TiB fogadási naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Finom kis sz*patás, Zidane jutott eszembe róla, ő is szerette hazaküldeni a védőket.


Partizan - Videoton
AH 2 gól felett (1.525)

Gólokat várok a meccstől, sőt egészen pontosan 2:1-es végeredményt. Kicsit más téma, mindig látom, hogy olyan emberek is nézik a naplómat, akik konkrétan utálnak engem :D A teljesen felesleges időpazarlásuk tiszteletére nekik küldeném ezt a számot. Mulassunk együtt, drága barátaim: https://youtu.be/e4ubTCCUubg?t=48s

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 17, 2017, 12:07:23
Kicsit más téma, mindig látom, hogy olyan emberek is nézik a naplómat, akik konkrétan utálnak engem :D A teljesen felesleges időpazarlásuk tiszteletére nekik küldeném ezt a számot. Mulassunk együtt, drága barátaim: https://youtu.be/e4ubTCCUubg?t=48s

Bolond. ;D ;D ;D ;) :beerchug:

A tipped jól hangzik, húzom én is.  :beerchug:

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 17, 2017, 12:07:23
Partizan - Videoton
AH 2 gól felett (1.525)

21 EL-selejtezőt játszottak ma este, amiből csak 5 esetben lehetett bukni az AH 2 felett tippel. Szóval belenyúltunk csacsa, jövök egy sörrel ;D

Simek Peti félidőben: "Jó eredmény a 0:0, taktikusan őrizni kell".
Szabó Józsi bácsi félidőben: "Én simán rálőném többször, bátrabban kell játszani, nyerhető meccs".

Eltérő generációk, eltérő hozzáállások.

Fogadás xG alapján

Az utóbbi hetekben kétszer is beleszaladtam olyan tippadóba, aki xG számok alapján fogad. Ez az Expected Goal Ratio, ami lényegében a statisztikák következő szintje. Még a nagyobb sportcsatornákon is a lövések száma dominál, például az Arsenal 42-szer lőtt kapura, de kikapott 1:0-ra. A 42 elég hangzatos, de lehet benne olyan próbálkozás is, aminél esély sem volt a gólra. Az xG mutatónál a lövések nem egyenértékűek, a nagy helyzet magasabb értékelést kap, amik pedig nem igazán nagy helyzetek, kisebbet.

Ez nem egy egzakt képlet, mert különböző tényezőket vesznek figyelembe. Alapvetően a lövés helyzetére koncentrálnak, de ahány helyen láttam eddig, kb annyiféle módon változott a képlet különböző dolgokkal, például hány védő van még a labda mögött, milyen passz előzte meg a lövést, milyen játékhelyzetből jött a lövés. Természetesen vannak hátulütők a mutatóban, adhat árnyalt képet például a védők kósza próbálkozásai miatt, amik lerontják a csatárok megítélését, és még sorolhatnánk, de értékeljük a dologban a konstruktivitást :D

Vannak már egészen brutál módon továbbfejlesztett képletek, amik játékszituációkkal, védőkkel és passzal is számolnak, a lényeg az, hogy az xG alapján próbálnak fogadni is az emberek. Hogy ne csak üres okoskodás legyen, lopok is egy tippet: Birmingham nyer (2.70). Sok magyarázat nem volt mellé, de amúgy a tabellára nézve is láthatunk némi értéket, a Burton tökutolsó, ami a szezon előtti predikcióktól nem tér el, a Birmingham pedig kissé felülteljesít. A Burtonnek igazán helyzetei sem voltak, szóval nálam ez kicsit árnyalt helyzetet teremt, ezért nem is játszom a tippet, de kíváncsian várom mi lesz belőle.

Igen, ez egy egészen új megközelítése a "power rankings" gondolatnak.  ::) Én a TotalSoccerShow nevű podcastet hallgatom rendszeresen, és ebben az adásukban beszéltek róla egész részletesen, ha valakit érdekel:

https://www.youtube.com/watch?v=abPYPmgMPso

Mayweather - McGregor
Megdől a PPV vásárlási rekord (1.36)

Kisebb nyereséggel szállhat ki az, aki a Mayweather - McGregor hisztéria bejelentés idején McGregorra fogadott, mert a szorzók mozgásba kezdtek. Én csak néhány ezret tettem rá, kár hogy nem toltam rá a házat :D Unibetben van ilyen, hogy megdől a PPV rekord, ami még a Mayweather - Pacman bunyóról van. Azért elég sanszos, hogy összejön, bár mintha az esemény ívét kicsit rosszul építették volna fel. Ott a teljesen értelmetlen sajtótájékoztatós világturné idején volt a legnagyobb netes aktivitás a bunyó kapcsán, azóta némiképp visszaesett.

Nekem azért tetszik a tipp, mert Pacmant alig ismeri a mainstream. Mutatsz róla egy fotót valakinek, azt hiszik valami rossz vietnámi kifőzdés, eközben McGregor elég populáris személyiség. Két meccsével is ott van egyébként a PPV top 10-ben, szóval nem csak Mayweather vonzza majd a fizető nézőket, aki lényegében uralja a PPV listát. Így fest a top10:

1. Floyd Mayweather Jr. vs. Manny Pacquiao (4,600,000)
2. Oscar De La Hoya vs. Floyd Mayweather (2,400,000)
3. Floyd Mayweather vs. Canelo Álvarez (2,200,000)
4. Evander Holyfield vs. Mike Tyson II (1,990,000)
5. Lennox Lewis vs. Mike Tyson (1,970,000)
6. Diaz vs. McGregor 2 (1,650,000)
7. Lesnar vs. Mir 2 (1,600,000)
8. Mike Tyson vs. Evander Holyfield (1,590,000)
9. Mike Tyson vs. Peter McNeeley (1,550,000)
10. McGregor vs. Diaz (1,500,000)

Az előrejelzések sajnos rendesen szórnak, de például Las Vegasban a határt 4.9 millióra lőtték be, ez akár jó jel is lehet. Az Unibetnél a rekord megdőlésére fogadhatunk, amivel Dana White is egyetért. "Egy átlagos bokszmeccset ennyi helyen nem lehet nézni, most meg ha van Wifid, akkor egy lakatlan szigeten is láthatod Conor és Floyd bunyóját" - mondta a kopasz ogre. Meglátjuk.

Felcsút - Balmazújváros
Vendég csapat szerez gólt (1.50)

Sunderland - Leeds
AH 2 gól felett (1.55)

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 19, 2017, 08:42:08
Felcsút - Balmazújváros
Vendég csapat szerez gólt (1.50)

Sunderland - Leeds
AH 2 gól felett (1.55)

Freiburg - Frankfurt
Döntetlen (3.30)

Mönchengladbach - Köln
Döntetlen (3.50)

A német nyitófordulóban eddig nem volt döntetlen, szóval holnap először az elsőt játszom meg, ha nem jön, akkor a másodikat is. 2010-ig néztem vissza, mindig volt az első fordulókban döntetlen. Ez persze olyan indok, hogy a 90 éves Marika néni azt mondja, hogy 90 éve nem haltam meg, tehát most sem fogok, aztán elpatkol szegény.

A Sevilla szezonnyitó gólja érdekesre sikerült. Bennvót, épphogy.


Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 19, 2017, 22:50:52
Freiburg - Frankfurt
Döntetlen (3.30)

Mönchengladbach - Köln
Döntetlen (3.50)

Az elsőn jött szerencsére, mondok is egy adiost a Bundesligának.

Real Madrid tiki-taka

44 passz előzte meg a Real második gólját a Depor ellen. A kapustól indult 24:15-től, majd közel két percen keresztül adogatták, végül 26:02-kor Casemiro belőtte Marcelo gólpasszát. Tíz éve nem lőttek ennyire sok passzból felépített gólt a spanyol bajnokságban. A Real-szurkolók már látom írják is, hogy zseniális :D Évekig kapták a Barcások, hogy a tiki-taka unalmas, logikát ne Madridban keress :D Mindamellett hogy szerintem nem unalmas, a labdabiztosságra és csapategységre ennél jobb jelzés nincs.

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 20, 2017, 23:45:06
Real Madrid tiki-taka
A Real-szurkolók már látom írják is, hogy zseniális :D Évekig kapták a Barcások, hogy a tiki-taka unalmas, logikát ne Madridban keress :D

A legjobbtól nem szégyen tanulni.  8)

Astana - Celtic
Hazai csapat gólt szerez (1.36)

Szerintem a skótok nem vetik meg a bundát, ha úgy van, és most lehet úgy. Mindenesetre egy hazai gólocskára megyek csak. Ami még tetszik, az a Sevilla over és Muriel gólja (1.83). Hétvégén mindent elpuskázott a srác, ilyen után szokott megnyílni a gólcsap, de ezen még agyalok. Különben is óvatosnak kell lennem, mert jött egy csekk. Csatolva látható is, ha nem rúg gólt ez a szerencsétlen Astana, jöhet a Provident.

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 22, 2017, 11:35:03
Astana - Celtic
Hazai csapat gólt szerez (1.36)

Ebben több volt, de így jár, aki gyáva. Hajnalban néztem egy mexikói bajnokit, mert a vendég csapat gólján voltam, aztán átmentem overre is mert az egész meccsen úgy tűnt, hogy a kapusuk tippmixelt. A harmadik gólnál rendesen elhúzza a kezét a labda elől: https://www.youtube.com/watch?v=BCW5iyS0hcY

Gyirmót - Dorog
Gólok száma 2.5 felett (1.80)

A főoldali írással tartok NB2 fronton.

Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 23, 2017, 12:00:41
Gyirmót - Dorog
Gólok száma 2.5 felett (1.80)

A DreamTeam lecsapott, ezúton köszönet a tippért!

Videoton - Partizan
Hazai csapat szerez gólt (1.36)

A múltkor is nagyon jól ráéreztem, hogy gólokra kell fogadni, szóval most is fogadok rá. Twitteren jött szembe velem a román Liga 2 állása. Négy meccsen 33 kapott gól :o