Transferwise - pénzváltás kedvező feltételekkel

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


A transferwise segítségével akár 0,5% költséggel utalhatsz különböző devizanemű számlák között, miközben középárfolyamon váltanak.

Valójában ez egy p2p szolgáltató, azaz az ügyfelek különböző irányú tranzakcióit párosítja az aktuális középárfolyamon, majd utalják tovább a pénzt 0,5% (minimum 1 euró) kezelési költség felszámításával.
Egyéb költségeink lehetnek a befizetésnél vagy a pénz fogadásánál, de nekem nem voltak, ezt majd részletezem.

Aki a https://transferwise.com címet kiegészíti a /u/511ed karakterekkel, az a ref linkemen találja magát és örök hálára kötelez. :)
Ráadásul spórolhat is egy keveset:

Az oldal szerint 3 meghívott aktív felhasználó után 50 fontot fizetnek, a meghívottaknak meg 3000 font értékig ingyenes átutalást biztosítanak. (bár ez szerintem csak a legelső utalásra érvényes. Ezt nem tudtam ellenőrizni, nem meghívásra regisztráltam)

Személy szerint arra kerestem megoldást, hogy a Neteller számlámon lévő eurót forintra átválthassam minél kevesebb veszteséggel.
A szolgáltatás még nekem is új, de a napokban már teszteltem előbb 10, majd egy 500 eurós tétellel.
Neteller bankkártyával töltöttem fel az összegeket, majd magyarországi forint számlára utaltattam ki.

A bankkárytás feltöltésnek nem volt díja - valószínűleg más kártyákkal is elérhető ez - a kiutalás költsége a 10 euró esetén 1 euró volt (a minimum díj), az 500 euró esetén pedig 497,51 eurót utaltak tovább. (azaz valóban 0,5%-ot vontak)

A feltöltött pénz mindkét esetben pár órát függőben volt - elvileg akár két munkanapig is várhatnak a váltással - majd valóban az aktuális középen váltottak és 1-2 órán belül utalták is tovább.
Összességében 1 munkanapon belül mindkét tranzakció végigment, azaz a netelleres kártyás befizetéstől a magyar Axa számlámra eljutott a pénz ennyi idő alatt.

Elvileg a fogadóirodákhoz is be tudunk fizetni ezzel a módszerrel, ha tudunk megfelelő számlaszámot. (szerintem a magyar bankoknál vezetett forint számlákra forintot utalhatunk)
Hamarosan kipróbálom.

Az átváltásnál be lehet állítani (0,5 és 3% között), hogy a befizetéskori árfolyamhoz képest mekkora "kilengést" vagyunk képesek elviselni, azaz ha mondjuk a most 307 ft-ot érő eurónkat nem akarjuk 300-ért eladni, ha hirtelen beszakadna a forint, akkor ezt egy 0,5 vagy 1%-os limittel elkerülhetjük. (0,5% is 1,5 ft-ot jelent az árfolyamban, szerintem normál esetben ennyi ráhagyás elegendő, de 1% biztosan)

Természetesen ellentétes irányban is lehet váltani, forinttal is tölthetjük a számlánkat (és még egy tucat pénznemben), viszont - ha jól értelmezem - mindenképpen olyan célszámlát kell megadni, ahol a számla pénzneme egyezik a fogadó országéval. (tehát Németországba, Ausztriába utalhatunk eurót, Magyarországra nem)
Tehát mondjuk eurót akkor tudunk befizetni egy eurós irodához, ha kapunk tőlük egy olyan euró számlaszámot, amelyet valamelyik eurózóna országban vezetnek.

Kiegészítés:
a transferwise utalás megkezdéséhez normál banki utalással és bankkártyával is feltölthetjük a pénzt, utalásnál a bankunk költségei drágítják a mókát.

"Pénzgyűjtőként" is használható a szolgáltatás, azaz "legyárthatunk" egy emailbe vagy weboldalba illeszthető linket, amire befizethetnek mások és a érkező összeget továbbítják nekünk automatikusan.
Jó dolog, mert fix összegeket is be lehet így gyűjteni olcsón, ha mondjuk éppen tippszolgáltatást csinálsz! hehe

Kieg2: A 0,5%-os kezelési költséget úgy is értelmezhetjük, hogy a középárfolyamhoz képest 0,5%-kal rosszabb árfolyamon váltanak nekünk a gyakorlatban...

Alapos elemzés, szvsz az annyira gyűlölt és szeretett iroda is azért szüntette meg a Neteller és Skrill befizetési lehetőséget, mert sokan rájöttek (rájöttünk) a középárfolyamon történő váltásra.

Akiknek eurós számlájuk van náluk, és mivel a 3000Ft gyakran a 10 euró határán van, azoknak itt egy link, ezt használják.

www.xe.com

(direkt nem abba a topicba írtam, mivel szerintem mi qrtuk el)

Idézetet írta: La Guerta Dátum december 04, 2014, 16:54:00
Alapos elemzés, szvsz az annyira gyűlölt és szeretett iroda is azért szüntette meg a Neteller és Skrill befizetési lehetőséget, mert sokan rájöttek (rájöttünk) a középárfolyamon történő váltásra.

Akiknek eurós számlájuk van náluk, és mivel a 3000Ft gyakran a 10 euró határán van, azoknak itt egy link, ezt használják.

www.xe.com

(direkt nem abba a topicba írtam, mivel szerintem mi qrtuk el)

Erről meg te írhatnál bővebben!  :)



A transferwise esetében még két dolog megemlítendő:
- elsőre elcsesztem a számlaszámot (egy számjegyet melléütöttem és amekkora arcom van, nem is ellenőriztem), ők írásban jelezték, hogy ez nem oké, vagy visszautalják a pénzt a kártyámra vagy várják a helyesbítést. Na ezzel együtt (két üzenetváltás) is lezajlott munkanapon belül az utalás.

- a magyarországi Axa bank, amely nem végez deviza műveleteket, szintén a transferwise szolgáltatásait ajánlotta nemzetközi utalásokhoz.

Knapp, ez jól hangzik, főleg ha megy a Netelleres kártyával is. Számlakivonaton mi jelenik meg? Milyen cég?

Egyre több helyen látom amúgy azt a transferwise hirdetést. Akkor azt mondod Knapp ez egy jó megoldás arra, hogy kiküszöböljük a skrill, neteller kártyáknál kötelező váltást?

Idézetet írta: vmlinuz Dátum december 05, 2014, 12:17:46
Knapp, ez jól hangzik, főleg ha megy a Netelleres kártyával is. Számlakivonaton mi jelenik meg? Milyen cég?

A netelleres történetben és a magyar bankszámlán is Transferwise illetve Transferwise Ltd. szerepel.
A pénz magyar Raiffeisen számláról érkezett a számlámra - ezért is lehetett ilyen villámgyors - feltételezem, hogy ha forintban fizetünk be, akkor szintén ide kell utalni. (utalásos és bankkártyás "feltöltés" is van)

Idézetet írta: alexthebest Dátum december 05, 2014, 12:51:55
Egyre több helyen látom amúgy azt a transferwise hirdetést. Akkor azt mondod Knapp ez egy jó megoldás arra, hogy kiküszöböljük a skrill, neteller kártyáknál kötelező váltást?

A netellerről befizetett 10 euróból 9 euró középárfolyamon átváltva megérkezett az Axa számlámra.
A netellernél eleve 9 euró lett volna  a kiutalás díja.  :)
...plusz a váltás vesztesége, plusz, hogy az Axa a deviza tételek fogadásánál díjat számít fel, bár ez nem minden banknál van így.

Az 500 eurós utalásnál 306,51-ért váltottak és 152 ezer pár száz ft érkezett a számlára, valójában 304,99 ft-ért "adtam" el az eurót mindent egybevetve, miközben 306,51 volt az árfolyam.

Kisebb összegeknél (kb. 25 euróig) a bankkártyás vásárlás azért még olcsóbb átváltási lehetőség, hiába kerül 3-5%-ba a váltás, de nincs minimum 1 eurós díj, mint itt.

A transferwise költségeit meg úgy is számolhatjuk, hogy 200 eurós tételig 1 euró a költség, az felett pedig 0,5% a teljes összegre vetítve.





Köszönöm annak, aki rajtam keresztül regisztrált!
Ilyenkor értesítés jön arról, hogy milyen email címről regisztráltak, tehát az anonimitás megmarad, ha csak éppen nem a nevet tartalmazza a cím.  :)

Megerősítem, hogy az első átutalás van ingyen a meghívásra regisztrálás után!

Utalásnál a számlaszám megadás mellett szerepel az email cím megadás lehetősége is, ez talán arra jó, hogy más, a transferwise oldalon regisztrált email-címekhez tartozó számlákra küldhetünk pénzt?!
Ez is még egy felfedezendő terület.

Újabb kört futottam velük, ezúttal a netelleres kártyával befizetett összeget családtag magyar bankszámlájára utaltam, nem sajátra.    ::)
Természetesen ez sem probléma, a délelőtt 10 órakor indított tranzakció délután már a bankszámlán volt.

13 óra előtt pár perccel jött az email, hogy 307,5898-ért váltottak, a grafikon szerint ez pont a napi mélypont volt, sikerült kifogni.   :)
De így is 306,058 lett a "nettó" eladási ár.



Hali! Sajnos a Skrill kártyával nem lehet feltölteni. Chat-en kértem segítséget, és azt mondták, hogy a Skrill elutasította a kifizetésem.

Megtortent az elso utalasom, es ezzel kapcsolatban kerdeznem, hogy a visszterites milyen formaban, illetve hova tortenik? Visszakerul a lak. szamlamra, avagy a Transferwise szamlamnal irodik jova? Koszonom elore is! :ok:

Idézetet írta: Alk Dátum február 10, 2015, 11:13:20
Megtortent az elso utalasom, es ezzel kapcsolatban kerdeznem, hogy a visszterites milyen formaban, illetve hova tortenik? Visszakerul a lak. szamlamra, avagy a Transferwise szamlamnal irodik jova? Koszonom elore is! :ok:

Kozben rajottem, visszautaljak. Az e-mailek elolvasasa neha csodakra kepes. :D

Lehet, hogy hulye kerdes, de Skrillt fel lehet tolteni vele? Illetve, ha igen, hol talalhato meg az oldalon a banklistajuk?

Idézetet írta: Alk Dátum február 26, 2015, 01:18:39
Lehet, hogy hulye kerdes, de Skrillt fel lehet tolteni vele? Illetve, ha igen, hol talalhato meg az oldalon a banklistajuk?

A skrill oldalán az Upload/Manual Bank transfer-nél ott van a számlaszámuk (forintnál magyar Raiffeisen), viszont szerintem a skrill vissza fogja utasítani a tranzakciót, mert csak saját tulajdonban lévő bankszámláról fogadnak utalásokat és ugye itt a transferwise számlájáról menne a pénz.

Pár napja a Skrill témában merült fel a neteller-transferwise opció, mint alternatív megoldás a váltási költségek elkerülésére, most megerősítem, hogy még működik a dolog. (hónapokig én sem használtam)

Ma 11:54-kor fizettem be eurós neteller kártyával hozzájuk, fél óra múlva megtörtént a váltás (303.2847-as árfolyamon...), 13:06-kor már arról tájékoztattak, hogy elindult az utalás és holnap megérkezik.
13:55-kor néztem a magyar bankszámlára, már rajta van a pénz...

Ettől függetlenül én 2-3 munkanappal számolok, ám ezek szerint akár két órán belül is megjöhet a pénz. ha minden összejön.