Mennyei Kettő Fogadások 2016/17

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



30. forduló



Április 16., vasárnap:

13:30   Vác -   Kisvárda      

16:30   Cigánd SE - Békéscsaba      

16:30   Dorog - Balmazújváros      

16:30   Mosonmagyaróvári TE - Szolnok      

16:30   Nyíregyháza Spartacus FC - Budaörs      

16:30   Siófok - Soroksár      

16:30   Szeged - Cegléd   

16:30   SZEOL SC - Kozármisleny      

18:00   Csákvár - Soproni VSE      

18:00   Zalaegerszeg - Puskás Akadémia



1.   Puskás Akadémia   29   17   8   4   55:32   59   
2.   Kisvárda   29   16   6   7   40:21   54   
3.   Soroksár   29   15   9   5   49:25   54   
4.   Balmazújváros   29   16   5   8   36:27   53   
5.   Békéscsaba   29   15   5   9   40:28   50   
6.   Vác   29   13   7   9   35:30   46   
7.   Szeged   29   12   10   7   36:18   46   
8.   Szolnok   29   12   7   10   38:36   43   
9.   Mosonmagyaróvári TE   29   12   6   11   38:31   42   
10.   Dorog   29   11   8   10   30:27   41   
11.   Zalaegerszeg   29   10   11   8   46:40   41   
12.   Siófok   29   10   6   13   31:36   36   
13.   Soproni VSE   29   8   12   9   28:31   36   
14.   Nyíregyháza Spartacus FC   29   10   5   14   31:36   35   
15.   Cegléd   29   9   5   15   36:44   32   
16.   Budaörs   29   9   5   15   30:45   32   
17.   Csákvár   29   6   12   11   32:45   30   
18.   Kozármisleny   29   8   5   16   24:42   29   
19.   Cigánd SE   29   5   9   15   17:45   21   
20.   SZEOL SC   29   4   3   22   16:49   15


Tippek, vélemények?

Két nagyon erősnek tűnő tippünk van a fordulóra:

https://www.sportfogadas.org/elozetesek/nb2-fokozodo-izgalmak-a-hajrara

Sőt, a ZTE meccs overével három.

Soroksárból állítólag 4 stabil kezdő fog hiányozni, tehát lassan már nem is kell magyarázni a pontvesztést.
A Balmaznak egyébként sem kell majd magyarázkodni, mert Dorogon meg kell szenvedni a pontokért.

" (Békéscsaba) A riválisok eredményei olyan helyzetet teremtettek számukra, hogy joggal reménykedhetnek még a feljutásban. Jelenlegi 5. helyezésük és 50 pontjuk, mely csak 4 pontra van a fejutást érõ 2. helytõl a hátralévõ fordulókban simán ledolgozható. Ráadásul a sorsolásuk is könnyebbnek tûnik a Kivárdaiakétól."

Nézzük akkor, 4 hazai mérkőzés van hátra:
Kisvárda - Zalaegerszeg   
Kisvárda - Siófok   
Kisvárda - Dorog   
Kisvárda - Cegléd
   
Békéscsaba - Csákvár
Békéscsaba - Zalaegerszeg
Békéscsaba - Siófok
Békéscsaba - Dorog

A különbség a Csákvár, Cegléd páros, szerintem túl nagy különbség nincsen, leszámítva a Cegléd jó formáját. Ezt viszont ellensúlyozza, hogy a Csákvár nagyon régi mumusa a Csabának.

Akkor biztos az idegenbeli meccseknél kell keresni a kedvezőbb sorsolást:

Kisvárda: Vác,Mosonmagyaróvár,Nyíregyháza,Szeged,Balmazújváros
Békéscsaba: Cigánd,Vác,Mosonmagyaróvár,Nyíregyháza,Szeged

Most a Cigánd, Balmazújváros kettős a különbség. A Balmazújváros NB1-es terveit már kitalálhattuk a téli pályafűtés kapcsán, nem hiszem, hogy az utolsó fordulóban túl nagy akadály lesz, ellenben mi vért fogunk izzadni a jól szereplő, "ősellenség" szegediek otthonában. A Cigánd meg már csak azért is megpróbál keresztbe tenni nekünk, hogy a következő szezonban élvonalbeli meccseket tudjon nézni a szomszédos Kisvárdán.

"Ráadásul a sorsolásuk is könnyebbnek tûnik a Kivárdaiakétól"
Szóval biztos megállja a helyét ez a kijelentés?

Szerintem nagyon egyforma a sorsolás, de a lényeg, hogy győzzön és jusson fel a legjobb, jövőre meg a Kisvárda.


Idézetet írta: TiB Dátum április 16, 2017, 19:05:53
Szép volt Fiúk, ültek a tippek! :beerchug:



Köszönjük! Nem csüggedünk!  :beerchug: :beerchug:

... és Mi köszönjük a segítségedet!  :beerchug:

Kedves Eisbar!

Vitatkozni nem szeretnék veled (nem is fogok), mert nincs értelme.
Februárban is "be tudtad bizonyítani", hogy nálunk trópusi hőség uralkodik, és többed-magaddal nem is értitek hogy ilyen körülmények között minek kell mérkőzést halasztani. Szerencsére a végső döntést nem Ti hoztátok meg, így győzött a józan ész.

Esküszöm most sem szólítanálak meg, de a topicban lévő utolsó hozzászólásod tartalma egyszerűen nem engedi számomra, hogy ne tegyem meg.
A Dream Team főoldali írásában tettem egy ilyen kijelentést a békéscsabai résznél: "Ráadásul a sorsolásuk is könnyebbnek tűnik a Kivárdaiakétól", melyet továbbra is fenntartok. Te ezt megcáfoltad, mellyel nincs is semmi bajom. Viszont az indoklásod tartalma az túl sok valótlanságot tartalmaz, félrevezető lehet sokak számára.

"Akkor biztos az idegenbeli meccseknél kell keresni a kedvezőbb sorsolást:

Kisvárda: Vác,Mosonmagyaróvár,Nyíregyháza,Szeged,Balmazújváros
Békéscsaba: Cigánd,Vác,Mosonmagyaróvár,Nyíregyháza,Szeged

Most a Cigánd, Balmazújváros kettős a különbség. A Balmazújváros NB1-es terveit már kitalálhattuk a téli pályafűtés kapcsán, nem hiszem, hogy az utolsó fordulóban túl nagy akadály lesz, ellenben mi vért fogunk izzadni a jól szereplő, "ősellenség" szegediek otthonában. A Cigánd meg már csak azért is megpróbál keresztbe tenni nekünk, hogy a következő szezonban élvonalbeli meccseket tudjon nézni a szomszédos Kisvárdán."


Személyesen nem ismerjük egymást, lehet egyszer majd erre is sor kerül, de Békéscsaba szurkolóként annyit azért illene tudnod, hogy az általad "ősellenségnek" titulált csapat az nem a Szeged2011, hanem a SZEOL. A Szeged2011 a Grosics Akadémia kirakatcsapata, gyulai székhellyel. Szegedhez annyira nincs közük, hogy a mérkőzéseiket is Gyulán rendezik meg. Szurkolótáboruk minimális, fő támogatójuk az egyház azon belül is a gyulai plébános. Sem a Kisvárdát, sem a Békéscsabát nem győzte még le soha, tehát itt meccs előtt simán kihirdethetünk egy egált a két feljutásra esélyes csapat között.

A Cigánd vs. Balmaz szembeállítása már érdekesebb. Cigándot láthattuk milyen szinten tett keresztbe tegnap (0:5) az NB I-es meccsek nézése érdekében.  ;D
Ezzel szemben a Balmaz-Kisvárda meccseknek viszont múltja van, mely nem a Feczkó érában kezdődött, de abban teljesedett ki. Ne legyél rest, írd be a gugléba a párositást és azután formálj véleményt. Annyit előre elárulok neked, hogy egy Balmaz elleni csata soha nem a baráti sörözgetésről szól a piros lap szinte biztosra vehető. Ti már túl vagytok rajtuk, tehát itt már nehezebb a sorsolásunk.

Ha valamire akkor egy Nyíregyháza-Kisvárda csörtére ráillik az "ősellenség" jelző. Régen sem volt túl baráti a kapcsolat a két klub között, de a 2014-es kiesésünk óta, melynek tevékeny részese volt az akkori Nyíregyháza, ez a nem túl baráti kapcsolat utálatig fajult. Itt se legyél rest a guglét segítségül hívni. Már most nagy tételben mernék fogadni, hogy amíg Ti innen tálcán kapjátok majd a 3 pontot, nekünk még az 1-ért is vért kell majd hugyozni. Tehát szerintem itt is nehezebb a sorsolásunk.

Végül, de nem utolsó sorban: Egy másodéves újoncnak ezidőtájt a kiesés ellen kellene küzdenie a futball iratlan törvénye szerint. Mi ezzel szemben a dobogón vagyunk és már nem tudunk annyit hibázni, hogy az eredetileg elvárt 1.-8.-at ne teljesítsük.
Ha feljutunk? Az jó! Ha nem jutunk fel? Az is jó!
A lényeg, hogy egy 16 ezer fős kisvárosnak van egy futballcsapata, van egy szurkolótábora, akik jóban rosszban együtt vannak. Hogy mások erre irigyek? Az legyen az Ő bajuk.  ;)

Üdv.
Örülök, hogy felétek, északon is kisütött végre a nap,
remélem a húsvéti nyúl helyett nem a jegesmedve tojásait kapjátok.
Rászántam az időt és gugliztam, hogy ne írjak túl sok valótlanságot.
Kezdetnek ha van egy kis időd, ajánlanám ezt a rövid kis videót:
http://www.youtube.com/watch?v=Q5y5ABgoAdI
A szegedi viszonyokkal túlnyomórészt tisztában vagyok, valóban pontatlanul fogalmaztam,
de azért képes vagyok megkülönböztetni a helyszíneket és a két szegedi csapatot,
azért ha választani kellene én biztos a Szeol-t választanám a gyulai Szeged helyett az utolsó fordulóra.
Gondolom azért még nevezhetem Szegednek a 2011-es verziót, csak mert máshol játszanak jelenleg,
legalábbis addig amíg felépül az új stadion. Lehet bármilyen számozása is, az ellentét a csabaiakkal nem változik.

A Kisvárda-Balmaz ellentétről valóban nem tudtam, örömmel olvasom.
Nekünk szerencsénk volt, hogy pont a mi meccsünk előtt nem sokkal kaptak észbe,
hogy állj már meg, ezek a falábúak (azaz mi) úgy lemaradtak,
hogy ha nem húzzuk be a féket, még a végén feljutunk, akkor aztán mi lesz?

A Cigándi barátságot, szolidaritást is csak feltételeztem, nem gugliztam rá,
de még ha akarta is volna a szarka, nem bírta a farka.

Jól van, a nyíregyházi ajándék 3 pontot vs. vért pisilést "kifelejtettem" a felsorolásból,
ez nem volt benne a gugliban, máshonnan meg hogy a fütyiből tudtam volna,
hogy mi jóban vagyunk a Nyíregyházával ti meg nem? Az ember válogassa meg a barátját...

Továbbra is fenntartom, hogy azonosak az esélyek és a hátralevő sorsolás.
Ha nem lett volna nálunk ez az év eleji edzőbuktatásos herce-hurca,
talán nem is kellene most ezeket latolgatni.

Idézetet írta: Várda64 Dátum április 17, 2017, 15:51:12
A lényeg, hogy egy 16 ezer fős kisvárosnak van egy futballcsapata, van egy szurkolótábora, akik jóban rosszban együtt vannak. Hogy mások erre irigyek? Az legyen az Ő bajuk.  ;)

Ez szép volt, csak tudnám honnan ismerős ez a stílus?
Egy egyszerű vidéki gázszerelő jutott eszembe, aki vérrel, verítékkel,
becsületesen az ország egyik milliárdosává küzdötte fel magát, a sok irigy meg nem bírja elviselni.
Ja a felsorolásból kihagytad a stadiont. Arra is büszkék lehettek,
gondolom a helyi adókból gyűlt össze a rávaló.
Ha egyszer majd nem lesznek ilyen irigyek az emberek,
mindenki büszke lesz majd az ilyen 16 ezer fős kisvárosokra,
sőt a még kisebb falvakra is, mint például Felcsút, debrecen.


31. forduló



Április 23., vasárnap:

15:00       Puskás Akadémia - Mosonmagyaróvári TE          

16:00       Szolnok - Siófok          

17:00       Békéscsaba - Csákvár          

17:00       Budaörs - Dorog          

17:00       Kisvárda - Zalaegerszeg          

17:00       Kozármisleny - Cegléd          

17:00       Soroksár - Nyíregyháza Spartacus FC          

17:00       SZEOL SC - Cigánd SE          

18:00       Balmazújváros - Szeged          

18:00       Soproni VSE - Vác


1.   Puskás Akadémia   30   18   8   4   56:32   62   
2.   Kisvárda   30   16   7   7   43:24   55   
3.   Soroksár   30   15   9   6   51:28   54   
4.   Békéscsaba   30   16   5   9   45:28   53   
5.   Balmazújváros   30   16   5   9   36:29   53   
6.   Vác   30   13   8   9   38:33   47   
7.   Szeged   30   12   11   7   36:18   47
8.   Szolnok   30   13   7   10   40:37   46   
9.   Dorog   30   12   8   10   32:27   44   
10.   Mosonmagyaróvári TE   30   12   6   12   39:33   42   
11.   Zalaegerszeg   30   10   11   9   46:41   41   
12.   Siófok   30   11   6   13   34:38   39   
13.   Soproni VSE   30   8   13   9   29:32   37   
14.   Nyíregyháza Spartacus FC   30   10   6   14   32:37   36   
15.   Cegléd   30   9   6   15   36:44   33   
16.   Budaörs   30   9   6   15   31:46   33
17.   Csákvár   30   6   13   11   33:46   31   
18.   Kozármisleny   30   8   6   16   24:42   30   
19.   Cigánd SE   30   5   9   16   17:50   21   
20.   SZEOL SC   30   4   4   22   16:49   16


Tippek, vélemények?

Kisvárdán perpilla havas-jeges-eső esik.  :P :P

Ilyen körülmények között általában overes meccseket játszunk, ráadásul most az ellenfél (ZTE) is jó alany egy gólzáporos csörtéhez. 1,97-ért ajándék oddsnak tűnik.

Idézetet írta: Várda64 Dátum április 23, 2017, 14:19:49
Ilyen körülmények között általában overes meccseket játszunk, ráadásul most az ellenfél (ZTE) is jó alany egy gólzáporos csörtéhez. 1,97-ért ajándék oddsnak tűnik.

A végére le is jött, szép tipp volt! :beerchug:

Idézetet írta: TiB Dátum április 24, 2017, 13:33:42
A végére le is jött, szép tipp volt! :beerchug:

Köszi!  :beerchug:

A tavasz legjobb játékával az eddigi legerősebb ellenfél ellen sikerült a legjobbat kihozni.  ;)

Az igazsághoz azért szorosan hozzátartozik, hogy amikor a bejegyzésemet írtam, akkor hirtelen, rövid idő alatt brutál mennyiségű vegyes halmazállapotú csapadék hullott. Viszont meccskezdésre a pályán ennek nyoma sem volt, sőt kifejezetten jót tett a sokat kifogásolt pályánk talajának, így érvényesülhetett a sok passzos, labdatartós, mélységből beindulós stílusunk amiben kifejezetten jók vagyunk.

Ebben a ZTE-ben viszont van fantázia. 1-2 éven belül első osztályra esélyesként kell velük számolni.


Csak tíz fociklub kapott NB I-es licencet

Egyelőre csak tíz klub kapott NB I-es licencet a következő szezonra a
Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) illetékes testületének döntése értelmében- írja az MTI.

Az MLSZ honlapjának szerdai beszámolója szerint az elsőfokú licencadó bizottság
keddi határozata alapján nemzetközi (UEFA) és NB I-es klublicencet kapott a Diósgyőr,
a Debrecen, a Videoton, a Ferencváros és a Budapest Honvéd.
NB I-es licencet a Balmazújváros, a Békéscsaba, a Paks, a Puskás Akadémia FC és a Soroksár SC.

A további benyújtott licenckérelmek elbírálása folyamatban van, a bizottság ezekről várhatóan május 9-én dönt.
Az elsőfokú licencadó bizottság döntése ellen a kézhezvételtől számított nyolc napon belül lehet fellebbezést benyújtani.

Kiegészítés az előző hozzászóláshoz:

"Kisvárda a licencet az NB1-re adta be és a Nyíregyházi Stadiont jelölte meg haza pályának, míg el nem készül a stadion a Várkertbe. A  Szpari pályáját nem fogadta el az NB1-re az MLSZ.
Tehát, vagy másik pályát kell megjelölni, vagy marad az NB2."


Megnyugtatok mindenkit, a hír olvastán Kisvárdán senki nem követett el öngyilkosságot, de.....
Azért nekem megmozgatta a fantáziámat:
1., Mi történhetett ezzel a nyíregyházai pályával, ahol ha emlékezetem nem csal a Loki a nemzetközi kupameccseit is játszhatta?
2., Ezzel a határozattal csattanós választ kaptak a stadionépítés ellenzői. Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében nincs egy pálya, ahol első osztályú meccseket lehetne rendezni. Nem biztos, hogy erre van a legnagyobb szükség, de a készülő stadion legalább kitölt egy űrt.

Nálunk is folyik az építkezés, bár a licencet a hazai pályára kaptuk, ott ősszel biztosan nem lesz mérkőzés.
NB2 esetén jó lesz a gyulai pálya, ha pedig NB1, akkor Kecskemét jöhetne szóba.
Hivatalos homályosítás a klub részéről:
Békéscsaba 1912 Előre: A kérelemben a Kórház utcai Stadion lett megjelölve, hiszen a papírjai pillanatnyilag érvényesek. De ez a dolog ennél bonyolultabb, hiszen a klub és a pálya licence valamilyen szinten két külön dolog. A hazai pálya kijelöléséről akkor születik majd döntés, ha eldől melyik osztályban folytatjuk. Az viszont szinte biztos, hogy ősszel Békéscsabán nem lehetnek mérkőzések, hiszen az egész stadion építési terület lesz. Tehát albérlet, de hogy hol, az még nem ismeretes.