NBA Fogadások 2016/17

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum november 05, 2016, 09:26:11
Azért a GSW képes eléggé nagy zakókba belefutni.  ;D

Előfordul, ha nem esnek a triplák :D Arra leszek majd kíváncsi, ha egyszerre kapja el a fonalat minden dobó kintről, mondjuk egy Houston elleni meccsen, ahol alapból ilyen 240 pont környéke várható. Kíváncsi vagyok, mennyi lesz a Warriors szezoncsúcsa egy meccsen idén. Ugye adta a TV a Warriors meccsét az OKC ellen, ahol az OKC jól kezdett, 9-10 ponttal elhúzott, aztán amikor Westbrook leült, a negyed végére nagyjából egál lett. Russ a 2. negyed elején is ült, mire visszajött, 10-el ment a Warriors. Durant meg volt vadulva, nagyot játszott, de arra kíváncsi leszek, hogy mi lesz, ha visszatér a Warriorssal Oklahomába. Össze is szólalkozott a Thunder padjával, szerintem Oklahomában Adams kettétöri, mint a ropit  ;D

November 08., kedd:

01:00   Charlotte Hornets - Indiana Pacers   1.61   2.442

01:00   Philadelphia 76ers - Utah Jazz   3.57   1.33
   
01:00   Washington Wizards - Houston Rockets   1.84   2.03
   
02:00   Chicago Bulls - Orlando Magic   1.33   3.49
   
02:00   Oklahoma City Thunder - Miami Heat   1.43   2.99
   
04:30   Golden State Warriors - New Orleans Pelicans   1.03   14.63
   
04:30   Los Angeles Clippers - Detroit Pistons   1.23   4.47


Tippek, vélemények?

November 10., csütörtök:

01:00   Indiana Pacers - Philadelphia 76ers   1.10  7.65
   
01:00   New York Knicks - Brooklyn Nets   1.25  4.36
   
01:00   Orlando Magic - Minnesota Timberwolves   1.68  2.27
   
01:30   Atlanta Hawks - Chicago Bulls   1.61  2.41
   
02:00   Oklahoma City Thunder - Toronto Raptors   1.66   2.40
   
03:00   Phoenix Suns - Detroit Pistons   2.25  1.69
   
03:30   San Antonio Spurs - Houston Rockets   1.29  3.83
   
04:30   Los Angeles Clippers - Portland Trail Blazers   1.20   5.02
   
November 12., szombat:
                  
01:00   Philadelphia 76ers - Indiana Pacers   8.02   1.09   

01:00   Washington Wizards - Cleveland Cavaliers   3.16   1.35


Tippek, vélemények?

Bucks-Pelicans H 1,44-é sztem szimpi.


November 13., vasárnap:

21:30   Cleveland Cavaliers - Charlotte Hornets   1.27   4.03
   
November 14., hétfő:
                  
01:00   Minnesota Timberwolves - Los Angeles Lakers   1.54   2.63
   
01:00   Oklahoma City Thunder - Orlando Magic   1.21   4.81
   
02:00   Golden State Warriors - Phoenix Suns   1.04   16.00
   
03:00   Portland Trail Blazers - Denver Nuggets   1.46   3.02


Tippek, vélemények?

November 16., szerda:

01:00   Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors     1.42    3.00
   
01:30   Miami Heat - Atlanta Hawks   3.12   1.35
   
02:00   Minnesota Timberwolves - Charlotte Hornets      2.13   1.76
   
04:00   Portland Trail Blazers - Chicago Bulls   1.63   2.38
   
04:30   Los Angeles Lakers - Brooklyn Nets   1.32   3.31


Tippek, vélemények?

#37 november 17, 2016, 22:28:37, SPF Infó
November 17., csütörtök:

01:00   Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers   2.55   1.56
   
01:00   Orlando Magic - New Orleans Pelicans   1.52   2.77
   
01:00   Philadelphia 76ers - Washington Wizards   2.24   1.75
   
01:30   Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks   1.34   3.68
   
01:30   Boston Celtics - Dallas Mavericks      1.31   3.95
   
01:30   New York Knicks - Detroit Pistons     1.68   2.37
   
02:00   Oklahoma City Thunder - Houston Rockets   1.86   2.01
   
02:00   Toronto Raptors - Golden State Warriors   2.72   1.50
   
03:00   Denver Nuggets - Phoenix Suns   1.54   2.62
   
04:30   Los Angeles Clippers - Memphis Grizzlies   1.09   8.38
   
04:30   Sacramento Kings - San Antonio Spurs      2.98   1.43


Tippek, vélemények?

November 18., péntek:

01:00   Washington Wizards - New York Knicks   1.61   2.44
   
01:30   Miami Heat - Milwaukee Bucks     1.62   2.41
   
02:00   Houston Rockets - Portland Trail Blazers   1.50   2.72
   
02:00   Minnesota Timberwolves - Philadelphia 76ers   1.12   7.02
   
04:30   Utah Jazz - Chicago Bulls   1.63   2.40                



Tippek, vélemények?

November 19., szombat:

23:00   Houston Rockets - Utah Jazz   1.48   2.93   

November 20., vasárnap:
                  
01:00   Detroit Pistons - Boston Celtics   1.96   1.97
   
01:00   New Orleans Pelicans - Charlotte Hornets   2.83   1.51
   
01:00   Orlando Magic - Dallas Mavericks     1.32   3.68
   
01:00   Washington Wizards - Miami Heat      1.55   2.60
   
01:30   Philadelphia 76ers - Phoenix Suns   1.86   2.07
   
02:00   Memphis Grizzlies - Minnesota Timberwolves      1.96   1.97
   
02:30   Milwaukee Bucks - Golden State Warriors   4.00   1.28
   
04:30   Los Angeles Clippers - Chicago Bulls   1.36   3.56


Tippek, vélemények?

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 04, 2016, 12:34:43
Kicsit csalódott vagyok, mert megint kikapott Minnesota. Reálisan nézve ez egy 1-3 helyett, 3-1-el kéne állnunk, esetleg 4-0-al. Úgy viszont nem lesz PO, ha a harmadik negyedben nem tudunk értékelhető kosárlabdát játszani, plusz a cserepad egy rakás trágya. Jól látható, hogy minden meccsen ezen ment el, mert az alap ötös simán veri az ellenfeleket, az viszont nem fér bele, hogy a cserék kikapjanak 15-20 ponttal.

Ilyen embereknek, mint Nemanja Bjelica semmi keresnivalója egy PO-ra törekvő tehetséges NBA csapatban. Lehet az Euroligában MVP volt, de azt most be is árazta, hogy mennyit is ér. Muhammadtól is jóval több kéne. LaVine kezd belendülni, Dunn is jóval hasznosabb, mint Rubio ebben a szezonban a sérüléséig. Nagy potenciál lenne ebben a csapatban, ha el tudnánk passzolni pár játékost. Kéne pár rutinos róka a padra, akik nem félnek küzdeni.

Thibodeau úgyis meg fogja húzni azokat a lépéseket, amivel jobbá teheti a csapatot, efelől kétségem sincs. Az a kérdés csak, hogy ez mikor is fog megtörténni. Én például, ha visszatér Ricky, padra tenném, így talán erősödne a második vonal, főleg periméter védekezésben.
Amikor írtad ezt, akkor is felhúztam a szemöldököm, de akkor még az idei Minnesotát nem láttam. Most olyan 20-25 percet láttam 3 meccsből is, azt kell mondjam, a fanatizmus nagyon komolyan befolyásolja a realitásérzéket, és ezt most nem bántásból írom, hanem vedd szakmai észrevételnek. Ez a csapat komolytalan, és az NBA szégyene lenne, ha a PO szóba kerülne náluk, persze ez a veszély nem fenyeget. Rubiot sose tartottam semmire, most teljes off. a gyerek, vicc kategória, eggyel kevesebben vannak vele, nem bírná el jobb csapat se.

Idézetet írta: csingacsgukanyja Dátum november 20, 2016, 11:20:38
Rubiot sose tartottam semmire, most teljes off. a gyerek, vicc kategória, eggyel kevesebben vannak vele, nem bírná el jobb csapat se.

Akkor nincs mese, el kell cserélni Sergióra.

Idézetet írta: csingacsgukanyja Dátum november 20, 2016, 11:20:38
Amikor írtad ezt, akkor is felhúztam a szemöldököm, de akkor még az idei Minnesotát nem láttam. Most olyan 20-25 percet láttam 3 meccsből is, azt kell mondjam, a fanatizmus nagyon komolyan befolyásolja a realitásérzéket, és ezt most nem bántásból írom, hanem vedd szakmai észrevételnek. Ez a csapat komolytalan, és az NBA szégyene lenne, ha a PO szóba kerülne náluk, persze ez a veszély nem fenyeget. Rubiot sose tartottam semmire, most teljes off. a gyerek, vicc kategória, eggyel kevesebben vannak vele, nem bírná el jobb csapat se.

Szóval láttál 3 meccsből 20-25 percet. Értem.
Olvasnám a szakmai észrevételt, de nem látom sehol az a baj.

Valahogy így kellett volna kinéznie ennek:
Nem csak én, de jó pár szakértő foglalkozott azzal, hogy ennek a csapatnak van esélye a PO-ra (még ha nem is túl nagy). Az, hogy ez nem jön össze több szempontból tevődik össze:
- Minnesota csapatának nincsenek normális cseréi, amikkel sajnos a csapat nem tud mit kezdeni. Brandon Rush teljesen besült, már alig játszatják, amit nem is csodálok. Muhammadnak vannak néha jobb napjai, de ez irtóra kevés. Nemanja Bjelica aranyos és szimpatikus játékos, de sajnos egyelőre még NBA-szint. Olyan hektikusan játszik, hogy azt még egy komolyabb csapat cserepadja is nehezen viselné. Aldrich nem hozza a múlt szezonban nyújtott teljesítményét csereként. A többieket a cserék közül pedig hagyjuk is. Ki merem jelenteni, hogy nekünk van a ligában a leggyengébb padunk.
- Másik hatalmas probléma, hogy hiába építünk fel nagy előnyöket meccs közben, nem tudjuk őket megtartani. Ha akkor csicska csapat lennénk, ahogyan érzékeltetted, akkor olyanok lennénk mint a két évvel ezelőtti Philly, hogy szartak az egészbe és kikapta 20-30 pontokkal. Itt nem ez a baj. A tehetség megvan, fejben kell javítani a csapaton. Ha nem lenne meg, akkor nem tudnánk meccsben lenni senki ellen és még 5 pontos előnyt se tudnánk kiépíteni.
- Mivel nincsen egy-két rutinos öreg róka, ezért a csapat sokszor kapkod és ennek is köszönhető a sok elszórt előny. Ami érdekes, hogy a fiatal szintén tehetséges csapatok ellen viszont nyerünk (Lakers talán még ide vehető a Philly vagy az Orlando is). Úgy hiányzik egy rutinos róka ebből a csapatból, mint egy falat kenyér.
- Thibodeau nem tudta eddig összerakni a védekezést. Ez is jól látszik, de ehhez idő is kell. Ráadásul Wiggins és társai hiába második vagy harmadik szezonjukat tolják, védekezésben ez nem jelent túl sokat. Oda rutin és tapasztalat is kell, amihez még idő kell.
- Rubióról: A gyerek nem tud dobni, ami tény (bár már így sokat fejlődött, de ez még borzalmasan kevés), viszont ki illene jobban a LaVine-Wiggins-Towns trióhoz? Egyrészt nem szokott dobálgatni feleslegesen (10-20 rádobásról beszélek), másrészről jól védekezik (bár valaki pakolhatna rá még izmot, hogy a zárás leválásoknál ne maradjon el), illetve jól lát a pályán. Utóbbira van igazán szüksége ennek a csapatnak. Három ilyen shootert ki kell szolgálni, nem kell ide egy Westbrook tipusú játékos. Én is sokat gondolkoztam a cseréjén, de ide senki sem illik jobban nála. Maximum Dunn, ha jobban beérik, de ő ide még kevés. Sajnos ő sem tudja hozni konstans a jó teljesítményt, így a játéka szintén kevés, ahogyan sokszor a spanyolé is.
- Sajnos Wiggins, Towns és LaVine is iszonyatosan hektikus, illetve Diengnek is kell még hová fejlődnie. Szoktam nézni Minnys videókat edzésekről stb., a csapattal alapjáraton nincsen gond, ide tényleg a vezér hiányzik, mert hiába mutat jól az NBA 2K-ban ez a csapat és rögtön rommá versz vele mindenkit, ez a valós NBA, ahol azért nem árt a tapasztalat. Én is kosaraztam éveken át és simán alátámaszthatom ezt. Volt, mikor nálunk sokkal tehetségesebb és fiatal csapattal játszottunk, mégis rutinból hoztuk a meccset, vagy ugyanez fordítva mikor mi voltunk kicsit mi buktunk el egy tapasztaltabb gárda ellen, hiába éreztük magunkat jobbnak.

Jelen pillanatban a Minnesota játéka szar és akkor még finoman fogalmaztam. A csapat nem tudja befejezni a meccseket.
Fog ez változni a szezon során? Fogalmam sincs, de Thibodeau biztosan megpróbál ebből a gárdából többet kihozni.
Mi kell, hogy a csapat jobb legyen? Látszik, hogy hiába a jól kinéző ötös (Rubio-LaVine-Wiggins-Dieng-Towns), ez gyakorlatban így nem működik, pláne mert nincs cserepad. Wiggins akkor a leghatékonyabb, ha SG-ként játszik, így kéne szerezni valakit SF-be, illetve LaVine visszamenne cserének, mert ő is SG-ként hatékony. Így a padról is jönne a lendület. Dunn-nal ketten jó páros lehetnének, ha utóbbi is formába lendülne. A védekezést helyre kell tenni, de ehhez idő kell. Zárás-leválások nem mennek, sokszor csak keresik egymást a játékosok. Ez tipikus jele, mikor egy fiatal nem összeszokott csapat játszik. Wiggins, Rubio, Towns és Dieng egyenként jó védők, de csapatként egyelőre nem funkcionálnak jól. Ha összeszoknak, szerintem ott lesz az élvonalban a csapat defense is.

Igen, elfogult vagyok a csapattal, de mégis ki nem az a saját csapatával szemben? Lehet, hogy ez a csapat nem fog akkora éveket befutni, amire tehetségük predesztinálná őket, de ahhoz szerintem kétség sem férhet, hogy a liga legjobb fiatal magja van ennél a csapatnál és ritka, hogy 3-4 ilyen tehetséges játékos legyen egy csapatban.

Értékelem mindezek ellenére, hogy próbáltál egy hergelő kommentárt beírni, de legközelebb, ha próbálod beállítani szakmai hozzászólásnak, akkor legyen benne több szakmaiság is.

Semmi hergelő szándékom nem volt, sajnálom, ha félreértetted.

Idézetet írta: csingacsgukanyja Dátum november 20, 2016, 20:39:30
Semmi hergelő szándékom nem volt, sajnálom, ha félreértetted.
Akkor viszont elnézést, ha erősen fogalmaztam.  :ok: