Tenisz kedvelő

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#135 január 21, 2018, 09:54:43, Nolan
Ausztrál Open Férfiak, 7.nap

Pablo Carreno-Busta - Marin Cilic (7-6 3-6 6-7 6-7)
Tippem: over 36.5
Odds: 1.80

#136 január 21, 2018, 09:55:12, Nolan
Ausztrál Open Nők, 7.nap

Petra Martic - Elise Mertens (6-7 5-7)
Tippem: Mertens
Odds: 1.40

#137 január 22, 2018, 07:40:32, Nolan
Ausztrál Open Férfiak, 8.nap

Fucsovics Márton - Roger Federer (4-6 6-7 2-6)
Tippem: over 28.5
Odds: 1.83

Gasquet-nak az előző körben sikerült 30 játékot lejátszania a fatökű teniszével, akkor Fucsovicsnak miért ne sikerülne 29?!
Amennyiben nem izgulja túl az eseményt a magyar srác, akkor szerintem meglehet, ha pedig sikerül felszabadultan játszania akkor még egy szorosabb meccs is benne lehet.

#138 január 22, 2018, 22:45:11, Nolan
Challenger Newport Beach, 1.forduló

Miomir Kecmanovic - Frances Tiafoe (6-4 3-6 6-3)
Tippem: Tiafoe
Odds: 1.44

#139 január 23, 2018, 08:55:21, Nolan
Ausztrál Open Férfiak, 9.nap

Grigor Dimitrov - Kyle Edmund (4-6 6-3 3-6 4-6)
Tippem: over 37.5
Odds: 1.80

#140 január 23, 2018, 08:55:42, Nolan
Ausztrál Open Nők, 9.nap

Elise Mertens - Elina Svitolina (6-4 6-0)
Tippem: Mertens
Odds: 4.00

A bukiknál a meccs toronymagas esélyese Svitolina és ez tulajdonképpen rendjén is van.
Ugyanakkor bármilyen jó eredményeket is produkál az ukrán az utóbbi egy-másfél évben, GS tornán még nem nyújtott maradandót. Most itt megteheti, ráadásul adott esetben még a világelsőség is összejöhet.
Megfigyelve az elmúlt héten mutatott játékát, érezhető rajta a feszültség, az eredménykényszer.
Mertens-t én top 10-be vizionálom idővel, szettveszteség nélkül jutott el a negyeddöntőig, szóval talán az erőnléttel nem lesz gond, bár ezt nehéz innen megmondani, ilyen magasságban még nem járt GS-en.
Nyomás nincs rajta semmi, ez jutalomjáték lesz neki, ha felszabadultan fog játszani, akkor meggyőződésem hogy megszorongathatja Svitolina-t és akkor az ukrán akár be is remeghet.

Természetesen az ukrán az egyértelmű esélyes, de nekem szimpatikusabb ez az opció.

Idézetet írta: Nolan Dátum január 22, 2018, 22:29:12
Ausztrál Open Nők, 9.nap

Elise Mertens - Elina Svitolina (6-4 6-0)
Tippem: Mertens
Odds: 4.00

A bukiknál a meccs toronymagas esélyese Svitolina és ez tulajdonképpen rendjén is van.
Ugyanakkor bármilyen jó eredményeket is produkál az ukrán az utóbbi egy-másfél évben, GS tornán még nem nyújtott maradandót. Most itt megteheti, ráadásul adott esetben még a világelsőség is összejöhet.
Megfigyelve az elmúlt héten mutatott játékát, érezhető rajta a feszültség, az eredménykényszer.
Mertens-t én top 10-be vizionálom idővel, szettveszteség nélkül jutott el a negyeddöntőig, szóval talán az erőnléttel nem lesz gond, bár ezt nehéz innen megmondani, ilyen magasságban még nem járt GS-en.
Nyomás nincs rajta semmi, ez jutalomjáték lesz neki, ha felszabadultan fog játszani, akkor meggyőződésem hogy megszorongathatja Svitolina-t és akkor az ukrán akár be is remeghet.

Természetesen az ukrán az egyértelmű esélyes, de nekem szimpatikusabb ez az opció.

Ez a tipp naplóm eddigi legnagyobb büszkesége.
Esetleg valaki megjátszotta még rajtam kívül?

#142 január 23, 2018, 09:04:01, Winger
Idézetet írta: Nolan Dátum január 23, 2018, 08:56:19
Ez a tipp naplóm eddigi legnagyobb büszkesége.
Esetleg valaki megjátszotta még rajtam kívül?
Szia!
Először is köszönet a tippért; én nem voltam olyan bátor, hogy Mertens győzelmét megtegyem, de a +1,5 szett is jól fizetett!!! :beerchug:
PS. Gratulálok a szép tipphez!! ;)

Idézetet írta: Winger Dátum január 23, 2018, 09:01:38
Szia!
Először is köszönet a tippért; én nem voltam olyan bátor, hogy Mertens győzelmét megtegyem, de a +1,5 szett is jól fizetett!!! :beerchug:
PS. Gratulálok a szép tipphez!! ;)

Én köszönöm hogy olvasod a naplót!
További sikereket kívánok! :)

Idézetet írta: Nolan Dátum január 23, 2018, 09:15:52
Én köszönöm hogy olvasod a naplót!
További sikereket kívánok! :)

Szenzációs a naplód, követtem az AO kezdet óta (némelyik tippünk pont egybeesett) és remek szériában is vagy, gratula!
Csak így tovább! :)

Jó napló, mindenképpen folytasd!  :ok:

#146 január 25, 2018, 12:20:04, Nolan
Ausztrál Open Férfiak, 11.nap

Marin Cilic - Kyle Edmund (6-2 7-6 6-2)
Tippem: over 38.5
Odds: 1.72

A mutatott játék alapján egyértelmű esélyes Cilic, de jellemző rá a mentális megroppanás.
Bustat is elintézhette volna sima 3-ban, de az első szettben 5-2-ről engedte vissza a spanyolt és el is ment az 1.játszma.
Edmund élete formáját futja, senki nem várta őt reálisan az elődöntőbe, neki ez a meccs már ajándék (amiért persze keményen megdogozott) és egy jó alap az egész évre.
Nagy valószínűséggel Cilic jut be a döntőbe, de arra képesnek tartom Edmund-ot (és a horvátot is), hogy ebből egy szorosabb meccset hozzon ki.

A véleményeket nagyon köszönöm, minden meglátást építő jelleggel kezelek (legyen az bármilyen hangvételű is).
Gondolom az kivehető, hogy nem a "tömegtippekre" megyek, hanem tényleg azt játszom meg amit én belelátok a meccsbe (sosem statisztika alapján teszek meg egy fogadást).
Ebben egyértelműen benne van a rizikó faktor és van hogy bele is futok a homályba, de az itt vezetett naplónak nagyban köszönhetően ezt a hibaszázalékot sikerült redukálnom (pl. igyekszem minél kevesebb női meccsnek elcsábulni :angel:).

Meglátásokat és tenisszel kapcsolatos dolgokat szívesen fogadok, ha van véleményetek azt ne tartsátok magatokban! :)


#148 január 26, 2018, 07:47:32, Nolan
Ausztrál Open Női páros döntő

Babos/Mladenovic - Makarova/Vesnina (6-4 6-3)
Tippem: Babos/Mladenovic
Odds: 2.37

Bármennyire is kedvelem Vesnina "adottságait", úgy gondolom itt meglepetés fog születni.
Újra egymásra talált Babos és Mladenovic, a francia is kezd éledezni a tetszhalott állapotából, remélhetőleg nem fogja elizgulni a holnapit.

#149 január 28, 2018, 13:20:45, Nolan
Ausztrál Open Női döntő

Simona Halep - Caroline Wozniacki (6-7 6-3 4-6)
Tippem: Wozniacki
Odds: 2.25

Szombaton új GS győztes lesz avatva.
A torna előtti favoritom is a dán hölgy volt, így ezen nem is változtatok.
Wozniacki játéka összeállt, jóval komplexebb annál, mint amikor sikerült világelsőnek lennie, jóval agresszívabb teniszre képes már.
Halep egy óriási csatán van túl Kerber ellen, a végén már lépni alig tudtak mindketten.
Normál körülmények között is Wozniacki-t mondanám, de ez most még ráerősít.
Előbb-utóbb mindketten GS győztesek lesznek, efelől nincs kétségem.