ATP - Roland Garros 2017

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Június 07., szerda:

11:00   Carreno-Busta P. - Nadal R.   18.36   1.02
   
11:00   Thiem D. - Djokovic N.   2.89   1.44
   
15:30   Murray A. - Nishikori K.   1.25  4.24
   
15:30   Wawrinka S. - Cilic M.   1.42   3.00


Tippek, vélemények?

Ez a mai Thiem - Djoko jó kis meccs volt, főleg az 1. szett :D Thiemben még marad annyi, hogy elkapja Nadalt? Nadal szépen megy most a garroson de semmi komoly ellenfele nem volt eddig...

Idézetet írta: zozo5 Dátum június 07, 2017, 21:00:54
Ez a mai Thiem - Djoko jó kis meccs volt, főleg az 1. szett :D Thiemben még marad annyi, hogy elkapja Nadalt? Nadal szépen megy most a garroson de semmi komoly ellenfele nem volt eddig...

Szerintem Rafanak itt nincs ellenfele most, eddig könnyen eljutott, és nyilatkozta is, hogy szerinte nem baj az, hogy ha többet pihen, mint hogy 4 órákat töltsön a pályán. Egyszerűen idén erre a salakszezonra tett fel mindent, Thiemet is megkeni holnap szerintem simán (ellentétben sok más véleménnyel). Még az overt se raknám, simán 4 szettnél is lehet under, de én egy Nadal 3-0-t semmiképp nem hagyok ki dupla oddsért.

Elődöntők



Június 09., péntek:

12:50   Murray A. - Wawrinka S.   2.12   1.75
   
12:50   Nadal R. - Thiem D.   1.22   4.54


Tippek, vélemények?

Jó lenne egy Waw-Thiem döntő.  :o  8)

Wawrinkának meglesz a döntő. Murray most nincs csúcsformában. Amikor Nisikori jól játszott, akkor gondban volt. Márpedig Stan most nem egy szetten keresztül fog jól játszani, hanem végig. Akár még sima 3-0, 3-1 is lehet. A másik meccsen meg az overben / Thiemben van érték. Egy szettet szerintem fogni fog, leginkább a meccs elején. Nadal 1,2-es oddsával nem érdemes foglalkozni, találni sokkal biztosabb 1,2-t is. Thiem feltörekvő tehetség, és bomba formában van. A legjobbja még Nadal ellen is elég, szóval akármi lehet. Persze a realitás az, hogy a végén csak Nadal fog nyerni, de közel se lesz ez olyan sima.


Hú de nagy meccs volt ez :D Murray megint honnan jött vissza sokszor, hihetetlen ahhoz képest amit az előszezonban mutatott.

Hatalmas döntő lesz ez ha Rafa bejut Stan mellé  :great:


Idézetet írta: peshark Dátum június 09, 2017, 17:57:24
Hú de nagy meccs volt ez :D Murray megint honnan jött vissza sokszor, hihetetlen ahhoz képest amit az előszezonban mutatott.

Hatalmas döntő lesz ez ha Rafa bejut Stan mellé  :great:

Szerintem Murray is pozitívnak fogja értékelni a tornát, legalábbis az lenne a reális. Még sehol sincs a szervája -és akárhogy tagadja, a kondija sem- a sérülése előttihez képest, de kevés híján döntőig ment, és egész tűrhetően játszott az egész tornán. Erre alapozni kell, mert a füves szezontól kezdve bitang sok pontot kéne védeni, ráadásul már lesz Federer is!

Idézetet írta: alexthebest Dátum június 09, 2017, 19:11:15
Szerintem Murray is pozitívnak fogja értékelni a tornát, legalábbis az lenne a reális. Még sehol sincs a szervája -és akárhogy tagadja, a kondija sem- a sérülése előttihez képest, de kevés híján döntőig ment, és egész tűrhetően játszott az egész tornán. Erre alapozni kell, mert a füves szezontól kezdve bitang sok pontot kéne védeni, ráadásul már lesz Federer is!

Az biztos hogy Murraynek ez a vártak alapján erőn feletti teljesítmény volt, még majdnem döntőbe is jutott.. :)


Mára mit várunk? Sokat fog számítani, hogy Waw gyakorlatilag 3 hete folyamatosan játszik, meg tolt egy 4.5 órát Murray ellen? Vagy amúgy is lemosná Rafa? Nem tudom, ha van valaki aki előhúzhat olyat amivel meglephet bárkit, az nálam pont Stan..

Idézetet írta: peshark Dátum június 11, 2017, 09:20:15
Az biztos hogy Murraynek ez a vártak alapján erőn feletti teljesítmény volt, még majdnem döntőbe is jutott.. :)


Mára mit várunk? Sokat fog számítani, hogy Waw gyakorlatilag 3 hete folyamatosan játszik, meg tolt egy 4.5 órát Murray ellen? Vagy amúgy is lemosná Rafa? Nem tudom, ha van valaki aki előhúzhat olyat amivel meglephet bárkit, az nálam pont Stan..

Wawrinka eddig csak háromszor verte Nadalt közel húsz meccsből, ami elég beszédes, pláne így: először akkor abban az AO-döntőben amikor lesérült Rafa, majd kétszer a spanyol szenvedős 2015-ös szezonjában. Ez a Nadal most komplettebb mint valaha, közel van ahhoz a brutálisan kemény teniszhez is amit fiatalon tolt, és a sokat hiányolt önbizalom is visszatért. Ebben a mezőnyben látszatra senkinek sincs esélye megfogni őt, és három szettet nyerni ellene (McEnroe "viccelődött" is azzal hogy Federer fél tőle azért nem tolja a salakszezont)- de sajnos nála egy sérülés mindig benne van. Most a fáradtság nem lehet faktor, végigsöpört a mezőnyön. Azért remélem valahogy szorossá teszi a svájci, mert egy jó Rafa kell a tenisznek, de nem az aki a 6-0 -kat zsinórban ossza ki...

Megnéztem egy érdekességet a fáradtság faktorral kapcsolatban. Ezt már írtam is egy PÜ-ben, de leírom ide is. Szóval én nem féltem Wawrinkát. Ő egy jó versenyzőalkattá nőtte ki magát, aki okosan be tudja lőni a csúcsformát a nagyobb versenyekre. A tavalyi US Open döntője előtt ennyit töltött a pályán a két ellenfél körülbelül:
Wawrinka 17 óra 30 perc
Djokovic 9 óra

Durván Wawrinka majd kétszer annyi időt, és végül mégis a svájci nyerte a döntőt. Persze most ott van, hogy az RG előtt Genfben nyert, de ehhez szerintem teljesen hozzá van szokva Stan. Neki ez a megfelelő felkészülés. Szóval én fáradtság miatt nem félteném őt, talán amiatt kaphat ki háromban, hogy Nadal iszonyat jó lesz és nem bír majd vele a svájci, de ezt kétlem, hogy egy ilyen rövid meccs legyen.

Gyere Stan,én bízok benned!


IdézetWawrinka eddig csak háromszor verte Nadalt közel húsz meccsből



HAJRÁ STAN!


A fáradtság nem lesz tényező. A Murray elleni döntő szettben is Stan bírta jobban, és úgy egyáltalán én nem nagyon emlékszem olyan meccsére, amikor a kondi miatt lett volna bajban, ilyen téren az egyik legjobb a mezőnyben. Stan megnyerte az összes GS döntőjét, de most nem érzem a győzelmét. Ahhoz a legjobbját kellene nyújtania 3 szetten keresztül. Talán ha az 1. szettet megnyeri, akkor lehet egy kis esélye. Mindenképp nagyon jól kell kezdenie. De ami sokkal valószínűbb, hogy az elején nem fog úgy pörögni, Nadal meg nem hagyja, hogy elkapja a fonalat. Azért remélem, hogy Thiemnél nagyobb ellenállást fog kifejteni, mert nekem óriási csalódás volt az osztrák. Tulajdonképpen még mindig nem derült ki, hogy mennyire jó Nadal, hiszen nem volt egy éles meccse sem. Talán ebbe is kapaszkodhat kicsit Wawrinka. Szóval összességében viszonylag sima 3-0-ás vagy 3-1-es Nadal győzelmet várok, de nem írnám le Stant, mert bármikor villanthat, és tudjuk, hogy a végjátékban a legjobb. No bet.

Hú ez eddig nagyon egyoldalú meccs...
Wawrinka mintha nem pörögne úgy (ellentétben Nadal labdáival :D), és gyakorlatilag esélye sincs. Ha nem kapja kicsit össze magát Stan, akkor ebből dara lesz.