Rali-világbajnokság 2023

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


január 17, 2023, 09:11:26, Admin
Minden ami a rali-vb-vel kapcsolatos az jöhet ide.  :ok:  Nem volt még topicja, de úgy gondolom erre az évre egy próbát megér.
Tippelni a hétvégi Monte-Carlo ralira a Bwinen lehet egészen vasárnapig.

www.youtube.com/watch?v=pY3ihzxn5Wg

Versenynaptár:
Rallye Monte Carlo  22.01. - 25.01.2015   
Rally Sweden  12.02. - 15.02.2015       
Rally Guanajuato México 05.03. - 08.03.2015       
Rally Argentina 23.04. - 26.04.2015       
Vodafone Rally de Portugal 21.05. - 24.05.2015       
Rally Italia Sardegna 11.06. - 14.06.2015       
Rally Poland 02.07. - 05.07.2015       
Neste Oil Rally Finland 30.07. - 02.08.2015       
ADAC Rallye Deutschland 20.08. - 23.08.2015       
Coates Hire Rally Australia 10.09. - 13.09.2015       
Rallye de France 01.10. - 04.10.2015       
RallyRACC - Rally de Espana 22.10. - 25.10.2015       
Wales Rally GB 12.11. - 15.11.2015


Főoldali cikk:
http://www.sportfogadas.org/elozetesek/monte-carlo-rali-franciak-hetvegeje

Tippek a cikkben!

Kedvcsináló:
www.youtube.com/watch?v=9vEinrVlNI8

Véget ért a Monte-Carlo Rali. Ahogy az várható volt a francia Ogier megvédte a tavalyi sikerét, és magabiztosan nyert.
Végeredmény:
http://www.wrc.com/en/wrc/results/monte-carlo/overall/page/1284-226-311--.html

Tippek:
Tipp: Bryan Bouffier dobogón végez  12.00  (1/10) 
Tipp: Ogier - Loeb 1   1.65  (7/10) 
Tipp: Tanak - Evans 2   1.65 (8/10)
Tipp: Andreas Mikkelsen első hatban végez   1.68  (8/10) 

Mikkelsen nagyot ment, és létrejött a Wolkswagen dobogó. Idén is dominálni fognak, viszont Mikkelsentől idén még jobb teljesítményt várok, mint múlt évben. Simán összejöhet neki a győzelem. Akire még érdemes lesz idén figyelni az Östberg (Evans mellett). Rájuk érdemes lesz idén párszor fogadni. Kubica szokás szerint kiesett (pedig voltak etapsikerei), és Loeb a jó kezdés után visszaesett.
Következő verseny Svédországban lesz kevesebb, mint egy hónap múlva.


A bwinen kívül hol lehet még rallyra fogadni? :) 2004 óta követem én is, láttam minden futamot. Meg persze a hazai derbiken is ott vagyok.  :redchug:

Csak most vettem észre a kérdésed buszberlet. A bet365 és a Unibet is kínál néha oddsokat a viadalokra.
Apropó versenyek: Hétvégén Argentin-rali

Előzetes: http://www.sportfogadas.org/elozetesek/argentin-rali-legyozhetik-ogiert

Véget ért egy újabb szezon a WRC-ben, újabb Sebastien Ogier világbajnoki cím, de jövőre kicsit változhat a helyzet.

A Volswagen megszünteti a WRC csapatát, így jövőre a Polo nem lesz ott a világbajnoki versenyben, ami azt is jelenti, hogy jelen pillanatban Ogier, Latvala és Mikkelsen is csapat nélkül van.
Ogiernek két csapat jöhet szóba: Ford és Citroen. Mindkettő autóit már el is kezdte tesztelni. Citroennél elvileg teltház van, de szerintem simán helyet szorítanak majd a 4x világbajnoknak.
Latvalával kapcsolatban a ha jól emlékszem a Toyotát emlegették (a Toyota jövőre tér vissza egy Yarisszal az élmezőnybe), míg Mikkelsenről semmi hír nincsen (legalább én is nem olvastam).

VW így alaposan felkavarta az állóvizet a sportágban, de erre már egy kicsit szükség is volt, mert nagyon dominálták az elmúlt éveket. Akik ebből profitálhatnak az Hyundai, mivel Neuville nagyon stabilan hozta a dobogókat az év vége felé és Paddon is jó volt. Talán jövőre a versenyzőik még inkább harcban lehetnek az egyéni és a csapat VB-címért.


Kezdődik az idei világbajnoki szezon, itt pedig egy nagyon fain cikk az erőviszonyokról és az újításokról:

"Jön a ralisport következő aranykora?

Azt mondják, ez lesz a ralisport második aranykora, és a tesztvideókon rohadt nagy légterelőkkel, plusz 80 lóerőkkel csapató új WRC-ket látva erre nagy az esély. Ez csak a technika, de ott van még a kívülről nézve érthetetlen helyezkedés a pilótapiacon. Egy nap múlva indul az idei rali-világbajnokság, ahol minden máshogy lesz, mint eddig volt."

http://totalcar.hu/magazin/sport/2017/01/18/wrc_2017_csapatok_szabalyok/

Ejj. Ostberget toltam SS1-re. Nem is volt rossz, csak egy sikánnál befordította neki az elejét. Szép lett volna 4.50-ért. :D

WRC: Irány Korzika!

Festői táj, napsütés, izgalmas verseny. Nem is kellhet ennél több a hétvégére. A WRC mezőny a korzikai állomásához érkezett, ahol megint izgalmas csatára van kilátás a győzelem szempontjából. Eddig mind a három idei versenyt más pilóta nyerte, vajon folytatódik tovább ez a sorozat? Tovább ITT!



Argentína után most Portugáliában méri össze erejét a mezőny. Nagyon jó szezonunk van eddig, minden versenyen vannak izgalmak, nincsen egyértelmű dominancia, így szinte bárki nyerhet. Előzetes ITT!

Tipp: Győztes autó - Ford @ 3.00


Citroen leigazolta Andreas Mikkelsent.  8)    Még jobb lesz, az idén amúgy is kiváló szezon.

Rali az egyik olyan egyéni sportág, ahol mindig lehet valami nagy szorzót fogni. Most a Toyota sikere volt szinte biztos (3.25). Hazai környezetben készültek (a mostani szakaszoktól nem messze rakták össze a Yarist, ott teszteltek szinte végig), volt hogy a dobogó mindhárom fokán ők álltak (a második nap után), de végül Latvala kiesésével Lappi húzta be a győzelmet. A srácnak negyedik versenye gyári autóban 26 évesen és már futamot nyert. Ogier és Loeb se volt képes ilyenre (ha jól emlékszem Makinen tudott hasonlót, ő a mostani csapatfőnöke). Nagy jövő előtt áll szerintem a srác, gyors és jól is vezet, pár éven belül a vb-címért fog versenyezni.

Neuville és Ogier holtverseny az elsők, abból a szempontból alakult jól Ogier ez a hétvége, hogy az élmezőnyből senki sem ért el komolyabb eredményt. Így is az egyik legizgalmasabb vb szezon ez az utóbbi évekből, négy versennyel a vége előtt még mindig teljesen nyílt a világbajnoki cím sorsa.

Este 8-ig fogadható a Wales Rally. A végső győztest én kihagynám, de Evans lehet a meglepetés ember. Hazai versenye is, és a shakedown-t is megnyerte. A párosításokban rámennék arra, hogy Neuville előrébb végez mint Meeke. Meeke azért szereti törni a Citroent, és a sáros utakon szerintem be is fogja csapni a fenyvesbe. Neuville versenyben van még a vébé címért, így neki mindenképp be kell fejeznie. Igaz csak 1.50, de izgulhatunk rajta egész hétvégén és stabil tippnek tűnik.

Ja, az Unibetnél van rá piac. Ezt kihagytam. :D