Magyar Labdarúgó Válogatott 2017/18

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


"Nem gondolod, hogy picit nagy a szád? " Nem gondolom. Úgy látom, nem látod mi a lényege a "röplabdának". Sajnálom!!! Tudnék én is bunkó megjegyzéseket tenni, de nem teszem. Én is befejezem a személyeskedést azzal, hogy kezdem érteni, miért tart itt a magyar foci.

Idézetet írta: zotya90 Dátum március 24, 2018, 11:26:23
"Nem gondolod, hogy picit nagy a szád? " Nem gondolom. Úgy látom, nem látod mi a lényege a "röplabdának". Sajnálom!!! Tudnék én is bunkó megjegyzéseket tenni, de nem teszem. Én is befejezem a személyeskedést azzal, hogy kezdem érteni, miért tart itt a magyar foci.

Ok vita lezárva, gondolj rólam, amit akarsz, én is fordítva! Sorry, az offért srácok!

Szerencsére azért nem minden magyar fociban csalódott ember fordul el a focitól, hanem vannak akik még küzdenek érte!
Egyik ilyen fórum a semleges térfél, ahol különböző csapatok szurkolói fognak össze és próbálnak a magyar fociért tenni. Heti rendszerességgel jelentkeznek youtube beszélgetéssel, és a napokban sikerült megszerezniük azt a Utánpótlás Nevelési Koncepciót, amit 2014-ben a Dárdai féle ad-hoc csoport készített, majd utána Csányiék azzal a lendülettel fel is helyeztek a polcra. Ezután állítólag Storck 4 oldalas szakmai munkája irányába mentek el.

A Dárdai-féle szakmai-szellemi termék (sajnos csatolni nem tudom, mert túl nagy, de itt érhetitek el: https://drive.google.com/file/d/1wimu8BaAlpjxs6A2X8wV9Ndb6fw9DMO2/view) nyelvezete a hétköznapi ember számára is érthető célokat határoz meg, megoldásokat javasol, iránymutatást ad, felkészít a változásokra.
Sajnos az MLSZ irányából nem voltak vevők rá - így pl sajnos a mostani belga kapitányt sem ez alapján választották ki - de remélhetőleg ha minél szélesebb körbe eljut, annál többen látnak tisztábban!


Megint a sz@ron estek egymásnak. A 2016 EB-ig Dárdai után mindenféle edzői stáb meg kulisszatitkok nélkül, lendületből eljutott volna az a a csapat. Én ráadásul megéltem ezt is (2016) meg azt is (1986, még gyerekfejjel). Ettől nem lesz szebb az elmúlt másfél év, a következő kettőre meg ne is nézzünk előre. Klotyó az egész. És nem védve Zotyat, de a faluban is összeugrott mindig 10-15 ember hetente kétszer röplabdázni, sőt, én magam még a kézit is előrébb veszem a focinál. Pedig most ott is vannak bajok. Tudomásul kellene vennünk, hogy a "sportnemzet" jelzőt el lehet felejteni. Hála az égnek mindig vannak (kimagasló) tehetségeink, most épp nem fociban vagy kéziben (vagy vizilabdában, sakkban, kalapácsvetésben) hanem gyorskorcsolyában, teniszben, úszásban, most örüljünk nekik a monitor mögül. Aztán aki jobbat akar, tud mutatni, irány a zöld gyep. Én a magam részéről tegnap szakadtam a röhögéstől a tévé előtt 7 perc után, pedig most múlik a náthám, és majd megfulladtam a köhögéstől. Még jó hogy hasmenésem nem volt  ;D

Ebben teljesen igazad van Lacapi. Az egész kommenteddel egyetértek. Én egy percig nem mondtam, hogy Zotyának nincs igaza, csak bicskanyitogatóan tudja tálalni a dolgokat. Igaza van, hogy régen jobb volt a foci (pont). Viszont kb. úgy adta el magát, mintha ő az istencsászár lett volna, aki ezzel is ezzel együtt játszott, ja és hogy őt 10 éve kitúrták. Ebből az sejtethető, hogy ha a hozzá hasonló okosok maradtak volna, akkor máshol tartanánk - nem mintha 10 éve olyan hú de jól mentek volna a dolgok ezen a téren -, mert ő Dömével is rúgta a bőrt, meg a Gipsz Jakab edzette. Illetve 55 évesen jön, hogy oldjuk meg mi (?) azt a problémát, amit valljuk be az ő korosztálya baszarintott el kb. a 80-as évektől...és kvázi lehülyéz minket fiatalokat, mert szívünkön viseljük ezt a posvány szart, ami árad a magyar labdarúgásból. Én kérek elnézést!

A röplabda mellett talán az szól, hogy ott nem kell futni...

Idézetet írta: robmiller Dátum március 24, 2018, 12:54:37
Ebben teljesen igazad van Lacapi. Az egész kommenteddel egyetértek. Én egy percig nem mondtam, hogy Zotyának nincs igaza, csak bicskanyitogatóan tudja tálalni a dolgokat. Igaza van, hogy régen jobb volt a foci (pont). Viszont kb. úgy adta el magát, mintha ő az istencsászár lett volna, aki ezzel is ezzel együtt játszott, ja és hogy őt 10 éve kitúrták. Ebből az sejtethető, hogy ha a hozzá hasonló okosok maradtak volna, akkor máshol tartanánk - nem mintha 10 éve olyan hú de jól mentek volna a dolgok ezen a téren -, mert ő Dömével is rúgta a bőrt, meg a Gipsz Jakab edzette. Illetve 55 évesen jön, hogy oldjuk meg mi (?) azt a problémát, amit valljuk be az ő korosztálya baszarintott el kb. a 80-as évektől...és kvázi lehülyéz minket fiatalokat, mert szívünkön viseljük ezt a posvány szart, ami árad a magyar labdarúgásból. Én kérek elnézést!

Csak annyit, hogy senki sem fúrt meg. Saját magamtól álltam félre, nem is 10, inkább 20 éve. Elsők között végeztem el ezt a licenses szart, ami egy kalap szart sem ér, nem akarok belemenni, hogy miért. Azt akartam az egészből kihozni, hogy rajtam kívül nagyon sok ember van akik szintén a hülyeség miatt álltak félre. A részemről befejeztem.

Tök jó dolog, hogy végre-valahára hazai pályán is leszopták a f@szt, mert nagyon igazságtalan volt, hogy eddig mindig csak idegenben szoptak, és emiatt a közönség nem tudta kifejezni a magyar focisták iránti háláját és szeretetét!
:beerchug: :beerchug: :beerchug:

Milyen szép vita kerekedett itt a dologból, pedig csak egy újabb válogatott vereség.  ;D

Idézetet írta: zotya90 Dátum március 24, 2018, 00:39:35
Nem tudom miben bíztál, vagy mit látsz rosszul, de ami itt évek óta megy az felháborító.

Szerintem kicsit félreértettük egymást, vagy lehet, nem fogalmaztam pontosan. Szóval alapjáraton nekem nagy problémám nem lenne azzal, hogy kikapunk 3-4. kalapos ellenfelektől, de azzal már igen, hogy ilyen andorrai szintű válogatottak leszop@tnak, pláne hazai pályán. Azért mindennek van határa.

Azzal teljesen egyetértek, hogy a helyzet felháborító, de maradjunk annyiban, hogy ez nem új keletű. Lehet, most nagyon sok ellenfelet szerzek magamnak, de a magyar labdarúgás utoljára a csúcson az 50-es években volt és akkor is annak köszönhetően, hogy nem volt ennyi minőségi labdarúgó és edző a világban. Akkoriban favoritként mentünk ki a vb-re, de még azt sem sikerült megnyerni és már akkor jöttek a jól ismert magyarázkodások és mindenki más hibáztatása. Pedig azt mi szúrtuk el. Olyan az egész, mintha nem a Bayern München nyerné meg a német bajnokságot mostanság. Utána már fokozatosan mentünk egyre lejjebb, míg a többi válogatott szép lassan ellépett mellettünk. Lehet itt fogni mindenre, de az tény, hogy körülbelül 40-50 éve kevés már csak szimplán a tehetség ehhez a sporthoz. Akkor egy szerencsés csillagzat volt, összejött egy erős válogatott, de ezzel sem tudtak élni Puskásék.

Utána mind erőnlétileg, mind mentálisan és taktikailag elsuhantak a többiek, olyan nemzetek is, akiket azelőtt lazán vertünk. És úgy gondolom, hogy ez itt a kulcs, hogy ez nem 10-20 éve ment el, hanem bizony sokkal régebben, csak akkor még ez nem tűnt fel. Akkor még nem volt Eurosport és egyéb külföldi közvetítés heti rendszerességgel, nem voltak ilyen mélyreható elemzések, hogy tudjuk, milyen taktikával lép pályára Mendilibar vagy épp Guardiola. Akkor jónak gondoltuk az itthoni színvonalat, aztán jött a hanyatt esés, amikor megláttuk, hogy mit is tudnak valójában a többiek.

Természetesen ez nem csak a fociban van így, hanem a többi sportágban is. Tornában például most küldték el a világviszonylatban elismert edzőt, mert itthon nem felelt meg (briteknél ő is segített, hogy mára elit legyen a szigetország a sportágban). A 2016-os olimpián is az mentette meg a mundér becsületét, hogy volt egy Hosszú Katinkánk, egy Szilágyi Áronunk és egy Kozák Danutánk. A ráadás Szász Emese volt. Hol voltak a többiek? És, hogy mi a közös a fent említett négyesben? Az edzésmódszereik. Hosszú Katinkából soha a büdös életben nem lett volna világklasszis, ha nem megy ki Amerikába. Lehet kritizálni Shanet (nem éppen szimpatikus figura, ez tény), de azt el kell ismerni, hogy Katkából kihozta a legtöbbet, amire a magyar edzők nem lett volna képesek. Emese mellett szintén egy világklasszis edző volt, ahogyan Danuta sem a legendás magyar edzőkkel edzett, hanem a férjével készült. És Áron? A víváshoz nagy ott kell lenni fejben, maximális koncentráció szükséges. Áron pszichológiát tanult, ha jól tudom ebből is diplomázott, ami nagyban segített neki a versenyek során.

Mit akarok ebből kihozni? Hogy itt elsősorban a felkészítésben rejlik az erő. Egyik klasszisunk sem csak a magyar "legendás" edzői képzéssel ért el sikereket. Persze, vannak jó magyar edzők, de ők sem itt szedték magukra elsősorban a tudást (lásd Dárdai). Ahhoz, hogy tényleg sportnemzet legyünk, mint ahogyan hívjuk magunkat, ahhoz gyökeres változások kellenek. Nem szégyen átvenni külföldi mintákat, nem szégyen az alapoktól elkezdeni az építkezést. El kell engedni a 2020-as, de lehet még a 24-es olimpiát is, mármint siker szempontjából és felépíteni egy teljesen új és minőségi generációt. Mert az mind szép és jó, hogy lassan 10 millió személyi edző országa leszünk (amellett, hogy még a focihoz is értünk), de ebből bizony nem lesznek világviszonylatban elért sportsikereink. Ráadásul nem tudom, hogy mennyire egészséges még 30-40 emberrel együtt izzadni egy teremben, miközben akár kint is focizhatnánk vagy kosárlabdázhatnánk.

Alapkövetelménnyé tenném a sportpszichológusok használatát már kis kortól a leendő sportolóknál, mert ez is elengedhetetlen a fejlődés szempontjából. Miért mondom ezt? Anno gimiben volt egy szabadtéri focitorna osztályok között, csak a mi osztályunkban volt "profi" focista, aki eléggé felfelé lógott ki technikai képzettségével. Meneteltünk is szépen, aztán az egyeneskiesés szakaszban jött egy büntetőpárbaj. Elmondanám, csak a nagy focista hagyta ki a büntetőjét, majd egy iszogatás alkalmával elmondta, hogy eléggé tele volt a nadrágja a rúgás előtt. Ez látszik a magyar focistákon is, hogy mentálisan egyáltalán nincsenek felkészítve. Szintén fontos lenne a megfelelő táplálkozás és a régi dogmák elengedése. A mai magyar edzői társadalmat hatalmas többségében le kell váltani, mert megbuktak.

Mindezeket szépen leírtam, de ebből semmi sem fog megvalósulni, mert nem érdeke senkinek sem. Amíg kókler fiatal edzők irányítják az utánpótlásképzéseket, amíg olyanok szavára adunk, mint Mezey és még lehetne sorolni, amíg olyan szakértők ülnek bent a stúdiókban, mint Bánki József, addig felesleges vitatkozunk.

Lehet nekünk is valami olyan pofon kéne, mint anno a 90-es években a briteknek az olimpián, hogy utána megváltoztatták az olimpiai sportágak pénzelését (mindent a nemzeti lottóból álltak) és a fejlesztését is, új edzőket hoztak, kineveltek egy kiváló generációt, mellyel a 92-es barcelonai 5 arany után két éve Rióban 27-et hoztak össze. Rámentek olyan sportágakra, mint torna, atlétika, kerékpár és úszás. Jöttek is a sikerek. Lehet itt is egy, vagy több gyenge olimpia kell, hogy rájöjjünk végre, váltani kell.

Ha egy valóban sikeres ország lennénk, többnyire kiegyensúlyozott, jólétben élő emberekkel, akkor nagyjából senkit nem érdekelnének a sportsikereink (vagy éppen kudarcaink) a tv közvetítések idején kívül.
A szocializmusban is azért volt fontos az olimpiai éremtáblázat és a minden áron győzni akarás, melynek kedvéért Magyarország is nagy mértékben állt rá az egyébként nézhetetlen és népszerűtlen sportágakra, mert a világnak be "kellett" bizonyítania az országnak vagy inkább az aktuális politikai elitnek, hogy mi milyen jók is vagyunk.
Ennek viszont semmi köze ahhoz, hogy sportnemzet lennénk! Akkoriban sem volt tömegsport a súlyemelés, az öttusa, a kajak-kenu vagy a vívás, de a világban is relatíve kevesen űzték, így volt esély jó eredményekre.
Ahol eleve pezsgő iskolai sportélet van, ahol van amatőr sport és automatikus igény a mozgásra, ott görcsölés nélkül lesz bázisa az élsportnak is, nálunk meg erőltetjük azt a hamis képet, hogy az olimpiai éremtáblázat bármilyen hatással lenne az életünkre vagy az ország helyzetére.
Nem leszünk attól sportnemzet, hogy Igaly Diána nyer agyaggalamb-lövészetben vagy Szilágyi Áron vívásban, azaz olyan sportágakban, amelyekre még a sportrajongók sem kíváncsiak két olimpia között!

A sportnak a szórakoztatás mellett van persze közösségformáló ereje, de ez sem a mennyiségen múlik.
Amikor az argentinok 2004-ben nyertek 2 aranyat, mi meg 8-at, szerintetek ők szomorúbbak voltak vagy kevésbé sikeresek?
"Csak" a férfi kosárlabdát és focit nyerték meg...


Angliában is gondolom csak kenyéren és vízen élt a nép, azért lépték meg azt, amit. Szlovéniában is gondolom azért döntöttek a csapatsportok és a tömeges sportra nevelés mellett, mert ott sem élnek jól. Biztos őket sem érdekelte, hogy a szlovén válogatott EB-t nyert, azért várták rengetegen őket a reptéren, azért kezelik Doncicot szupersztárként, mer csak a közvetítések idejére érdekli őket az egész, mint ahogyan Izlandon is hasonló a helyzet a focival vagy a kézilabdával.

Remélem nem gondoltad komolyan.
Idézetet írta: Knapp Dátum március 24, 2018, 16:02:15
Ha egy valóban sikeres ország lennénk, többnyire kiegyensúlyozott, jólétben élő emberekkel, akkor nagyjából senkit nem érdekelnének a sportsikereink (vagy éppen kudarcaink) a tv közvetítések idején kívül.

Miért is ne lenne hatással egy sikeres olimpiai szereplés az ország életére? Lehet éppen így nevelhető ki a következő Katinka, mert azt látja a kislány a TV-ben, hogy basszus úszással nem csak egészségesen lehet tartani a testet, hanem még egy csomó elismeréssel is jár, ha sikeres vagy benne. Aztán ennek hozadéka, hogy még többen kezdenek úszni, egyre elismertebb lesz az adott ország, ha tényleg megfelelő a képzés, utána pedig már lehet pályázni különböző tornákra és hagy ne folytassam.

Tény és való, hogy egy olyan országban, ahol eleve adva van egy pezsgő sportélet, ott ez könnyebben megy, nálunk erre rá kell szoktatni az embereket. Lehetetlenség? Nem gondolnám, mindössze egyszer el kell kezdeni. Én is úgy lettem nevelve, hogy sportoltam és rengeteg válfaját kipróbáltam. De már a generációmnál is látszott, hogy ez sok családnál nincs meg, függetlenül attól, hogy milyen volt a családi háttér.

Csak, hogy egy ellenpéldát is mondjak: visszatérve a britekre, 90-es évekig nem igazán voltak sikeresek bringában. Volt egy világbajnoki címük Tom Simpson révén, majd jött egy Sean Kelly, de összességében nem tekinthetőek nagyhatalomnak, sőt nem is nagyon foglalkoztak a témával. Aztán jött a váltás, jött a Boardman-féle korosztály, elkezdték kinevelni kezdetben a pályabringásokat, majd az országútiakat, manapság már ott tartunk, hogy zsinórban nyerik a nagy körversenyeket (azt most felejtsük el, hogyan). Volt, hogy tőlük indult a Tour de France, ráadásul világ és olimpiai bajnokokkal rendelkeznek. Már saját World Tour versenyük van, rengetegen vannak kint az egy és a többnaposaikon is. A világ leghíresebb csapata is az övék. Szóval létezik-e, hogy kerékpáros nemzet lett a brit egyik pillanatról a másikra, mindezt komolyabb kerékpáros múlt nélkül? Igen.


Uram bocsáss, de most Ti full komolyan a magyar "focin" akartok összeveszni? Az egész térség morzsolódik le a top szinttől (hol van már egy Poborsky vezette cseh alakulat, egy Suker-féle horvát, Zahovic-féle szlovén, Sheva-féle ukrán), az Orbán kormány adománya gyakorlatilag csak egy lélegeztetőgépre futotta, nem kell csodákat várni. Az a baj, hogy pont azon a szinten vagyunk, hogy a játékosainknak nem érdeke az, hogy kikössenek Spanyolhonban, Angliában, vagy Némethonban, mert itthon is megélnek a semmiből. Elég bekerülni egy Fradi, Újpest, Vidi vagy éppen Felcsút csapatába, és nem lesznek megélhetési problémák. Mindezt nézzétek meg a brazil vagy argo bajnokságban. Előbbiben ott van egy Santos, Sao Paulo, Cor, Palmerias, Flamengo , Flu hatos amelyben lehet pénzt keresni, de a játékosok mégis Európába vágynak, utóbbiban meg egy River, Boca, Inde, Newells négyes, amely pont ugyanezen problémával "küzd". A jólét kényelmességre ad okot, mely eredményeket nem vonz magával. El voltunk az elmúlt 60 évben világklasszisokkal eresztve (Puskás, Kocsis, Czibor, Albert, Göröcs, Törő, Nyilasi, Détári, stb...), de épp hogy az nem volt a realitás, és inkább a mostani az. Ennyit érünk. Örüljünk annak, hogy bebasztunk két gólt a kazahoknak, és lépjünk tovább.