Mekkora profitot lehet szerezni egy hónapon belül? a realitás talaján maradva.

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nem érdekel igazán ki mennyivel játszik, hanem ha van egy X tőkénk, akkor abból mennyit csinálhatunk?
Az olyan példáktól tekintsünk el, hogy felteszek egy 500 ast és nyerek 20.000 ret... volt nekem is, de minden hónapban nem jöhet
mondjuk 1,50 - 2,00 eredő oddsok között mozogva.

a válaszíró kérem szépen írja le, hogy van e benne tapasztalata, vagy sem :)
illetve a bankrollhoz kapcsolódóan is írhat. Hogy veszteség esetén csökkenti/ növeli a tétet, én úgy gondoltam felosztom X/ 10 re és azokat teszem fel. De az X/ 10 a 20. napon is annyi mint az elsőn volt.

Idő arányosan is írhatjátok, hiszen biztos több profitot termel az aki naponta 3 órát fogad, mint aki naponta 1 órát foglalkozik vele.

az én saját számolásom, gondolatmenetem szerint: 20-30% profit jónak mondható és még reális.

Szia!

Olvasgasd a haladó fogadók naplóit, a stratégiák azokból sokat lehet tanulni.
Röviden egyébként, aki havi szinte 10 % feletti ROI-t képes csinál az már elég profi fogadó. ;)

Tomka

Ez egy eléggé összefüggő kérdés.

Szerintem a hosszabb távon sikeres sportfogadás egyik alapja, a bankroll management. Sok elemzés és cikk született már ezzel kapcsolatban, de úgy gondolom, csak kettő fajta járható út van:
- Ugyanakkor összeg minden single fogadás esetén.
- Súlyozott egységek használata, ami azt jelenti, hogy te magad határozod meg 1-től 10-es skálán, hogy mennyire tartod erősnek az adott tippet és mennyi egységet szánsz rá. Ehhez évek rutinja kell.

Ilyenektől, mint all-in fogadás, meg martingale meg egyéb rendszerek tekintsünk el, mert ez a biztos bukás első jele.
Én egy kezdő fogadónak azt ajánlanám, hogy kezdjen először ugyanakkor téten minden single fogadás esetén. Így megtanulja kordában tartani magát legalább az összeg szempontjából. Tapasztaltabbak pedig már úgyis a második verziót fogják használni, hiszen hosszabb távon ez lesz a leginkább megtérülő. Én utóbbi egy olyan kiegészítéssel használom, hogy az általam meghatározott 5-6 oddstartományhoz különböző maximális egységet használok:
1.20-1.50: 1-10 egységig
3.00-4.00: 1-5 egységig   Ezek általában döntetlen fogadások vagy pár biztosabbnak tűnő underdog tipp.

Így próbálom azt elkerülni, hogy néha túltoljak egy 3.20-as szorzót és csak megfelelő egységgel játsszak.
Ha már az egységeknél tartunk, szerintem a teljes bankroll maximum 10%-át (és még nagyon jóindulatú voltam) használjuk fel egy tétnél. Azaz azt a 10%-ot bontjuk 10 egységre fel. Én nálam ez egy kicsivel alacsonyabban van (8%).

Az is fontos, hogy a bankroll méretünket is külön meg tudjuk határozni. Kezdőként felesleges befizetnünk 50-100 ezret, mert ha nem olvasunk utána, nem akarunk fejlődni ebben a témában, akkor hamar elbukjuk. Szerintem egy kezdőnek az ideális bankroll 10-20 ezer forint. Ezzel már szépen el lehet indulni. Egy tapasztaltabb fogadónak szerintem 100-500 ezres bankroll bőven megfelelő, ott már akkora profitot meg tud termelni, ha sikeres fogadó, hogy simán meg tud belőle élni havi szinten.

Lássuk a másik fontos tényezőt, mennyi tippet raksz egy napon. Vannak tényleg elvetemültek, akiknél elszalad a ló, de véleményem szerint napi 2-3, maximum 4 fogadás az, amit még kontrollálni tudsz, utána tudsz járni stb. Ez a meccsek előtti fogadásokra vonatkozik, élőben azért más a leányzó fekvése, ott ha olyan meccs van, simán ki tudsz szedni 30-40  fogadással egy havi jövedelmet.
Visszatérve a meccsek előtti fogadásra, ez havi szinten 100-120 fogadás, évente 1200-1400. Ez már szép minta lehet, de ebből ami biztos az olyan 8-10 fogadás egy évben, amire ráraknád mindened. Így kell kalkulálni tehát azt az 1-10-ig skálát. Nagyon minimális a 10/10-es tippek száma, de még a 9/10 is.

Fontos még az oddstartomány kérdése. Én nem hiszek az 1,20-1,25 körüli oddsok hosszabb távú sikerességében. Miért? 1.20-as oddson 87%-os találati arány kell 5%-os ROI-hoz, amit lehet nem bír tartani egy ember folyamatosan. A kis szorzós játék nagy mentális igénybevétel, mert ugyan sok lesz a sikeres tipped, viszont még így sem biztos a profitod. Véleményem szerint az ideális oddstartomány 1.50-2.40 közé esik. Itt azért már pár nagyobb szorzóval szépeket lehet menteni, sőt sokkal nagyobb profitra lehet szert tenni, ha az embernek van egy megfelelő stratégiája.

A másik kérdés, hogy ha van egy negatív szériád, akkor csökkentsd-e a tétet? Szerintem ez rossz megközelítés. A bankrollodat úgy kell behatárolni, hogy különböző szintet elérve, mindig újraszámolod az alaptétet.
Tehát mondjuk ilyen szintek vannak:
0-20000: 8-10% single fogadásra    5 ezres tartományokban érdemes újraszámolni a téteket (0-5000,5000-10000)
20000-50000: 7-10% single fogadásra    10 ezres tartományokban érdemes újraszámolni a tétet (30000-40000)
50000-100000: 6-9% single fogadásra   dettó 10 ezer
100000-500000: 5-8% single fogadásra   25 ezres
500000-: 5-7% single fogadásra.   50 ezres

Azaz, ha elbuksz 100 ezerből 10-et, akkor a 90 ezernek újra veszed a 10%. És így tovább. Ha feljebb jutsz a létrán, tehát 100000-ből lesz 125000-at, akkor újraszámolod a 8%-át az összegnek.
Ezeket a single értékeket még ugye felosztod 1-10 egységre és nagyon minimális az esély, hogy sokat bukj, ahhoz tényleg nagyon tehetségtelennek kell lenni.

Ez csak egy példa, mindenki olyan bankroll managementet használ, amilyet akar, viszont így nagyobb bankroll sincs akkora kockázat. Élő fogadáshoz is teljesen más az ajánlott bankroll, meg a meccsek előtti fogadáshoz is.

Visszatérve az alapkérdésre, egy 200 ezres rollnál, havi 100-120 fogadásnál 1.80-as oddson megfelelő találati aránnyal és jól használva az egységeket (5-7 egység átlagban), 10-15%-os ROI-t simán meg lehet szerezni, ami azt jelenti, hogy 150 ezer forint környéke.

10%-os ROI már eléggé jónak mondható (sőt), de 20-30% sem elérhetetlen hosszabb távon. Sőt, ha nagyon értesz az adott sportághoz simán ki tudsz hozni 40-50% is, de ehhez már eléggé komoly tudással kell rendelkezned.

Az pedig, hogy ki mennyit foglalkozik fogadással egy nap, az ebből a szempontból irreleváns. Persze, aki élőben tolja az több profitot termel, mint aki meccsek előtt rak, de az, hogy mennyit ülsz ott és szemezgetsz meg rakod a tippet, az mindegy. Van aki egy óra fogad négy "biztosat", van aki pedig fél nap alatt elbukja az egész pénzét.

Olyan mentális dolgokra pedig még ki se tértem, hogy mi történik akkor, ha van egy kiváló stratégiád, van egy jó bankroll managemented és mégse jönnek be a meccsek, mert hirtelen hullámvölgybe kerülsz. Mert ilyen is sokszor előfordul. Ilyenkor újragondolod az egész rendszert, elbizonytalanodsz, javítani akarsz rajta, közbe lehet nem is kell, mert szimplán csak ilyen a széria.

Elsőre egy könnyű dolognak hangzik a sportfogadás, látsz ilyen szavakat, mind BR, ROI, Value stb., megtanulod és rögtön elhiszed mennyire jó vagy, de ezzel csak a felszínt kapargatod, mint ahogyan én is ezzel hozzászólással. Jobban bele se mentem a dolgokba, mert lehetne róla több 100 hsz-t írni. Olyanra se tértem ki, hogy ki milyen típusú fogadó, pedig ez is nagyban befolyásolja a sikerességünket hosszabb távon.

Sok Szerencsét Neked!

Tomka:
az a baj ezzel, hogy ott csak tippeket látok, én nekem vannak saját tippjeim és inkább bukok a saját tippjeimmel mint máséval, viszont hiába jók sokszor a tippjeim ha rossz bankrollt használok, na meg néha eldurran az agyam és teszek valami hülyeséget, ha sürgősen kell pénz...

Pozzato:
- a súlyozott módszert ott használom, ha pl duplákat fogadok, de találok egy 4,50 es oddszot azt megrakom 200-300 Ft-tal, de nem igazán használok ilyen skálát, bár már hallottam róla.

- én 2.000 Ft-ot fogok befizetni, mivel hosszútávra tervezek, és igazából nem lineárisan nő a pénzünk, hanem exponenciálisan, így hát nem is a kezdőtőke a lényeges, hanem az elért profit én szerintem (nyilván minél nagyobb tét annál nagyobb a nyeremény is, de a bukás is...)

- én is focizok, nincs olyan meccs, hogy biztos, ami pedig az azt hívják bundának. Annyi tényező van ami közbeszólhat, nekem anno egy PSG - Ludogorec meccs vitte el a mixemet, pedig szépen nyertem, csak az volt a 10/10 -es tippem amire az egész bankot feltettem...

- "Fontos még az oddstartomány kérdése. Én nem hiszek az 1,20-1,25 körüli oddsok hosszabb távú sikerességében. Miért? 1.20-as oddson 87%-os találati arány kell 5%-os ROI-hoz, amit lehet nem bír tartani egy ember folyamatosan. A kis szorzós játék nagy mentális igénybevétel, mert ugyan sok lesz a sikeres tipped, viszont még így sem biztos a profitod. Véleményem szerint az ideális oddstartomány 1.50-2.40 közé esik. Itt azért már pár nagyobb szorzóval szépeket lehet menteni, sőt sokkal nagyobb profitra lehet szert tenni, ha az embernek van egy megfelelő stratégiája."

egyetértek, ugyanezt számoltam ki ma délután:
1.10 esetén 25-0 vagy 31-1 találati arány szükséges (1,25 profit)
1.20 esetén 16-1
1.30 esetln 10-1
1.40 esetén 6-1
1.50 esetén 4-1, 8-2
1.75 esetén 5-2
2.00 esetén 3-2, 5-3 (más féleképpen felosztva az 1 egyésget, ezt ne mrészletezem)
3.00 esetén: 4-6
4.00 esetén: 3-7
5.00 esetén: 5-15, 1-3
7.50 esetén: 1-5
10.00 esetén: 1-7

Én minimum 1.50 ben állapítottam meg, azért minimum mert lehet magasabb szorzó is, azt megjátszom, alacsonyabbnál érthető miért

tetszik ez a lépcsős elgondolás, nem hallottam még  :)

Értelek, bár sokan, mint én is rengeteget írtam is a fórumomban tapasztalatról, stratégiáról stb. Mondjuk pont bankmanagment-ről nem, mert arról szerintem milliónyi írás van az interneten.
(Ha érdekel itt van direkt link minden írásomhoz: https://www.sportfogadas.org/forum/index.php/topic,12013.msg623487.html#msg623487 )

Leírom azért én is mit használok. Szerintem nem kell túl variálni ezt a bankos kérdést. Amikor komolyan játszok... Én "csak" két tét nagyságot használok. 50 és 100 eurót. Hogy mikor melyiket? Ez néha nekem sem tiszta..., de legtöbbször, amikor a gólokra vadászom és stream-en látom a mérkőzést akkor a nagyobb tétet választom, mert mégis csak látom az eseményeket. Amikor csakis a statisztikai adatok dominál inkább a kisebb téteknél szoktam maradni. Illetve próbálkozom az 1X2, AH fogadásokkal is, ezek esetén is a kisebb tétet használom. Az gól overek esetén pedig a full-s tét, mert mégis az a szakterületem, ha nevezhetem így. Ezért azt tudom ajánlani, ha van valamiben rutinod, gyakorlatod akkor az legyen a fő pénzszállító és arra pakolj nagyobb összegeket.
Igazából én létrehoztam már egy akkora bankot, amivel ezt játszom. Február és március 2500 euró pluszt termelt, míg az április - 480 euróval zárt. Akárhogy törekedtem csak elcsesztem. Persze itt a szezon vége, magyarázhatjuk ezzel is, de a mai napon már gól overből 3/3 és 1X2-ből 4/3 a nyerési mutatom.

// Amikor pedig nem komolyan játszom, mert előfordul, hogy na Nyuszikám (barátnő) mond ki fog ma a barca meccsen gólt lőni vagy melyik meccsen fog gól esni (Ő az én is múzsám), akkor arra egy 5-10 eurót rádobunk. //

Igen én is bátran ajánlom ezt a bank 5-8%-val való játékot, de egy idő után már nem akarsz tovább emelni. Én így vagyok vele, a hónap elején olyan 1000 eurós bankkal indítok, közben pedig veszek le pénz. Van, amikor kicsivel több, ebben a hónapban most éppen jóval kevesebb volt, mivel az utóbbi másfél hét csak szerencsétlenkedés volt.

Amit olvashatsz is majd nálam és ezt vallom, hogy érdemes egy 100-150 euróval indulni, mert akkor érzed a nyerés édes, míg a vesztés keserű ízét. Amikor pedig meg van pár hónap múlva a kellő stratégia, akkor vagy szépen felépíted a bankod vagy fogod és rátöltesz még egy nagyobb összeget. Igen megremeg az ember kezem, de ez csak addig, amíg nem lesz benne rutinod. Szépen emelgeted a tétet és egyszer észre sem veszed már az 5% egy szép 50 eurót fog érni. Aminek a nyereségéből már elég sok mindent tudsz magadra fordítani.

Sokáig én is vallottam ezt az 1.5 alatt nem fogadok dolgot. Azonban, mivel rengeteget élőzők és, ha látom a mérkőzést, de az odds csak nem akar az 1.40-1.44-ről elmozdulni akkor megfogadom, ha látom, hogy itt mindjárt gól lesz. Így nem kezdem el csapkodni a fejem, hogy megint lecsúsztam egy gólról. Mert persze lehet, hogy 5 percig nem lesz gól és ekkor éppen magamtól vettem el (100 eurós tét esetén) 10 euró, azonban ha beesik a gól mégis 40 euró plusz azonnal, mint sem 0. Tehát azt mondom, hogy ezt érdemes mérlegelni.

Ahogy írod fogadtál már egyszer-kétszer, de azért azt tudom mondani, hogy csak a single. Persze van nekem is kombim, de az hosszútávon az nem gyere be...

Remélem így már tudtam segíteni. :)

Tomka

Ui.: Ha kérdésed van akkor csak írj. ;)


Szerk.:
Egy dolgot el is felejtettem... igen ezek a kirohanások, a legnehezebb kezelni. Még szerintem 8 évem után nekem is elborul az agyam, de olyankor kelek fel a székből és járok egyet. Ez nekem bevált, ezt tudom ajánlani. Mert nem elég elkattintani, mert két perc és megint azt veszem észre, hogy a betes felületet nézem. Olyankor el kell hagyni a gépet.

Nekem a bekkattanás az ha kell valahova pénz, mondjuk akarok venni egy drága ruház, jól megy a bankom, felmegy a pénzem mondjuk 1000-ről 2000 re, 2 hét alatt, aztán felteszem egy 5 szörös kötésre, ilyenkor sírni tudnék.

Amúgy én van mikor kötést játszok, ha csak lutrit látom a 2.00 ás oddsban, akkor megdobok inkább 2 db 1.50 eset kötésben, ez hülyeség?

Mondj erre egy példát, hogy mit értesz az alatt, hogy két darab 1.5 De mit? Mert mondjuk van egy mérkőzés, ahol a 2es lutri ott azért az 1.5 sem egy nagyon stabil lehetőség, legalább is szerintem.

Egyébként pedig, ahogy olvashattad máshol, amit egyszer feltöltesz játékra arra egy ideig ne is számíts. Az olyan mintha nem is lenne... És döntsd el mit akarsz szórakozni vagy pénzt keresni. Eddig 3 emberrel találkoztam, aki 5 forint érték alatti bankból csinált milliókat. Egy itt volt, kettő pedig külföldi blogokban, akik 10 euróból csináltak 25 illetve 32 ezret.

Most lehet sértő lesz, amit írok (valaki ezzel persze nem ért egyet), de két hét alatt ezer forintból csináltál kettőt csak elcseszted az időd, inkább elmentél volna mellékállásban dolgozni, ha pedig diák vagy olyan jól lehet keresni, hogy 1 óra alatt kapni lehet ezer forintot. Persze ez attól függ mit akarsz csak elszórakozol, kikapcsolódsz vagy akarsz valamit látni belőle. Igen először csináld pár ezer forinttal, hosszútávon pedig, ha látni akarsz ebből valamit akkor növelni kell a tét. És senki sem születik haladó vagy profi fogadóvá, nem terem minden bokorban ilyen ember, ehhez tapasztalat kell sok-sok idő. Kell a mikro tétezés körülbelül egy évig, de utána vagy emeled a tétet vagy csak szórakozol.

nem ugyanazon a mérkőzésen gondolom

Ha összegyűjtök 100.000 Ft-ot és még nem teszteltem stratégiát, akkor sanszos h elbukom, ha meg kis apró tétekkel megy már, akkor nagyban is menni fog.

Az én tapasztalatom, hogy havi 2-300% profit sem lehetetlen. Igen, a realitás talaján maradva. Persze nem árt, ha az embernek van önkontrollja, le tud állni, ha veszít. Most részletezni nincs nagyon időm, esetleg később leírom én hogy csinálom.

Idézetet írta: drzdolik Dátum május 02, 2017, 08:20:02
Ha összegyűjtök 100.000 Ft-ot és még nem teszteltem stratégiát, akkor sanszos h elbukom, ha meg kis apró tétekkel megy már, akkor nagyban is menni fog.

A kiemelt résszel én nem értek egyet, nem biztos, hogy ami kis téttel működik, az működik nagyban is. Ez olyan, mint amikor edzésen 10 büntetőből 10-et beversz, mert nincs rajtad nyomás. Meccsen, amikor tényleg számít, és nem 5-1-nél rúgod a 87. percben, akkor nem biztos, hogy 10-ből 10 bemenne.

Idézetet írta: oakland23 Dátum május 02, 2017, 13:28:35
A kiemelt résszel én nem értek egyet, nem biztos, hogy ami kis téttel működik, az működik nagyban is. Ez olyan, mint amikor edzésen 10 büntetőből 10-et beversz, mert nincs rajtad nyomás. Meccsen, amikor tényleg számít, és nem 5-1-nél rúgod a 87. percben, akkor nem biztos, hogy 10-ből 10 bemenne.

Pontosan. Sajnos sokan nem tulajdonítanak nagy különbséget, a pszichológiának a sportfogadásban. Pedig amikor 500-1000 forinttal tippelsz az nem olyan, mintha 50-100 ezret raksz egy meccsre. Sőt, az is más, ha 8-10 ezret raksz egy mérkőzésre. Persze ezt ki lehet küszöbölni jó bankrollal, ahol azért nem vág földhöz, ha elbuksz egy nap 30-50 ezret vagy netalán még többet.

Ugyanis a sportfogadásban meg kell tanulni veszteni. El kell viselni, hogyha nem jönnek a tippek, ilyen periódus lesz is, nem is egyszer. Ha ezeket jól kezeled és a meccset nem sík ideggel nézzed és nem azon agyalsz, hogy mit lehetne bukás esetén még aznap fogadni, akkor idővel sikeres fogadó válhat belőled. Ez viszont nem megy egyik napról a másikra.

Aki pedig ebből tervezi a jövőjét, netalán havi bért, vagy egy kis mellékest, annak el kell felejteni a kombizást. Inkább egy bizonytalan 2.00-ás odds, mint két 1.50-es. De a legbiztosabb, ha csak akkor fogadsz, amikor biztosabb is vagy a tippekben, és nem erőlteted a dolgot, csak azért, mert aznap játszanod kell. Ez az egyik legrosszabb sportfogadói mentalitás.

A másik, hogy a sportfogadást is meg kell tanulni. Nem sok emberről hallottam még, aki pár hónap után rögtön stabil jövedelemre tett ebből szert, mert ehhez is idő kell. Tapasztalni, rájönni dolgokra, én is szinte még most is mindennap tanulok valami újat, olvasok róla valami külföldi cikket, ami más megvilágításba helyezi a dolgokat.

Gondoltam ide írom már az én személyes véleményem is. Én special 5% körüli tétekkel is meg tudom forgatni a teljes bgankom kb. 2x egy hónapban (40 tipp nem túl sok), 10% ROI pedig nem egy nagy művészet, szóval

100 000 induló bankból simán ki lehet szedni egy huszast havonta, óvatos tétekkel is.

Persze lesz az 0 meg 70 is, szóval nyilván ne úgy számolj ezzel, hogy ebből fizeted be a villanyszámlát.  ;D

miért rosszabb 2 db 1.50 es odds mint 1 db 2.00 ás
attól függ milyen sportban amerikai sportokban vagy teniszben bátran húzok ilyet vagy 2.50 eset is mert ott 1.2 az esély
de fociban ha van egy 2.00/3.00/2.90 odds akkor én azt nagy eséllyel kihagyom, mert lutri, viszont ha már 3.00/3.10/1.85 van azt inkább húzom hazaiba ez is lutri de többet nyerhetek, mint amennyit kockáztattam
Én nagyon sűrűn hazaira fogadok, lehet hogy ez csak az én saját hülyeségem  :laugh:

egyébként olyasmire gondolok, hogy pl Everton, Sevilla ezekre szokott kb 1.50 lenni otthon
de ugye itt sokan gólokra szoktak fogadni, én pedig a gólokat NHL-ben tettem rendszeresen az alapszakaszban, mostmár kevés a meccs inkább focira koncentrálok, mellette 1-2 amerikai sportág meccsei

az a baj, hogy én nem a statisztika alapján játszok, hanem focizok is és fifázni is szoktam, fociban nem egy ember irányítja az egészet, de fifában én nagyon sűrűn játszok 0-1, 0-2 eredményt, ha már vezetek "park the bus" és ott senki sem megy át, nagyon ez a gondolat van bennem, ezért nem is merek sosem gólokra fogadni. (na nem egy Barcelona - Granadára gondolok), bár sajnos ezt nem sok csapatnál látom, pedig ez a legegyszerűbb a fociban, ha nem kapunk gólt nem kapunk ki...

viszont újabban már Bundesliga meccseken próbáltam a GG-t tenni, az jött, ezt bátrabban teszem hiszen itt csak 2 gól kell, nem pedig 3

Azért rosszabb, mert inkább fogadj két darab 1.5-re single-ben, mint egyben. Ha egyik elmegy, akkor is egységnyi tétnél csak - 0.5 egység a mutatód.

"inkább húzom hazaiba ez is lutri de többet nyerhetek, mint amennyit kockáztattam"
- Ez marhára nem igaz. Te a saját pénzedet kockáztatod, nem a bankét. Ezt nagyon is észben kell tartani, hogy tanulni, olvasgatni statisztikázni magadnak kell, mert a te érdeked. A bukik nagy ívben szarnak rá, csak eljátszd náluk a pénzed. Persze kezdőknek én is azt mondom, hogy vezessenek statisztikát, amíg nem tudják mi megy nekik. Legyen gól, 1X2, tenisz bármi. De nekem sincs időm olyan nagy átfogó statisztikákat csinálni, mint régen. A fogadásaim megvannak, de nem értékelem már részletesen ki, hogy na melyiknél mennyi idő után kellett volna élőben fogadni stb.

- Hazaira fogadni nem hülyeség, de nézd meg a statisztikai adatokat. Minden minta, minden adat hosszútávon egy egyenesre áll be, persze vannak kilengések. Nézd meg, hogy mondjuk a német I.-ben az elmúlt években mennyi hazai lett, hogyan oszlanak el. A szezon végén simán szeretek pontos végeredményre is fogadni, amikor már csak 20-30 mérkőzés van hátra és nagy az ilyen jellegű eltérés, mert ehhez a statisztika korrigálni fogja magát. Spanyol bajnokságban 2:1, illetve az 1:0 elég gyakori.

- Nagy szükség van a statisztikára és a matekra. Úgy látom nem egy reál beállítottságú vagy, pedig minden matekkal és a fizikai törvényekkel leírható, így ez is.
A sportfogadást sokan determinisztikusnak fogják fel, ami azt jelenti, ha megvan a bemenő adat akkor a kimenő adat is pontosan kiszámolható. Ez bizony nincs így, ezeket sztochasztikus modellként kell kezelni, vagyis valamilyen gyakorisági eloszlást kapunk eredményül. Ezen adatsorban a véletlennek is szerepe van, mert akármennyire is a pl. a Barca  nyerő lehet, egy jó kontra miatt viszont kapnak gólt, ami végig kíséri a mérkőzést. Ezért is kell ezt a modellezési módot követni.

És ezért van az, hogy a bajnokság vége felé lehet olyan pontos eredményre, döntetlenekre fogadni amelyeknek a valószínűsége már önmagában nagyobb, mint azt az odds mutatja.

GG sem rossz módszer, de ahhoz is elég jól kell a statisztikákat vizsgálni.

nem áll tőlem távol a matematika, de ez csak segíthet, attól még volt olyan hogy a Rayo Vallecano egy szezonban 30 meccsen át nem X -elt, erre zéró a valószínűség, meg hát akkor a Martingale stratégiának is működnie kéne, de valójában máshogy van