. A jegyeladások és merchandising nem teszik ki a teljes bevételt. Ez azt jelenti, hogy a maradékot a szponzorok (és a játékos eladások) hozzák, akikből egy katalán csapatnál van szép számmal, ahogyan említettem. A Rakuten és a Nike mellett a másik kiemelt szponzor a Beko, míg a prémium kategóriába tartozik a Caixa Bank. Ha megnyitod a bank hivatalos oldalát, meccsjegyeket lehet venni például:
https://www.caixabank.es/particular/family/passion-fc-barcelona-family-senior.html

Katalónia legnagyobb, míg Spanyolország egyik legnagyobb bankja, gondoljuk el, hogy ők se két forintért hírdetnek náluk. A többi kisebb nemzetközi szponzor: Estrella, Konami (a kiadó játékában, szinte minden évben kiemelt szerepet kap a Barcelona, sok esetben erre épül a PES), Nestlé, Gatorade, Canon és igen, az 1XBet is. Ezeken kívül rengeteg regionális szponzor, de mindössze egyetlen fogadóiroda, itt a teljes lista:
https://www.fcbarcelona.com/en/club/sponsors#

Ezzel arra akarok utalni, hogy olyan kishal a sportfogadó iroda, hogy csalás szempontjából irreleváns, gyakorlatilag, ha nem tennék bele az évi x milliójukat, akkor szerezne helyettük mást a Barcelona (évente sorban állnak a nagyobbnál nagyobb szponzorok, Barcánál olyan támogató, mint a Coca Cola, kishalnak számít). Miközben a végére értem a bejegyzésnek, pontosan megnéztem az adatokat a könyvelés alapján, fentebb leírt számok többsége helyes volt, tavalyi adatok alapján 1 milliárd euró volt a kiadása és a bevetéle a Barcának, minimális profitba zártak. Így oszlik ez el a kiadás:
Bértömeg: 670 millió (csak játékos)
Egyéb munkatársak bértömege: 50 millió
Vezetési költségek: 200 millió
Egyéb összegek és ammortizáció: 50 millió

Bevétel:
Jegyeladás: 210 millió
Szponzorok+Merchandising+TV-s közvetítések stb.: 625 millió
Játékosok eladása: 110 millió
Vannak még egyéb bevételek is: 40 millió

Szerintem érzékelhető, hogy egy ilyen nagy klubot nem igazán érdekel egy fogadóiroda pénze, esetleges hatása.

Amiket feltettél kérdéseket Sound, azokra megvan a válasz az interneten, szépen le van írva, én csak a Barcelona példáján keresztül mutattam be, mert őket ismerem jobban. Biztos vagyok benne, hogy kisebb utánajárással a Real Madridról is ki lehetne deríteni hasonló dolgokat, szerintem nem szorulnak egy Courtois bakira, ahogyan a spanyol szövetség sem, ha csak a pénzügyi oldalt nézzük. Nekik jóval nagyobb üzlet a közvetítés és egyéb szponzoráció. Az egy másik kérdés, ha egy csapat kárára vagy javára tévednek folyamatosan, ott már lehet szó gyanús dologról.

https://betsapi.com/r/2253713/Atlant-Moscow-v-Kristall-Moscow

Az Atlant 2-0-ra vezet, az ellenfele kapu felé sem nagyon megy. Aztán az a Kristall, amely a 60 percig 1-szer talált kaput, és négy-öt lövést küldött kapu mellé, az a 60. és a 65. percek között rúg négyet, és fordít.  ;D