Sportvilág és nem csak > Még több sportág

Darts

(1/312) > >>

Micuka:
Darts-os topik még nincs, pedig lehet, hogy érdemes lenne foglalkozni vele.

Valószínű, hogy az erőviszonyokat - felületesen -elég gyorsan fel lehetne térképezni, de elsőre inkább statisztikai alapon közelíteném meg a dolgot.
Jelenleg folyik a Stan James World Matchplay nevezetű torna, amire a Sportingbeten lehet fogadni. Mérkőzésenként négyféle fogadást ajánlanak: győztesre, győztesre handicap-pel, legmagasabb kiszállóra és 180-as dobások számára. Ez utóbbi, ami felkeltette a figyelmemet. Elég jó szorzókat adnak arra, hogy egy-egy mérkőzésen 9 vagy annál kevesebb, illetve 10 vagy annál több 180 pontot érő dobás lesz (vagyis, hogy a játékosok 3 db 60-ast dobnak egymás után). A tornának már lement az első fordulója (16 mérkőzés) ez alapján csináltam egy kis statisztikát.

Az eddig lejátszott 16 meccsen 268 leg-et játszottak úgy, hogy a győzelemért 10 leget kellett nyerni 2 különbséggel és eközben 89 db 180-ast dobtak, ami azt jelenti, hogy a leg-ek meccsenkénti átlaga 16,75, a 180-asok leg-enkénti átlaga 0,33 és a 180-asok meccsenkénti átlaga pedig 5,56.

A második fordulóban már 13 leg-et kell nyerni egy meccshez. Úgy számoltam, hogy ebből kifolyólag a leg-ek meccsenkénti átlaga 50%-al emelkedni fog (azt gondolom, hogy ez nagyon nagy rátartás) és így ez a mutató 25,13, az összes legek száma pedig (8 meccs) 201 lesz.
Ha a 180-as dobások első fordulóban kialakult leg-enkénti átlagát (0,33) fix-nek vesszük (mert mitől változna?), akkor a 8 mérkőzésen 67 db 180-as dobás várható, ami meccsenkénti átlagban 8,34-et jelent.

A Sportingbet az összes meccsre (ahogy fent már írtam) 9 vagy kevesebb, illetve 10 vagy több 180-as dobásra ajánl fogadást. Ez alapján szerintem jó eséllyel játszható a 9 vagy kevesebb 180-as dobás.

Vélemény ??? ?

bbazsi85:
Taylor nagyon nagy király darts-ban!  ;) Kb. mint Federer teniszben!  :D

Micuka:
Ez így van, nem is adnak többet a győzelmére, mint 1,025.

Na, de mit szólsz az okfejtésemhez?

Micuka:
Élő közvetítés itt:

http://www.planetdarts.tv/page/DartsTV/LiveScoreBoardIntro/0,,10180,00.html

Micuka:
Nézzük mit ért az okoskodásom. Ha nem is minden tekintetben, de a végeredmény szempontjából teljesen helytálló volt a gondolatmenet.

összes meccs: 8

mutató: számított érték / valóságos érték
összes leg: 201 / 172
összes 180-as dobás: 67 / 65
legek meccsenkénti átlaga: 25,13 / 21,50
180-as dobások legenkénti átlaga: 0,33 / 0,38
180-as dobások meccsenkénti átlaga: 8,34 / 8,13

A 8 mérkőzésből 7-szer 10 alatt maradt a 180-as dobások száma. A 7-ből 5-öt meg is játszottam, úgy hogy jó napom volt.  :great:

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése