Csak a matek!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


január 31, 2017, 12:54:53, lpetee888
hi mindenki

van egy másik kísérletem, csak az nagyon gyerek cipőben jár még (már egyszer próbáltam NHL fronton)

mondjuk addig abban is fog maradni, amíg jónéhány próbát meg nem élt

A lényeg, hogy NBA meccsek over/under összpontszámait próbáljuk - tisztán matematikai alapon - belőni (és inkább over az under-től irtózom  :D ), mely tippelésnek semmi köze az esélyeknek, sérülteknek, korábbi egymás elleni eredményekhez stb. stb.

Amennyiben a rendelkezésre álló adatbázisok átszámolása alapján van figyelemre méltó over/under tipp akkor azt felteszem és próbálgathatjuk együtt, ha gondolja valaki

meglátásom szerint minden nap van egy-egy NBA mérkőzés, amelyet over/under tekintetében érdemes szemügyre venni

Az elvégzett számításaim alapján az elmúlt pár napban ez volt:

1. 01-27 Oklahoma - Dallas Over 196.50 (1.82)
2. 01-28 Boston - Orlando Over 212.50 (1.71)
3. 01-28 New Orleans - San Antonio Over 207.50 (1.71)
4. 01-29 Miami - Detroit Over 201.50 (1.91)
5. 01-30 San Antonio - Dallas Over 195.50 (1.91)

ebből az ötből zsinórba öt jött, de ezek alapján kár lenne bármit megállapítani
de érdekes lehet tovább számolni és érdeklődni az ilyen típusú tippek kiszűrése iránt
ha valakit érdekel és ma is lesz időm számolni és találok valami érdekeset felrakom ide

hajrá-hajrá

#1 január 31, 2017, 12:53:50, lpetee888
hi mindenki

számolás után erre jutottam:

6.
01-31
Philadelphia - Sacramento Over 203.5 (1.74) 122-119
ezen az összpontszámon lehet még csökkenteni, de ez jött ki
a matematika alapján a 203.5 összpontszám elérésének az esélye 76%

három tűnt jónak, ezek közül választottam a fentit
(másik kettő boston - detroit o 210.5 - 1.60, és minnesota - orlando o 208.5 - 1.74)

meglátjuk
jó éjt
hajrá- hajrá

Szia, sok sikert kívànok a naplódhoz :)
Milyen alapon szàmolsz èrdeklödnèk ? Hogy az idei èvben adott csapat mennyit dobott illetv kapott ès szàmolsz egy àtlagot ( persze ha nem mühelytitok ) ? Màsik kèrdèsem az lenne h milyen adatbàzisból dolgozol? Engem èrdekelne elemzès , fogadàsok megbeszèlèse stb, csak nincsen semmilyen adatbàzisom, azèrt kèrdezem, hogy így szóba jöhet e a dolog illetve tudsz e benne segíteni? Elöre is köszi a vàlaszt.

#3 február 01, 2017, 17:01:17, lpetee888
hi mindenki

először is a mai számítások eredménye
7.
02-01
San Antonio - Oklahoma Over 208.50 (1.74) 108-94

a matek alapján a 212 összpontszám elérésének az esélye 66% (ez idáig a legkisebb arány, de a holnapi találkozók közül ez a legmagasabb)

Idézetet írta: Bentley0917 Dátum január 31, 2017, 13:40:58
Szia, sok sikert kívànok a naplódhoz :)
Milyen alapon szàmolsz èrdeklödnèk ? Hogy az idei èvben adott csapat mennyit dobott illetv kapott ès szàmolsz egy àtlagot ( persze ha nem mühelytitok ) ? Màsik kèrdèsem az lenne h milyen adatbàzisból dolgozol? Engem èrdekelne elemzès , fogadàsok megbeszèlèse stb, csak nincsen semmilyen adatbàzisom, azèrt kèrdezem, hogy így szóba jöhet e a dolog illetve tudsz e benne segíteni? Elöre is köszi a vàlaszt.

hát
először megnézem a párosítások csapatainak teljes idényben összesítve elért pontszámait, majd lebontva hazai pályán/vendégként elért, kapott pontokra. ezen kívül az interneten találni mind az NBA, MLB, NHL vonatkozásában évtizedekre visszamenő statisztikákat (na ezek átlátása elsőre nem egyszerű, de nem is lehetetlen). Elég részletes és terjedelmes adatbázisok állnak rendelkezésre fent említett amerikai sportligákkal kapcsolatban (komoly hagyományai vannak a tengerentúlon ennek a témának - úgy tűnik)

a számomra fontosnak ítélt adatokat mind egy általam készített excel alapú rendszerbe feltöltöm és azok eredményeit szemezgetem

magyarul, leegyszerűsítve a rendelkezésre álló adatokból átlagot számolok, amelyet összevetek az under/over-ért kínált ajánlatok odds-aival, és mindebből számolok egy százalékos arányt

majd a legmagasabb bekövetkezési arányú eredmény bekövetkezésében bízok  ::)

az, hogy ez működik-e azt még nem tudom... de folyamatban van ennek kiderítése
majd áprilisban (ha lesz rá energiám) ránézek az MLB-re, és újból az NHL-re is (bár utóbbit próbáltam,de az valahogy nem igazán működött under/over szinten)
nem egy óriási dolog

jó éjt
hajrá-hajrá

Hajrá! Remélem bejön bár azok a források amiket nézni szoktam NBA- vel kapcsolatban under 210 körül saccolják. Az is igaz, hogy nyerhet mindkettő...  8)

Az elmèlet tetszik kifelyezetten, de azt is belekalkulàlod hogy eddig kik ellen jatszottak? Pl jobb vèdelmü csapatok a dobottba, illetve milyen tamadócsapatok a kapottba?

hi mindenki

Idézetet írta: Makitojás Dátum január 31, 2017, 23:43:01
Hajrá! Remélem bejön bár azok a források amiket nézni szoktam NBA- vel kapcsolatban under 210 körül saccolják. Az is igaz, hogy nyerhet mindkettő...  8)

többet szoktam én is megnézni és valóban bizonyos oldalak között is vannak néha eltérések, de én ezen felül  próbálom a saját számolási stratégiámat is bele vinni, és van hogy nem egyezik az előbb említett oldalak által "jósolt" összpontszámokkal. Igazából - annak fényébe, hogy a tegnapi számítás nem vezetett eredményre - az általam számított százalékos arány nem azt adja meg, hogy több vagy kevesebb lesz az összpontszám hanem azt, hogy bizonyos pontszám elérésére mennyi az "esély" (hülyén mondva).
A tegnapi 212 szám elérésének az esélye 66%-ra jött ki, amely az eddigi számításaim közül a legalacsonyabb, ezidáig a "kiemelt" tippek esélye mindegyike 74-96% között volt. Bár nyilván az általam felállít 96% (ja és a 100% se) nem jelenti azt, hogy az úgy is lesz. Például a tegnapi másik meccs amivel szemeztem a Washington - New York volt és annak az esélye, hogy az ott elért összpontszám over 215.5 lesz (a második legmagasabb) 57% lett, és érdekes az jött (117-101). Azért írom, mert nyilván nem lehet ezeket a számokat készpénznek venni.

Idézetet írta: Bentley0917 Dátum február 01, 2017, 11:56:15
Az elmèlet tetszik kifelyezetten, de azt is belekalkulàlod hogy eddig kik ellen jatszottak? Pl jobb vèdelmü csapatok a dobottba, illetve milyen tamadócsapatok a kapottba?

Igazából nem.
összességében számolom, az ellenfelek nevesítése nélkül, ennek oka pedig oly egyszerű, hogy még csak annak a szikrája sem jelent meg a fejembe, hogy az eddig lejátszott ellenfelek összeállításának változása, azok védelmi képessége, támadó játéka stb. számokban hogyan határozható meg, illetve építhető be egy tisztán matematikára épülő számításba. Leegyszerűsítve - gyakorlatilag a hazai és vendég pályán szerzett/kapott pontok mennyisége alapján tudjuk meghatározni a hazai/vendég pályán nyújtott védelmi/támadói készségét egy csapatnak.

Ha jól emlékszem korábban olvastam egy cikket elég bonyolult képletről, amely az NHL mérkőzések kimeneteleinek esélyeit adta meg odds-ok formájában kifejezve, és azon az alapon választottunk tippeket, hogy adott mérkőzésre  aktuális kimeneteleire sportfogadó irodák által kínált odds-ok mennyire térnek el a fent említett tétel alapján megállapított odds-tól. Na ez így elég bonyolultan hangzik és az is volt.
Nem nagyon tudtam tesztelni párszor kipróbáltam, számolgattam, visszaellenőriztem az eredményeket....
kevés tippet adott (nem minden nap volt ilyen eltérés), mondjuk ha volt akkor általában helyes is volt.
Csak kérdem én a fogadóirodák odds-ok felállításánál nem veszi figyelembe a sérültek számát, a játékosok formáját, az edző kivel veszett össze éppen stb. mert ez a képlet nem és ez is eredményezhet az odds-okban eltéréseket, amelyek számunkra mit sem érnek, "fals jelzést" adnak számukra.

mondjuk ez igaz az én számításaimra is, csak én úgy gondolom over/under tekintetében ez nem annyira jön ki

köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat

hajrá hajrá
majd számolok este

#7 február 02, 2017, 20:55:01, lpetee888
hi mindenki

8.
02-02
Dallas - Philadelphia Over 204.5 1.74 (113-95)
a matek alapján a 211 összpontszám elérésének az esélye 71%

jó éjt
hajrá-hajrá

hi mindenki

az a helyzet, hogy elsőre mára nem találtam egyiket se csábítónak

de még rajta vagyok

hajrá-hajrá

San antonio - Philadelphia 195 over se ? Talàn mèg az tünik a legjobbnak nekem.

Idézetet írta: Bentley0917 Dátum február 02, 2017, 21:24:42
San antonio - Philadelphia 195 over se ? Talàn mèg az tünik a legjobbnak nekem.

Bár néztem mindet de ránézek mindjárt
Köszi

#11 február 02, 2017, 22:54:44, lpetee888
hi

nekem nem tetszik

de - ez nem jelent semmit - meg kell próbálni bár nem találom sehol
hol van a san antonio - philadelphia over 195-re ajánlat? (pl.: az unibeten 1.30-ra adja az over 205-öt és ez a legkisebb)

hajrá-hajrá

UI.: egyedül a atlanta - houston meccset hozza over 226-ra 59%ra, de nekem ez az arány alacsony és az over 221.5 adják olyan 1.50.-1.60 körül (és ha emelem az arányt olyan over 212.5 lenne jó de azt meg nagyon alacsonyan vagy inkább nem ajánlják)


#13 február 03, 2017, 16:38:12, lpetee888
Hi mindenki

Megnéztem az unibeten és azt adta amit fentebb leírtam, az eredmenyek.com-on nem tudom miért mutatta
na mindegy

Este csak éjfél után leszek gép közelbe akkor tudok majd nézni valamit

Hajrá-hajrá

#14 február 04, 2017, 18:09:38, lpetee888
hi mindenki

9.
02-03
Oklahoma - Memphis Over 203.5 1.82 (114-102)
a matek alapján a 210 összpontszám elérésének az esélye 73%

jó éjt
hajrá-hajrá